Dodaj do ulubionych

Mam chyba nawrót nerwicy :/

16.08.19, 21:18
Potrzebuję się wygadać.
Pisałam parę dni temu, że byłam u swojego lekarza rodzinnego z kaszlem, uciskiem w klatce piersiowej. Lekarka wysłuchała świsty i stwierdziła astmę (Myślałam, że atak astmy jest związany z silną dusznością?). Zrobiła mi też EKG - wyszła tachykardia i dostałam skierowanie na kardiologię. Poszłam - też wyszła tachykardia - ale na kardiologach to raczej wrażenia nie robi.
Wiem to, bo jakieś 13-14 lat temu przerabiałam "problemy z sercem". Wiem, że tego typu rzeczy są częste w nerwicy. Wydawało mi się, że oswoiłam problem na dobre. Przestały na mnie robić wrażenie takie sprawy jak kołatanie serca czy arytmie (które czasami odczuwałam) - ot przywykłam. Wiem, że nie są groźne.
No więc biorę leki na alergię i domniemaną astmę ale nie czuję się dobrze. Generalnie od tych akcji z EKG jestem poddenerwowana i ciężko mi jakoś w klatce piersiowej. Wiem, że to nerwica. Wybrałam się dziś z młodą na dłuższą wycieczkę rowerową. Ot taki test...Dałam radę więc raczej nie jest ze mną tak źle ; )
No i teraz się boję, że wróciła...nerwica. Ostatnio poszło szybko w kierunku depresji i generalnie nie był to łatwy okres...
Co zrobić aby to powstrzymać i dalej się nie nakręcać? Help sad
Edytor zaawansowany
  • tanebo2.0 16.08.19, 21:19
    Lobotomię...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • manala 16.08.19, 21:22
    Nie pomogłeś.
  • eat.clitoristwood 16.08.19, 21:26
    manala napisała:

> Nie pomogłeś.

Skoro masz ucisk na piersi, załóż obszerniejszy stanik.
  • manala 16.08.19, 21:31
    : )
  • tanebo2.0 16.08.19, 21:27
    Skoro tak. To polecam zmianę otoczenia, zrobienie czegoś, wzięcie się do pracy. Czegoś co oderwie twoje myśli od swojego stanu...

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • kosmos_pierzasty 16.08.19, 21:25
    Iść do terapeuty? Pojechać na wakacje? Zastanowić się, czy coś nie wymaga zmiany? Odpuścić wszystko i wypocząć? Zapisać się na jogę ze trzy razy w tygodniu?
    W sumie chyba tylko Ty wiesz, co na Ciebie najlepiej zadziała.
  • manala 16.08.19, 21:30
    Na wakacje jadę w niedziele. Chwilowo właśnie wypoczywam (nadmiar wolnego czasu nie robi w takich kwestiach dobrze ; ).
  • elle_du_jour 16.08.19, 21:41
    astma może objawiać się uczuciem ucisku i świstami, nie musi to być klasyczny atak duszności. a co bierzesz na astmę jeśli mogę zapytać? ja mam astmę i leczę się od dziecka; są takie leki wziewne, ktore powodują dziwne uczucie w klatce piersiowej, lekką tachykardię, i niepokój właśnie (doświadczyłam tego mnóstwo razy). może stąd Twoje odczucie, że nerwica wraca?
  • manala 16.08.19, 21:48
    Nie przepisała mi wziewnych tylko Sinuglair i jeszcze inny na alergię bardziej. Od kilku lat dokucza mi alergia - szczególnie wiosną, ale to raczej na zasadzie kaszlu i kichania.
  • elle_du_jour 16.08.19, 21:59
    ok, czyli to nie od leku. jeśli chodzi o nerwicę, to wiem co czujesz, bo też ją przechodziłam. pomogła mi psychoterapia, usunięcie z życia tych stresorów, na które miałam wpływ (nieudane związki...), czasem leki uspokajające, antydepresanty, techniki relaksacyjne i ...czas. zajęło mi to lata, niestety.
  • ophelia78 16.08.19, 22:15
    Pamiętaj ze Singulair w skutkach ubocznych ma niepokój nocny i koszmary senne (naprawdę!), wiwc uważaj z nim.
    Moj syn (astmatyk) bral kilka lat i luzik ale od naszego pulmonologa ze tp sie naprawde zdarza, znam tez jedno dziekco gdzie nocy to byl horror.
  • ajrisz.ka 16.08.19, 21:45
    Może trzeba kupić tubkę z wazeliną - i nerwica przejdzie?
    Przepraszam, ale tyle tu znerwicowanych osób, że to jedyna skuteczna radasmile
  • manala 16.08.19, 21:52
    No ekhemm, chyba nie powinnam się więcej spodziewać po tym forum : ) I fajnie : ) Samo "zwerbalizowanie" tego wszystkiego jakoś odrobinę pomogło : )
  • ajrisz.ka 16.08.19, 21:59
    Przepraszam. Otrzymałam tutaj podobną poradę - i musiałam podać dalej...
  • eat.clitoristwood 16.08.19, 22:16
    manala napisała:

> No ekhemm, chyba nie powinnam się więcej spodziewać po tym forum : ) I fajnie :
    > ) Samo "zwerbalizowanie" tego wszystkiego jakoś odrobinę pomogło : )

Skoro w ten sposób reagujesz, bez nadętej obrazy, to jeszcze nie jest z Tobą tak źle.
    Werbalizuj dalej, na zdrowie. smile
  • pani_tau 17.08.19, 07:57
    eat.clitoristwood napisał:

> manala napisała:
    >
    > > No ekhemm, chyba nie powinnam się więcej spodziewać po tym forum : ) I fa
    > jnie :
    > > ) Samo "zwerbalizowanie" tego wszystkiego jakoś odrobinę pomogło : )
    >
    >
    > Skoro w ten sposób reagujesz, bez nadętej obrazy, to jeszcze nie jest z Tobą ta
    > k źle.
    > Werbalizuj dalej, na zdrowie. smile

Prawda jaką grzeczna z niej dziewczynka? Aż się oblizales czytając jej odpowiedź.
  • mamtrzykoty 16.08.19, 21:52
    Kaszel, świsty, ucisk w klatce piersiowej, tachykardia, kołatanie serca, arytmia, poddenerwowanie - dorzuć do tego jeszcze parę innych dolegliwości, które cię trapią cały czas, lub okresowo, i będzie pełny obraz typowego alergika.
    Idź do alergologa, zrób sobie testy skórne pokarmowe i wziewne, a potem weź się za siebie i wyrzuć z diety, wszystko co ci tam wyjdzie i wszystkie alergeny krzyżowe dla tego, co wyjdzie, a po dwóch miesiącach diety poczujesz się jak nowo narodzona i wszelkie objawy tej pseudo nerwicy miną, jak ręką odjął.
    Leki na alergię nic nie pomogą, nie ma sensu ich brać, jeśli nie wprowadzisz diety bez alergenów.
  • manala 16.08.19, 21:58
    Jedyne (niestety) co mi z jedzenia ewidentnie szkodzi to kiszona kapsusta ; ) Nie do końca wierzę w takie ścisłe związki. Mojej młodej wyszło uczulenie na kakao (czy czekoladę - już nie pamiętam). W każdym razie ona nie odczuwa dolegliwości z tym związanych i je jak tylko dopadnie...
  • mamtrzykoty 16.08.19, 22:05
    Ale ty odczuwasz dolegliwości i to bardzo typowe dla alergika.
    No, ale jeśli nie wierzysz w alergię, to trudno, męcz się dalej i wierz w nerwicę.
    Twój wybór.
  • manala 16.08.19, 22:08
    Wierzę w alergię ale alergia pokarmowa kojarzy mi się z wysypkami czy też dolegliwościami ze strony układu pokarmowego.
  • elle_du_jour 16.08.19, 22:12
    z reguły jest tak jak mówisz, ale może objawiać się też w układzie oddechowym, zdarza się. z kolei tachykardia i kołatania są typowe dla nerwicy, moim zdaniem.
  • mamtrzykoty 16.08.19, 22:29
    Nie ma takiej reguły.
  • elle_du_jour 16.08.19, 22:32
    ty chyba oszalałaś...
    www.mp.pl/pacjent/alergie/chorobyalergiczne/choroby/57574,alergia-pokarmowa
  • mamtrzykoty 16.08.19, 22:49
    Pewnie oszalałam, ale taką panią doktor, jak ta z artykułu, który wstawiłaś, która wypisuje takie bzdury, to bym omijała z daleka, bo żaden z niej alergolog i żadnemu alergikowi nie na pewno nie pomoże.
  • mamtrzykoty 16.08.19, 22:51
    Pewnie oszalałam, ale taką panią doktor, jak ta z artykułu, który wstawiłaś, która wypisuje takie bzdury, to bym omijała z daleka, bo żaden z niej alergolog i żadnemu alergikowi na pewno nie pomoże.
  • elle_du_jour 16.08.19, 22:56
    Medycyna Praktyczna i bzdury... ok, nie dyskutuję z tobą dłużej. bye!
  • mamtrzykoty 16.08.19, 23:18
    Myślisz, że jak Medycyna Praktyczna, to tylko sami geniusze?
    Twoja wiara w genialność wszystkich lekarzy jest zaprawdę zadziwiająca.
    Trafić na dobrego lekarza z rzetelną wiedzą, to jak znaleźć igłę w stogu siana.
  • elle_du_jour 16.08.19, 23:27
    Medycyna Praktyczna to najbardziej aktualna i rzetelna wiedza medyczna, obowiązująca nie tylko w Polsce ale i na świecie. skąd ty się urwałaś? do jakiego naturopaty chodzisz? jaki "lekarz medycyny holistycznej" nawciskał ci tego kitu?
  • mamtrzykoty 16.08.19, 23:47
    Do żadnych naturopatów nie chodzę, bo w cuda nie wierzę i nie sponsoruję szarlatanów.
    Zresztą do alergologów też już nie chodzę, bo nie mam po co. Wiem na co jestem uczulona i na co są uczulone moje dzieci, stosujemy dietę wykluczającą alergeny i to zdaje egzamin w 100%.
    Ale zanim znalazłam odpowiednich lekarzy, który wiedzieli o co tak naprawdę chodzi w alergii, to musiałam się przekopać przez całe stada nieuków i tumanów, którzy twierdzili, że mój syn symuluje chorobę, bo nie chce chodzić do szkoły i wysyłali mnie z nim do psychiatry. Dopiero, jak w wieku 12 lat oblazł nagle cały ze skóry, to mądra pani doktor stwierdziła: to on jednak naprawdę ma alergię, no nigdy bym nie przypuszczała!
  • elle_du_jour 17.08.19, 00:04
    dieta wykluczająca to powszechnie zalecana metoda szukania i leczenia alergii, rutynowo zalecana przez alergologów. zapewne i tych którzy publikują w MP. bardzo możliwe, że trafiłaś na kiepskiego lekarza, to się zdarza. przykro mi, pech. a być może syn miał bardzo niespecyficzne objawy na początku. nie możesz na podstawie szczególnego przypadku syna twierdzić, że wysypki i bóle brzucha z powodu alergii to bujdy, bo to zwyczajnie nieprawda. to są fakty naukowo sprawdzone i udowodnione.
  • mamtrzykoty 17.08.19, 00:41
    Nie twierdzę tego na podstawie syna, (bo syn to akurat miał objawy ze strony układu pokarmowego, wymiotował po jedzeniu, co skłoniło lekarzy do wmawiania mi, że ma anoreksję), tylko na podstawie wszystkiego, czego się o alergii zmuszona byłam dowiedzieć, z uwagi na brak kompetentnych lekarzy.
  • mamtrzykoty 17.08.19, 00:49
    Poza tym nie napisałam, że wysypki i bóle brzucha to bujdy, ale że bujdą jest, że są to typowe i jedyne objawy, bo to tylko jedne z wielu objawów, które mogą wystąpić.
    Kojarzenie alergii pokarmowej tylko z wysypkami i bólami brzucha, to bujda, bo alergia pokarmowa może mieć o wiele więcej, bardzo różnych objawów.
    Moja córka na przykład z powodu alergii pokarmowej miała zapalenia uszu, oskrzeli, anginy i chorobę lokomocyjną.
  • elle_du_jour 17.08.19, 00:53
    nigdy nie twierdziłam, że to jedyne objawy. ale, że typowe owszem, bo tak mówi literatura. poddaję się. ty zostaniesz przy swoich twierdzeniach, ja przy swoich.
  • mandarine 17.08.19, 09:35
    Jaki ma związek alergia z chorobą lokomocyjną?
  • elle_du_jour 17.08.19, 00:51
    mamtrzykoty napisała:

> Nie twierdzę tego na podstawie syna, (bo syn to akurat miał objawy ze strony uk
    > ładu pokarmowego, wymiotował po jedzeniu,

acha, czyli miał jeden z NAJBARDZIEJ typowych objawów alergii pokarmowej, czyli ze strony układu pokarmowego. a zarazem twierdzisz, że takie objawy to bujda. wybacz, ale kompletnie cię nie rozumiem, przeczysz sama sobie.

>tylko na podstawie wszystkiego, czego się o alergii zmuszona
    > byłam dowiedzieć, z uwagi na brak kompetentnych lekarzy.

jestem już zmęczona i idę spać. ciekawi mnie jednak skąd czerpałaś tę wiedzę, serio ciekawi. czy możesz podać jakieś nazwiska, linki, źródła? niekoniecznie teraz, może być jutro. będę wdzięczna. dobranoc.
  • mamtrzykoty 16.08.19, 22:26
    To tylko taka wiara ludowa, że pokarmówka to wysypki i ból brzuszka.
  • elle_du_jour 16.08.19, 22:30
    co ty opowiadasz...?! to najbardziej typowe objawy. ja mam alergie pokarmowe i mam wysypki, biegunki i tym podobne sensacje. ORAZ kaszel.
  • mamtrzykoty 16.08.19, 22:46
    No, tak, bo jak ty masz, to wszyscy inni też muszą mieć.
    To są najbardziej widoczne objawy i najłatwiej się kojarzące objawy, ale wcale nie musi się ich mieć i zdecydowana większość alergików pokarmowych wcale ich nie ma.
  • elle_du_jour 16.08.19, 22:53
    nie twierdzę, że wszyscy muszą mieć, tylko mogą, że jest to najbardziej prawdopodobny objaw. to była odpowiedź na twoją niebotycznie absurdalną i niedorzeczną tezę, że to "wiara ludowa", czyli wymysł.
  • mamtrzykoty 16.08.19, 22:55
    Bo to wymysł, wcale nie absurdalny.
  • elle_du_jour 16.08.19, 22:56
    bye!
  • eliszka25 17.08.19, 15:26
    elle_du_jour napisała:

> co ty opowiadasz...?! to najbardziej typowe objawy. ja mam alergie pokarmowe i
    > mam wysypki, biegunki i tym podobne sensacje. ORAZ kaszel.

A ja mam alergię pokarmową np. na jabłka i orzechy. Nigdy nie miałam w związku z tym wysypki czy problemów żołądkowych, za to „swędzi” mnie gardło i się duszę. Do tego dochodzi świszczący oddech, jak przy astmie i czasem kaszel.
  • elle_du_jour 17.08.19, 16:20
    tak, masz JEDNE Z NAJBARDZIEJ TYPOWYCH objawów alergii pokarmowej
    www.mayoclinic.org/diseases-conditions/food-allergy/symptoms-causes/syc-20355095
  • eliszka25 17.08.19, 22:21
    A gdzieś napisałam, że moje objawy są nietypowe? Podczepiłam się tylko pod stwierdzenie, że alergia pokarmowa nie musi wcale objawiać się wysypkami i biegunką.
  • elenelda 17.08.19, 00:02
    U mnie alergia objawiała się właśnie tachykardią zatokową z licznymi częstoskurczami, bigeminiami i trigeminiami (tysiące). Żadnych wysypek czy dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Po ponad 15 latach leczenia końskimi dawkami betablokerów jeden z kardiologów zaczął podejrzewać alergię. Po odstawieniu alergenu odstawiłam leki kardiologiczne.
  • elle_du_jour 17.08.19, 00:10
    nie twierdzę, że kardiologiczne dolegliwości nie mogą być objawem alergii pokarmowej. mogą, jak widać. podobnie jak bóle brzucha i wysypki, czemu uparcie zaprzecza mamtrzykoty.
  • mamtrzykoty 17.08.19, 00:53
    Ale ja niczemu nie zaprzeczam!
    Napisałam, że to bzdura, ze alergia pokarmowa objawia się TYLKO wysypkami i bólami brzucha, bo alergia ma wiele twarzy i wcale nie musi się objawiać ani wysypką, ani bólami brzucha.
    Niestety wiekszośc ludzi tak właśnie myśli, że jak nie ma wysypki, ani brzuch nie boli, to nie ma alergii pokarmowej.
  • elle_du_jour 17.08.19, 01:07
    żaden normalnie, dobrze wykształcony lekarz alergolog nie twierdzi, wręcz nie może twierdzić, że wysypka i objawy brzuszne to JEDYNE objawy alergii pokarmowej. to jest powszechna wiedza medyczna, że są też duszności, katar sienny, swędzenie gardła, ust, anafilaksja, osłabienie, brak apetytu, i pewnie masa innych. tyle, że procentowo występują one rzadziej. widziałam kiedyś taką tabelę, w procentach, jak często występują dane objawy w alergii pokarmowej.
    jeśli jednak tak twierdzili lekarze, na których ty trafiłaś, to rzeczywiście, wyjątkowe konowały, i współczuję.
  • elle_du_jour 17.08.19, 01:12
    mamtrzykoty napisała:

> Napisałam, że to bzdura, ze alergia pokarmowa objawia się TYLKO wysypkami i ból
    > ami brzucha

widzisz, ja nigdzie nie napisałam, że objawia się TYLKO tym...
    /wzdech/
  • manala 17.08.19, 06:48
    A mogę sypytać co to za alergen?
  • elenelda 17.08.19, 10:17
    Pszenica
  • crea.tura 16.08.19, 23:55
    polecam ćwiczenia oddechowe, jeśli to astma to pomoże (choć leki oczywiście miej obowiązkowo ZAWSZE w pobliżu, bo nie znasz dnia ani godziny), a jeśli nerwica to również pomoże.
  • elenelda 16.08.19, 23:56
    Tachykardia, ucisk w klatce i kaszel to również objawy refluksu.
  • mamtrzykoty 17.08.19, 00:55
    Refluks też jest skutkiem alergii pokarmowej w zdecydowanej wiekszości przypadków.
  • eat.clitoristwood 17.08.19, 11:56
    mamtrzykoty napisała:

> Refluks też jest skutkiem alergii pokarmowej w zdecydowanej wiekszości przypadk
    > ów.

od chyba dwudziestu lat, jeśli nie dłużej, łykam omeprazol, co jakiś czas poddaję się gastroskopii, która potwierdza, że tzw. dolny zwieracz przełyku przypomina luzem organ wysłużonej kurtyzany, a tu dowiaduje się, że po prostu coś niewłaściwego żrę. To na pewno od salcesonu. ... Ale przecież salcesonu nie żrę! Tojaktotak?
  • larix_decidua77 17.08.19, 00:12
    Kup tabletki uspokajające labofarm. Bierz 4x2 tabletki dziennie min kilka tygodni (zacznie działać po 2-3 dniach). Jeśli jesteś otwarta na psychoterapię, to idź na sesję do terapeuty behawioralno - poznawczego. To co odczuwasz, to lęk, uogólniony, ataki paniki. Terapeuta objaśni mechanizm, wskaże przyczyny, pokaże jak sobie z nim radzić. Miałam: kołatania serca, zawroty głowy, bóle brzucha i biegunki, ściskanie w żołądku i klatce piersiowej, gardle. Tygodniami spałam po 2-3 h na dobę. Nie brałam leków poza tym labofarmem, odbyłam 8 sesji rok temu. Przez ten czas miałam jeden kilkuminutowy atak, szybko sobie z nim poradziłam, bo wiedziałam jak. Nie żałuj pieniędzy, nie ma takich, które nie są tego warte.
  • larix_decidua77 17.08.19, 00:19
    Dodam jeszcze, że zachorowałam na nerwicę, zanim skończyłam przedszkole.
  • manala 17.08.19, 07:10
    Dzięki. Nie mam przekonania co do psychoterapii ale faktem jest, że nigdy nie próbowałam. Prędzej jednak zaufam lekarzowi czy psychiatrze niż terapeucie. Na poziomie teoretycznym wszystko mam ogarnięte. Nie mam typowych ataków paniki.
  • larix_decidua77 17.08.19, 09:23
    Szkoda. Lekarz tylko zaleczy objawy. Terapeuta może ci pomóc bardziej trwale.
  • mapo0 17.08.19, 01:17
    Smutne wieści. Można spytać, jaką nerwicę masz?
  • manala 17.08.19, 07:15
    Lata temu psychiatra określiła to jako zaburzenia lękowo-depresyjne.
  • pani_tau 17.08.19, 07:54
    Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale czy jesteś teraz w żałobie po mamie? To by tłumaczyło objawy.
  • manala 17.08.19, 08:11
    Tak. Ale mama chorowała i wiedziałam, że to kwestia czasu. W ostatnim czasie zmarła też moja koleżanka z pracy. Zabrał ją rak. Widzę jej profil na FB i nie mogę uwierzyć, że jej już nie ma. Dwie inne znane mi kobiety też chorują. Chyba weszłam w taki okres kiedy zaczyna się czytać nekrologi.
  • pani_tau 17.08.19, 09:52
    Takie rzeczy podgryzają. U mnie to było "coś" w przełyku, czegokolwiek nie zjadlam to "utykało", koszmar ustawicznego zadławienia.
    Trwało pół roku, przeszło samoistnie.
  • katja.katja 19.08.19, 11:31
    Ciśnienie po całej sytuacji z Mamą (pamiętam Twoje problemy) może dopiero teraz do Ciebie dochodzić, potrzeba czasu, oczywiście wsparcie lekarskie też może jest konieczne.

--
    Nie dam się wygasić!
  • silenta 17.08.19, 07:58
    A ja tradycyjnie zapytam czy zbadałaś tarczycę? Miałam takie objawy przy wejściu w nadczynność ale zanim to się okazało była diagnoza nerwicy.
  • manala 17.08.19, 08:13
    Tak, rok temu robiłam (przy okazji inncyh badań) TSH. Było w normie.
  • asia_i_p 17.08.19, 16:33
    Iść do psychiatry i spytać, czy nie dałoby rady zgasić jakąś chemią. Bo nerwica ci zeżre serotoninę i będziesz miała nawrót depresji.
    Chyba, że jesteś przekonana, że źródło nerwicy nie tkwi w chemii twojego organizmu, tylko w stosunkowo świeżych przeżyciach psychicznych, to można się ograniczyć do psychoterapii. Ale jeżeli to ma korzenie w osobowości ukształtowanej w dzieciństwie, to wtedy oprócz psychoterapii gasiłabym chemią, żeby organizm przestał nawykowo reagowac i się nakręcać.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • manala 17.08.19, 17:00
    Pewnie tak zrobię jeśli nie ogarnę się w przeciągu tygodnia. Zacznę od rodzinnej. Dziś kupiłam magnez + potas, jutro wyjeżdżam na parę dni. Może to pomoże pchnąć myśli na inny tor.
  • miramaru 17.08.19, 18:18
    Atak astmy nie musi się wiązać ze spektakularnym atakiem duszności. To też konieczność nabierania głęboko powietrza. Ale też po pierwszej wizycie ciężko o prawidłową diagnozę, zwłaszcza lekarz rodzinny może się mylić. Bo rozumiem że jeszcze nie byłaś u specjalisty?
    Spróbuj suplementować magnez. Sprawdź też czy masz prawidłowy poziom żelaza, u mnie niedobór powodował tachykardię i różne niemiłe odczucia w klatce. To z kolei wywoływało niepokój, czułam się nieswojo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka