Dodaj do ulubionych

Co jest za Bugiem?

15.08.19, 21:54
Jadąc z Warszawy na wschód za Bugiem robi się dziwnie. Co najmniej dziwnie. Takie odniosłam wrażenie. Niepokojąco nawet nieco. Jakoś tak... Ponuro. Krajobrazy piękne, ale jakiś taki klimacik, jakby się do głębokiego PRL cofnąć. Szaro, ludzie się przyglądają jakoś tak niechętnie...
Miał ktoś podobne wrażenia? O co chodzi? A ma może mi się przyśniło smile?
A potem znów jeszcze dalej na wschód znów jest normalnie w moim odczuciu, fajnie, żeby nie było, że uprzedzona jestem.
Edytor zaawansowany
  • alaveda 15.08.19, 22:11
    Za to pod Grójcem i Wąchockiem kolorowo, a ludzie radośni big_grin
  • simply_z 15.08.19, 22:24
    Takie wrażenie zrobił na mnie Raszyn, koło Wawy. Przedziwna miejscówka
  • aaa-aaa-pl 15.08.19, 22:50
    Poważnie ? Kiedyś mieszkałam w Raszynie.
  • nolus 16.08.19, 11:50
    simply_z napisała:

> Takie wrażenie zrobił na mnie Raszyn, koło Wawy. Przedziwna miejscówka

O co chodzi z tym Raszynem? Ja wiem tylko tyle, że to jakaś miejscowość (przez większość czasu kojarzaca mi się z małym miasteczkiem) w mazowieckim.

Kojarzę Raszyn z przesmiewczego określenia "Faszyn from Raszyn" co przywodzi mi na myśl klimaty tandetnego bazaru albo rewii mody na jakimś wiejskim festynie 😉😊😊

Ale w czym naprawdę tkwi specyfika tego miejsca to nie wiem. Będę wdzięczna za przybliżenie tematu.Czy to, ze Raszyn leży w powiecie pruszkowskim czyni go w jakiś sposób wyjątkowym? <lol>

--
    "Nie ma niczego w umyśle, co nie istniałoby w zmysłach."
  • aggy80 16.08.19, 12:18
    Raszyn jest spoko www.dziennik.pl/amp/425513,raszyn-multikulturowe-centrum-polski.html
  • bywszy 15.08.19, 22:26
    Są za Bugiem dalej na wschód. smile
  • bywalec.hoteli 15.08.19, 22:30
    Może wyjechałaś na Białoruś albo Ukrainę, gdyż na wschodzie Bug przebiega wzdłuż granicy smile

--
    Lato smile
  • kosmos_pierzasty 16.08.19, 10:30
    big_grin
  • bywalec.hoteli 16.08.19, 10:40
    A była kontrola paszportowa?

--
    Lato smile
  • kosmos_pierzasty 16.08.19, 10:46
    No nie smile
  • piataziuta 16.08.19, 11:42
    Można tam w niektórych miejscach nielegalnie przekroczyć granicę, jeśli ktoś lubi adrenalinę.
  • bywalec.hoteli 16.08.19, 11:57
    A potem Białorusini od razu biorą takiego do tiurmy? Ludzie postradzieccy maja pierdolca na punkcie kontroli nad ruchem granicznym.

--
    Lato smile
  • piataziuta 16.08.19, 12:14
    Nie wiem co się dzieje, gdy kontrola zauważy, że się przekroczyło granicę, bo dotychczasowe kilkukrotne próby pozostały niezauważone. ;P
  • bywalec.hoteli 17.08.19, 01:21
    nie wiem jak przekraczałaś granicę, ale przecież ona jest wdłuż rzeki smile

--
    Lato smile
  • kokosowy15 16.08.19, 12:20
    Oczywiście jak przekraczasz granice w drugą stronę, polskie władze dają Ci premie i medal.
  • nota_bena 16.08.19, 16:05
    Jeśli Cię złapią nasi pogranicznicy na próbie przekroczenia, dostaniesz mandat na miejscu , albo grzywnę w sądzie.
    Natomiast jeśli złapią Cię ci po drugiej stronie, to raczej kilka dni posiedzisz. Nie ma reguły. Może to być 2-3 dni, może to być nawet tygodnie. A jak już wrócisz, to tu i tak dostaniesz mandat.
  • arwena_11 16.08.19, 10:52
    Chyba coś ci się przyśniło. Często jeżdżę na wschód. Uwielbiam Białowieżę, Janów Podlaski. Ale fakt nie zwracam uwagi na ludzi. Za to tamtejszą przyrodę uwielbiam. Co jakiś czas marzy nam się kupienie tam ziemi, ale jakoś jeszcze nie znaleźliśmy nic co by nas w 100% zadowalało.
    Jedyne co tam uderza, to wsie wyglądają jak wymarłe.
  • kosmos_pierzasty 16.08.19, 15:29
    Ale Białowieża jest już dużo dalej i tam faktycznie jest cudownie. Piszę o terenach jeszcze przed Podlasiem.
  • kosmos_pierzasty 16.08.19, 15:30
    I też zwróciliśmy uwagę, że mało ludzi we wsiach, a dzieci to już w ogóle sporadycznie widzieliśmy.
  • filga 16.08.19, 15:34
    A skąd! Ja znalazłam takie miejsce i kupiłam siedlisko. Fakt, ludzi jest mało, ale są niezwykle życzliwi, pomocni. Może nie jakoś szczególnie radośni ale i nie smutasy. A widoki, powietrze ... Lubię tam być.
  • kosmos_pierzasty 16.08.19, 15:39
    Też sprawdzałam ceny nieruchomości big_grin
    Niestety mam wrażenie, że są dość wysokie.
  • nosorozecwlochaty 16.08.19, 11:31
    Z tego co wiem to dużo ludzi z tamtych stron jeździ do pracy za granicą. Słyszałem nawet że bylo kiedyś bezpośrednie połączenie autobusowe Siemiatycze-Bruksela czy jakoś tak wink

Niestety kończy się to często rozpadami małżeństw. Małżonek pracujący za granicą przez jakiś czas przysyła pieniądze ale potem poznaje kogoś na miejscu i zapomina o rodzinie na Podlasiu.
  • piataziuta 16.08.19, 11:40
    >Niestety kończy się to często rozpadami małżeństw. Małżonek pracujący za granicą przez jakiś czas przysyła pieniądze ale >potem poznaje kogoś na miejscu i zapomina o rodzinie na Podlasiu.

O! To na pewno dlatego patrzyli na Kosmosę ponuro! 😂
  • kosmos_pierzasty 16.08.19, 15:31
    Nie, to nie tam. Tam byli mili smile
  • kosmos_pierzasty 16.08.19, 15:37
    Tak patrzę na mapę i to chyba okolice Ciechanowca były.
  • bywszy 16.08.19, 12:04
    nosorozecwlochaty napisał:

> Z tego co wiem to dużo ludzi z tamtych stron jeździ do pracy za granicą. Słysza
    > łem nawet że bylo kiedyś bezpośrednie połączenie autobusowe Siemiatycze-Bruksel
    > a czy jakoś tak wink
    >
    > Niestety kończy się to często rozpadami małżeństw. Małżonek pracujący za granic
    > ą przez jakiś czas przysyła pieniądze ale potem poznaje kogoś na miejscu i zapo
    > mina o rodzinie na Podlasiu.

A nawet jak nie zapomina, to powraca już nie taki. I wspólne życie staje się wyboiste.
  • piataziuta 16.08.19, 11:39
    Odcinek między Niemirowem a Drohiczynem ma bardzo fajny klimat. Prawdziwa wschodnia Polska.
    Uprzedziłaś się może. tongue_out
  • homohominilupus 16.08.19, 12:34
    apropos Drohiczyna: kto czytał książkę Agaty Tuszyńskiej 'Narzeczona Schulza'?

--
    Early to bed and early to rise makes a man wealthy and healthy and wise wink
  • 35wcieniu 16.08.19, 12:41
    Nie czytałam, ale jak Schulz to chyba Drohobycz, a nie Drohiczyn?

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • homohominilupus 16.08.19, 15:42
    Tak! Ale wtopa! Mea culpa...

--
  • alicia033 16.08.19, 18:29
    a poza tym wszyscy zdrowi?

--
    volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
    "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
    czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
  • homohominilupus 16.08.19, 21:34
    To do mnie?

--
  • manala 16.08.19, 21:40
    Ale za Bugiem jest inaczej ; ) Czas jakby się trochę zatrzymał tam. Urokliwe miejsca.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka