Dodaj do ulubionych

"On mial 61 lat a my 12"

17.08.19, 13:09
"Dziewczyny z zespołu Tęcza po latach".

wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,25092943,on-mial-61-lat-a-my-12-dziewczyny-z-zespolu-tecza-po-latach.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Duzy_Format&fbclid=IwAR0MFYdUqDkKgE3d_56ZLy3ug1iAstN3oeCynY3I1tVqWnJJyBNVrVAqPcg
Edytor zaawansowany
  • feniks_4 17.08.19, 13:14
    Cały tytuł brzmi:
    "On miał 61 lat, a my 12. Dziewczyny z zespołu Tęcza po latach przerywają milczenie"
  • fil.lo 17.08.19, 14:39
    Straszne.
  • obrus_w_paski 17.08.19, 14:39
    Masakra sad ile innych dziewczynek było? I biedni rodzice
  • feniks_4 17.08.19, 14:46
    Typowy psychopata. Na ofiary wybierał dziewczynki, które nie potrafiły się obronić. Te które protestowały przy pierwszej próbie molestowania, zostawiał przezornie w spokoju.

www.youtube.com/watch?v=cixOVA0kRQU
  • tiszantul 17.08.19, 14:48
    W kampanii wyborczej ksiądz byłby w sam raz, co za pech dla Wyborczej. Na dodatek czytelnicy Wyborczej mogą być mocno zdezorientowani, jak się nagle okaże, ze pedofilia występuje również poza Kościołem, a wręcz w elitach artystycznych, które przecież są przeciwko PiS. Ba, może się okazać, ze pedofilia nie zawsze jest heteroseksualna
  • nolus 17.08.19, 15:00
    Nie mam dostępu, czy ktoś mógłby przekleic ten artykuł? Będę wdzięczna.

--
    "Nie ma niczego w umyśle, co nie istniałoby w zmysłach."
  • obrus_w_paski 17.08.19, 15:33
    No bez przesady prenumerata to przy gorszych wiatrach 20zl/ miesiąc, a często i 5 zł.

nolus napisała:

> Nie mam dostępu, czy ktoś mógłby przekleic ten artykuł? Będę wdzięczna.
    >
  • kropkaa 17.08.19, 17:07
    A jak nie chcesz przeczytać gazetę bez kupowania to co robisz? Stoisz pod półką?
  • a_julka 17.08.19, 15:05

tiszantul 17.08.19, 14:48
    W kampanii wyborczej ksiądz byłby w sam raz, co za pech dla Wyborczej. Na dodatek czytelnicy Wyborczej mogą być mocno zdezorientowani, jak się nagle okaże, ze pedofilia występuje również poza Kościołem, a wręcz w elitach artystycznych, które przecież są przeciwko PiS. Ba, może się okazać, ze pedofilia nie zawsze jest heteroseksualna

A w PISie ilu homoseksualistów....
  • szarsz 17.08.19, 15:18
    Kuchcinski się z nnieletnią Ukrainką nie liczy oczywiście. Kascie panów wolno wszystko.
  • kropkaa 17.08.19, 18:27
    Dlaczego to jest tak wyciszanie? Naprawdę nie ma żadnych dowodów?
  • ck2 18.08.19, 17:44
    > Dlaczego to jest tak wyciszanie? Naprawdę nie ma żadnych dowodów?

Też mnie to zastanawia. Albo opozycja naprawdę nie chce wygrać wyborów, bo nie chce ponosić skutkow pispolityki, więc nie wyciąga aż takich budów. Albo to, co tutaj mają na Marka, ktoś inny ma na kogoś z opozycji, więc wszyscy solidarnie nie ruszają tematu.
  • kropkaa 17.08.19, 18:29
    Tisz, przestań farmazony produkować. Tak samo obrzydliwe czy ksiądz, muzyk czy marszałek.
  • 7katipo 18.08.19, 18:02
    Wiesz co, spiepszoj stont.
    To jest naprawdę nie do wytrzymania, nawet teściowa moja nie bredzi jak ty.
    Jesteś głupim i złym człowiekiem. O ile faktycznie istniejesz oczywiście uncertain
  • szarsz 17.08.19, 15:32
    Straszna historia. Przerażające, przez co te dzieci przechodziły
  • szpil1 17.08.19, 15:32
    A ja nie wierzę, ze jego zona i córka nie wiedziały.
  • majenkir 17.08.19, 15:41
    Corka mogla nie wiedziec.... Ja bym nie wiedziala, no bo niby jak?

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • obrus_w_paski 17.08.19, 15:42
    Córka byla wtedy chyba wczesna nastolatka, nawet jeśli zarabiała kasę, to trudno (chyba?) od tak młodej osoby oczekiwać, ze będzie wiedziała co zrobić/ przeciwdziałać, itp. Często nawet dorośli nie wiedza. No właśnie zdziwił mnie ten fragment, ze już w latach 90 któryś z muzyków przyłapał tego pana z dzieckiem i potem na koncertach ktoś krzyczał „zostaw dzieci w spokoju”- to przecież był jakiś dorosły. I tez nic nie zrobił...wiec trudno oczekiwać, zeby jakaś nastolatka coś zdzialala
    szpil1 napisała:

> A ja nie wierzę, ze jego zona i córka nie wiedziały.
  • sofia_87 17.08.19, 18:27
    Zastanawiam się czy córki także nie molestowal
  • kropkaa 17.08.19, 18:32
    O co chodzi i tą córką/niecórką - jest w końcu ojcem Marii czy nie? Pada tekst, że gwalconą dziewczynkę "uspokaja, żeby nie bała się ciąży, bo jest niepłodny.
  • feniks_4 17.08.19, 19:07
    Podobno Sadowski Marie adoptowal, jest ojczymem.
  • aaa-aaa-pl 17.08.19, 16:09
    Nie mam dostępu- możecie przekopiować artykuł?
  • fil.lo 17.08.19, 16:18
    Nie możemy.
  • aaa-aaa-pl 17.08.19, 17:42
    No, trudno się mówi.
  • kropkaa 17.08.19, 18:26
    W pn kup Duży Format.
  • obrus_w_paski 17.08.19, 18:41
    Zwłaszcza ze to nie jest jakiś byle news z pcimskiej wyborczej, a porządny artykuł DF
  • pani-nick 17.08.19, 17:55
    Masakra.
  • kropkaa 17.08.19, 18:26
    Masakra sad
    Obleśny stary dziad i jak zwykle - wszyscy na około wiedzieli.
    Swoją drogą to nie wyobrażam sobie, że mąż zaprasza do domu małe dzieci, a ja je zmykam w piwnicy??? To jakaś patologia umysłowa.
  • asia.sthm 17.08.19, 19:05
    > To jakaś patologia umysłowa.

To jest sprawna technika pedofila do prania mozgow, sila autorytetu, sila wyparcia u najblizszych, zmowa milczenia u dalszych i kultura absolutnego milczenia jesli chodzilo o sprawy "prywatne", szczegolnie wlasnie autorytetow.

Niestety to jest nadal tylko poczatek wybijajacego szamba - na rogrzewke kosciol, teraz artysci, pozniej trenerzy, lekarze, politycy, policja, prokuratorzy.
    Lawina ruszyla i niech teraz trzesa portkami ze strachu.

--
    Casanova: Jak pani na imię?
    Nieznajoma: Nabuchodonozor.
  • feniks_4 17.08.19, 19:15
    Ludzie posiadający władzę czują się bezkarni, poza obowiązującym prawem. Co pokazał ten przypadek. Sprawa została w 1992 zgłoszona w prokuraturze i umorzona ją. Układy.

• ichi51e 18.08.19, 17:29
    Maz ci kit wciska ze dziewczynka na lekcje spiewu przyszla i generalnie jest znany z tego ze jak “ma lekcje” to sie mu nie przeszkadza. Podejrzewasz cos czy raczwj myslisz “jezu... ale nerwowy!” I jeszcze herbatke i costka dla malej donosisz uncertain

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • ck2 18.08.19, 17:49
    Wyparcie i przymykanie oczu. Bardzo podobny mechanizm jak przy "kochanka uwiodła mi misia", więc liczne fanki takiego podejścia powinny zrozumieć. Ponadto w latach 90 praktycznie nie mówiło się o molestowaniu, a przyzwolenie na pewne zachowania było niestety dużo większe. Przecież nawet teraz w sąsiednim wątku panowie i niektore panie płaczą, że coraz trudniej pozaczepiać kobiety na ulicy.
  • feniks_4 17.08.19, 19:47
    "Zielke: przez blisko 40 lat w polskim show-biznesie funkcjonował pedofil"

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/mariusz-zielke-krzysztof-sadowski-wyszukiwal-sobie-dzieci-podatne-na-wplywy/ddybwzr?fbclid=IwAR049SQRJKqEKTGa-K7weqFAxzes63lLcQ5Sn8l4tVo0NfQ9TeuvV2Z-0Ek
  • ck2 17.08.19, 20:51
    Gwoli ścisłości - upodobanie wykorzystywacza raczej na hebefilię niz pedofilię wygląda.
    Co do lawiny, o ktorej jest wyżej - taką miało być też me too. Ale skończyło się na tym, że polecialo kilka głów, a zasady współżycia społecznego jakie były, takie są. I jeszcze długo bedą.
  • tiszantul 17.08.19, 21:51
    Wystarczy porównać, ile Wyborcza pisała o Sadowskim i ile by pisała, gdyby pedofilem okazał się jakiś ksiądz. Jeśli ktoś uwierzył, ze we wiosennej kampanii opozycji chodziło o walkę z pedofilia, wykazał się spora naiwnością
  • alaveda 17.08.19, 21:55
    Dużo myślisz o księżach i coś każe ci pisać o nich na forach gazeta.pl?
  • szarsz 17.08.19, 21:57
    Skarbie, to było WIELU księży. Bardzo wielu, stąd wrażenie, że artykułów było dużo. Owszem, było, ale były to artykuły o wielu ludziach, nie o jednym.
  • kropkaa 17.08.19, 22:10
    Z kościołem jest jeszcze inny problem: to ludzie, którzy co niedziela pouczają lud jak ma żyć, myśleć, co ma robić. Wycierają sobie gębę bogiem, dobro i zło odmieniają przez wszystkie przypadki. Tajemnicą Poliszynela jest kto jest gejem, kto ma kochankę, a kto dzieci. A jednocześnie, równolegle krzywdzą, kłamią, gwałcą, manipulują, znęcają się nad dziećmi. Do tego są chronieni systemowo i nie ponoszą kary.
    Nie porównuj więc całej machiny z jednym człowiekiem, aczkolwiek dla złamanego życia ofiar nie ma znaczenia czy były molestowanie przez obleśnego wikarego, biskupa czy muzyka.
  • ck2 18.08.19, 14:02
    Ba, mają wpływ na politykę i prawo.
  • obrus_w_paski 18.08.19, 09:33
    Jak już chcesz być tak obrzydliwie akuratny, to znakomita większość odkrytych spraw pedofilskich dotyczy DZIECI właśnie w podobnym wieku (10-14 lat). Te kilka lat różnicy i nazewnictwo nic nie zmienia, wciąż jest to tak samo obrzydliwe i wstrętne. Czy może teraz chcesz większość ostatnich spraw pedofilskich (kk) nazywać hebefilia?
  • ck2 18.08.19, 14:00
    Spokojnie, niezbyt bystra kobieto. Używanie poprawnej terminologii nie oznacza wartościowani.
  • ck2 18.08.19, 14:02
    * wartościowania
  • asia.sthm 18.08.19, 11:37
    ck2 napisała:

> Co do lawiny, o ktorej jest wyżej - taką miało być też me too. Ale skończyło si
    > ę na tym, że polecialo kilka głów, a zasady współżycia społecznego jakie były,
    > takie są. I jeszcze długo bedą.

O nie, gdyby metoo nie bylo nie wspomnialabys teraz tych spadnietych glow - nie da sie tego cofnac. Zasady wspolzycia spolecznego caly czas sie zmieniaja na wszystkich frontach, wiec nie prognozuj czarnego zastoju.

--
    (…) zdziczałe amory nadal niebezpieczne.
  • ck2 18.08.19, 14:01
    Kilka głów poleciało, żeby inne mogły spać spokojnie. Poza tym kilka osób dostało rykoszetem, co nie dziwne, kiedy wrzuca się do jednego worka gwałt i złapanie kogoś za tyłek (co w sytuacji innej niż dobrowolna łóżkowa/randkowa oczywiście jest naganne - żeby nie było).
  • asia.sthm 18.08.19, 16:21
    > Kilka głów poleciało, żeby inne mogły spać spokojnie.

Spokojnie to juz zaden przemocowiec, gwalciciel i molestant sie nie przespi. Niepokoj nawet u twardzieli jest zasiany. Dzis kazdy ma telefon z nagrywaniem, coraz wiecej jest i bedzie dowodow. Dotychczasowa swietosc zasady: slowo przeciw slowu autorytetu - obecnie ma podpore filmu, nagrania, sladow DNA. Ofiarom jest obecnie ciut lzej dociekac sprawiedliwosci, co ma wielkie znaczenie w momencie zglaszenia tego rodzaju przestepstw.

--
    Gdyby nos Kleopatry był trochę krótszy, cały świat wyglądałby inaczej.
  • ck2 18.08.19, 17:40
    Cóz, nie jestem aż taką optymistką, zeby myśleć, ze dzieki nowym technologiom większej odwadze ofiar molestowanie i wykorzystywanie magicznie zniknie. Z drugiej strony przypominam, ze np. takiemu Kevinowi Spacey wlasciwie pozamiatano kariere, a niedawno zowtal oczyszczony z zarzutow. To nie jest takie proste, jak się niektórym wydaje.
  • asia.sthm 18.08.19, 18:10
    > ze dzieki nowym technologiom większej odwadze ofiar molestowanie i wykorzystywanie magicznie zniknie.

Nigdy nie zniknie ale ofiarom latwiej bedzie udowodnic swoja krzywde. Pomijajac pierwsze zaskoczenie, mozna sie przygotowac na drugie.

Fikcyjna Lisbeth Salander z Millenium znasz? Za drugim razem nagrala gwalt na sobie i dopiero wtedy zakupila sprzet do tatuazu nie dowierzajac wymiarowi sprawiedliwosci. Pouczajaca historia choc to fikcja.

--
    https://forumdlazycia.files.wordpress.com/2014/06/linia-ozdobna_www-margonem-pl.gif
  • ck2 18.08.19, 18:50
    Tak, będzie łatwiej, co nie znaczy, że będzie łatwo.
  • angazetka 18.08.19, 18:56
    Nie został oczyszczony z zarzutów, tylko umorzono jedno z 31 śledztw przeciwko niemu. Taka mała różnica.
  • ck2 18.08.19, 19:00
    Ok, dzięki za sprostowanie.
  • spanish_fly 18.08.19, 15:49
    Mam nadzieję, że zdążą go skazać przed śmiercią.
  • nolus 18.08.19, 16:24
    "Mam nadzieję, że zdążą go skazać przed śmiercią."

Serio tak sądzisz ? Wg mnie będzie podobnie jak w przypadku tego starego księdza z filmu Sekielskiego - raz albo 2 razy odwiedzili go dorośli już faceci, których kiedyś jako dzieci molestował,a potem już trzeba było wzywać pogotowie i po dziadku 😛 Ktoś powie, że tak dosiegła go ręka Boga, chociaż biorąc pod uwagę cały kontekst tego typu spraw może to być dwuznaczne.No ale może to jakiś rachunek sumienia ze strony sprawcy (w sensie ze sumienie go jednak ruszylo)czy jak to tam nazwać, nie wiem.Pewnie lepiej jakby sprawca siedział w więzieniu, a tak to często jest inaczej - dziadek padnie na serce, jak ktoś mu przypomni co wyprawial i po sprawie.

Chociaż takiej mendy jak ten Sadowski to chyba nic nie jest w stanie złamać.Widać, ze to taki typ człowieka, który nawet po latach nie rozumie/nie żałuję tego co zrobił albo to do niego nie dochodzi.

--
    "Nie ma niczego w umyśle, co nie istniałoby w zmysłach."
  • asia.sthm 18.08.19, 16:31
    Nawet jesli go nie skaza z powodu "braku dowodow" to przejdzie dziadek piekielko spadajac z hukiem z piedestalu. Czy mu serduszko peknie z zalu, czy nie peknie to tez juz nie ma znaczenia. Tego piedestalu nie bedzie mogl odzalowac do smierci nawet jesli sie odizoluje od srodowiska i nikt mu nie bedzie wiercil w sumieniu.
    Najwazniejsze ze ofiary przestaly milczec i ze im chociaz troche ulzylo.

--
    Gdyby nos Kleopatry był trochę krótszy, cały świat wyglądałby inaczej.
  • spanish_fly 18.08.19, 17:04
    Racja.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka