Dodaj do ulubionych

To która już była na nowym Tarantino?

16.08.19, 19:02
I jak wrażenia? Ludzie podzieleni. Wiele osób narzeka, że nuda i słabo. Moim zdaniem mocne 8/10. Jak zwykle genialna ścieżka dźwiękowa. Doskonały Brad ❤ Wziąć się za taki temat potrafiłoby niewielu, wyjść z niego obronną ręką balansując na granicy dobrego smaku zaledwie kilku. Dobre, mocne kino, choć były momenty, w których obawiałam się, że wyjdę z kina zażenowana.

--
Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
Edytor zaawansowany
  • beata985 16.08.19, 20:11
    ja,
    należę do tych co odbierają jako nudny, dziwny...nie przepadam za nim
    po 2 godz zasypiałam,
    później zaczęła się akcja i w tym momencie ludzie o dziwo zaczęli się smiac big_grin
    zakończenie zaskakujące, nieźle namieszał, dla tych co nie znają faktów nie zrozumieją o co poszło-córce musiałam opowiedzieć.

--
    Każdy dzień z pisem jeszcze głupszy od poprzedniego /by anetapzn/
  • beata985 16.08.19, 20:12
    ps. kilka osób wyszło.

--
  • biala_ladecka 16.08.19, 21:19
    No wlasnie. Jezeli ktos nie zna historii to fabula sie faktycznie nie klei. Bylam zaskoczona iloscia mlodziezy na seansie.

--
    Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
  • beata985 16.08.19, 21:27
    myślę, że poszli dlatego, ze dość pierwszoligowa obsada no i Hoolywood...

--
  • thaures 19.08.19, 19:50
    biala_ladecka napisała:

> Bylam zaskoczona iloscia mlodziezy na seansie.

Był mój 20-letni syn. Powiedział, że pewnym momencie zaczął się modlić, by film się już skończył. Ale on chyba niewiele wiedział o całej sytuacji
  • czekoladazkremem 16.08.19, 20:53
    Nie cierpię Tarantino.
  • tak_to_nowy_nick 16.08.19, 21:08
    Na szczęście jest "M jak miłość".
  • kosmos_pierzasty 16.08.19, 21:28
    Jasne - albo krwawa sieczka, albo opery mydlane. Tertium non datur.
  • kosmos_pierzasty 16.08.19, 21:26
    Ja też go nie znoszę. Zbyt brutalny jest.
  • ichi51e 18.08.19, 14:40
    Brutalnosc mi nie przeszkadza - za to poczucie humoru nie moje...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • pani-nick 16.08.19, 22:09
    Nie mogę się doczekać.
  • polaola 18.08.19, 13:06
    Fenomenalny DiCaprio. Warto obejrzeć jak odgrywa kilka ról w tym filmie. Jestem pod wrażeniem jego aktorstwa.
  • biala_ladecka 18.08.19, 13:21
    DiCaprio jest po prostu genialnym aktorem, jednak nie przeszedł samego siebie. Bradowi wróżą Oscara za rolę Cliffa.

--
  • lacunalegis 18.08.19, 20:03
    Widziałam. Lekko naciągane 9/10. Moim zdaniem najlepszy film Tarantino (ale też nie byłam największą fanką wcześniejszych). Świetny pomysł na fabułę, niby prosty i oklepany, a efektowny. Bardzo mocne to wyszło i jakieś takie wzruszające. Od wczoraj nie mogę wyjść ze świata przedstawionego, chodzę z bananem na twarzy, chcę obejrzeć film drugi raz.

Natomiast może być tak, że jeżeli nie kupi się tej konwencji od początku, to równie dobrze można wyjść z kina po kwadransie. Więc w pewnym sensie rozumiem też oceny 2/10 i pytania "co to, kurde, było?".
  • kiddy 19.08.19, 15:58
    Byłam. Historię zabójstwa na Cielo Drive znam doskonale, niedawno skończyłam książkę Toma O'Neala. Mimo tego mnie się ten film nie podobał. Dla mnie był chaotyczny, jakiś taki mało tarantinowski. A ja Tarantino lubię.
    Leonardo DiCaprio był świetny, naprawdę znakomity. Margot Robbie zrobiła z Sharon Tate słodką idiotkę. Brad Pitt jakoś mnie nie przekonywał. Rafał Zawierucha grał jak kompletny amator. Na ostatniej scenie łzy stanęły mi w oczach - tak mogło być, gdyby nie banda popaprańców.
  • biala_ladecka 19.08.19, 20:06
    Mam zupelnie inne odczucia. Moim zdaniem Tate przedstawiono jako mloda, cieszaca sie zyciem, ciepla, inteligentna i empatyczna kobiete. Az ociekala lukrem. Fajnie napisana postac.

--
  • super-mikunia 19.08.19, 19:33
    Warto było iść dla Brada, bardzo fajna rola, bardzo fajnie zagrana. Milo spędzony czas, choc film nie z tych niezapomnianych.
  • nowaczek1 19.08.19, 21:05
    Film jest nieco za długi, i mógł się nudzić, zwłaszcza po 1,5 - 2 godzinach.

Zdjęcia świetne, gra aktorska kapitalna, ale to trybut dla amerykańskiego kina lat 60-tych, nieco obcego polskiemu widzowi. Zwłaszcza młodemu.

Ale:
    Bruce Lee, (smaczek smile konserw dla psa, końcówka - świetne. DiCaprio - coś niesamowitego, Pitt - też kapitalnie.

Ogólnie film bardzo dobry, 6/10 ale nie arcydzieło.
  • princy-mincy 03.09.19, 10:33
    Film fajny, ale stanowczo za długi. Trochę mało Tarantino w Tarantino, ale i Brad i Leo zagrali super.
    Sharon Tate w wykonaniu Margot Robbie nie przypadła mi zbytnio do gustu- taka blond lalunia, ozdoba.
  • pani-nick 03.09.19, 11:14
    Raczej za krótki. Czekamy na wersje reżyserska.
  • potworia116 03.09.19, 10:49
    Kocham Tarantino od kiedy jako gówniara obejrzałam Pulp Fiction i każdy jego film to dla mnie święto. Lubię nawet te słabsze.
    Ale Once Upon the Time... to jakieś przełamanie - oprócz humoru, finezji, świadomie rozgrywanej teatralności jest tu zupełnie nowy Tarantino - jakby odsłonilł się z melancholią, poczuciem przemijania, świadomością, ze to, co robi jest tylko piękną złudą, a za wyestetyzowanym baletem na temat przemocy jest przemoc prawdziwa, tak okrutna i absurdalna, że nie sposób jej pokazać.
    Dla mnie olśnienie. Czekam na czterogodzinną wersję.
  • bombalska 03.09.19, 10:51
    Tarantino, jak to Tarantino. Filmowy zbawiciel swiata. I musi byc duzo krwi i smierc na 300 sposobow.
    Jakies wartosci daloby sie wyciagnac z tego kina. Np czy zwrociliscie uwage na dzwiek? Bylo slychac kazdego spalanego papierosa. Albo wyjezdzajaca z puszki karma dla psa (pewnie to bylo cos charakterstycznego dla Amerykanow). Ale co tam. Wystarczy mi rola Brada Pita... echu... Kocham Cie Brad!!

P.S. Scena z Brucem Lee - suuper big_grin

--
    Kazdy ma swojego trupa w szafie
  • an.16 03.09.19, 10:53
    Fantastyczny. Najlepszy film od Pulp fiction (nie Tarantino, ale w ogóle). Doskonała ścieżka dźwiękowa, fenomenalny Di Caprio, jeszcze lepszy Brad Pitt. Sharon Tate już na zawsze będzie dla mnie miała twarz Margot Robbie, jej słodycz i radość życia. Nie lubię przydługich filmów, ale ten od początku wbił mnie w fotel i tak zostało do końca. Niezrównane kino w kinie. Polecam, ale tylko znawcom, jak widzę.
  • potworia116 03.09.19, 11:09
    Kiedy Margot ogląda „siebie” na ekranie zaczęłam płakać z jakąś rozdzierającą siłą. Genialna scena, genialna w koncepcji i wykonaniu.
  • gaskama 03.09.19, 11:04
    Wynudziliśmy się. DiCaprio gra rewelacyjnie, Brad tez genialny. Muzyka super, fajnie oddany klimat tamtych lat. Ale sama fabuła … nudne dla mnie nieziemsko. Ja nie jestem fanką Tarantino. Lubię Pulp Fiction i Jackie Brown. Mąż lubi Tarantino, kocha np. Bękarty wojny a tu też się wynudził. A zakończenie rzeczywiście zaskakujące.

--
    "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
  • tryggia 03.09.19, 11:06
    Dopiero po ponad 2 godzinach sprawdziłam godzinę. Bardzo udany film. Soczysty, jak to u Tarantino. Doskonale zrobiony film o Hollywood. Z sentymentem, czułością, zawiera to co istotne w TAMTYM, minionym już, kinie. Wzruszenia, dlużyzny, akcja, bohaterowie, ślicznotki i happy end. Kawał kina!

--
    Hope
  • pani-nick 03.09.19, 11:13
    Ja. Bardzo nam się podobał. A zakończenie to już wogole na maksa. I ta melodyjka - jakby odwrócona kołysanka z dziecka Rosemary.
  • bigzaganiacz 03.09.19, 13:11
    kompletny kibel
    film o niczym
    dno , zenada

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka