Dodaj do ulubionych

American airlains - bagaż podręczny

16.08.19, 18:52
Może ktoś ma doświadczenie i pomoże.
Lot między NY a Chicago, bagaż podręczny ma podane wymiary - kupiłam walizkę, która w opisie miała odpowiednie wymiary i była polecana dla tych linii lotniczych. Po przyjściu przesyłki okazuje się, że u góry walizka jest ok, ale się lekko rozszerza i na dole jest 2 cm więcej. Czy ktoś wie czy to jest problem, jak restrykcyjnie sprawdzają rozmiary walizek. Czy odpuścić tą i szukać w dokładnych wymiarach?
Edytor zaawansowany
  • majenkir 16.08.19, 18:57
    Co prawda latam tylko do PL i z powrotem, ale w zyciu mi sie nie zdarzylo (ani nie slyszalam od nikogo), zeby mierzyli walizke podreczna wink.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • deedee0 16.08.19, 19:29
    mnie się różne rzeczy przytrafiały np. ważenie bagażu podręcznego, a mierzenie też - nie metrem smile tylko poprzez włożenie do gotowej formy - musi się zmieścić.
  • szeera 16.08.19, 19:38
    Ani na żadnym locie AA, ani na żadnym locie wewnętrznym w USA nie widziałam/nie słyszałam żeby komuś bagaż podręczny mierzyli. A na oko to ludzie walizki podręczne standardowo mają spore.
  • al_sahra 16.08.19, 22:23
    szeera napisała:

> Ani na żadnym locie AA, ani na żadnym locie wewnętrznym w USA nie widziałam/nie
    > słyszałam żeby komuś bagaż podręczny mierzyli. A na oko to ludzie walizki podr
    > ęczne standardowo mają spore.

Dokładnie. Wciąż panuje czysta wolnoamerykanka smile.
  • deedee0 17.08.19, 09:44
    Dzięki za odpowiedzi. Czy walizki układa się tak jak w Polsce jest przyjęte czyli na płasko czy tak jak widziałam na zdjęciach w pionie - wtedy wchodzi więcej walizek i wtedy ten rozmiar 36 cm może być ważny?
  • al_sahra 16.08.19, 22:22
    Nikt się nie czepia takich drobiazgów. Zresztą 2 cm to jest nic, większość pasażerów będzie mieć sporo większy bagaż.

Zawsze może się zdarzyć, że zabiorą Ci walizkę przy samym wejściu do samolotu i odbierzesz ją w tym samym miejscu zaraz po lądowaniu (bez dodatkowej opłaty), ale to nie będzie dlatego, że jest za duża, tylko że samolot za mały smile i pasażerowie przed Tobą wypełnili już wszystkie schowki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka