13.08.19, 09:09
Są gdzieś? Jeżeli są - to w jakich rejonach Polski?
Po ostatnich włóczęgach po podwarszawskich lasach, gdzie nic nie ma (ale nie wiem, czy z powodu suszy, czy tam nie rosną, czy wyzbierane), nabrałam ochoty na grzybobranie. Co prawda, nie jestem zbyt mocna w grzybach, ale i tak zostałyby przejrzane przez znawcę.
Czy ta moja zachcianka jest realna?

W razie czego, będziemy zbierać leśne roślinki do zielnika smile. Praca wakacyjna moich dzieciaków wciągnęła mnie mocno...Dzieciaki też wciągnięte....
Edytor zaawansowany
  • 35wcieniu 13.08.19, 09:11
    Za sucho.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • feiticeira 13.08.19, 09:14
    Za wcześnie na porządne grzybobranie.
  • pani-nick 13.08.19, 09:16
    A na grzyby to za wcześnie nie jest? We wrześniu zazwyczaj jeżdżę, ewentualnie koniec sierpnia.
    I za sucho chyba trochę sad
    Nie mogę się doczekać.
  • czarna_kita 13.08.19, 09:22
    Kurki są. W zeszłym tygodniu byłam w koscierskich lasach. Ale to na Pomorzu.
  • koronka2012 13.08.19, 11:13
    A gdzie konkretnie byłaś, bo też miałam zamiar wybrać się na przeszpiegi? smile Na Mazowszu słabo:
    grzyby.pl/wystepowanie.htm

Gdyby nie susza, możnaby mieć nadzieję, w końcu prawdziwki i w czerwcu się pokazują. A teraz bryndza, bo to co jest i tak robaczywe.

• tylko.bez.hipokryzji 13.08.19, 11:24
    Grzyby to już pod koniec lipca są (w sprzyjającym roku). Znajomi grzybiarze - właśnie z nimi rozmawiałam, bo sobie o nich przypomniałam- mówią, że są i podgrzybki tzw letnie, zajączki, prawdziwki i kurki. Ale potwierdzają , że na Mazowszu kiepsko z nimi w tym roku.
  • tylko.bez.hipokryzji 13.08.19, 11:26
    A byłam w warszawskich lasach - Wesoła, Wawer, Rembertów.
    A także w lesie w Kątach Goździeńskich, czy jakoś tak...Na ślepo pojechaliśmy, bo tam przy drodze na Węgrów zazwyczaj stoją i grzyby sprzedają. Teraz nie stali.
  • tylko.bez.hipokryzji 13.08.19, 11:28
    według mapy to w Góry Świętokrzyskie trzeba byłoby się wybrać. Hmmmmm...
  • aerra 13.08.19, 11:29
    Szwagierka w weekend była z dzieciakami na działce (w sensie mają działkę, z jakimś domkiem holenderskim czy czymś), obok mają las, przywiozła dwie siatki - jedną kurek, drugą prawdziwków.

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • tylko.bez.hipokryzji 13.08.19, 11:33
    A w jakich rejonach była, że tak spytam? Bo Polska dość rozległa jest....
  • aerra 13.08.19, 13:44
    Okolice Tarnowa, ale nie wiem z której strony, bo na tej ich działce nigdy nie byłam.

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • tylko.bez.hipokryzji 13.08.19, 14:16
    Dzięki. Trochę daleko. W Góry Świętokrzyskie chyba bliżej wink
  • mrs.solis 13.08.19, 13:28
    Jest za sucho nic nie rosnie. Ja uwielbiam szukac grzybow i mam to szczescie, ze w Ameryce prawie nikt ich nie zbiera, bo ludzie sie nie znaja.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • anahera 14.08.19, 09:21
    W Australii tez kiedys tak bylo a teraz musze jezdzic o swicie w dnie powszednie zeby wyprzedzic konkurencje w postaci chorwatow, serbow, rosjan, i Bog wie kogo jeszcze.
  • tt-tka 13.08.19, 13:56
    Na grzyby jezdzilam w lasy pod Kutnem, zawsze byly. Od Kutna w strone Warszawy.
    Na rdzennym Mazowszu (Minsk Maz. Grodziszcze) wybieralam sie RAZ w zeszlym roku - wstalismy o swicie. I zobaczylismy sasiadke wracajaca juz z lasu z pelnym koszem sad
    Kumpela jezdzi pod ruska granice. Wraca zadowolona.

--
    Ignorancja moze byc skorygowana przy pomocy ksiazek. Glupota wymaga strzelby i szpadla (pochwycone w sieci)
  • miriam_73 13.08.19, 22:25
    Sucho. Na Mazurach jakies sladowe ilosci kurek, a tak to kicha...
  • unaluna 13.08.19, 23:44
    Jak są grzyby to są wink Na razie nie ma albo są śladowe ilości. Złaziłam lasy na Pojezierzu Drawskim i znalazłam dwa zajączki. Potem nawet kilka dni były dość obfite deszcze i wciąż nic.
  • b.bujak 14.08.19, 10:46
    W moim regionie :

www.facebook.com/140669895992451/posts/2439472546112163/

--
    5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka