Dodaj do ulubionych

Poznań - lokum dla studenta - help!

16.08.19, 16:25
Szukamy teraz, bo na wymarzone studia dostał się oficjalnie w dniu wczorajszym. Na uczelniany akademik nie ma szans. Próbowaliśmy coś szukać na własną rękę, ale nic ciekawego nie znaleźliśmy, ogólnie ceny moim zdaniem nijak się mają do standardu i lokalizacji... Podpowiecie, jak się rozsądnie za to zabrać? Ogólnie chodzi nam o samodzielny pokój w centrum, najlepiej w tzw. mieszkaniu studenckim.
Edytor zaawansowany
  • morekac 16.08.19, 17:17
    Sprawdż jeszcze prywatne akademiki, w Pozaniu chyba są. Do mieszkania studenskiego to bywa casting.

--
    -------------------------------------------------------------
    "Pan Zenek z Bemowa: Dla mnie super sprawa, że niedziela jest wolna. Uważam, że powinni zamknąć sklepy także w sobotę. Jestem na zakupach tylko ze względu na żonę, która chciała zrobić je przed wolną niedzielą.
  • mamkaantka 16.08.19, 18:44
    A są, tylko ceny 100% wyższe niż normalnie, minimum 1300 zl za malutki pokoik...
  • malia 16.08.19, 17:31
    A może jeszcze jacyś znajomi też się dostali do Poznania i razem coś znajdą?
  • mamkaantka 16.08.19, 18:53
    Niestety drogi przyjaciół z klasy się rozeszly, część wybrala inne miasta, część postanowila zrobić rok przerwy przed studiami, inni pozakladali firmy nawet. W Poznaniu będzie calkiem sam. Jest wprawdzie towarzyski i pewnie szybko znajdzie nowych przyjaciół, ale stresowac się póki co będę. Poki co, próbujemy przez internet dotrzeć do innych studentów, ale też póki co z marnym skutkiem. Przeważnie już coś mają nagrane.
  • zasiedziala 16.08.19, 17:37
    Jak mieszkanie studenckie, to ogłoszenia ewentualnie będą na darmowych portalach, a najpewniej są teraz od tego grupy na fejsbuku. Ja w moich czasach robiłam tak, że wynajmowałam duże mieszkanie na siebie i potem podnajmowałam pokoje. Tak jest najtaniej, ale trochę zabawy z rozliczeniami było.

--
    Nienawiść szkodzi dzieciom i innym żyjątkom
  • mamkaantka 16.08.19, 18:54
    Jakie darmowe portale masz ba myśli?
  • zasiedziala 16.08.19, 18:57
    Może gumtree albo olx?

--
    Nienawiść szkodzi dzieciom i innym żyjątkom
  • mamkaantka 16.08.19, 19:00
    OLX, Gratka, Otodom już przewertowane...
  • notting_hill 16.08.19, 19:28
    Grupa na FB- Poznań wynajmę/szukam
  • mamkaantka 16.08.19, 19:33
    Dzięki, zaraz poszukam
  • kk345 16.08.19, 18:30
    W zeszłym roku napisałabym, żebyście szukali na olx i tym podobnych, że ofert sporo. W tym roku w Poznaniu najlepsze lokalizacje są zaklepane od dobrych dwóch tygodni, trwa totalne szaleństwo i castingi na lokatorów. Nie wiem, co się dzieje, ale nie będzie łatwo, to na pewno...
  • biala_ladecka 16.08.19, 18:52
    Sprawdz alademiki innych uczelni. Swego czasu np. UE przyjmowal do swoich domow studenckich jak leci, bo mieli full wolnego miejsca.

--
    Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
  • mamkaantka 16.08.19, 18:58
    Uniwersytet Ekonomiczny? Niestety w tym roku nie mają, ale fakt nie zaszkodzi zapytać w innych miejscach, tylko gdzie? UAM nie ma z pewnością
  • biala_ladecka 16.08.19, 19:06
    Uniwersytet Rolniczy i nie bac sie ich lokalizacji. Poznan to nie meteopolia londynska. Z mieszkaniami na wynajem jest bardzo ciezko ze wzgledu na ogromna liczbe pracownikow z Ukrainy. Jezeli macie wybrana dzielnice, wkrecic sie na lokalna grupe na fb i pytac u zrodla. Na moich grupach pytania o lokale/mieszkania/pokoje pojawiaja sie regularnie i zawsze sa jakies odpowiedzi.

--
    Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
  • livia.kalina 16.08.19, 20:45
    Akademia Rolnicza ma akademiki przy Piątkowskiej, tuż obok akademików UAM Jagny i Zbyszka. Z pewnością nie ma powodu bać się tej lokalizacji wink

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • biala_ladecka 16.08.19, 21:21
    Oraz w lasku golecinskim. Jezeli ktos nie zna Poznania i spojrzy na mape to moze spekac.

--
  • biala_ladecka 16.08.19, 21:26
    UE jeden z akademikow ma pod wiaduktem na Gorczynie. Ciezko to nazwac wymarzona miejscowka wink Choc dojazd do centrum bardzo dobry.

--
  • livia.kalina 16.08.19, 21:30
    Na Przylesiu to mało prawdopodobne, że będą wolne miejsca, to kultowa miejscówka wink

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • panna.w.paski 16.08.19, 19:06
    We Wroclawiu dzialaja: grupy na FB, olx, gumtree, kiedys tez ogloszenia na dlastudenta.pl
    Warto tez napisac samemu ogloszenie typu niepalacy chlopak szuka pokoju w mieszkaniu studenckim z dobrym dojazdem do uczelni X
    Ale trzeba byc szybkim jak blysk ciupagi, jesli czeka sie do weekendu na mozliwosc obejrzenia to moze byc juz po ptokach..

--
    Oto mój podpis dodawany automatycznie do postów, które napiszę.
  • mamkaantka 16.08.19, 22:34
    Dzięki Działamy już na wszystkich frontach, ale do Poznania mamy kilkaset kilometrów i wyjazd możliwy dopiero za kilka dni.Oby się udało!
  • panna.w.paski 19.08.19, 11:38
    Powodzenia! smile

--
    Oto mój podpis dodawany automatycznie do postów, które napiszę.
  • mamkaantka 08.09.19, 07:28
    Dzięki dziewczyny Kwaterka znaleziona! Rady się przydały! Nasza idealna oferta pojawila się na jednej z grup na FB i szybciutko ją zarezerwowałam, mini kawalerka z idealną lokalizacją, świeżo po remoncie Nie bylo się nad czym zastanawiać Nastepnego dnia bylam już w Poznaniu i podpisałam umowę

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka