Dodaj do ulubionych

W szopce w lesie brakuje wody...

12.08.19, 19:42
Wiem, ze wzbudza to emocjesmile
Linkować czy nie linkować kolejną leśną przygodę pani Katarzyny i jej porady dotyczące oszczędzania wody? smile

--
Lato smile
Edytor zaawansowany
  • bei 12.08.19, 19:51
    Linknij Please, bo nie pamietam gdzie szukać.
  • bywalec.hoteli 12.08.19, 20:15
    Hehe, spoko :
    simplicite.pl/jak-oszczedzac-wode-26-tez-nieoczywistych-metod-aby-zuzywac-mniej-wody/
    I jeszcze artykuł o czarnej łazience - bo przegapiłem smile
    simplicite.pl/czarna-lazienka-i-inne-kolory-w-naszym-domu-zielona-sciana/
    Disclaimer: nie mam nic wspólnego z blogiem ale lubie Wasze ostrze satyry i komentarze smile

--
    Lato smile
  • memphis90 12.08.19, 20:21
    Jak na czarny wucet jest tam przerażająco... biało!

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • memphis90 12.08.19, 20:26
    I jeszcze :
    -szczotka do WC w szafce - przecież z takiej szczotki zawsze coś skapnie, podłoga wokół szczotki zawsze wymaga przetarcia - więc już widzę, jak to gow.no w płynie wsiaka im w płytę mdf... Ohyda.
    -gazetownik koło sedesu - IMO druga ohyda, jak sobie wyobrazę, że gospodarz siedzi tam godzinę z magazynem na kolanach, próbując wycisnąć tę kupę... Fuj! Strach dotykać tych czasopism, ponoc po każdym spkukaniu aerozol z WC osiada na wszystkim wokół. Może powinni skorzystać z porady gastrologa, żeby wizyta w WC nie wymagała zaopatrzenia w literaturę...!?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • memphis90 12.08.19, 20:32
    Turkusowa ściana bardzo mi się podoba jako taka, ale gryzie się zarówno z butelkowozielonym fotelem i z zielenią z zewnątrz.

--
  • bywalec.hoteli 12.08.19, 21:05
    Butelkowy ? Co to za kolor? wink

--
    Lato smile
  • aqua48 13.08.19, 07:19
    bywalec.hoteli napisał:

> Butelkowy ? Co to za kolor? wink

Sponsorowany przez firmę Magnat.

• memphis90 13.08.19, 07:26
    Kolor butelki od piwa. Zielonej.

--
  • dyzurny_troll_forum 13.08.19, 15:06
    memphis90 napisała:

> Kolor butelki od piwa. Zielonej.

No właśnie dlaczego nie brązowej?!
    Czy jeszcze w ogóle są w Polsce zielone butelki do piwa?

--
    Nic nie zostało wybaczone!
  • kasiamat00 13.08.19, 16:37
    Lech? (prosze mnie nie lapac za slowka ze eurolager to nie piwo)
  • bywalec.hoteli 13.08.19, 16:55
    Piwo?

--
    Lato smile
  • memphis90 13.08.19, 16:47
    Gdyby butelkowozielony był brązowy, to byłoby nieco mylące, nie sądzisz...?

--
  • 35wcieniu 13.08.19, 07:33
    No to po to jest klapa przecież. Spuszczasz z otwartą klapą?

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • memphis90 13.08.19, 15:40
    Ponoć i tak fruwa, ale mniej.

--
  • morekac 13.08.19, 15:45
    Ponoć i tak więcej bakterii jest w lodówce niż w toalecie, więc nie wiem, czym się podniecacie.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • memphis90 13.08.19, 16:48
    Że dotykanie gazet, które miesiącami leżą obok sedesu, towarzyszac domownikom w codziennym wyciskaniu kupy jest fuj...

--
  • baltycki 13.08.19, 08:37
    memphis90 napisała:

> Fuj! Strach dotykać tych czasopism, ponoc po każdym spkukaniu aerozol z WC osiada na wsz
    > ystkim wokół.
    Wyobraz sobie, ze w niektorych lazienkach jest sedes, wanna, wisza reczniki kapielowe i wycierasz sie po kapieli recznikami przesiaknietymi "areozolem z WC", a potem facet caluje Twoje cialo (lub Ty jego).
    Fuj, fuj.

• kurt.wallander 13.08.19, 11:26
    baltycki napisał:

> Wyobraz sobie, ze w niektorych lazienkach jest sedes, wanna, wisza reczniki kap
    > ielowe i wycierasz sie po kapieli recznikami przesiaknietymi "areozolem z WC",
    > a potem facet caluje Twoje cialo (lub Ty jego).
    > Fuj, fuj.

Wystarczy opuszczać klapę smile
  • memphis90 13.08.19, 15:42
    Dlatego mam umywalkę za ścianką, daleko od sedesu.

--
  • rozalia_olaboga 12.08.19, 22:42
    Boze. Jaka ohydna ta psia miska, brudna, a może zakamieniona... W sumie nie ma znaczenia, psu pewnie też wszystko jedno, ale jak na taki wycacany dom, to się nie spodziewałam.
    Ten blog jest naprawdę absurdalny, pani poświęca wielka cześć życia opisując swój minimalizm. Ale w sumie najgorsze jest to, że ja to przeczytałam i jeszcze teraz analizuję sad
  • ichi51e 13.08.19, 14:07
    Tez mnie to uderzylo wszystko na wypasie a miska jak ze smietnika...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • dyzurny_troll_forum 13.08.19, 15:06
    ichi51e napisała:

> Tez mnie to uderzylo wszystko na wypasie a miska jak ze smietnika...

Może pies nie ma sponsora....

--
  • biala_ladecka 13.08.19, 16:14
    Nie znacie się, miska jest RUSTYKALNA tongue_out

--
    Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
  • raczek-nieboraczek 13.08.19, 16:45
    ta miska to akurat minimalizm, nie przecieka to można używać
  • rozalia_olaboga 14.08.19, 23:49
    Można używać jak najbardziej, ale umyć i odkamienic też można...
  • bei 13.08.19, 08:54
    Dziękuję😊podwójnie , ja też nie widziałam łazienki!
  • memphis90 12.08.19, 20:03
    Tja, porady. Ciekawe czy pani rzeczywiscie używa wody z mycia nóg do podlewania ogrodu albo splukuje sedes wodą po parowkach...?

--
  • katriel 12.08.19, 21:05
    Mnie zafascynowało rozwinięcie punktu 7. Pani pisze: "Pomyśl, jak często spłukujesz w toalecie różne inne rzeczy – resztki jedzenia, chusteczki toaletowe, waciki czy włosy."
    Reszki jedzenia to jeszcze rozumiem - jeśli to są płynne resztki (zupy, sosy itp.) to wylewanie ich do kubła na śmieci może się skończyć przeciekiem. Ale waciki? Wyrzucacie waciki do toalety? I nie zatyka się wam?

--
    My hovercraft is full of eels.
  • bywalec.hoteli 12.08.19, 22:16
    A i jeszcze jak ona ma zamiar podłożyć miskę pod prysznic, żeby nie marnować wody? Czy nie lepiej od razu umyć się w misce? Bedzie jeszcze większa oszczędność wody smile

--
    Lato smile
  • marta.graca 12.08.19, 22:24
    Wcześniej na swoim Instagramie zadała pytanie swoim obserwującym, jak oszczędzać wodę i ktoś napisał: zrezygnować z wielkiego basenu na podwórku (którego zdjęcie wkleiła kilka dni wcześniej)wink nie spotkało się to z jej aprobatą.
  • bywalec.hoteli 12.08.19, 22:32
    I taka jest blogowa rzeczywistość smile które to zdjecie?

--
    Lato smile
  • marta.graca 13.08.19, 06:32
    Z 2 czerwca.
  • bywalec.hoteli 13.08.19, 12:16
    Nie udało mi się znaleźć tego zdjęcia gdzie pyta o sposoby na oszczędnośc wody. Może ktos zalinkowac?

--
    Lato smile
  • aerra 13.08.19, 15:24
    Wszystkie niepasujące jej wpisy i tak wykasowała, wiec nie masz po co tam zaglądać wink

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • bywalec.hoteli 13.08.19, 15:47
    To co to za blogger co kasuje wpisy czytelników?

--
    Lato smile
  • marta.graca 13.08.19, 16:56
    To jest na Instagramie, wpis z 16 lipca. Na zdjęciu zmywarka załadowana naczyniami.
  • quilte 12.08.19, 22:34
    Piękne smile Pani prezentuje taki przerost formy nad treścią, że aż zęby bolą.
  • jak_matrioszka 12.08.19, 23:10
    Czepiaja sie, zazdrośnicy! Woda z tego basenu pani może rośliny domowe do końca stulecia podlewać, nawet jak innych już na to nie bedzie stać?
  • bywalec.hoteli 12.08.19, 23:21
    najpierw zbiera szarą wodę z prysznica i umywalki do miski a także wodę po jajkach i makaronie. Potem to wlewa do jacuzzi. A potem jeszcze podlewa nim rośliny domowe. Tym sposobem woda ma 3 życia big_grin big_grin big_grin

--
    Lato smile
  • aerra 12.08.19, 23:33
    Jakoś wątpię, żeby tak robiła.
    Ona tylko pisze o oszczędzaniu, a nie oszczędza.

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • jak_matrioszka 12.08.19, 23:44
    U tej pani trudno sie doszukać powiazań miedzy słowem pisanym a ilustrujacymi je zdjeciami, oczekiwanie że pisanina ma pokrycie nie ma wiec żadnych podstaw. To chyba najbardziej interesujacy aspekt tego bloga; napisać tekst i w tym samym wpisie udowodnić własnorecznie zrobionymi zdjeciami że sie napisało kompletna bzdure.
  • baltycki 13.08.19, 08:27
    bywalec.hoteli napisał:

> najpierw zbiera szarą wodę z prysznica
    Myj sie czesciej, nie bedzie szara.
  • bywalec.hoteli 13.08.19, 15:17
    baltycki napisał:

> bywalec.hoteli napisał:
    >
    > > najpierw zbiera szarą wodę z prysznica
    > Myj sie czesciej, nie bedzie szara.

Dziękuję za poradę, spróbuję! Tylko ja czy pani blogerka?

--
    Lato smile
  • memphis90 13.08.19, 15:44
    Bez sensu, post jest o oszczędzaniu wody. Jak po myciu woda jest czysta to znaczy, że należało sobie odpuścić jeszcze z 2-3 dni lub więcej.

--
  • quilte 13.08.19, 08:02
    I parówkę w tym basenie ugotuje! smile
  • bywalec.hoteli 13.08.19, 12:17
    Parówkę? Raczej wegańskie jajka z jarmużu i jaglu smile

--
    Lato smile
  • quilte 13.08.19, 15:50
    Nie odbieraj mi frajdy, wyżej było coś o parówce! smile I ja już oczyma duszy mej zobaczyłam, jak pani podąża do łazienki z garnuszkiem i tą tłustą wodą po parówkach spłukuje kibelek po dwójce. No miodzio!
  • dyzurny_troll_forum 13.08.19, 15:53
    quilte napisała:

> Nie odbieraj mi frajdy, wyżej było coś o parówce! smile I ja już oczyma duszy mej
    > zobaczyłam, jak pani podąża do łazienki z garnuszkiem i tą tłustą wodą po parów
    > kach spłukuje kibelek po dwójce. No miodzio!

A tymczasem armia USA jak codzień puszcza z dymem 300 000 baryłek ropy...

--
  • bywalec.hoteli 13.08.19, 15:56
    W sumie dzięki temu parówka ponownie może spotkać swoją wodę smile

--
    Lato smile
  • dyzurny_troll_forum 13.08.19, 15:59
    bywalec.hoteli napisał:

> W sumie dzięki temu parówka ponownie może spotkać swoją wodę smile

Z takiego romantycznego punktu widzenia* to na to nie spojrzałem....

* spotkanie po czasie dawnych znajomych

--
  • bywalec.hoteli 13.08.19, 16:12
    Nie wiem czy to takie romantyczne zostać ugotowanym, przetrawionym i wyjść z dupy i jeszcze spotkać swojego oprawcę (w końcu to w tej wodzie się parówka ugotowała).

--
    Lato smile
  • aerra 13.08.19, 18:55
    Może to sztokholmska parówka?

--
    <*>
  • bywalec.hoteli 13.08.19, 20:34
    To juz monty pythonowski humor nam wychodzi smile wszedłem na tego instagrama i widzę, ze artykuł o oszczędzaniu wody jest generalnie zwalony od komentujących na . Dodatkowo jakaś marka kosmetyków „pozwoliła mi pracować nad artykułem dluzej i dokładniej” No kurna ściema niezła

--
    Lato smile
  • berdebul 13.08.19, 05:04
    Wystarczy zatkać brodzik, a później kubeczkiem wybrać tongue_out
  • memphis90 13.08.19, 07:28
    Menstruacyjnym, oczywiście. Drugie życie kubeczka...

--
  • mona-taran 13.08.19, 15:02
    Lol 😂
  • aerra 13.08.19, 15:25
    W końcu używasz go tylko przez parę dni w miesiącu! A poza tym się marnuje przecież!

--
    <*>
  • mona-taran 13.08.19, 15:52
    Potem do zmywarki I znów gotowy do użycia 😂😨
  • aerra 13.08.19, 16:02
    Ale razem ze szczotką do wc i kuwetą, czy na osobnym programie?

--
    <*>
  • mona-taran 13.08.19, 16:06
    Razem ekologiczniej :p
  • aerra 13.08.19, 18:56
    No właśnie!

--
    <*>
  • dyzurny_troll_forum 13.08.19, 15:09
    bywalec.hoteli napisał:

> A i jeszcze jak ona ma zamiar podłożyć miskę pod prysznic, żeby nie marnować wo
    > dy? Czy nie lepiej od razu umyć się w misce? Bedzie jeszcze większa oszczędność
    > wody smile

To trzeba było na etapie projektowania szopy wdrożyć. tanio by nie było, ale kto minimaliście zabroni...
    Nowoczesne budynki mają tzw. "instalację szarej wody". Woda z prysznica czy umywalek jest zbierana, filtrowana z grubszego i używana ponownie do spłukiwania.

--
  • kropkaa 15.08.19, 01:01
    Byłaby zrobiła, ale nie za swoje. A jeleń do "współpracy" się nie znalazł.
  • anahera 13.08.19, 00:57
    Ale Cie ta pani i jej dom fascynuja...
  • berdebul 13.08.19, 04:58
    „ Cieszę się, że się na niego zdecydowaliśmy, bo płaski kolor mógłby nie odnaleźć się w przestrzeni, w której przez ogromne okna zewnętrze wchodzi do wewnątrz. ”
    Co to za bełkot?!
  • bywalec.hoteli 13.08.19, 12:19
    Płaski kolor wchodzi przez okna? Rzeczywiście strange.

--
    Lato smile
  • rozalia_olaboga 13.08.19, 15:14
    Zewnętrze wchodzi do wewnątrz... Piękne! big_grin
  • quilte 13.08.19, 15:58
    Dobra, przyznam się. Przeczytałam kiedyś książkę o minimalizmie, którą ta pani popełniła. Moją matkę bóg opuścił i kupiła tę książkę - a ja przeczytałam w rozpaczy, bo od lat próbuję ogarnąć domowy chaos. Na początku byłam coraz bardziej zirytowana, bo książka była dokładnie o niczym, a później... coraz bardziej zaintrygowana, bo książka NADAL była dokładnie o niczym - co nie zmieniło się do końca smile Nie znalazłam tam ani jednej sensownej wskazówki, o odkrywczych wskazówkach nie wspominając. Blablabla, oczywistość goni oczywistość i truizmem pogania, a wszystko to na grubym papierze dużą czcionką, bo inaczej materiału by nie starczyło smile
  • bialeem 13.08.19, 16:06
    To już lepsza pani dziękująca skarpetkom. Obejrzałam kilka jutubowych wideł nie jej, a robionych jej metodą i wyglądały może nie tyle rozsądnie, co można spróbować zastosować dla śmiechu.
    Ogólnie dla mnie najlepszym sposobem na "minimalizm" było mieszkanie na 24 metrach we 2. W domu praktycznie nie było zbędnych rzeczy poza kilkoma drobiazgami z podróży. Teraz mam na to dedykowany regał i ten regał jakoś pusty stoi. Pewnie zapełnią go nieminimalistyczne książki jak już się książkowe regały zapełnią.

--
    "weź takie rady, zwiń ciasno i rozważ znaczenie słowa "czopek""
  • bywalec.hoteli 13.08.19, 16:28
    Gdzie o skarpetkach?

--
    Lato smile
  • memphis90 13.08.19, 16:53
    Marie Kondo. To jest Pani, która po przyjściu z pracy rozpakowuje cała torebkę...

--
  • bialeem 13.08.19, 18:07
    Może ma kilkadziesiąt tych torebek i codziennie nosi inną.
    Nie wiem jak bym żyła bez mojej szpulki sznurka, zardzewiałego pilniczka, stuletniego balsamu do ust, trzech otwartych paczek chusteczek, starych wizytówek wyściełających dno, kluczy od niewiadomoczego, przedwiecznych tamponów, śrubokrętu, tokena, saszetki z cukrem, starego ibupromu, kolejnego starego ibupromu, nowego ibupromu, kropel do nosa i zepsutych słuchawek. tongue_out

--
  • ga-ti 15.08.19, 00:08
    Wyblakłe paragony, stare karteczki ze spisem zakupów, gumy do żucia, cukierek albo i dwa, rajstopy i keczup z macka smile
    Zawsze wrzucam do torebki, bo szkoda wyrzucić, a oddać też głupio, bo pewnie wyrzuca, nie dadzą klientowi obmacanego chyba?
  • memphis90 15.08.19, 14:07
    I wszystko to przydaje się w najmniej spodziewanym momencie...

--
  • jak_matrioszka 15.08.19, 14:37
    Wyblakłe paragony sa ekologicznym i minimalistycznym notatnikiem lub wizytówka wink
  • ailia 19.08.19, 10:00
    jak_matrioszka napisała:

> Wyblakłe paragony sa ekologicznym i minimalistycznym notatnikiem lub wizytówka
    > wink

pod warunkiem, że drukowane na papierze bez BPA wink
  • tilijka123 22.08.19, 10:41
    Najsensowniejsza książka o minimalizmie to "Minimalizm daje radość".
  • bywalec.hoteli 22.08.19, 22:54
    Kto napisał?

--
    Lato smile
  • czekoladazkremem 13.08.19, 17:11
    Ja to w ogóle się dziwię, że ludziom chce się obfotografowywać swoje sracze. I jeszcze o tym pisać.
  • quilte 13.08.19, 17:23
    Pisać jak pisać, ale że komuś się chce o cudzych sraczach czytać...
  • chatgris01 15.08.19, 20:03
    big_grin

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • pocztarenata 14.08.19, 20:25
    O papier toaletowy znowu w szafce wink niech tylko się bujnie do środka a gość będzie się darł z łazienki big_grin
    A na kolejnych zdjęciach psie miski usyfione na maksa...
  • bywalec.hoteli 15.08.19, 15:35
    Co jak co, ale papier toaletowy to powinien być zawsze w zasięgu.

--
    Lato smile
  • heca7 15.08.19, 18:09
    Stały gość będzie wiedział gdzie szukać ale nowy pójdzie w czasie imprezy do wc a tam nie ma papieru wink A do tego nie ma szczotki do klozetu! Bo nie każdy wpadnie na pomysł, że schowane jest w szafce. I w ten sposób gospodarze zostaną z obsranym kiblem 🤮

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • bywalec.hoteli 15.08.19, 19:20
    Dlatego łazienka jest czarna smile

--
    Lato smile
  • kropkaa 15.08.19, 19:33
    Pewnie tylko taki kolor był w końcówce serii i mogła dostać za free 😆😂🤣
  • tojamarusia 14.08.19, 20:33
    Cudny wątek🤣🤣

--
    http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
  • dramatika 15.08.19, 00:21
    Nie wiem dlaczego robienie biznesu w branży wnętrzarskiej budzi takie emocje. Biznes jak biznes. A że udają, że to nie biznes? No i co z tego, taka robota.
    Bardzo podobają mi się płytki podłogowe - pytanie jak się sprawdzają w praktyce. Generalnie wizualnie niczym nie ustępują najlepszemu dizajnerskiemu wzornictwu. Marketingowiec jednak dał ciała - taniej byłoby po prostu zamieścić na stronie producenta zdjęcia real niż robić cyrki z product placement, który ma znikomą siłę zasięgu w tej formie.
  • bialeem 15.08.19, 00:26
    A to zależy jakiej grupy docelowej szukasz. Ta pani może być value/money. Nie wiem, nie znam jej statystyk, ale zakładam, że jej klienci stosują oba kanały.

Emocje budzi forma, bo większość ludzi jeszcze nie jest do niej przyzwyczajonych i nie wie czym jest ta mityczna reklama natywna.

--
  • dramatika 15.08.19, 00:39
    bialeem napisał:

> A to zależy jakiej grupy docelowej szukasz.

No raczej, że reklama skierowana do projektantów. "Normalny" człowiek będzie pomstował na ergonomię. Tyle że projektanci wolą zdjęcia real na stronie producentów, a nie jakieś wizualizacje.
  • bialeem 15.08.19, 20:55
    No właśnie nie byłabym tego taka pewna. Zakładam, że normalny człowiek też się czymś inspiruje. Sądząc po komentarzach to tam raczej są właśnie remontowacze amatorzy albo minimaliści wannabe. Zresztą ona nie "sprzedaje" bezsensownej chatki w lesie, a... farby, płytki, umywalki o specjalnej nawierzchni, meble itd...
    Nie znam tego rynku za dobrze. Być może projektanci zarabiają krocie przy wielu dużych projektach b2b, ale chyba jednak większość torciku wciąż należy do prywatnych remontowaczy dla których projektant, to zbędny wydatek.

--
  • bywalec.hoteli 19.08.19, 00:22
    Może to taki show House?

--
    Lato smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka