Dodaj do ulubionych

Lepiej byc empatycznym czy sympatycznym?

13.08.19, 20:38
W pracy, w zyciu prywatnym?

--
Pragnienia sa nieskonczone, ale zycie jest najwazniejsze.
Edytor zaawansowany
  • czarniejszaalineczka 13.08.19, 20:51
    bogatym

--
    "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
  • alpepe 13.08.19, 20:55
    kocham

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • boogiecat 13.08.19, 20:59
    Myslisz ze Skarsgardy sa na sprzedaz?

--
  • malia 13.08.19, 21:01
    To zalezy czy jesteś sympatyczna, empatyczna czy bogata
  • czarniejszaalineczka 13.08.19, 21:19
    big_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grinbig_grin
    i na kilogramy big_grin

--
  • boogiecat 13.08.19, 21:23
    A po ile kilogram skarsgardow?😀

--
  • daniela34 13.08.19, 21:29
    Drogo, coraz drożej. Jak żyć??? 😀
  • czarniejszaalineczka 13.08.19, 21:31
    jak sie dowiem to i tak nie powiem big_grin

--
  • boogiecat 13.08.19, 21:46
    To chociaz wrzuc obrazek

--
  • czarniejszaalineczka 13.08.19, 22:06
    https://i.pinimg.com/originals/81/73/d5/8173d503e022f194f9e97bf8dc2b4ba3.gif

https://i.pinimg.com/originals/79/9c/37/799c37659255946904702ef4d5579360.gif

http://2.bp.blogspot.com/-ERF3YOfm_qE/UCRdqIMQiDI/AAAAAAAAAVM/9HWiDO-IwuA/s1600/tumblr_loimsmwS0Q1qeudbr.gif

https://iv1.lisimg.com/image/4166369/250full-alexander-skarsg%C3%A5rd.jpg

--
  • malia 13.08.19, 22:10
    Całego chcesz kupić? Może na jakiś kawałek cię będzie stać
  • mary_lu 13.08.19, 22:57
    Mam próbkę, żeby nie kupować kota w worku.

m.youtube.com/watch?v=9eD4HpGmHVs
  • mary_lu 13.08.19, 22:58
    Chociaż chyba bardziej lubię go w wersji mniej napakowanej, ale co zrobić.
  • piataziuta 13.08.19, 23:16
    A którego ze Skarsgardów byś brała? big_grin
    Albo może...w jakiej kolejności? big_grin
  • czarniejszaalineczka 13.08.19, 23:17
    Alex - Gustav- Bill- Valter ( chociaz to juz chyba pedofilia tongue_out)

--
  • piataziuta 13.08.19, 23:22
    Stellan niet? big_grin
  • czarniejszaalineczka 14.08.19, 13:35
    stellan jest starszy od mojego ojcatongue_out

--
  • piataziuta 14.08.19, 13:57
    Oj tam, oj tam. Miłość może mieć różne oblicza. big_grin
  • dziennik-niecodziennik 14.08.19, 22:24
    Rece precz od Stellana suspicious

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • piataziuta 13.08.19, 23:23
    Valter pełnoletni od kilku lat, więc można. tongue_out
  • gulcia77 14.08.19, 13:27
    Kurcze, ja to bym Stellana brała. Te oczy....

--
    "Emancipate yourselves from mental slavery
    None but ourselves can free our minds"
  • czarniejszaalineczka 14.08.19, 13:34
    ale on stary strasznie

--
  • boogiecat 14.08.19, 12:55
    Ja??? Ja tylko patrze😀 ja chcialam o sympatycznosci

--
  • boogiecat 14.08.19, 12:58
    Zartuje, oscyluje miedzy patogustavem o psychodelicznym billem, na ktorego ktoras przesympatyczna forumka mnie nawrocila, aleksiu spada na trzecia pozycje, bo ja mowi to jakis niemrawy jest

--
  • piataziuta 14.08.19, 15:21
    Ok, czyli nie będziemy się tym razem biły. Ty weźmiesz Gustava, ja Aleksandra, Billa będziemy brały na zmiany, Valter przypadnie Alineczce - w nagrodę, że go dostrzegła, a Gulcia Stellana dostanie na wyłączność.
    Można? Można!
  • czarniejszaalineczka 14.08.19, 17:53
    nie!!!
    Alex jest moj!!!!!

--
  • piataziuta 14.08.19, 18:18
    Czyli jednak będzie bitwa w kisielu.
    A dlaczego niby Twój, maleńka? suspicious

I nawiązując do tematu wątku - nie masz za grosz empatii Alineczko. Najpierw wciągasz Valtera do forumowego rankingu - choć można by przyjąć, że jest taki młody, że się nie liczy, a potem porzucasz go na rzecz jego starszego brata - no kto tak robi? A co jakby to przeczytał?
  • czarniejszaalineczka 14.08.19, 18:29
    ja go pierwsza zobaczylam i zaklepalam !!!!!

--
  • piataziuta 14.08.19, 18:42
    To znaczy kiedy?
    Przed 2009? suspicious
    Bo w 2008, kiedy była premiera serialu True Blood, to preferowałam jeszcze jego kolegę z planu Stephena Moyera. W 2009 odmieniło mi się w serduszku. big_grin
  • czarniejszaalineczka 14.08.19, 18:53
    no ok
    moze i pozniej
    ale ja go mocniej pozadam tongue_out

--
  • czarniejszaalineczka 14.08.19, 18:54
    a billa srylla nigdy nie lubilam

--
  • czarniejszaalineczka 14.08.19, 18:54
    ja wiecej jego filmow obejrzalam !!!!

--
  • piataziuta 14.08.19, 19:06
    >ja wiecej jego filmow obejrzalam !!!!

Masz na myśli "z nim filmów".
    Ile? Z ciekawości, bo już ci go oddałam. wink

Ja widziałam 2 seriale i 4 filmy.
  • czarniejszaalineczka 14.08.19, 19:47
    wszystkie big_grin z tym ze skorupkowa wlacznie chociaz niewiele zrozumialam big_grin

--
  • piataziuta 14.08.19, 19:53
    Grubo. big_grin

Ja "wszystkie" to widziałam tylko z Alem Pacino.
  • czarniejszaalineczka 14.08.19, 19:56
    www.filmweb.pl/film/Hidden-2015-650930

fajny horrorek o zombiakach smile
    jaki on bidulek zaglodzony w nim gra

--
  • czarniejszaalineczka 14.08.19, 19:54
    * no prawie wszystkie

--
  • czarniejszaalineczka 14.08.19, 19:58
    a ktore widzilas skoro tylko 4 ?

--
  • piataziuta 14.08.19, 20:36
    Mój filmweb mówi: "The east", "The giver", "The Legend of Tarzan" i "Melancholia".
    Najbardziej z tego pamiętam jednak tylko Melncholię Larsa von Triera, bo to jedyny film z wymienionych, który zrobił wrażenie - choć nie ze względu na Aleksandra.
  • czarniejszaalineczka 14.08.19, 20:41
    oj tos ty wlasciwie nic nie widziala

--
  • piataziuta 14.08.19, 20:55
    co polecasz?
  • piataziuta 14.08.19, 19:02
    >no ok
    >moze i pozniej
    >ale ja go mocniej pozadam

no dobra wygrałaś
    weź se go 😂
  • czarniejszaalineczka 14.08.19, 18:30
    Valter ma dziewczyne to zrozumie tongue_out

--
  • boogiecat 16.08.19, 18:02
    piataziuta napisała:

> Ok, czyli nie będziemy się tym razem biły. Ty weźmiesz Gustava, ja Aleksandra,
    > Billa będziemy brały na zmiany, Valter przypadnie Alineczce -

W sumie o wszystko mozna sie poklocic, nawet o forumowy przydzial skarsgardow😀
    Ja w twoim wpisie widze wrecz spory potencjal, copotwierdzila alineczka bo ja za pozno przyszlam

--
  • pani-nick 14.08.19, 19:33
    😂🤜
  • chatgris01 13.08.19, 21:02
    Asertywnym tongue_out
    (co nie wyklucza bycia miłym).

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • boogiecat 14.08.19, 12:43
    Oczywiscie, ze nie wyklucza, tylko czesto jest zle rozumiane i wychodza asertywne bicze

--
  • chatgris01 14.08.19, 14:35
    Ale to już problem tego, który źle zrozumiał wink

--
  • euze_bia0 13.08.19, 21:10
    Po prostu ludzkim
  • boogiecat 14.08.19, 12:49
    To by bylo juz rzeczywiscie dobrze, minimum zwiazkowe, ale jestesmy ambitniejsi😉

--
  • ajrisz.ka 13.08.19, 21:17
    A czy te dwie cechy nie występują równolegle?
    Empatia, wg.psychologów, podobno świadczy o wysoko rozwiniętej inteligencji emocjonalnej.
  • boogiecat 13.08.19, 21:24
    Wlasnie nie, czekaj zaraz wkleje cos madrzejszego

--
  • boogiecat 13.08.19, 21:44
    Dobra, na bazie pierwszych lepszych artykolow- w skrocie sympatia to taka latwiejsza empatia bo zaklada umiejetnosc stawiania sie w sytuacji ludzi do nas podobnych, bliskich, o podobnych wartosciach
    Natomiast prawdziwa empatia To umiejetnosc stawiania sie w sytuacji ludzi z ktorymi nam niekoniecznie po drodze- zaklada szacunek czyli zrozumienie idei tych innych od nas ludzi, bez oceniania-i bez koniecznosci zgadzania sie z nimi- komunikacja i asertywnosc sa tutaj slowami kluczami

--
  • snakelilith 13.08.19, 22:41
    Nie do końca. Empatia w znaczeniu pospolitym i empatia psychologiczna to dwie różne spawy. Pierwsza pozwala wczuć się w inną osobę, by zrozumieć przeżywane przez nią emocje i związne jest z szacunkiem dla tej osoby i jej stanów emocjonalnych. Natomiast empatia psychologiczna to umiejętość stawienia się w sytuacji innych, dla zrozumienia/wytłumaczenia ich motywów działania. Nie musi być to związane z szacunkiem, gdy staramy się pojąć motyw np. mordercy, czy pedofila. Bez oceniania w ogóle się nie da, bo każdy człowiek ma swój własny system wartości, także empatyczny psycholog i z własnej skóry wyskoczyć się nie da, ale w profesjonalnej sytuacji ta ocena, wartościowanie nie mają znaczenia, bo empatia nie jest nam potrzebna do lubienia/nielubienia tej osoby, czy pogłaskania go po główce, a do przeanalizowania psychicznej struktury danej osoby i nawiązania z nią komunikacji, np. w celach terapeutycznych lub stworzenia profilu psychiatrycznego.
  • boogiecat 14.08.19, 12:12
    Ok

--
  • piataziuta 14.08.19, 12:27
    😂 😂 😂
  • bywalec.hoteli 13.08.19, 22:07
    pompatycznym smile

--
    Lato smile
  • boogiecat 13.08.19, 22:18
    Moga byc tez rymy

--
  • mary_lu 13.08.19, 23:01
    Ja bym chciała być Jennifer Lopez, ale z moimi cyckami.
  • boogiecat 14.08.19, 12:46
    Jestes definicja empati!

--
  • mid.week 14.08.19, 20:44
    Ja bym mogła niż być ale bez tyłka! big_grin
  • mid.week 14.08.19, 20:44
    nią, nie niż
  • piataziuta 13.08.19, 23:11
    Sympatycznym!
    Wiadomo!
  • boogiecat 14.08.19, 13:00
    No tak, to pewnie ty projektujesz te budki telefoniczne😈

--
  • piataziuta 14.08.19, 14:11
    jakie budki?suspicious
  • boogiecat 16.08.19, 17:50
    Budka telefoniczna z Nic smiesznego, przyznaj sie

--
  • boogiecat 14.08.19, 12:40
    Empatia w pracy/ szkole- wychodzi na to, ze np. Dunczycy ucza sie profesjonalnej psychologicznej empatii;
    W szkole sie «  uczy dzieci, jak rozpoznawać emocje drugiej osoby oraz własne, a także, jak wypracować rozwiązania korzystne dla obu stron z poszanowaniem uczuć innych.
    Celem tych zajęć jest wychowanie pewnych siebie i zdolnych do współpracy ludzi. Duńczycy wierzą w to, że empatia to umiejętność, która ułatwia życie w społeczeństwie(...) »
    Bo w pracy «  efektami braku empatii są nieintuicyjne strony www i aplikacje, słaba obsługa klienta, niskiej jakości produkty czy skomplikowane procesy zakupowe. »

Nie zapomnimy:
    [imd]www.festiwalwisla.pl/filmy/Nic_smiesznego_3.jpg[/img]

Moze sa spoleczenstwa funkcjonujace bardziej w stylu empatycznym, a inne bardziej sympatycznym- lub wrecz w obydwoch- ostatnio bylo o Hiszpanii, w ktorej normalna ponoc rzecza jest zalatwianie spraw zawodowych po znajomosci, ale tez Hiszpanie nie przyczepiaja sie do odmiencow, daja zyc, luz i manana;

Oba te kraje, Dania i Hiszpania maja zdaje sie wysoki poziom tzw szczescia w spoleczenstwie;

Czyli empatia empatia rulezzz, ale jednak wydaje sie byc trudnym cwiczeniem, naturalnie idziemy w strone sympatii, sympatia tworzy silniejsze wiezi od empatii? Silniejsze grupy spoleczne wyznajace te same wartosci?
    To moze prywatnie sympatia, a na zewnatrz empatia?

--
  • boogiecat 14.08.19, 12:41
    Obrazek sie nie wkleil

http://www.festiwalwisla.pl/filmy/Nic_smiesznego_3.jpg

--
  • piataziuta 14.08.19, 13:56
    Z empatią jest jak z ilorazem inteligencji - można mieć jej mniej lub więcej.

Dobrze jest mieć empatię w stopniu podstawowym lub średnim - to pomaga w pracy i w życiu.
    Wysoka empatia może być jednak już problematyczna - zarówno dla jej posiadacza, jak i jego otoczenia.
    (Zaraz przyjdzie pade i powie, że jej bardzo wysoka empatia nie jest problematyczna, bo ona umie ją kontrolować i właściwie używać, i znowu wyjdzie, że wszyscy powinniśmy być jak pade)

Co innego sympatia - im człowiek bardziej sympatyczny, tym fajniej dla wszystkich, nie ma tu "skutków ubocznych".
    Jak dla mnie nie ma co tego porównywać, bo to nie są cechy przeciwstawne, ale skoro walnęłaś taki wąteczek, to podejmę się próby.

Człowiek sympatyczny o niskiej empatii, będzie miał uznanie większości otoczenia i pewne problemy w życiu prywatnym, wynikające z nieumiejętności postawienia się w butach najbliższych ludzi. Nie będzie się jednak tym bardzo przejmował, bo brak empatii sprawia, że winę widzi się w innych, nie w sobie.

Człowiek bardzo empatyczny, a mniej sympatyczny, zyskuje uznanie otoczenia pod warunkiem wejścia z nim w bliższy kontakt - inaczej uznania nie uzyska.
    W relacjach prywatnych problemy każdego bliskiego człowieka, unosi jako swoje - co wywołuje całą lawinę międzyludzkich komplikacji. Po pierwsze najbliżsi często nadużywają empaty, jako swojego lustra, a że empata współodczuwa, to nie odmawia - i patologiczna zażyłość gotowa.
    Po drugie, współżycie z empatą jest problematyczne - zaczyna się już od porannej kawy - wstałaś lewą nogą, potrzebujesz odetchnąć, a zamiast tego czujesz, że empata wwierca się w Ciebie wzrokiem i już sonduje Ci mózg - bronisz się więc, poprzez atak i kończy się tak, że ZNOWU JEST TWOJA WINA. big_grin

I wOGLE empatyczni ludzie to czubki.

Poszłam ostatnio z Mieciem do nowej knajpy. Po trzech minutach od wejścia, gdy Miecio zorientował się, że serwują tam tylko polskie piwa rzemieślnicze, zrobił się grumpy, jak ten kot z memów - nie ma bowiem drugiej takiej rzeczy na świecie, której Miecio nienawidziłby tak bardzo jak polskich piw rzemieślniczych.
    Nieszczęśliwym trafem, kelnerka była osobą z dość dużą empatią. Próbowała nawiązać kontakt z Mieciem, co Miecio bezlitośnie odrzucał, skupiony na swoim nieszczęściu. Z wielką łaską zamówił lemoniadę i przystawkę. Skierowałam więc się do pani z propozycją, że może poda temu smutnemu panu Jim Beama, na co Miecio na chwilę rozjaśnił swe oblicze. Pani ochoczo pobiegła realizować zamówienie, ale wróciła zestresowana, że nie ma Jim Beama, ale może zaproponować Torres. I choć Miecio Torres w innych knajpach chętnie spożywa, tu odmówił zdecydowanie, już kompletnie obrażony. Co więcej, po chwili odmówił zamówienia dania głównego, mówiąc z pogrzebową miną, że "Nie będzie jadł."😂
    Biedna kobieta, nie znając grumpy-Miecia, wszystkie jego najlżejsze skrzywienia odbierała intensywnie i choć broniła się dzielnie, to w końcu widać było, że zaczyna traktować to personalnie. Ja z kolei spędziłam wieczór, na współczuciu jej i próbach rozładowania napięcia pomiędzy nimi.
    A wystarczyłoby, żeby była trochę mniej empatyczna i nie wchodziła w te nastroje, wieczór byłby dla mnie i dla niej bardziej udany. ;P
  • pade 14.08.19, 20:48
    No popatrz, w sumie to się zgadzam z Twoimi wnioskami, oprócz jednego. To nieprawda, że jak pade pisze, że coś się da, to tak trzeba. Nie trzeba, można. Ona pisze o sobie, a nie o piataziucie. A jak piataziuta bierze to, co pade pisze do siebie, to już jest jej problem (piataziuty oczywiściesmile).

--
    "Na berge trzeba mieć wygląd i pieniądze🤣 Dla Ciebie jestem pani bergamotka77."
  • piataziuta 14.08.19, 20:58
    Dziękuję pade, że wpisałaś się w tym wątku! smile Czekałam na Ciebie! smile
    Jedno sprostuję: o kim o czym - o piątejziucie, kogo czego problem - piątejziuty. wink
  • mid.week 14.08.19, 21:06
    a ja sie tyle nagłowiłam co to znaczy "piata" i w jakim to języku....
  • piataziuta 14.08.19, 21:18
    nie pierwsza, nie druga, nawet nie trzecia... PIĄTA
    i nie "piękna", nie "wyrafinowana", tylko zwykła, powszednia "ZIUTA"

wink
  • pade 14.08.19, 21:23
    trzeba było spacją oddzielić, to bym zobaczyła (ślepa ja), że to nie jest zlepek literek, tylko dwuczłonowy nickbig_grin

--
  • piataziuta 14.08.19, 21:33
    Od czasu kiedy zakładałam tego nika minęło jakieś 10 lat. Pewnie nie dało się oddzielić, choć szczerze - nie pamiętam.
  • mid.week 15.08.19, 09:39
    Podobnie się zdziwiłam przy "bialeem" które okazało się być "białym em". Nigdy tego nie zauważyłam w ciągu literek i ciekawa jestem co jeszcze przegapiłam big_grin
  • piataziuta 15.08.19, 10:09
    Białym em mnie zaskoczyłaś big_grin
  • pade 14.08.19, 21:24
    mid.week napisała:

> a ja sie tyle nagłowiłam co to znaczy "piata" i w jakim to języku....

też nie wiedziałam co to jest ta piata, więc na wszelki wypadek postanowiłam nie odmieniaćbig_grin

--
  • boogiecat 16.08.19, 18:24
    Mnie sie wydaje, ze w mieciowym przykladzie empatka jestes Ty, a kelnerka by sie nie fochowala jakby miala za grosz empatii, bo taki empata szuka rozwiazan dobrych dla wszystkich w tymdla siebie samego

--
  • mid.week 14.08.19, 22:46
    Oba te kraje maja niski wspolczynnik tzw "kultury niufnosci". Dania to już w ogóle kraj, w ktorym zaufanie społeczne jest wysoko rozwinięte. Zaufanie jest skorelowane ze zrozumieniem, stad krótka droga do rozwijania empatii. My stety- niestety lezymy na drugim biegunie. Nieufność, podejrzliwość to chleb powszedni. Zarówno na poziomie instytucjonalnym jak i jednostkowym. Empatia tu nie paduje.
  • boogiecat 16.08.19, 18:11
    mid.week napisała:

> Oba te kraje maja niski wspolczynnik tzw "kultury niufnosci". Dania to już w og
    > óle kraj, w ktorym zaufanie społeczne jest wysoko rozwinięte. Zaufanie jest sko
    > relowane ze zrozumieniem, stad krótka droga do rozwijania empatii. My stety- ni
    > estety lezymy na drugim biegunie. Nieufność, podejrzliwość to chleb powszedni.
    > Zarówno na poziomie instytucjonalnym jak i jednostkowym.

Tak, zrozumienie jest podstawa, do zrozumienia trzeba inteligencji ale tez checi, najczesciej brakujeoczywiscie checi; bo do zrozumienia trzeba komunikacji i to moze w tym przede wszystkim taka Hiszpania i Dania sa mocne

Empatia tu nie paduje.

Swietnie ci to wyszlo😀

--
  • mid.week 16.08.19, 21:45

>
    > Empatia tu nie paduje.
    >
    > Swietnie ci to wyszlo😀

😁😁😁

• chatgris01 14.08.19, 14:39
    A w ogóle, że tak przypomnę, umiejętność sprawianie wrażenia kogoś sympatycznego to specjalność większości psychopatów suspicious
    którzy to psychopaci empatię mają na poziomie zerowym.

--
  • homohominilupus 14.08.19, 22:37
    Ziuta, jak mozna nie lubic polskich piw rzemieslniczych??? Toz to nasze dobro narodowe!
    Szczegolnie na emigracji za nimi tesknie... sad

--
    Early to bed and early to rise makes a man wealthy and healthy and wise wink
  • piataziuta 15.08.19, 08:46
    Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale serio, jak można lubić to guano z proszku? suspicious
    Miliony etykiet z jednej rozlewni, smakujących tak samo. Jesteś pewna, że ci to smakuje, czy może to autosugestia wynikająca z marketingu? suspicious
  • homohominilupus 15.08.19, 17:14
    piataziuta napisała:

> Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale serio, jak można lubić to guano z pros
    > zku? suspicious
    > Miliony etykiet z jednej rozlewni, smakujących tak samo. Jesteś pewna, że ci to
    > smakuje, czy może to autosugestia wynikająca z marketingu? suspicious

Że jak? Jakie guano z proszku? Pierwsze słyszę. No ale przyznam, że pojęcia nie mam o produkcji piw rzemieślniczych.
    Zwiedzałam swego czasu browar w Lwówku Śląskim, pokazali cały proces produkcji piwa. No, nie jest to browar rzemieślniczy ale moloch typu Tyskie też nie. Na koniec uraczono genialnym porterem.

--
  • piataziuta 15.08.19, 17:38
    Lwówka nie piłam.
    Mówię o piwach z pinty. To guano zalało warszawskie lokale.
  • homohominilupus 15.08.19, 18:40
    Ja bardziej miałam na myśli lokalne browary typu Kormoran, Amber, Jan Olbracht, browar z Białowieży, nazwy nie pamiętam ale mają fajne piwo Kornik o smaku świerka... i te wszystkie miodowe piwa, mniam! A warszawskich lokalach ostatnio bywam b rzadko ;-(
    Aaale chyba wiem, co masz na myśli. Piłam niedawno jakiś taki wynalazek w hipsterskim barze na dziedzińcu tzw gmachu dawnego KC. To chyba było to, co piszesz. Nie urzekło mnie.

--
  • piataziuta 15.08.19, 19:06
    Amber i Jan Olbracht to bardzo dobre piwa. Kormoran słabsze.

Prawdziwe zło to to:
    https://4.bp.blogspot.com/-4SDuCC6kj7o/U_da3JFb9CI/AAAAAAAACyo/Akv0lrfaOQY/s1600/pinta.jpg
  • homohominilupus 15.08.19, 19:09
    Tych nie znam, w takim razie dla mnie lepiej

--
  • boogiecat 16.08.19, 17:49
    homohominilupus napisała:

> Ziuta, jak mozna nie lubic polskich piw rzemieslniczych???
    > Szczegolnie na emigracji za nimi tesknie... sad
    >
    A w jakim kraju mieszkasz? Bo generalnie w Europie jest od kilku dobrych lat szal na rzemieslnicze piwa, tak ze akurat polskich mi by specjalnie nie brakowalo

--
  • homohominilupus 16.08.19, 21:36
    boogiecat napisała:

> homohominilupus napisała:
    >
    > > Ziuta, jak mozna nie lubic polskich piw rzemieslniczych???
    > > Szczegolnie na emigracji za nimi tesknie... sad
    > >
    > A w jakim kraju mieszkasz? Bo generalnie w Europie jest od kilku dobrych lat sz
    > al na rzemieslnicze piwa, tak ze akurat polskich mi by specjalnie nie brakowalo
    >
    >
    >

Hiszpania
    wino, wermut, cydr, ale piwo... najzwyklejsze ze zwykłych

--
  • boogiecat 16.08.19, 22:08
    Zartujesz albo nie bylas w Galicji😉

--
  • homohominilupus 17.08.19, 00:07
    Bylam 2 lata temu. Nie pamietam dobrego piwa.
    Mieszkam w Aragonii od roku, w barach bywam dosc czesto. Maja Amber butelkowany club z kuja i cos jak Radler. No, ale moze sie nie znam.

--
  • homohominilupus 17.08.19, 00:08
    Errata: amber butelkowany lub z kija

--
  • bei 15.08.19, 12:57
    Empatia często z sympatią w parze idzie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka