Dodaj do ulubionych

Co robić z nieskutecznymi komornikami?

18.08.19, 01:13
Może Wy macie jakiś pomysł...

Kolejny komornik, chyba szósty, każdy bierze zaliczkę na poczet korespondencji i tyle, a pieniędzy jak nie było, tak nie ma. Sprawę monitoruje cały czas jedna kancelaria prawnicza. Może ją zmienić? Czy to by coś dało? Tylko to są znów kolejne koszty - nikt przecież nie zapozna się ze sprawą bezpłatnie. Już nawet nie chcę myśleć, ile tysięcy kosztowała nas dotąd ta sprawa.

Koleżanka w podobnej sytuacji - długu alimentacyjnego od lat nie może ściągnąć.

Czy serio państwo ma aż tak bardzo głęboko gdzieś wyroki sądów? Nie ma sposobu, by wydębić zaległą kasę?
Edytor zaawansowany
 • kryzys_wieku_sredniego 18.08.19, 06:53
  A co masz alimenty?
  Jeśli tak to bym poszła do sądu o ponowne podwyższenie do jakiejś giga kwoty, i jeszcze domagała się aby dziecko spędzało u drugiego rodzica pół wakacji, ferii, świąt itp.
  A jak inne to chyba coś nielegalnego zostaje ...
 • 35wcieniu 18.08.19, 07:44
  Kazdy inny zrobi to samo. Napisze do pracodawcy i tyle. Jak np. facet pracuje na zleceniu i oficjalnie zarabia grosze a w praktyce dostaje kase na czarno to komornik nic nie zrobi. Masz wglad w te korespondencje w ogole?

  --
  - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
  - Ale jak przez głowę?
  - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
 • stara-a-naiwna 18.08.19, 08:58
  jeśli pracuje na zleceniu komornik może zająć 100% wynagrodzenia
  przy umowie o pracę część
 • 35wcieniu 18.08.19, 09:00
  No, wiem. I jak to sie ma do tego co napisalam?

  --
  - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
  - Ale jak przez głowę?
  - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
 • triismegistos 18.08.19, 10:11
  No, jednak ma się. Bo jak facet pracuje na zleceniu komornik może mu zaprać wszystko, co oficjalnie zarabia. Niechby to były grosze. Co innego, jeśli facet pracuje w ogóle na czarno.

  --
  Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
 • kosmos_pierzasty 18.08.19, 09:51
  My mamy dłużnika przedsiębiorcę. Nie, nie widziałam korespondencji. Mąż ustalił, że założył kolejną firmę, podał namiary adwokatowi, ten przekazał je komornikowi i nadal nic.
 • peonies 18.08.19, 08:49
  A co ma zrobić komornik gdy alimenciarz nie ma legalnych dochodów ani majątku który można spieniężyć? Moja znajoma jest w takiej samej sytuacji - kwota długu alimentacyjnego przekroczyła już 50tys zł. Myśle, ze to nie jest rekord krajowy 😜
 • kosmos_pierzasty 18.08.19, 09:49
  Koleżanka walczy o alimenty, my mamy dłużnika przedsiębiorcę.
 • peonies 18.08.19, 09:59
  W przypadku przedsiębiorcy sprawa ma się podobnie: nie ma kasy, majątku i po sprawie.
 • kosmos_pierzasty 18.08.19, 10:22
  To właśnie mnie bulwersuje, że tak łatwo uciec z majątkiem tudzież pobierać całą wypłatę na czarno... Co za pierniczony bajzel uncertain
 • dramatika 18.08.19, 10:39
  kosmos_pierzasty napisała:

  > To właśnie mnie bulwersuje, że tak łatwo uciec z majątkiem tudzież pobierać cał
  > ą wypłatę na czarno... Co za pierniczony bajzel uncertain

  Bajzel wynika z tego, że jest mnóstwo dłużników nie ze swojej winy (lichwa, oszustwa) i system wylałby dziecko z kąpielą, gdyby zaostrzył ściganie.
 • kosmos_pierzasty 18.08.19, 11:02
  Mam wrażenie, że właśnie od tych, którzy nie ze swej winy się zadłużyli, ściąga się bezwzględnie, również czasem wyrzucając na bruk, bo oni często nie umieją wykorzystywać prawa dla swojej korzyści, a od cwaniaków nie ma opcji, by cokolwiek odzyskać.
 • dramatika 18.08.19, 14:35
  kosmos_pierzasty napisała:

  > Mam wrażenie, że właśnie od tych, którzy nie ze swej winy się zadłużyli, ściąga
  > się bezwzględnie

  Zależy co rozumiesz przez "bezwzględnie". Za długi co do zasady nie idzie się np. do paki, są tylko wyjątki.
 • daniela34 18.08.19, 11:13
  Jeśli dłużnik oficjalnie nie ma majątku na siebie to komornik nic na to nie poradzi. Jeśli się wyzbył majątku, zapytaj w kancelarii prawnej, czy jest możliwość wystąpienia z tzw.skargą pauliańską, ewentualnie złożenia zawiadomienia do prokuratury (muszą sprawdzić, czy są przesłanki- za mało piszesz, żeby tu ocenić).
 • kosmos_pierzasty 18.08.19, 11:41
  Była już i skarga i prokuratura. Nic to nie dało.
 • daniela34 18.08.19, 13:02
  To niestety znaczy że dłużnik majątku nie ma i nawet piętnasty komornik nic nie odzyska. Rozumiem, że ta nowa firma, którą mąż znalazł nie jest oficjalnie zarejestrowana na dłużnika?
 • kosmos_pierzasty 18.08.19, 13:57
  No właśnie jest.
 • daniela34 18.08.19, 14:31
  Ok. Mam sporo pytań w związku z tym, bo coś mi tu nie pasuje ta nowa firma (czy było wyjawienie majątku, wniosek o upadłość, wpis do rejestru dłużników), ale to nie jest temat na forum. Tynlm bardziej, że piszesz, że nie widziałaś korespondencji od komorników. Podejdź do tej obecnej kancelarii i zapytaj o stan sprawy. Potem podejmiecie decyzję, czy szukać innej kancelarii.
 • kosmos_pierzasty 18.08.19, 14:39
  Dzięki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka