Dodaj do ulubionych

Prezent na roczek?

17.08.19, 10:51
Pamiatka czy zabawka?
Za wzgledow finansowych nie kupie jednego i drugiego. Planuje przeznaczyc okolo 300zl. Nie da sie za to kupic cuekawej zabawki i sensownej pamiatki. Kiczowatych gratow chcialabym uniknac. Dodam, ze solenizant jest chrzesniakiem mojej corki. Corka jeszcze nie zarabia. Uczy sie w LO. Podejmujac decyzje o byciu jego chrzestna dostala od nas obietnice, ze dopuki nie zaczne zarabiac bedziemy to ogarniax finansowo.
Edytor zaawansowany
  • manala 17.08.19, 10:57
    Zabawka zdecydowanie. Jakieś fajne jeździdło mu kup (o ile jeszcze nie ma).
  • 35wcieniu 17.08.19, 12:29
    Dziecko i tak jeszcze nie kuma, lepiej niech córka zaoferuje się że popilnuje dziecka przez wieczór, a rodziców wyślijcie wtedy do kina albo na kolację. Wszyscy będą bardziej szcześliwi niż dostając kolejną zabawkę (pamiątka to już zupełny absurd więc się nawet nie odnoszę. Ktoś z was ma pamiątkę świętowania roczku, wspominacie to wydarzenie, którego przecież nie pamiętacie? wink )

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • leni6 17.08.19, 13:23
    Rodzice to pewnie będą bardziej szczęśliwi, ale dziecko to pewnie jednak woli nowa zabawkę (na roczek już można coś fajnego kupić) niż wieczór bez rodziców.
  • double-facepalm 17.08.19, 13:29
    A ona jest chrzestną rodziców czy jednak roczniaka?
  • kyrelime 17.08.19, 14:38
    Pomysl jest fajny, ale jako prezent? Z chrzestnymi naszych dzieci oraz rodzicami naszych chrzesniaków generalniel, gdy jest potrzeba to zajmujemy sie nawzajem dziećmi nie jako prezent, a jako normalna relacja w rodzinie.
    Co do tego, że roczniak nie kuma- mój nie jest takim geniuszem jak to jest przedstawiane wśród ematek, a jednak z prezentów potrafi się bardzo cieszyć, wie, co jest jego rzeczą a co brata itd. Myślę, że nie tylko mi, ale również gościom miło było patrzeć na jego roześmianą buzię, gdy oglądał swoje prezenty w urodziny.
  • jehanette 17.08.19, 12:33
    Ustal z rodzicami solenizanta. Podoba mi sie pomysl powyzej zeby córka jako prezent zaoferowala opieke nad chrzesniakiem smile

--
    Error 404
  • kyrelime 17.08.19, 12:53
    Zdecydowanie zabawka. W kwestii pamiątek- jeżeli córka ma częsty kontakt z dzieckiem i np.ma jakiej jego fajne zdjęcia to można zrobić jakiś mini albumik, kolaże czy coś w tym stylu. Można się nawet pokusić o wykonanie krótkiej książeczki dla dziecka na jego ulubiony temat- cena to porządny wydruk i zalaminowanie (za 10 kolorowych stron takich jak połowa a4 taka książeczka wyszła mnie trochę ponad 20zł i oczywiście sporo czasu poświęconego na wymyślanie tekstu, grafiki i ułożenie tego ze zdjęciami). Ja takie pamiątki lubię i zbieram dla swoich dzieci, 5-latek uwielbia oglądać. Nie lubię za to figurek, obrazków itd, których nie wiadomo gdzie trzymać.
    Co do prezentu- mój syn dostał na roczek 2 rowerki- jeden to jeździł puky, który tu wszyscy znają i pewnie tak jak ja polecają. Drugi to taki rowerek z pedałami, który można dostosowywać wraz z rozwojem dziecka, fajna alternatywa wózka na spacery- do 300zl powinnas sie zmieścić. Puky jest tańszy i naprawdę rewelacyjny w swej prostocie- do niego można dokupić jakis prosty zestaw duplo typu pociąg z cyferkami czy zwierzęta- roczniak zaczyna się już takimi rzeczami bawić i powinny posłużyć na kilka ładnych lat.
  • leni6 17.08.19, 13:21
    Zabawka, od biedy fotelik samochodowy (zrzutka z kimś jeszcze) ale na pewno nie pamiątka.
  • raczek-nieboraczek 17.08.19, 14:11
    zabawkę i książkę z wierszykami da się kupić,

to fajne propozycje: tylkodlamam.pl/zabawki-dla-dziecka-1-rok/
  • milva24 17.08.19, 14:24
    Może jakąś ksiązkę z bajkami ze sztywnymi kartkami? Ja ostatnio dziecku z rodziny kupiłam kilka ubrań na 18-24 mce i dorzuciłam niewielką zabawkę. Na kolejny roczek, który czeka mnie za kilka miesięcy, zamierzam poszukać takiej właśnie książki i dorzucę kilka bluz czy sukienek.
  • ingaki 17.08.19, 14:29
    Niech zadba o rozwój dziecka, jakieś zabawki które będą rozwijały go ? Sortownik kształtów drewniany oczywiście żeby dbać o zdrowie i planetę albo rowerek biegowy ?

--
    jest jak jest, nie jak powinno być..
  • majenkir 17.08.19, 15:46
    Zabawka. A jak maly bedzie rozpakowywal, to zrobicie zdjecie i bedzie pamiatka. 2 w jednym wink.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • martas83 17.08.19, 20:40
    Fajnie kupić coś co się szybko nie zdeaktualizuje. Ja kupowałam zestaw sztućców dla dzieci (dobrej jakości, WMF, taki w bardziej "dorosłym" kształcie) - prezent na lata. Do tego jakąś ciekawą zabawkę.
  • bo_gna 17.08.19, 22:41
    Najbardziej praktyczne i sprawdzone: jeździk (byle miał oparcie na plecy) i album na zdjęcia, może nawet sama zrobić jak ma zdolności, ze śmiesznymi tekstami o wszystkich pierwszych czynnościach.
  • mum2004 18.08.19, 00:19
    Świetny jest ten zestaw duplo
    m.ceneo.pl/31225943;pla?se=z3O9ShpCl5nfI7FoLhBE4vUL_WUc7rQs&gclid=Cj0KCQjwy97qBRDoARIsAITONTIxOeON8s0pm1-NPp0CsZx2hSqeByWzp18i1zSH52Fbl7xDA-PC6GQaAnFmEALw_wcB#tab=click

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka