Dodaj do ulubionych

Skąd biorą się tacy przemocowcy?

13.08.19, 23:35
Jak w temacie. Mowa tu min o radnym PiS, który dostał wyrok za znęcanie 2 lata. Jest chory psychicznie? Skąd ma taki wzór małżeństwa jaki stosował , z rodzinnego domu? Co na to jego rodzice? Ja jako matka w tym konkretnym przypadku załamała bym się, i przepraszała synową na kolanach, że wychowałam takiego choooja
Edytor zaawansowany
 • odnawialna 13.08.19, 23:44
  Matka najprawdopodobniej z takim choojem żyła i uznawała za normę, więc raczej nie przeprosi.
 • zosia_1 13.08.19, 23:49
  Jeśli matka żyła z kimś takim, to wiadomo, że to ojciec nie przeprosi, ale matka nie widzi, że sobie nie pomogła, za to pomogła synkowi skrzywdzić inną kobietę i własne wnuczki,?
 • milva24 13.08.19, 23:54
  Ludzie są mistrzami wyparcia, inaczej większość nie byłaby w stanie żyć.
 • sofia_87 14.08.19, 09:16
  Często matki takich panowie obwiniaja synowe, za to że prowokowala, że odeszla i poszła do sądu zamiast w pokorze znosić swój los.
  Dobrze, że media, głównie TVN, od początku monitorowaly sytuację, w przeciwnym wypadku psychol uniknalby odpowiedzialności
 • chicarica 14.08.19, 10:07
  Matka musiałaby najpierw sama "stanąć w prawdzie" i zmierzyć się z faktem, że żyje w piekle i takie samo piekło zmontowała dzieciom i ich rodzinom. A mechanizmy zaprzeczania przy dysfunkcjach są bardzo silne.

  --
  ---
  Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
 • simply_z 13.08.19, 23:52
  Psychopaci
 • mrs.solis 14.08.19, 00:00
  Tez mysle, ze to jakis psychol.

  --
  http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
 • zosia_1 14.08.19, 00:04
  No ale taki się urodził? Ktoś go w jakiś sposób wychował przecież i przekazał wartości jakimi się kieruje
 • milva24 14.08.19, 00:07
  A dlaczego nie? Co prawda większość zwyrodnialców sama była podle traktowana w dzieciństwie ale jednak nie wszyscy. Człowiek to nie tabula rasa, z pewnymi skłonnościami po prostu się rodzimy.
 • azja001 14.08.19, 07:38
  Głównie wzorce w rodzinie, brak zdrowego komunikowania, relacje oparte na agresji fizycznej i psychicznej, patriarchalny model rodziny gdzie kobieta jest gorszego sortuj, zasada niewyciągania spraw rodziny poza cztery ściany czyli zbiorowe milczenie również dzieci bo co ludzie powiedzą przy wyjątkowej dbałości o religijność na pokaz. Generalnie brak szacunku dla ludzi i nie myliłabym tego z chorobą psychiczną
 • damartyn 14.08.19, 10:17
  azja001 napisała:

  > Głównie wzorce w rodzinie, brak zdrowego komunikowania, relacje oparte na agres
  > ji fizycznej i psychicznej, patriarchalny model rodziny gdzie kobieta jest gors
  > zego sortuj, zasada niewyciągania spraw rodziny poza cztery ściany czyli zbioro
  > we milczenie również dzieci bo co ludzie powiedzą przy wyjątkowej dbałości o re
  > ligijność na pokaz. Generalnie brak szacunku dla ludzi i nie myliłabym tego z c
  > horobą psychiczną

  Trudno się nie zgodzić. Oczywiście są wyjątki, i brak dalszego ciągu tej haniebnej tradycji ale jednak wzorce rodzinne maja tutaj bardzo duże znaczenie.
 • ixiq111 14.08.19, 10:24
  Dodam jeszcze, że w takich rodzinach najczęściej matka pomiata i jest agresywna w stosunku do córek.
  Mężowi się podporządkuje, wręcz nadskakuje, robi co pan i władca oczekuje, uważając się za dobrą żonę i matkę, a na córce/córkach się wyżywa.
 • chococaffe 14.08.19, 07:51
  Ale rodzice powinni te skłonności zauważyć i reagować. Nie wierzę, że rodzic wszystko może, ale ciekawe czy w ogóle podjęto wysiłek.
 • eliksir_czarodziejski 14.08.19, 09:57
  Przecież te rzeczy idą w linii prostej od rodziców, no ludzie. Wierzysz że jego rodzice byli przeciętnymi Kowalskimi i im się taki synek "trafił"? Proszę Cię...
 • ichi51e 14.08.19, 08:00
  Matka pewnie w takim samym bagnie od lat wszystko jej jedno juz.
  Powodow moze byc wiele od rodziny przemocowej do choroby psychicznej.

  --
  wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
 • ixiq111 14.08.19, 08:26
  >> Co na to jego rodzice?

  Znam takiego gnoja.
  Mamusia od najmłodszych lat wmawiała, że jest jedyny, najlepszy - LEPSZY OD INNYCH. Jemu wolno było więcej, jemu należało się najwięcej i wszystko co najlepsze dla niego.
  Gdy będąc nastolatkiem pobił kolegę, matka pochwaliła, że "bardzo ładnie pokazał, kto tu rządzi", i wręcz zachęcała do przemocy, gdy ktoś stanął mu na drodze do osiągnięcia celu.
  Sqrwiel wszystko miał podane na tacy: wykształcenie (przez układy rodziców w ogólniaku był świętą krową - nie do ruszenia, na studiach rodzice też "pomagali", na start dostał kupę kasy + mieszkanie, pracę miał załatwioną (lata 90-te), gdzie dostał kierownicze stanowisko i mógł do woli mobbingować i znęcać się nad pracownikami - mamusia była dumna, jak synek "sobie radzi".
  Obecnie jest w trakcie rozwodu, jego rodzina ma niebieską kartę, od 6 lat bezrobotny. I uważa się za nad-człowieka. Jeszcze-żonę (i resztę rodziny) ma za śmiecia.
 • eliksir_czarodziejski 14.08.19, 09:58
  Czyli mamusia też psychopatka.
 • chicarica 14.08.19, 10:08
  Matki w takich przypadkach same uważają kobiety za śmieci. Tak, pomimo że same są kobietami. Nie, nie przeszkadza im to.

  --
  ---
  Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
 • ixiq111 14.08.19, 10:33
  Tak. Muszę się zgodzić. Dla tej pani ważniejsze było dobro (czytaj: ukrycie wybryków) synka, niż dobro wnuczki, która również była ofiarą.
  Założenie niebieskiej karty potraktowała jak zamach na jej doskonałą i wzorową rodzinę. Synowa stała się wrogiem publicznym nr 1, bo to skandal, żeby "takie rzeczy" mówić i "wynosić z domu".
  Do wnuczki miała pretensje, że źle mówiła o tatusiu, tak przecież nie wolno. Mała powiedziała prawdę, to próbowała jej wmówić, że tak nie było, to nie prawda (kłamie!), i bardzo krzywdzi tatusia, a on ja tak kocha /rzyg/
 • lauren6 14.08.19, 08:31
  Myślę, że ktoś kto w ten sposób torturuje drugiego człowieka nie jest normalny. To nie jest normalna kłótnia małżeńska, nawet jeśli się weźmie pod uwagę kłótnie małżeńskie patusów. To były przemyślane tortury. Taki ktoś musi być psychopatą czy mieć inne zaburzenia w ten deseń.
 • feniks_4 14.08.19, 09:28
  Sadystyczny psychopata.
 • chicarica 14.08.19, 10:05
  Religijny odj.b. Rodziny fanatycznie religijne są mniej więcej tak toksyczne, jak rodziny dysfunkcyjne, czy też może raczej jest to jeden z rodzajów rodzin dysfunkcyjnych.
  Żona znosiła to, bo pochodzi z równie dysfunkcyjnej rodziny. Matka pana prawdopodobnie nie dostrzega w ogóle problemu, bo sama w takiej rodzinie dysfunkcyjnej żyje, a dysfunkcyjni rodzice mają doskonałą zdolność do bycia ślepymi na własne dysfunkcje, w tym do zaprzeczania sytuacjom z przeszłości.

  Cały chory kierat, który generuje takie patologie, wspierany przez potężną organizację uzurpującą sobie prawo do decydowania co jest dobre a co złe.

  --
  ---
  Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
 • asfiksja 14.08.19, 15:58
  "Ja jako matka w tym konkretnym przypadku załam
  > ała bym się, i przepraszała synową na kolanach, że wychowałam takiego choooja"
  Tu masz odpowiedź. Tacy właśnie są ludzie, zawsze znajdą winną kobietębig_grin
  Do niedawna była to zwykle żona, co przesoliła zupę, a w ogóle to założyła mini, więc pewnie się puszcza. Teraz jest matka, która do śmierci jest jednoosobowo odpowiedzialna za wybryki dorosłego faceta. Taki klimat społeczny to świetna pożywka dla facetów-przemocowców.
 • bo_ob 14.08.19, 16:03
  Z przemocy.
  Pewnie ojciec go lał i poniewierał, stąd u niego tak niskie poczucie własnej wartości i musi sie wyżywać na słabszych.
 • owmordke 14.08.19, 16:06
  Matka zawsze winna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka