Dodaj do ulubionych

Choć masz 500 pln

13.08.19, 07:06
Choć masz 500 plus, to nie dostaniesz się do neurologa. Bo albo będzie kolejka, albo go nie będzie, bo odszedł z zawodu.

Choć masz 500 plus, to nie dostaniesz się do onkologa. Bo albo będzie kolejka, albo zamknięto oddział, albo odszedł z zawodu.

Choć masz 500 plus, to nie przyjedzie po Ciebie karetka pogotowia. Bo ratownicy medyczni odchodzą z zawodu. Są totalnie przemęczeni i zarabiają grosze za ratowanie Twojego życia.

Choć masz 500 plus, to nie będzie sędziów, którzy sprawiedliwie Cię osądzą. Bo odchodzą w stan spoczynku. A wszystko zrobi za nich prokurator.

Choć masz 500 plus, to masz też kredyty. A obecnie banki mogą sprzedać Twój kredyt bez pytania Cię o zgodę. Bo tak.

Choć masz 500 plus, to nie będzie miał kto uczyć Twoich dzieci. Bo nauczyciele odchodzą z zawodu. A w szkołach będzie ścisk. I nikt z nimi nie porozmawia. Bo brakuje szkolnych psychologów.

Choć masz 500 plus, to zabraknie nauczycieli wychowania przedszkolnego. Bo też odchodzą z zawodu. Gdzie i komu zostawisz swoje dzieci?

Choć masz 500 plus, to zabraknie policjantów, bo jest coraz mniej chętnych. Kto Cię obroni?

Choć masz 500 plus i jesteś kobietą, to umrzesz na raka piersi. Bo i tak tego najważniejszego leku nie refunduje się w Polsce. Choć refunduje się w Unii Europejskiej.

Choć masz 500 plus, to Twoje dziecko, gdy będzie miało problemy, może popełnić samobójstwo. Bo brakuje psychiatrów dziecięcych. I kompleksowego systemu pomocy rodzinom i szkołom.

Choć masz 500 plus, to i tak będą wypadki na drogach. Coraz częstsze. Bo nikt nad tym nie myśli, jak przeciwdziałać.

Choć masz 500 plus, to przemoc w rodzinie będzie coraz większa. Bo debatuje się nad tym, jak homoseksualiści zagrażają rodzinie. Choć w ogóle nie zagrażają. Mąż Cię pobije, żona upije, bo kobiety piją coraz więcej, mąż wymusi seks, a to przecież nie gwałt w naszym kraju, ale to nie ma znaczenia. Geje Ci zagrażają.

Choć masz 500 plus, to nadal zabija się narodzone dzieci w naszym kraju. Szaleńcy, mężczyźni, kobiety pozwalają na śmierć dzieci. Wystarczy poczytać codzienne doniesienia.

Choć masz 500 plus, to nie widzisz tego, co się dzieje. I nie rozumiesz, że nikt Ci tego 500 nie odbierze. Choć powinien. Bo zadłużamy się na potęgę. I w końcu cała ekonomia upadnie. Bo nie szuka się rozwiązań systemowych, a po prostu rozdaje.

Edytor zaawansowany
  • mail-na-gazecie 13.08.19, 07:26
    Bardzo dobrze napisane! Ale kogo to obchodzi póki kasa co miesiąc płynie sad
  • sniyg 13.08.19, 07:29
    I każdy ją chętnie przytuli a potem będzie wklejał smęty na forum i płakał nad upadkiem kraju. No ale wiadomo "odbieramy co nam biorą".
  • mail-na-gazecie 13.08.19, 07:32
    Mów za siebie.
  • sniyg 13.08.19, 07:47
    mail-na-gazecie napisał:

> Mów za siebie.
    Hmmm... a ty powyżej za kogo mówisz?
  • iwles 13.08.19, 10:15
    sniyg napisał:

> I każdy ją chętnie przytuli a potem będzie wklejał smęty na forum i płakał nad
    > upadkiem kraju. No ale wiadomo "odbieramy co nam biorą".

przykład idzie z góry - przecież można wpłacić na Caritas 5 zł. Albo ja wpłacę, albo władza rozpierdzieli na przeloty, Rydzyka i inne uroczystości kościelne.

• aaa-aaa-pl 13.08.19, 09:40
    Wypowiem się tylko w kwestii nauczycieli - jest dramat ( Warszawie) .U mnie brakuje nauczycieli 0- 3 - dyra zatrudnia każdego, kto łaskawie pojawi się na rozmowie( do 4 klasy przeszły dzieci, których było mało, a klas pierwszych u mnie będzie 7- stąd takie braki nauczycieli). Brakuje też anglistów, nauczycieli wf, polskiego, wspomagających.Świetlica też nie jest obsadzona.
  • ophelia78 13.08.19, 10:05
    Doskonale napisane....
    Moge wrzucic na fb? (Zgodnie z prawem cytatu, ov kors)
  • mail-na-gazecie 13.08.19, 10:10
    ophelia78 napisała:

> Doskonale napisane....
    > Moge wrzucic na fb? (Zgodnie z prawem cytatu, ov kors)
    Przyznam, że też chciałam o to zapytać smile
  • bywalec.hoteli 14.08.19, 17:48
    Fajny wierszyk. Ale czy to wszystko wina 500+?

--
    Lato smile
  • szeera 14.08.19, 18:06
    "I nie rozumiesz, że nikt Ci tego 500 nie odbierze. Choć powinien. Bo zadłużamy się na potęgę. I w końcu cała ekonomia upadnie."

Tylko, że to nie jest prawda. "Austerity" to nie jest to czego Polska dziś potrzebuje, nie były to również raczej konieczne wcześniej. Naprawdę szczerze życzę polskiej opozycji liberalnej leppszych doradców ekonomicznych niż pan Rzońca.
  • szeera 14.08.19, 18:16
    A, oczywiście z przesłaniem, że usługi publiczne są ważne się zgadzam. Ale Polska na tym poziomie rozwoju na którym jest może mieć zarówno przyzwoite usługi publiczne jak i odpowiednie transfery socjalne. Połączenie tych dwóch rodzajów działania państwa jest standardem w krajach europejskich.
  • bywalec.hoteli 15.08.19, 00:53
    Co to to „austerity”?

--
    Lato smile
  • arwena_11 14.08.19, 19:01
    tifa_lockhart napisał(a):

> Choć masz 500 plus, to nie dostaniesz się do neurologa. Bo albo będzie kolejka,
    > albo go nie będzie, bo odszedł z zawodu.

nie było 500+ i też nie dostałaś się do neurologa bez znajomości albo kasy na prywatnego

> Choć masz 500 plus, to nie dostaniesz się do onkologa. Bo albo będzie kolejka,
    > albo zamknięto oddział, albo odszedł z zawodu.

Nie było 500+ i też był problem.
    >
    > Choć masz 500 plus, to nie przyjedzie po Ciebie karetka pogotowia. Bo ratownicy
    > medyczni odchodzą z zawodu. Są totalnie przemęczeni i zarabiają grosze za rato
    > wanie Twojego życia.

NIe było 500+ i też był problem.
    >
    > Choć masz 500 plus, to nie będzie sędziów, którzy sprawiedliwie Cię osądzą. Bo
    > odchodzą w stan spoczynku. A wszystko zrobi za nich prokurator.

Uśmiałam się. Ty myślisz, że jak nie było 500+ to sprawiedliwie sądzili? Sprawy trwały często po 10-15 lat. Mam wrażenie, że teraz idzie szybciej. A sędziowie nawet zaczęli akta czytać.

>
    > Choć masz 500 plus, to masz też kredyty. A obecnie banki mogą sprzedać Twój kre
    > dyt bez pytania Cię o zgodę. Bo tak.

Jak spłacasz - to żaden bank nie pozbędzie się kredytu. A 500+ może pomóc ci w spłacie.
    >
    > Choć masz 500 plus, to nie będzie miał kto uczyć Twoich dzieci. Bo nauczyciele
    > odchodzą z zawodu. A w szkołach będzie ścisk. I nikt z nimi nie porozmawia. Bo
    > brakuje szkolnych psychologów.

Jak nie było 500+ to tak super uczyli? A psychologowie to bili się, żeby pomagać. Ciepły etacik w szkole był na wagę złota.
    >
    > Choć masz 500 plus, to zabraknie nauczycieli wychowania przedszkolnego. Bo też
    > odchodzą z zawodu. Gdzie i komu zostawisz swoje dzieci?

W prywatnym przedszkolu, za które można zapłacić z 500+, bo dostanie się do państwowego dla dziecka z normalnej, pełnej rodziny graniczyło z cudem i nadal się nic nie zmieniło.
    >
    > Choć masz 500 plus, to zabraknie policjantów, bo jest coraz mniej chętnych. Kto
    > Cię obroni?

Chętnych jest mniej, ale zeszły rok zamknięto na plusie www.infosecurity24.pl/kadrowy-bilans-na-plusie-a-ludzi-wciaz-brak-syzyfowa-walka-z-policyjnymi-wakatami
    Praca w Policji już po prostu nie jest taka atrakcyjna jak kiedyś. Część moich znajomych z podstawówki szło np do Policji, bo omijali w ten sposób wojsko. W wieku ok 35 lat mogli odejść na emeryturę ( po 15 latach służby )
    >
    > Choć masz 500 plus i jesteś kobietą, to umrzesz na raka piersi. Bo i tak tego n
    > ajważniejszego leku nie refunduje się w Polsce. Choć refunduje się w Unii Europ
    > ejskiej.
    >
    Bo wcześniej były refundowane? Pamiętam afery z 2012 roku, tu masz art z 2014 www.newsweek.pl/wiedza/nauka/nowe-leki-na-raka-piersi-refundacja-newsweekpl/nlp6fnx

> Choć masz 500 plus, to Twoje dziecko, gdy będzie miało problemy, może popełnić
    > samobójstwo. Bo brakuje psychiatrów dziecięcych. I kompleksowego systemu pomocy
    > rodzinom i szkołom.

Mając 500 +, możesz je przeznaczyć na prywatną terapię. Problem nie jest od dziś. RPD występował, według poniższego artykułu od 2008 roku do kolejnych ministrów zdrowia w tej sprawie

brpd.gov.pl/aktualnosci/katastrofalna-sytuacja-psychiatrii-dzieci-i-mlodziezy
    >
    > Choć masz 500 plus, to i tak będą wypadki na drogach. Coraz częstsze. Bo nikt n
    > ad tym nie myśli, jak przeciwdziałać.
    >
    > Choć masz 500 plus, to przemoc w rodzinie będzie coraz większa. Bo debatuje się
    > nad tym, jak homoseksualiści zagrażają rodzinie. Choć w ogóle nie zagrażają. M
    > ąż Cię pobije, żona upije, bo kobiety piją coraz więcej, mąż wymusi seks, a to
    > przecież nie gwałt w naszym kraju, ale to nie ma znaczenia. Geje Ci zagrażają.
    >
    A to co ma wspólnego z 500+? Myślisz, że przemocy nie było wcześniej?

> Choć masz 500 plus, to nadal zabija się narodzone dzieci w naszym kraju. Szaleń
    > cy, mężczyźni, kobiety pozwalają na śmierć dzieci. Wystarczy poczytać codzienne
    > doniesienia.

Aha, sędzia oddająca dziecko kobiecie, która go nie chciała i potem zabiła - to działała z jakich pobudek? W sumie dla tego dziecka to byłoby lepiej gdyby odeszła w stan spoczynku.
    I ty myślisz, że wcześniej tak nie było? Dzieci w beczkach, zakopywane w ogródku czy chowane do zamrażarki - to nie są czasy 500+.

>
    > Choć masz 500 plus, to nie widzisz tego, co się dzieje. I nie rozumiesz, że nik
    > t Ci tego 500 nie odbierze. Choć powinien. Bo zadłużamy się na potęgę. I w końc
    > u cała ekonomia upadnie. Bo nie szuka się rozwiązań systemowych, a po prostu ro
    > zdaje.

Ludzie pracujący za 2000 nie oczekują rozwiązań systemowych a tego, żeby mieć co włożyć do garnka.
  • ren.s 14.08.19, 19:26
    Arwena, doskonała riposta. Przed rządami PiS było źle, po 4 latach rządów PiS dalej źle. Ośmielę się stwierdzić (jako nauczycielka), że w wielu dziedzinach dużo gorzej. To po co nam taki rząd?
  • iwles 15.08.19, 03:00
    Nie bylo dobrze, ale teraz zrobila sie zapasc. Poglebiajaca sie w tempie dosyc szybkim.

Nie chce mi sie komentowac kazdej twojej odpowiedzi, napisze tylko krotko o refundacji lekow na raka.
    Kiedy zaczynalam chorowac, 3,5 roku temu, moj lek, ktory musze regularnie przyjmowac co 4 tygodnie, kosztowal 24 zl. W polowie roku 2016 cena wzrosla 3-krotnie.
    W lipcu tego roku mialam klopot z kupieniem, brak w hurtowniach. I ja juz wiem, czemu. Kiedy byl juz dostepny, to "tadaaaam", cena znowu wzrosla. Kosztuje prawie 90 zl.
    Mowa o lekach refundowanych, zebys mi tu Arwena nie wyskoczyla, ze to apteka sobie ceny podniosla.

--
    Paweł

Moje dziecko powiedziałosmile
  • arwena_11 15.08.19, 09:17
    Kiedy mój teść chorował na raka i brał hormony w 2011 roku wykupowalam recepty za kilkanaście złoty. W styczniu 2012 w aptece przeżyłam szok bo lek wypadł z listy refundacyjnej i kosztował kilkaset zł. W tym samym czasie w mediach przetoczyła się afera o leki na raka piersi. Zdrozaly kilkaset procent, bo wypadły z refundacji. Lęk który mógł przedłużyć życie mojemu teściów i, refundowany w całej Europie u nas na import docelowy kosztował 20 tys. Uczyli dokładnie raka sytuacja jak z teraz, te leki nie leczą A przedłużają życie i poprawiają komfort. Więc nie chrzan że było lepiej, bo nie było. Czytałam, że rada rekomendujaca leki do refundacji tego nie poleciła, że względów ekonomicznych. Bo leczenie drogie ale nie wyłącza.
  • amast 14.08.19, 20:43
    Ja nawet nie mam 500+, bo dzieci za wcześnie urodziłam. A pozostałe problemy i tak są moim udziałem.
  • disco-ball 14.08.19, 21:26
    Moja corka jest zapisana do specjalisty na 2021. Na listę oczekujących.
  • dramatika 14.08.19, 23:36
    I właśnie dlatego należy głosować na PO, które obiecuje utrzymać 500+?

> Choć masz 500 plus, to masz też kredyty. A obecnie banki mogą sprzedać Twój kredyt bez pytania Cię o zgodę. Bo tak.

To jest bzdura rozpowszechniana przez dyletantów. Nowelizacja art. 95 p.b. to jest najprawdopodobniej lex PKO BP, a na pewno nie umożliwienie sprzedania czynnego kredytu nawet do jakiegoś windykatora - to banki mogą robić od dawna, a to, że nie robiły to tylko dlatego, że nie musiały.

• czarna_kita 15.08.19, 09:40
    Przed 500+ było tak samo. Dziwne że teraz tego nie pamiętacie. Pomrocznosc jakaś czy co?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka