Dodaj do ulubionych

Sąsiad krętacz

14.08.19, 17:30
Sąsiad mojej przyjaciółki dwa lata temu postanowił pobudować garaż - taka była wersja oficjalna. Przyszedł do niej i jej męża z prośbą o podpisanie zgody, na garaż właśnie. Podpisali. Przyszło zawiadomienie z urzędu, potem drugie - że sąsiad zrezygnował, więc sprawę uznaje się za niebyłą. On tymczasem jednak wybudował drewniany, spory budynek, w którym prowadzi pokątny warsztacik naprawy starych samochodów. Siedzi tam całymi dniami, radio ryczy, wali młotem czy tam czymś, przywożą mu wraki samochodów, kręcą się klienci. Moja przyjaciółka ma za płotem złomowisko sad Jest wkurzona, sąsiad nawet nie zadbał o porządny płot, musiała z mężem postawić na własny koszt szczelne ogrodzenie, po przez siatkę miała widok na bajzel. Jest coraz głośniej i smrodliwiej, bo typ pali śmieci. Da się coś z tym zrobić?
Edytor zaawansowany
 • ga-ti 14.08.19, 17:37
  Chyba można postawić coś niezwiązanego na stałe z ziemią, czyli bez fundamentów, ale wymiary max są chyba określone.
  Sąsiad musi mieć działalność zarejestrowaną na swój adres, nie wiem, czy w dobie rodo można to sprawdzić. Jeśli ma to działa legalnie. Zostaje wzywać straż miejską/policję na palacza śmieci. Bałagan to chyba można u siebie mieć?
  Szczerze współczuję. Bo z jednej strony 'wolnoć Tomku w swoim domku' a z drugiej 'jak żyć'?
 • blackfriday2 14.08.19, 18:06
  Garaż jest na fundamentach, duży. Działalności z całą pewnością nie ma.
 • mysiaapysia 14.08.19, 21:14
  Sprawdź w necie w ceidg czy na jego imię i nazwisko jest zarejestrowana działalnośc w tym miejscu. Dane są publicznie dostępne.
 • koronka2012 14.08.19, 17:46
  Niech koleżanka sprawdzi w gminie czy w ogóle można prowadzić uciążliwą działalność na tej działce, po drugie - czy na tę budowę było jakieś pozwolenie, czy na bazie tego starego można było wybudować coś podobnego itd.

  rodzaj działalności można sprawdzić w wyszukiwarce (zakładam że zna nazwisko sąsiada)

  Może zgłosić temat do nadzoru budowlanego, co do ogrodzenia - ma zdaje się prawo domagać od sąsiada zwrotu połowy nakładów. Palenie śmieci - zgłaszać, też zacząć od gminy, poradzą co i jak dalej.
 • bigzaganiacz 14.08.19, 17:48
  iech koleżanka sprawdzi w gminie czy w ogóle można prowadzić uciążliwą działalność na tej działce  naprawa/renowacja swojego samochodu w swoim garazau nijak nie jest uciążliwą działalnościa
 • koronka2012 14.08.19, 19:29
  bigzaganiacz napisał(a):

  > naprawa/renowacja swojego samochodu w swoim garazau nijak nie jest uciążliwą dz
  > iałalnościa

  Swojego samochodu nie naprawia się stale. Hałasy, smród, bałagan na posesji - jest uciążliwy.
 • berdebul 14.08.19, 18:40
  Może się domagać połowy, o ile płot jest dokładnie w miejscu przebiegu granicy. Jeżeli jest po stronie koleżanki, to jest to jej płot i tylko ona płaci.

 • makurokurosek 14.08.19, 18:35
  Jeżeli sąsiad prowadzi naprawę samochodów to wystarczy sprawę zgłosić na policje i do sanepidu .
 • magdzialena78 14.08.19, 18:48
  I us
 • gruba.ale.z.pasja 14.08.19, 19:12
  I ZUS.
 • agonyaunt 14.08.19, 19:33
  Na uciążliwy hałas są paragrafy, niech koleżanka wzywa policję.
 • makurokurosek 14.08.19, 22:33
  W tym przypadku szybciej sprawę załatwi powołując się na zanieczyszczenie gleby produktami ropopochodnymi i nielegalne składowisko śmieci
 • kryzys_wieku_sredniego 14.08.19, 20:21
  He, he ... standardzik, niektórzy tak mają. Mój tfu kolega szuka małej działeczki, bo tylko mały garażyk chce, a faktycznie to on tam chce składać samochody i tak tylko kącikiem zrobić mieszkanko pod wynajem. Jak słyszę jak wypytuje ludzi to naprawdę jestem pod wrażeniem jaki miły z niego człowiek jak coś potrzebuje, tylko później jakoś ludzie od niego się odcinają.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka