Dodaj do ulubionych

jak odetkach ucho??

14.08.19, 12:09
siostra przyjechala do mnie z zatkanym uchem, na ktore juz prawie nic nie slyszy (po 3 dniach) ...
znacie jakies domowe sposoby, zeby sobie z tym cholerstwem poradzic?? kupilysmy krople w aptece (zakropic, odczekac kwadrans, przeplukac ciepla woda z "gruszki") - nie dziala, 3 razy robione juz ...

pomozcie ...

--
"out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
Edytor zaawansowany
  • jak_matrioszka 14.08.19, 12:14
    A wysoko mieszkasz? Mnie zatyka jak sie przemieszczam w pionie, samoloty mi nie szkodza, ale górki już owszem. Odtyka mnie na poziomie morza.
  • kura17 14.08.19, 12:20
    mieszkam blisko poziomu morza wink
    siostrze sie zatkalo lekko, zaczela w tym uchu grzebac i sobie ten czop wetknela ...

--
    "out of the ash I rise with my red hair and eat men like air" - sylvia plath
  • jak_matrioszka 14.08.19, 12:34
    No to niżej jej nie zwieziesz big_grin
    Z tego opisu czyszczenia ucha, to płukanie mi sie nie podoba. Olej do ucha i owszem, ale "wylać" go leżac na tym boku, sam ścieknie wraz z rozpuszczonym czopem. Jeśli siostra ma lekko przytkany nos lub zatoki, to też może "czuć uchem". I nawet odetkane ucho bedzie dalej czuła, coś jak zmeczenie materiału. Jeśli nie ma stanu zapalnego, to może przejść samo, jeśli jest ból, trzeba sie z medykiem skonsultować.
  • pasquda77 14.08.19, 12:40
    Olej tego nie rozpuści...tylko woda utleniona , czyści aż miło
  • pasquda77 14.08.19, 12:21
    Wlać wodę utlenioną do ucha , przecierpieć gilgotki , szumy i trzaski w uchu i wygrzebać rozpuszczony syf patyczkiem i nie słuchać ematek , że zaszkodzi , stosuję z powodzeniem od lat na całej rodzinie.
  • aaa-aaa-pl 14.08.19, 13:02
    Ja także stosuję tę metodę- zawsze działa.
  • majenkir 14.08.19, 15:44
    ale ucho wtedy do gory?

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • aaa-aaa-pl 14.08.19, 15:57
    Leżysz na boku- wlewasz kilka kropelek.Buzuje, aż miło.
  • aaa-aaa-pl 14.08.19, 15:58
    Podobno działa to też przy początkach infekcji ( takich gardłowo- katarkowych).
  • memphis90 14.08.19, 16:04
    Jak niby ma działać, skoro ucho zewnętrzne NIE komunikuje się w żaden sposób z gardłem, nosem ani katakiem...?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • aaa-aaa-pl 14.08.19, 16:10
    Ucho środkowe( !) połączone jest z gardłem trąbką Eustachiusza
  • memphis90 14.08.19, 16:30
    Aha, to teraz opowiedz mi JAK wlejesz wodę utlenioną czy co tam innego do UCHA ŚRODKOWEGO?

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • aaa-aaa-pl 14.08.19, 17:31
    Dlatego napisałam : podobno działa...
  • tylko.bez.hipokryzji 14.08.19, 12:20
    Poskakać na jednej nodze przechylając głowę z zatkanym uchem w dół. Ale to raczej na drobne zatkanie. Na takie grubsze - iść do laryngologa. Przedmucha/przepłucze i odetka.
  • tol8 14.08.19, 12:23
    Zatykasz nos i próbujesz wydmuchać nim całą zawartość płuc. Działa w sekundę

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • pasquda77 14.08.19, 12:27
    Tak , zwłaszcza jeśli ucho zatkane czopem z woskowiny , dmuchniesz i wyskoczy niczym korek od szampana...uwaga na oczy , mozna stracić wzrok😂
  • memphis90 14.08.19, 16:05
    Jak za mocno dmuchniesz, to nawet macica wypadnie. Szczególnie u kobiet tak się dzieje.

--
  • majenkir 15.08.19, 06:20
    big_grinbig_grinbig_grin

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • bo1 14.08.19, 12:53
    Kupić olej parafinowy w aptece. Wpuścić kilka kropli. Jak nie pomoże, iść do laryngologa.
  • leni6 14.08.19, 12:55
    Dalej płukać, można zmienić krople, bo mają różne składy.
  • berdebul 14.08.19, 12:59
    Podgrzać krople do ucha (lub olej parafinowy) i poleżeć z uchem do góry. Ciepły lepiej działa.
  • bialeem 14.08.19, 13:07
    Nie chcę zmartwić, ale jak ostatnio koleżanka miała z tym problem, to się skończyło na lekarzu i płukaniu

--
    "weź takie rady, zwiń ciasno i rozważ znaczenie słowa "czopek""
  • b.bujak 14.08.19, 13:56
    Ja czyszcze tylko u laryngologa - to nie jest powód do zmartwienia smile

--
    5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!
  • bialeem 14.08.19, 16:05
    Za każdym razem jak chcesz sobie ucho wyczyścić, to dygasz do lekarza?
    Tzn ja wiem, że patyczki są niewskazane i bla bla bla, ale jakoś ja (używająca patyczków) nigdy nie ogłuchłam w przeciwieństwie do koleżanki, której ktoś powiedział, że patyczki są niezdrowe.

--
    "weź takie rady, zwiń ciasno i rozważ znaczenie słowa "czopek""
  • b.bujak 14.08.19, 17:29
    bialeem napisał:

> Za każdym razem jak chcesz sobie ucho wyczyścić, to dygasz do lekarza?

Normalnie zbudowane ucho powinno czyścić się samo. Moje mają wąskie przewody i naturalny odpływ woskowanie jest zaburzony , przecwiczylam juz chyba wszystkie możliwe techniki i specyfiki do czyszczenia uszu - od paru lat czyszcze tylko u laryngologa. Oczywiście mówimy o czyszczeniu wnętrza ucha smile

--
    5/4 Polaków nie zna się na ułamkach!
  • asia_i_p 14.08.19, 13:36
    Krople w aptece kupione działają po kilku dniach, nie po kilku razach (z doświadczenia). Jak po kilku dniach nie zadziałają, to trzeba iść do laryngologa i on przepłucze, ale będzie mu łatwiej, bo woskowina będzie zmiękczona.
    To pod warunkiem, że winny jest czop woskowinowy. Czyli że się pamięta, że ucho zatkało się po kąpieli/ pływaniu/ myciu głowy.

Jeżeli nie, można zacząć od kropelek do nosa, wkropionych do nosa. Czasem przetkanie nosa pomaga odetkać ucho.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • princy-mincy 14.08.19, 14:31
    Na mnie żadne krople nie działają, tylko takie świece do uszu (mamy w domu, kupione przez net)- zrobię sobie takie świecowanie i poprawa jest już następnego dnia.
  • m.y.q.2 14.08.19, 15:51
    Moja znajoma nabrała się na takie świecowanie uszu. Miała po tym zabiegu nie boleć głowa, no i nie bolała, tylko kobieta całkowicie ogłuchła. Opowiadała mi, że widziała, jak mąż rusza ustami, coś do niej mówiąc, niestety, nic nie słyszała. Poszli więc do kobiety, która to świecowanie wykonała z reklamacją, ale owa znachorka nie umiała przywrócić słuchu znajomej. Musieli jechać do miasta do laryngologa, który przepłukał zatkane uszy, tłumacząc, że gorące dym tej świecy rozpulchnił woskowinę w uszach, powodując głuchotę.
    Działo się to w jakimś ośrodku wczasowym nad Bałtykiem, gdzie znachorka polecała swoje cudowne metody na wszelkie boleści. smile

--
    Ci, którzy mają ideę wciąż w gębie, mają ją zazwyczaj i w pobliskim nosie.
    St.J.Lec
  • bei 14.08.19, 16:42
    Zapewne znachorka zrozumiała, ze Twoją znajomą boli głowa gdy słyszy, co mąż do niej mówi, jak potrafiła tak zaradziła😂
  • ga-ti 14.08.19, 17:31
    big_grin
  • princy-mincy 14.08.19, 17:22
    No coż, u mnie też ten gorący dym rozpulchnil woskowinę i dzięki temu wyplyneła.
    Zadnej gluchoty nie doswiadczylam, moj maz ani corka takze nie.
  • bei 14.08.19, 16:43
    Ja bym nie płukała, tylko zakrapiała, i spała na tym boku gdzie ucho zatkane- by woskowina miała możliwość litość opuścić kanał
  • agrypina6 14.08.19, 16:49
    Proponuję iść do laryngologa.
  • kocynder 15.08.19, 06:49
    Nie szukać głupot na forum tylko pójść do laryngologa, choćby prywatnie. Raz na ileś nie zruinuje budżetu chyba? W razie czego to z tego co wiem w większych miastach można znaleźć pogotowie laryngologiczne, działające również w dni świąteczne. W każdym razie w Polsce.

--
    Kocynder - w gwarze śląskiej słowo określa sytuację ciężką do ogarnięcia, którą ciężko unieść - a wszyscy myślą, ze to coś od "kotka"... 3smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka