Dodaj do ulubionych

Edukatorka seksualna

14.08.19, 20:21
W kontekscie osob z ZD lub niepełnosprawnością intelektualną.... czemu ma służyć np. uczenie masturbacji???? Powiedzcie ze to żart ....
Edytor zaawansowany
 • potworia116 14.08.19, 20:24
  Rozładowaniu napięcia seksualnego. Czy to naprawdę aż tak tak trudno zrozumieć?
 • magdzialena78 14.08.19, 20:29
  Skoro piszecie ze maja umysl 2,6,7 latka...5 latka tez nalezy uczyc?
 • daniela34 14.08.19, 20:31
  Umysł tak. Ale ciało mają dorosłej osoby. I popęd seksualny czasem bardzo bardzo duży. I to jest realny problem, alternatywą jest podanie leków wytłumiających popęd, tylko że to też nie jest takie proste.
 • cleod 15.08.19, 10:43
  Upośledzone kobiety mogą mieć jak zdrowe silny instynkt macierzyński, czy należy i ten instynkt im zaspokoić?
 • daniela34 15.08.19, 10:56
  cleod napisał(a):

  > Upośledzone kobiety mogą mieć jak zdrowe silny instynkt macierzyński, czy należ
  > y i ten instynkt im zaspokoić?

  Upośledzone kobiety zachodzą w ciążę i rodzą dzieci. Nie jest to tajemnica. Jako ofiary wykorzystania albo dlatego, że podejmują współżycie z upośledzonymi mężczyznami.
  A rozładowanie napięcia seksualnego osób z ZD służy nie tylko im, ale też. wszystkim- otoczeniu. Inaczej mamy nabuzowanego hormonami osiemnastolatka, który molestuje inne osoby albo próbuje się publicznie masturbować.
  I tak jak pisalam- drugim wyjściem jest podawanie leków, ale nie jest łatwo znaleźć lekarza, który zdecyduje się je przepisać.
 • cleod 15.08.19, 11:19
  Rolą opiekuna jest towarzyszenie mu wszędzie tam gdzie nie jest pod opieką innych instytucji.
 • daniela34 15.08.19, 11:31
  Pod opieką instytucji też się zdarza, że osoby upośledzone molestują lub są molestowane. A ofiarą molestowania przez taką osobę może paść też opiekun.
 • cleod 15.08.19, 11:36
  Tym bardziej jest to powód by podawać leki wytłumiające popęd.
  Masturbacja w przypadku zdrowych mężczyzn nie wystarcza, stąd plaga gwałtów i molestowań, tym bardziej może nie wystarczyć w przypadku upośledzonych mężczyzn, nawet mimo edukacji seksualnej.
 • daniela34 15.08.19, 11:43
  Owszem, leki są niekiedy rozwiązaniem. Tylko, że to nie są leki bez recepty. Ktoś musi je zapisać. A to, zwłaszcza w mniejszych ośrodkach, nie jest takie proste. Lekarze nie chcą zapisywać, boją się, nie mają wiedzy, leki maja skutki uboczne i wchodzą w reakcję z innymi.
 • szeptucha.z.malucha 15.08.19, 12:18
  Zwykle te osoby już są leczone farmakologicznie. Wtedy zawsze rozważa się możliwe skutki uboczne.
 • livia.kalina 14.08.19, 20:31
  Seksualność takiej osoby jest całkowicie zdrowa, nieupośledzona i na poziomie wieku biologicznego.

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • 18lipcowa3 14.08.19, 22:06
  Boże ale rodzice dzieciaków cudaków sobie zafundowali rollercoaster...no i biednemu Bogusiowi

  --
  Akurat w wypadku mężczyzn twierdzenie, że coś tam mają bardzo przemyślane, to idealizacja tej płci.- by Triss
 • larix_decidua77 15.08.19, 11:30
  Och przestań, wielu nawet nie wiedziało, że dziecko będzie z wadą. Nie każdy ginekolog umie rozpoznać ZD, poza tym kiedyś w ogóle nie było takich wytycznych do sprawdzania np. przeziernosci w określonym tygodniu. Amniopunkcja to też nie jest standardowe badanie, kilkanaście lat temu tym bardziej. Poza tym cześć osób nie jest w stanie pozbawić życia ruszający się płód. Oprócz tego, media najczęściej pokazują uśmiechnięte słodkie dzieciaczki z ZD a nie dorosłych. Ludzie nie wiedzą na co się piszą.
  Tak czy siak, jest tych dzieci coraz mniej. Na całą naszą szkołę specjalną jest ich obecnie dwoje.
 • 18lipcowa3 15.08.19, 18:54
  Uff może to znaczy usuwają ciąże zd na szczęście.

  --
  Akurat w wypadku mężczyzn twierdzenie, że coś tam mają bardzo przemyślane, to idealizacja tej płci.- by Triss
 • larix_decidua77 15.08.19, 19:53
  To jest bardzo trudna decyzja i rzadko dla kogo oznacza szczęście. Twój komentarz jest płytki. Taka sytuacja jest zawsze nieszczęściem, bez względu na wybór. Nie można nikogo oceniać negatywnie, bo nie był w stanie zabić swojego dziecka (nawet jeśli to "tylko" 20 tygodniowy płód). Tak samo nie można źle oceniać kogoś, kto nie był w stanie chorego dziecka urodzić.
 • 18lipcowa3 15.08.19, 20:49
  Tzn ja jestem bardzo za usuwaniem takich ciąż. Jaka jakość życie takiego człowieka? Jaka jakość ma życie ich rodziców i rodzeństwa? Nieszczęście to urodzenie dziecka z zd. Aborcja to ulga.

  --
  Akurat w wypadku mężczyzn twierdzenie, że coś tam mają bardzo przemyślane, to idealizacja tej płci.- by Triss
 • potworia116 15.08.19, 22:00
  Dużo ich miałaś?
 • larix_decidua77 15.08.19, 22:08
  Za czy przeciw to nie to samo co szczęście. Wierz mi, to żadna ulga rodzić własne dziecko skazane na śmierć. To nie to samo co intensywniejsza miesiączka wywołana tabletkami wczesnoporonnymi w 6 tyg ciąży.
 • livia.kalina 14.08.19, 20:30
  Zdecydowanej większości osób masturbacji uczyć nie trzeba. Pewnie tak 95% ludzkości temat bez problemu ogarnie sobie sama. Ale osoby bardzo głęboko upośledzone, z zupełnie zdrową seksualnością, mogą nie wpaść na to, jak samemu zapewniać sobie rozładowanie seksualne. W efekcie odczuwają bardzo silne napięcie seksualne, którego nie potrafią w sposób akceptowalny społecznie rozładować. Są wtedy np bardzo agresywne albo autoagresywny i stają się dla otoczenia siebie niebezpieczne. Mogą też usiłować rozładować napięcie seksualne w sposób nieakceptowalny społecznie- usiłując kogoś zgwałcić- z rodziny, lub przypadkowe osoby lub usiłując zgwałcić zwierzęta. Edukator seksualny, w takiej sytuacji uczy rozładowywania napięcia seksualnego, poprzez masturbacje, z zachowaniem odpowiednich zasad - robi się to w warunkach intymnych, be obecności innych ludzi, z zachowaniem higieny, ze zmianą bielizny, umyciem, bez niebezpiecznych przedmiotów, które mogą zranić, skrzywdzić.

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • mamaaspiama 14.08.19, 20:36
  Livia, rozumiem co piszesz i ma to sens.
  Wyobraziłam sobie, że muszę nauczyć mojego nastoletniego syna jak się masturbować. I zrobiło mi się zimno... Masakra 😟
 • livia.kalina 14.08.19, 20:53
  W znakomitej większości przypadków edukator uczy rodzica, jak ma nauczyć dziecko. Ale są rodzice, którzy nie są w stanie przez to przejść i wtedy tę rolę przejmuje edukator. Uwierz mi, nie ma rodzica, dla którego byłoby to proste doświadczenie dlatego wsparcie doświadczonego edukatora jest tutaj bezcenne. Ja od lat polecam dr Fornalik- ona właśnie zrobiła na mnie niesamowite wrażenie swoją wrażliwością, swoją empatią i ciepłem zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i ich rodzin. Widziałam jak budowała w ludziach poczucie siły i pewności siebie, że będą potrafili przez to przejść. To trudna rola bo nie jest naturalna. Naturalnym jest, że dziecko rośnie, dojrzewa, odsuwa się od rodziny, radzi sobie samo i wyfruwa. Ale są rodziny, w których to tak nie wyglada a rodzicielstwo jest o wiele trudniejsze. Dobrze, że są ludzie, którzy potrafią takie rodziny wesprzeć. Dotyczy to seksualności dziecka ale i każdego innego aspektu życia w rodzinie z osobą niepełnosprawną.

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • ga-ti 14.08.19, 22:06
  Livia, mądra kobieta z Ciebie.
 • szeptucha.z.malucha 15.08.19, 08:07
  Podpisuję się. Miałam okazję konsultować się z panią Fornalik.
  W innych krajach jest to rozwiązane systemowo. Edukator seksualny bywa w domach opieki, w Holandii np. są domki do spotkań osobistych dla podopiecznych, gdzie mogą pobyć we dwoje w dowolny sposób - jedni wspólnie gotują, inni zbierają doświadczenia seksualne. W Czechach są asystentki dla osób niepełnosprawnych, które pomagają funkcjonować w tej sferze.
  Dzieci niepełnosprawne, w tym autystyczne, potrafią w ramach masturbacji cuda robić z miejscami intymnymi- np. dziewczyny wkładają sobie przedmioty, w tym ostre. Dlatego tak ważne jest ukierunkować popęd na bezpieczne tory, bo chyba nie sądzisz, że będą go sublimować.
  Edukatorka z Kanady, na której wykładzie byłam, opowiadała, że trudno pod względem podejścia do zdrowia seksualnego jest w purytańskich Stanach, gdzie czasem konsultuje. Ale młodzież niepełnosprawna bez pomocy trafia tam za kratki, bo albo się obnaży publicznie, albo pocałuje koleżankę bez zgody, albo ogląda zakazaną pornografię np. z udziałem dzieci, bo chce zrozumieć o co chodzi.
  Na szczęście postrzeganie osób niepełnosprawnych jako osób aseksualnych odchodzi do lamusa, dzięki paru odważnym osobom.
 • cleod 15.08.19, 10:50
  Czy dbają także o antykoncepcję podopiecznych?
 • szeptucha.z.malucha 15.08.19, 12:15
  Tak. Pytano nas w trakcie wykładu, czy w Polsce podobnie się o to dba. Sala wybuchła śmiechem. Prowadząca zapytała, co nas tak rozbawiło...
 • livia.kalina 15.08.19, 12:21
  Oczywiście!

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • mid.week 14.08.19, 20:37
  Nic dodać, nic ująć. To powinno się znaleźć w podręcznikach do tzw życia w rodzinie...
 • tairo 15.08.19, 07:50
  > Zdecydowanej większości osób masturbacji uczyć nie trzeba.

  Mhm, i to dlatego mamy takich delikwentów na izbach przyjęć: www.facebook.com/patolodzynaklatce/posts/1102969669901595
 • mid.week 15.08.19, 09:43
  O matko.... Wciskanie kuleczek w cewkę moczową sprawia facetom przyjemność?
 • 1matka-polka 15.08.19, 10:17
  A wkładanie reki az po lokiec - kobietom, nie jestes na biezaco.

  --
  "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
 • tairo 15.08.19, 20:02
  Owszem, części mężczyzn wkładanie czegoś w cewkę moczową sprawia przyjemność, a wkładanie czegoś w odbyt sprawia przyjemność zarówno mężczyznom jak i kobietom.
  Ogólnie ludziom różne rzeczy sprawiają przyjemność, problem tylko w tym, że używając losowych obiektów do tego nie przeznaczonych można sobie nieświadomie zrobić sporą krzywdę. A często wystarczyłoby, żeby te osoby znały podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny oraz wiedziały, że służą do tego odpowiednio zaprojektowane zabawki erotyczne, które nie muszą kosztować dużo i nie trzeba się wstydzić przy ich zakupie.
 • dramatika 15.08.19, 22:31
  tairo napisała:

  > Owszem, części mężczyzn wkładanie czegoś w cewkę moczową sprawia przyjemność, a
  > wkładanie czegoś w odbyt sprawia przyjemność zarówno mężczyznom jak i kobietom
  > .
  > Ogólnie ludziom różne rzeczy sprawiają przyjemność, problem tylko w tym, że uży
  > wając losowych obiektów do tego nie przeznaczonych można sobie nieświadomie zro
  > bić sporą krzywdę. A często wystarczyłoby, żeby te osoby znały podstawowe zasad
  > y bezpieczeństwa i higieny oraz wiedziały, że służą do tego odpowiednio zaproje
  > ktowane zabawki erotyczne, które nie muszą kosztować dużo i nie trzeba się wsty
  > dzić przy ich zakupie.

  Przepraszam, ale muszę zacytować całość. Po prostu kocham to lewackie podejście do seksu. Przypomina mi instrukcję obsługi tartaku big_grin
 • minniemouse 16.08.19, 00:22
  dramatika napisał(a):
  > Przepraszam, ale muszę zacytować całość. Po prostu kocham to lewackie podejście do seksu. Przypomina mi instrukcję obsługi tartaku big_grin

  a co w tym smiesznego? to praktycznie jest jak obsluga tartaku. normalna rzecz, seks.
  mamy sie slinic, zapluwac i z zazenowaniem zaslaniac twarze nikabem opisujac pewne konieczne i normalne rzeczy zwiazane z plcia i seksem?

  nie kazdy jak ty idac kupic paczke prezerwatyw zaklada hazmat bo niedajboze jeszcze ktos cie w kolejce zobaczy i pozna i ojojoj jaki obciach?
  no wspolczuje.

  Minnie
  --
  Savoir Vivre czyli jak się zachować
 • dramatika 16.08.19, 00:44
  minniemouse napisała:


  > a co w tym smiesznego? to praktycznie jest jak obsluga tartaku. normalna rzecz
  > , seks.
  > mamy sie slinic, zapluwac i z zazenowaniem zaslaniac twarze nikabem opisujac p
  > ewne konieczne i normalne rzeczy zwiazane z plcia i seksem?

  I jeszcze to poczucie wyższości płynące z przekonania, że jak się nie sprowadza seksu do instrukcji obsługi piły mechanicznej, to ciemnogród i zacofanie.
  Do swoich przepisów BHP dotyczących seksu nie zapomnij dołączyć paru ładnych załączników - będą potrzebne na wypadek awarii, gdy maszyna z przegrzania zacznie się zacinać. Tym sposobem instrukcja obsługi dilda prędzej czy później będzie musiała być uzupełniona o załącznik, że w przypadku czerpania satysfakcji seksualnej z udawania Chrystusa, bo już nawet pięść po łokieć w odbycie nie wystarcza, należy używać aseptycznego drutu kolczastego i odkażonych gwoździ.
 • minniemouse 16.08.19, 00:49
  dramatika napisał(a): .
  > Do swoich przepisów BHP dotyczących seksu nie zapomnij dołączyć paru ładnych za łączników - będą potrzebne na wypadek awarii, gdy maszyna z przegrzania zacznie
  > się zacinać. Tym sposobem instrukcja obsługi dilda prędzej czy później będzie
  > musiała być uzupełniona o załącznik,


  bo ty oczywiście zadnych, a juz w przypadku awarii wcale, instrukcji nie potrzebujesz - ty wymodlisz owe wskazowki od samego Chrystusa, ktory ci je przesle jakims cudownym objawieniem (przez sen moze??), lub wrzuci przez okno wyryte w kamieniu.
  widocznie tak tez mozna.

  Minnie

  --
  Savoir Vivre czyli jak się zachować
 • iwles 16.08.19, 08:10
  dramatika napisał(a):


  > Po prostu kocham to lewackie podejście do seksu. Przypomina mi instrukcję obsługi tartaku big_grin


  Może przytoczę postać M.Wisłockiej, której cała działalność była "instrukcją obsługi", a w "Sztuce kochania" dodatkowo z rysunkami big_grin
  Wielu osobom się przydawało i przydaje nadal.

  Ty, jak rozumiem, wyssałaś wiedzę z mlekiem matki ?


 • tairo 16.08.19, 08:59
  Nie no, pewnie, lepiej po prawacku, niech każdy na oślep kombinuje, co i jak, byle po cichu i pod kołderką. Po co korzystać z cudzych doświadczeń.
 • 1matka-polka 16.08.19, 09:25
  7 miliardow z tego na oślep. 7!

  --
  Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.
  Wolter
 • maslova 16.08.19, 09:35
  Jeśli dla kogoś seks służy wyłącznie celom prokreacyjnym, to rzeczywiście edukacja może mu nie być potrzebna.
 • pani-nick 14.08.19, 20:56
  Bo ja wiem?...
  nie będę poprawna politycznie, ale tak się złożyło, ze pierwszy świadomy orgazm miałam po wykładzie młodszej koleżanki (wychowanej w rodzinie, gdzie ojciec kupował córce kwiaty z okazji pierwszej miesiączki, a mama dbała o recepty na tabsy anty), o zaletach słuchawki prysznicowej. Do dziś pamietam luz koleżanki w mówieniu o przyjemności płynącej z seksu.
 • szeptucha.z.malucha 15.08.19, 08:10
  I?
 • potworia116 15.08.19, 09:14
  A gdzie ta niepoprawność?
 • pani-nick 15.08.19, 09:31
  No bo chyba nie wypada wprost mówić o masturbacji? Doczytałam wątek i widzę sporo fajnych wpisów.
 • potworia116 15.08.19, 10:40
  Politycznie niepoprawne to jest tłumienie ludziom swobody wypowiedzi. Tak, że śmiałosmile
 • pani-nick 15.08.19, 10:52
  smile
 • potworia116 15.08.19, 11:43
  Politycznie niepoprawne to jest tłumienie ludziom swobody wypowiedzi. Tak, że śmiałosmile
 • potworia116 15.08.19, 11:56
  Chciałam dopisać - żeby nie być gołosłowną - że mnie pewnych, zaskakujących w wieku 11 lat sensacji, dostarczyło oparcie się o wirującą pralkę automatyczną...
 • szeptucha.z.malucha 15.08.19, 12:13
  Niedawno była akcja medialna ze słowami kluczami dla aktywności seksualnej. Może coś jednak drgnęłowink
 • minniemouse 16.08.19, 00:24
  pani-nick napisała:
  No bo chyba nie wypada wprost mówić o masturbacji? Doczytałam wątek i widzę sporo fajnych wpisów

  moze w czasach wiktorianskich.

  Minnie.

  --
  Savoir Vivre czyli jak się zachować
 • szeptucha.z.malucha 16.08.19, 05:35
  Jesteśmy w Pl, nie w Kanadzie, czy USA.
  Tu epoki inaczej się mierzywink
 • minniemouse 16.08.19, 05:47
  pl.wikipedia.org/wiki/Epoka_wiktoria%C5%84ska
  ale najważniejsze w tym jest to ze było to daaaaawno. bardzo, bardzo daaaawno....

  polecam
  www.youtube.com/watch?v=gPbnjCdDtgE
  ...

  Minnie

  --
  Savoir Vivre czyli jak się zachować
 • szeptucha.z.malucha 16.08.19, 08:01
  Nie, w Polsce nadal to tabu. I o to mi chodzi.
 • minniemouse 16.08.19, 23:57
  aaaa, teraz załapałam smile

  M.

  --
  Savoir Vivre czyli jak się zachować
 • lauren6 16.08.19, 08:15
  Niepoprawność polega na tym, że nie powinno się zaczynać nauki masturbacji od słuchawki prysznicowej, bo jest to bardzo silna stymulacja i kobieta może mieć później problemy z osiągnięciem orgazmu poprzez zwykłą stymulację.

  Dlatego lepiej czerpać wiedzę o seksie i masturbacji od edukator seksualnego, a nie z Internetu lub od wyszczekanej koleżanki.
 • minniemouse 17.08.19, 00:06
  lauren6 napisała:
  > Niepoprawność polega na tym, że nie powinno się zaczynać nauki masturbacji od słuchawki prysznicowej, bo jest to bardzo silna stymulacja i kobieta może mieć później problemy z osiągnięciem orgazmu poprzez zwykłą stymulację.

  to jest nieprawda.
  przytocz dowody - naukowe, z jakiś medycznych źródeł, ze pierwsza silna stymulacja ma negatywny wpływ na późniejsze stymulacje - jeśli jest inaczej.

  > Dlatego lepiej czerpać wiedzę o seksie i masturbacji od edukator seksualnego, a nie z Internetu lub od wyszczekanej koleżanki.

  wiedzę zawsze lepiej czerpać od jakiegokolwiek edukatora w tym również seksualnego ale to dlatego ze po prostu wie lepiej niż laik, nie dlatego ze "prysznic jest niebezpieczny".

  Minnie

  --
  Savoir Vivre czyli jak się zachować
 • feliz_madre 14.08.19, 20:57
  Seks służy nie tylko prokreacji...
 • mauricella 14.08.19, 22:01
  mialam juz kilka zjadliwych zdan gotowych do odpisania autorce watku, ktora nieudolnie chce wywolac jatke.
  Po przeczytaniu wpisu livii.kaliny uznalam, ze bylo by to bez klasy. To co napisala livia powinno sie znalezc w KAZDYM podreczniku dotyczacym zycia w rodzinie.
  szacun
 • magdzialena78 14.08.19, 22:04
  Dlaczego jatke? Z jakiego powodu? A lidia bardzo fajnie to opisala.fakt
 • mauricella 14.08.19, 22:08
  "czemu ma służyć np. uczenie masturbacji???? Powiedzcie ze to żart ...."

  to jest poczatek dyskusji?
  to jest po prostu zadanie pytania "do czego jest potrzebne uczenie masturbacji"?
  powiedz, ze to zart...
 • dramatika 14.08.19, 23:29
  magdzialena78 napisał:

  > Dlaczego jatke? Z jakiego powodu? A lidia bardzo fajnie to opisala.fakt

  Owszem, bardzo fajnie to brzmi w przypadku osób niepełnosprawnych. Mniej fajnie w przypadku pełnosprawnych.
 • morekac 15.08.19, 07:24
  Przecież pytanie było po co osobom niepełnosprawnym edukatorka seksualna, a nie - po co pełnosprawnym. Weź się naucz czytać ze zrozumieniem, a nie pod tezę, która pojawia się w główce, gdy tylko w wątku zobaczysz słowo seks.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • dramatika 15.08.19, 09:08
  morekac napisała:

  > Przecież pytanie było po co osobom niepełnosprawnym edukatorka seksualna, a nie
  > - po co pełnosprawnym. Weź się naucz czytać ze zrozumieniem, a nie pod tezę, k
  > tóra pojawia się w główce, gdy tylko w wątku zobaczysz słowo seks.

  Przecież tę samą retorykę próbuje się dziś sprzedać osobom zdrowym, zwłaszcza dzieciom.
 • chococaffe 15.08.19, 09:24
  Na pewno. Masz obsesję na punkcie seksu. Niech zgadnę - incel?
 • madami 16.08.19, 13:41
  Oj ma ma wink
 • elle_du_jour 14.08.19, 22:29
  ach, to święte oburzenie w twoim zapytaniu, uszami wyobraźni słyszę to przerażenie w głosie... sodoma i gomora, seksualizacja i demoralizacja niewinnych dzieciątek, apokalipsa.
 • magdzialena78 15.08.19, 07:52
  A ja oczami wyobraźni wudze 100kilowca o umysle 3latka, który w idosobnieniu i jeszcze przebierze i umyje się po.....zaklinanie rzeczywistości. Są leki.
 • chococaffe 15.08.19, 08:06
  Tak, magdzialena...są leki, polecam. Może Ci pomogą.
 • azja001 15.08.19, 08:07
  Nie rozumiesz że popęd seksualny tak samo funkcjonuje u osoby zdrowej i chorej? Tylko chora nie jest w stanie czasem samodzielnie go rozładować co staje się mega uciążliwe dla tej osoby i całego otoczenia. Co cię tak przeraża w tych wyobrażonych wizjach? Osoby zdrowe robią to podobnie
 • szeptucha.z.malucha 15.08.19, 08:15
  I jeśli potrafi to zrobić jak opisujesz, to jest to sukces wychowawczy.
  Miałam okazję poznać rodziców nastoletniego autysty, którzy stwierdzili, że jak syn wykaże zainteresowanie, to kupią mu dmuchaną lalkę.
  Najpierw mnie to zaszokowało ale po refleksji, uznałam, że są racjonalni i okazują w ten sposób akceptację i zrozumienie dla swojego syna. Bo jakie inne opcje będzie miał, skoro z nikim nie nawiązuje bliższego kontaktu a popędowość zabuzuje.
 • azja001 15.08.19, 08:25
  W polskiej zaściankowej kulturze, gdzie nie prowadzi się żadnych zajęć z młodymi w sposób profesjonalny niestety kwestie popędu seksualnego nawet u zdrowych ludzi są traktowane jak temat tabu a co dopiero zrobić z chorymi. Najlepiej udawać że tematu nie ma, a jak już pojawia się w przestrzeni publicznej to właśnie widać po takich wątkach świadomość ludzi. Jak to taki chory o umyśle 3 latka może dotykać się po miejscach intymnych, fuj
 • cleod 15.08.19, 10:48
  Dlatego upośledzenia umysłowe, często zresztą sprzężone z ułomnościami fizycznymi są najgorsze. Człowiek ma fizyczne potrzeby zdrowej osoby (instynkt płciowy i macierzyński na który to edukatorki nie mają jeszcze pomysłu, ale coś wymyślą), ale nie potrafi ich zaspokoić w społecznie akceptowany sposób.
  Czy każdy musi być mieć każdą potrzebę zaspokojoną? Nie, jeśli koszty przeważają, także emocjonalne dla opiekunów, a nie jest to potrzeba niezbędna do przeżycia.
 • dramatika 15.08.19, 11:16
  cleod napisał(a):


  > Czy każdy musi być mieć każdą potrzebę zaspokojoną?

  W przypadku osób zdrowych jest często nawet tak, że niekontrolowane zaspokajanie naturalnych potrzeb może przynieść więcej szkody niż pożytku. U osób niepełnosprawnych umysłowo rzecz ma się moim zdaniem zupełnie inaczej, to znaczy granica między szkodą a pożytkiem przebiega w innym miejscu.
 • szeptucha.z.malucha 15.08.19, 12:10
  Ta potrzeba zignorowana przez opiekuna będzie się manifestować poprzez agresję, autoagresję, napastowanie innych osób (miałam okazję interweniować w szkole specjalnej w sytuację obmacywania dziewczynki przez chłopca).
  I jest to istotna potrzeba, niekontrolowana, nieskanalizowana może przysporzyć wielu kłopotów. Płciowości nie da się wyrwać z człowieka a kolejne leki nie zawsze są wskazane, czy możliwe. Zresztą a propos leków dziewczyny z n.i. powinny mieć mocną antykoncepcję, bo są dużo bardziej narażone na wykorzystanie i ciążę. W wielu krajach przypominają o tym terapeuci/opiekuni społeczni. Spróbuj w Polsce.
  Wszystkie dzieci/młodzież potrzebują edukacji seksualnej ale dzieci niepełnosprawne dużo bardziej. I zaklinanie rzeczywistości, że to nie jest istotna do przeżycia potrzeba (jakoś Stwórca uczynił ją jedną z najsilniejszych) nie pomoże rozwiązać prawdziwych problemów oraz traktować ludzi niepełnosprawnych intelektualnie/społecznie jako osób płciowych, w całości.
 • szeptucha.z.malucha 15.08.19, 12:20
  *opiekunowie
 • cleod 15.08.19, 10:45
  A kto potem będzie mył tę gumową lalkę?
 • mauricella 15.08.19, 18:02
  mialabys problem umyc po swoim niepelnosprawnym synu? problem z wymiana pieluch tez mialas?
 • iks.de.00 16.08.19, 09:35
  on nie ma dzieci
 • 1matka-polka 15.08.19, 10:20
  Tez go widze😎 zwlaszcza, ze przez krotki czas zajmowalam sie osobami uposledzonymi i z zespolem Downa.

  --
  "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
 • daniela34 15.08.19, 11:03
  magdzialena78 napisał:

  > A ja oczami wyobraźni wudze 100kilowca o umysle 3latka, który w idosobnieniu i
  > jeszcze przebierze i umyje się po.....zaklinanie rzeczywistości. Są leki.

  Osoby z ZD myją się i przebierają same. Więc "po" też będą w stanie to zrobić. Chyba, że mamy do czynienia z bardzo głębokim upośledzeniem, brakiem kontroli potrzeb fizjologicznych itd. Wtedy faktycznie - leki.
 • livia.kalina 15.08.19, 12:25
  >Są leki.

  Nie to jest mit. Na zdrową seksualność leków nie ma. Są leki na zaburzoną seksualność- np na brak erekcji.

  jak cie temat tak bardzo interesuje, dr Fornalik wydała świetne książki:

  Izabela Fornalik - Dojrzewanie. Miłość. Seks. Poradnik dla rodziców osób z niepełnosprawnością intelektualną
  Izabela Fornalik- Jak edukować seksualnie osoby z niepełnosprawnością intelektualną? Poradnik dla specjalistów.
  Izabela Fornalik- Mam autyzm. Mam seksualność. I co dalej? Poradnik dla rodziców, terapeutów i nauczycieli.

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • 1matka-polka 15.08.19, 14:27
  "Są leki.

  Nie to jest mit. Na zdrową seksualność leków nie ma."
  Czymze w takim razie jest tak zwana kastracja chemiczna?

  --
  "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
  Kurt Vonnegut
 • livia.kalina 15.08.19, 14:52
  Cyproteron jest stosowany w następujących chorobach:
  nieoperacyjny rak gruczołu krokowego u mężczyzn
  nadmierne owłosienie u kobiet
  ciężka androgenozależna utrata owłosienia głowy u kobiet, często związana z ciężkimi postaciami trądziku i łojotoku.

  Stosowany również bywa u przestępców seksualnych ale coraz rzadziej ponieważ zaobserwowano u nich po jego stosowaniu przeniesioną agresję, zastępowania gwałtów morderstwami.
  "Kastracja chemiczna, polegająca na podawaniu hormonów żeńskich, nie działa na wszystkich. Nie u wszystkich pedofilów problemem jest bowiem podwyższony poziom testosteronu – mówi prof. Zygmunt Zdrojewicz, seksuolog i endokrynolog z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, autor wydanego niedawno „Leksykonu seksuologicznego od A do Z”

  Część specjalistów, w tym prof. Kazimierz Pospiszyl, psycholog i pedagog z CHAT w Warszawie, uważa, że terapia hormonalna działa zaledwie u 20 proc. pedofilów. Ale może też przynieść skutek odwrotny do zamierzonego, bo pedofil o obniżonym popędzie będzie na wszelkie sposoby próbował szukać coraz mocniejszych bodźców seksualnego podniecenia. "

  U osób ze zdrową seksualnością nie ma co leczyć. Nie chodzi przecież tez o to, żeby robić z nich morderców, prawda?

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • potworia116 15.08.19, 17:29
  Livia, jak miło, obok nabzdycznonych przekonaniem o własnej racji ignorantów, przeczytać opinię osoby zorientowanej w temacie i na dodatek kulturalnej. Dziękuję.
 • azja001 15.08.19, 17:42
  Dokładnie, brawo za merytoryczne i wyważone odpowiedzi
 • livia.kalina 15.08.19, 18:30
  Bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa pod moim adresem w tym wątku, chciałabym jednakże nadmienić, ze żadną specjalistą w tej dziedzinie się nie czuję. Brałam udział w szkoleniach, przeczytałam książkę. To wszystko. Jeśli jednak ktokolwiek chciałby zgłębić ten temat, bądź nawet musi, szuka wsparcia merytorycznego lub zna kogoś, kto takiego wsparcia potrzebuje w tym temacie- gorąco zachęcam do kontaktu z dr Fornalik. Jestem pewna, że pomoże osobiście lub wskaże osobę bardzo kompetentną, która to zrobi. Wiem, że z pomocą jeżdżą po całej Polsce.

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • szeera 16.08.19, 14:49
  "Bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa pod moim adresem"

  Ja również dziękuję, za informacje których udzielasz w tym wątku.

  A tak patrząc szerzej, to ten wątek wg mnie pokazuje, że warto pisać jak ma się wiedzę w jakimś temacie, jest się w stanie odesłać do wiarygodnych źródeł. Zobaczcie, ten wątek miał potencjał na trolową jatkę. Temat niszowy, więc mało kto coś wie oprócz osób bezpośrednio zainteresowanych. Pokrzykiwać o deprawacji można za to ile wlezie. A tu okazało się, że te pokrzykiwania brzmią bardzo slabo gdy zestawi się je z wiedzą w danym zakresie. A więc piszcie jak się na czymś znacie, nie do troli, tylko do tej reszty, która chętnie takie wpisy czyta smile
 • 1matka-polka 15.08.19, 18:34
  "U osób ze zdrową seksualnością nie ma co leczyć."
  Ocieranie sie o obcych ludzi, publiczna masturbacja, czy seks z lalka dostarczona przez rodzicow albo innych wolontariuszy, to wg ciebie zdrowa seksualnosc...taa

  --
  "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
  Kurt Vonnegut
 • livia.kalina 15.08.19, 19:04
  To są nieakceptowalne społecznie zachowania, nad którymi pracują właśnie edukatorzy seksualni. Żeby je wyeliminować. One nie powstają ze złych intencji, z chęci skrzywdzenia kogokolwiek, a jedynie z powodu braku umiejętności rozładowania napięcia seksualnego w sposób akceptowalny społecznie.

  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • mauricella 15.08.19, 19:36
  poraz kolejny podziwiam kulture livii, szczegolnie jak odpisuje na taki bezdennie zalosny post...
  matka... polka... pomysl nad zmiana nicka
 • 1matka-polka 15.08.19, 19:59
  Livka, sama sie tak wspierasz pod innym nickiem? Czy jakas nowa kolezanke partyjną zwerbowalas, lol

  --
  "Here is the solution to the American drug problem suggested... by the wife of our President: "Just say no"."
  Kurt Vonnegut
 • mauricella 15.08.19, 21:10
  ja rozumiem, ze twoje ciasne pojecie nie dopuszcza mozliwosci, ze calkiem obca osoba moze szanowac i podziwiac kulture i wiedze innej obcej osoby.
  niektorzy ludzie z kregu kultury europejskiej tak maja...
 • madami 16.08.19, 00:05
  nieee bo kolejnego trzeba będzie wygaszać, niech zostawi, na szczęscie nie widac co wysuje wink
 • woman_in_love 15.08.19, 18:20
  nie chcemy przecież słuchać o tym, że TACY ludzie coś tam robią.
 • 1matka-polka 15.08.19, 18:40
  A wy nas zmusicie, w ramach wolnosci i tolerancji oczywiscie.

  --
  "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
 • woman_in_love 15.08.19, 18:49
  Ciebie nie zmusimy do aborcji bo i po co? Ty jesteś przecież incelem.
 • 1matka-polka 15.08.19, 18:59
  Od lewakow zamiast argumentow tylko wyzwiska i czepianie sie cudzego zycia osobistego i seksualnego. Jakie to zalosne.

  --
  "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
  Dorota Masłowska
 • woman_in_love 15.08.19, 19:34
  Kwestie cudzej doopy i cudzego seksu to glowne obszary zainteresowania religijnych prawaczkow twojego pokroju.
 • 1matka-polka 15.08.19, 19:56
  Po lekturze forum widze to zupelnie inaczej. Tutejsze lewaczki ciagle zagladaja w cudze majtki i pod cudza koldre, wnioskuje wiec, ze to imanentna cecha lewactwa. Poza tym jestem ateistka, pisze ci to ktorys raz, ale poniewaz jestes tylko botem, ktory sie nie uczy, to prozna ma pisanina...

  --
  "Bardzo wiele rzeczy się dzieje, ale również zdumiewająco wiele rzeczy na świecie się nie dzieje."
  Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną
 • lauren6 16.08.19, 08:23
  Ty jako prawaczka w tym wątku postulujesz by kastrować chemicznie osoby niepełnosprawne. Zapewne wbrew ich woli.

  Może na początek sama się wykastruj, zobaczysz jak to fajnie się żyje młodej i zdrowej fizycznie kobiecie, która nie odczuwa żadnego popędu seksualnego ani żadnej przyjemności płynącej z seksu. Skoro to taki świetny pomysł, lepszy od edukator seksualnego wypróbuj go na sobie.
 • 1matka-polka 16.08.19, 08:48
  "Ty jako prawaczka w tym wątku postulujesz by kastrować chemicznie osoby niepełnosprawne."
  To moze zacytuj klamczucho lauren...

  --
  "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
 • lauren6 16.08.19, 11:06
  Re: Edukatorka seksualna
  1matka-polka 15.08.19, 14:27
  "Są leki.

  Nie to jest mit. Na zdrową seksualność leków nie ma."
  Czymze w takim razie jest tak zwana kastracja chemiczna?
 • lauren6 16.08.19, 11:07
  Typowy pisior: nieee, ja nigdy czegoś takiego bym nie napisała.
 • 1matka-polka 16.08.19, 08:49
  "zobaczysz jak to fajnie się żyje młodej i zdrowej fizycznie kobiecie, która nie odczuwa żadnego popędu seksualnego"
  Uposledzeni nie sa zdrowi i nie decyduja o sobie, logika ci szwankuje jak zwykle.

  --
  Religia powstała, gdy pierwszy oszust spotkał pierwszego głupca.
  Wolter
 • iwles 16.08.19, 09:03

  1matka-polka napisała:

  > Uposledzeni nie decyduja o sobie,  Oooooo…… a od kiedy ?


 • 1matka-polka 16.08.19, 09:24
  Od kiedy sa pod opieka innych🙄

  --
  W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
  Fryderyk Nietzsche
 • iwles 16.08.19, 09:40

  obligatoryjnie, każdy niepełnosprawny ???
  Kiedy takie prawo powstało ? Znowu pod osłoną nocy ? z wczoraj na dziś ?

 • 1matka-polka 16.08.19, 09:43
  Zmienilas uposledzony na niepelnosprawny, nie nudzi cie takie pierdololo?

  --
  W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
  Fryderyk Nietzsche
 • iwles 16.08.19, 10:07

  dobrze, podstaw sobie w to miejsce: upośledzony.

  A teraz dawaj przepis, że masz rację, iż każdy upośledzony obligatoryjnie nie może decydować o sobie.
  --
  Paweł

  Moje dziecko powiedziałosmile
 • livia.kalina 16.08.19, 11:42
  Osoba z niepełnosprawnością intelektualną ma obniżone iq. Najczęściej wzrok, słuch, ręce, nogi, seksualność ma zdrową. Może decydować o sobie, mieć prawa wyborcze, pracować Nawet jeśli jest ubezwłasnowolniona, to nie dotyczy to wszystkich sfer życia


  --
  super_hetero_dyna:
  "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
 • morekac 17.08.19, 07:22
  Nie no, lepiej udawać, że dorosłe osoby z ZD to nadal słodkie i niewinne aniołki, bez popędu seksualnego.

  --
  -------------------------------------------------------------
  "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
 • madami 17.08.19, 09:49
  O dorosłych z ZD się nie mówi bo i po co ZD to przecież urocze stworzonka ze skosnymi oczami tak w wieku do 7 lat co to taaak wszystkich kocha. Prawdziwe problemy zaczynają się w wieku nastoletnim, nie mówiąc o dorosłym, oni zwykle mają problemy metaboliczne, cukrzycę nadwagę, duży apetyt - są duzi i silni tak samo jak ich popędy. Zwykle też biorą masę leków ( ZD u każdej osoby może wyglądać inaczej ale generalnie wiąże się z szeregiem wad rozwojowych)
 • potworia116 17.08.19, 10:22
  Nie mówi się ani o dorosłych, ani o dzieciach. Mówi się wyłącznie o aborcji, prawie do niej i odebraniu kobietom tego prawa. Mały uśmiechnięty trisomik jest tylko propagandowym obrazkiem w dyskursie antychoice. Ludzi z ZD i ich rodziców wszyscy mają konkretnie w du.pie. Co mnie uderzyło w tutejszych wątkach, to nienawiść do nich.
 • dramatika 16.08.19, 13:16
  lauren6 napisała:


  > Może na początek sama się wykastruj, zobaczysz jak to fajnie się żyje młodej i
  > zdrowej fizycznie kobiecie, która nie odczuwa żadnego popędu seksualnego ani ża
  > dnej przyjemności płynącej z seksu.

  Wyobrażam sobie, że to gorsza tragedia dla neomarksisty niż odebranie praw obywatelskich tongue_out
  Zapraszacie już aseksualnych na marsze, czy nadal to ciężka choroba?
 • mauricella 15.08.19, 19:47
  a ja mam propozycje dla matka-polka..
  niech nie masturbuje sie, niech nie uzywa wibratora , niech omija takie watki niech nie wtraca sie do potzreb seksualnych osob niepelnosprawnych...
  ona bedzie szczesliwa, inni beda szczesliwi...
 • 1matka-polka 15.08.19, 19:51
  Nowy nick i do tego chcialby innym dyktowac, co maja robic, zabawne.

  --
  "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
  Kurt Vonnegut
 • mauricella 15.08.19, 21:12
  nie slyszalam, ze dlugosc istnienia nicka ma wplyw na ocena merytorycznosci postow.
  ciesze, sie ze cie rozbawilam, w odroznieniu o twoich postow, ktore niestety raczej zasmucaja.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka