Dodaj do ulubionych

Znowu o mopach...

15.08.19, 13:03
Miałam już wiele rodzajów mopów i wszystkie są do bani! Albo niewygodne w użyciu albo trzeba moczyć w wiadrze albo nie czyszczą jak należy. Ostatnie 2 to płaski mikrofibrowy z wyciskarką i parowy. Pierwszemu popsuł się mechanizm a drugi pozostawia podłogę brudną! Nie wiem juz czym czyścić te podłogi.
Dzisiaj - odkurzyłam i umylam parowym, płucząc i myjąc płynem myjkę po każdym pomieszczeniu. Najbrudniejsze z nich umylam dwa razy. Przeszłam w białych skarpetach i są szare z brudu!
Nie miałam jeszcze mopa obrotowego, warto? Ale z nim chyba tez wiele zachodu? Albo wiadro albo trzeba płukać końcówkę co chwila? Aha, podłoga wyłożona panelami i płytkami.

--
Cien años de soledad
Edytor zaawansowany
  • bei 15.08.19, 13:10
    Wcześniej dokładnie odkurzacz, tak?
    Polecam mopy obrotowe, idealnie byłoby mieć kilka wkładów, moczyć mop w czystej wodzie ( z detergentem) a po zmyciu powierzchni odkładać go i używać nowy, by zawsze w wodzie umoczyć nowy czysty mop. Oczywiście to zbyt dużo zachodu😊, ja dosyć często wymieniam wodę, ale mam dużą powierzchnię, wiec zmieniam wodę co ok 40 mkw.
    Gdy używam myjki parowej, to albo często płuczę wkład, albo zmieniam na czysty.
  • chatgris01 15.08.19, 13:21
    Po przerobieniu fyfnastu mopów w końcu się wnerwiłam i grzecznie wróciłam do ścierki do podłogi na szczocie big_grin

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • princesswhitewolf 16.08.19, 13:45
    spada
  • mrs.solis 15.08.19, 13:23
    Lepiej kupic szare albo czarne skarpetki.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • piekna_remedios4 15.08.19, 14:02
    To tez jest myśl 😉

--
    Cien años de soledad
  • chicarica 15.08.19, 13:25
    Spróbuj mop Frida z Jula. To najlepszy mop jaki miałam w życiu. Z tym, że jeśli masz panele lub drewniane podłogi, to trzeba go naprawdę dobrze wycisnąć.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • gryzelda71 15.08.19, 13:41
    Nie wiem, nie wiem. Odkurzam, potem mopem obrotowym Vileda i luz, czysto.
  • ajaksiowa 15.08.19, 14:00
    Najlepiej zamów ekipę sprzątającą o ile nie wstydzisz się tego syfuwink

--
    ,,Oddajemy sprawiedliwość w ręce skazanych,,to Twój ideał?
  • memphis90 15.08.19, 14:11
    Korzystając z porad forum mam 15 scierek do mopa płaskiego i zmieniam co chwila na czystą. Scierki może w wiaderku lub misce i wykręcam ręcznie.

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • jak_matrioszka 15.08.19, 14:43
    Tej rady wcześniej nie widziałam, ale uważam ja za bardzo dobra smile Dopiero co odrzuciłam pomysł kupna mopa trójkatnego (płaskiego), bo wzdrygło mna jak pomyślałam o płukaniu i ponownym zakładaniu, ale 10 wkładów powinno załatwić sprawe! A potem wkłady do pralki i wyjać czyste, a kija w zmywarce umyć wink
  • banowanyzaprawde1 15.08.19, 14:20
    Zamiast mopa użyj chłopa ty pienkna z Remondisu.

--
    Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
  • piekna_remedios4 15.08.19, 15:25
    A ty skąd jesteś ze remondis znasz?

--
    Cien años de soledad
  • wlazkotnaplot 15.08.19, 14:33
    Miałam obrotowego jan niezbędny. Super fajny ale mam bardzo dużą powierzchnię i dla mnie za mały. Zmieniłam na płaski bo szybciej umyję. Błąd, szybciej ale nie lepiej. Obrotowy przeniosłm do garażu i służył aż się rozpadł, chciałam dokupić końcówkę i tu jest kłopot bo stacjonarnie brak.
  • erzulie 15.08.19, 14:55
    U mnie różnicę zrobił rzeczywiście porządnie ssący odkurzacz. I do tego taki mop
    www.google.com/search?biw=1030&bih=602&tbm=isch&sa=1&ei=XFVVXcv9BMKKmwXIiLzYBg&q=mop+z+wyciskaczem+quick+max&oq=mop+z+wyciskaczem+quick+max&gs_l=img.3...24056.29366..30612...0.0..1.256.2478.0j16j1......0....1..gws-wiz-img.ABljp0ABGsI&ved=0ahUKEwjLm_Gt9YTkAhVCxaYKHUgED2sQ4dUDCAY&uact=5

Nie trzeba moczyć rąk, jest duży, nie zostawia smug czy kłaków, podłoga nie jest po nim zbyt mokra. Tylko trochę trzeba pomachać z tym wyciskaniem.
  • tairo 16.08.19, 09:44
    Płaski mop i kilka(naście) wkładów mikrofibrowych do niego. Bez wiadra, najwygodniej w ogóle taki ze spryskiwaczem wbudowanym - ja mam Vileda 1-2 Spray, ale nie musi być akurat ten.
    Najpierw dokładnie odkurzasz.
    Psikasz podłogę przed sobą wodą z płynem i wycierasz mopem. Jak wkład się widocznie zabrudzi albo nasiąknie płynem, wymieniasz na czysty i kontynuujesz, bo cały wic w tym, żeby nie rozmazywać brudu po podłodze, tylko go ścierać.
    Na koniec przelatujesz całość następnym czystym wkładem lub dwoma, tylko zamoczonym w wodzie i odciśniętym.
    Brudne wkłady do pralki, a ty na kanapę z poczuciem dobrze wykonanego obowiązku i kieliszkiem wina smile
  • piekna_remedios4 16.08.19, 10:08
    na jaką powierzchnię wystarcza wody w zbiorniczku? Wydaje się dość mały

--
    Cien años de soledad
  • tairo 16.08.19, 19:08
    Hmm, nigdy nie sprawdzałam dokładnie, ale zdecydowanie więcej niż jedno mycie.
  • 35wcieniu 16.08.19, 13:36
    Ja to czasami stosuję w wersji bez specjalistycznego mopa, tzn po prostu psikam z butelki ze spryskiwaczem i jadę zwykłym płaskim mopem.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • tairo 16.08.19, 19:09
    Też tak kiedyś robiłam, aż w końcu trafił się ten 1-2 spray w promocji. Niby niewielka różnica, ale jednak wygodniej.
  • jehanette 16.08.19, 09:58
    Jestem zadowolona z mopa płaskiego Viledy. Mam mikrofibrowe wkłady, chcę dokupić jeszcze takie do mycia płytek na mokro, bardziej szorstkie. Jedną wodą i mopem myję sypialnie i duży pokój, drugim zestawem przedpokój i łazienkę. Może to nie kwestia mopa tylko płynu do mycia? Te wszystkie Sidoluksy i Pronto są moim zdaniem o kant potłuc. Myję wodą z octem i kroplą płynu do naczyń albo płynem Frosch, ew octowym eko Sodasanem i jest czysto.

--
    Error 404
  • piekna_remedios4 16.08.19, 10:07
    może masz rację, spróbuję płynem do naczyń. Ocet sobie podaruję bo jego zapach mnie przytłacza.
    Co do mopa, o którym wspominasz - owszem, był dobry ale bardzo ciężko mi się nim pracowało, tzn mocno musiałam trzeć i przyciskać go do podłogi, plus wyciskanie było męczące.

--
    Cien años de soledad
  • jehanette 16.08.19, 11:47
    Sam płyn do naczyń raczej nie da dobrego efektu. Polecam tego Froscha, jest niedrogi, eko, pachnie delikatnie sosną smile

--
    Error 404
  • betty842 16.08.19, 10:02
    Ja mam mopa płaskiego z viledy (z wiciskarką) już kilka lat i jestem bardzo zadowolona.
  • huexido 16.08.19, 13:18
    Mam w formie szmaty z mikrofibry zaczepionej na końcówce jak do zwykłego mopa. Gruba, duża i chłonna mikrofibra. Na kiju dokręcanym. W środku dodatkowo ma gąbkę. Można go prać w pralce i jak dotąd ten jest najlepszy. Dobrze się wykręca na wiadrze, lepszy niz te wiskozowe czy bawełniane, lepszy niż płaski, bo da się umyć listwy. Nie wiem jakiej firmy, ale google daje mi podobne obrazy dla Gosia mikrofibra i york.
    Poza tym oczywiście mam roboroka z mopem, który przeciera codziennie, ale na konkretne sprawy ten powyższy jest rewelacyjny.
  • gaga-sie 16.08.19, 15:20
    Używam okrągłego obrotowego mopa Leifheit z wiaderkiem na kółkach. Końcówkę zdejmuję i piorę w pralce. Nie lubię płaskich mopów, bo rozciągają tylko brud. Ten dokładniej się płucze i myje też listwy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka