Dodaj do ulubionych

Refluks żołądkowy

18.08.19, 11:42
W innym wątku dostałam informacje, ze są leki, które potrafi 100% od razu wyleczyć refluks. Czy któraś z Was może podzielić się ta informacja?

Swój refluks mam od 5+ lat, przechodziłam przez całe spektrum objawów, zanikał na chwile lub na dłużej i wracał.

Próbowałam już mnóstwa leków z apteki na receptę od gastrologów, X razy miałam robiona gastroskopię ( wizja kolejnej mnie przeraża, a jak kolejny lekarz widzi badanie starsze niż ok rok to chce ponowić). Zwiedziłam lekarzy na NFZ i prywatnie.
Wydałam kupę kasy na dietetyka. Obecnie do lekarza kolejny raz nie idę, bo nie widzę sensu. Dieta dość ogranicza dokuczliwe objawy, wielu produktów nie jem.

Najlepsze efekty miałam po tabletkach betaina hcl z USA. Znowu je zamówiłam i mam nadzieje, ze pomogą chociaż na trochę. Jeśli są jakieś nowsze leki, które wyleczą refluks to będę bardzo wdzięczna na ujawnienie big_grin
Edytor zaawansowany
 • smok_wawerski 18.08.19, 11:48
  Refluks jest nieuleczalny, leki mają łagodzić dolegliwości. Mnie pomógł essoxx, dużo ruchu i okresowa dieta.
 • arabelax 18.08.19, 12:29
  a co ma.wspolnego dużo ruchu i refluks?
 • smok_wawerski 18.08.19, 12:35
  U siebie już lata temu zauważyłem zależność - mało ruchu bardziej dolegliwy i częstszy refluks. Więcej ruchu, mniej dolegliwy i krótszy.
 • auksencja15 18.08.19, 12:38
  Tez to zauważyłam uncertain
 • bovirag 18.08.19, 12:39
  I zmiana diety. Mi pomogło całkowite zrezygnowania z cukru. Po godz 15 nie pije kawy, nie jem po 19. Pomogło. A było źle. Tak źle, że bałam się położyć spać
 • verdana 18.08.19, 12:48
  Mnie pomogła lekarka, która powiedziała, że mam nie jeść nie tego, co niedozwolone w refluksie, ale tego, co mi szkodzi. I okazało się, ze kawa i alkohol jak najbardziej, a białe pieczywo i biały ser - absolutnie nie.
 • pelissa81 19.08.19, 23:28
  mam dokładnie to samo!
  Kawa i alko - ok, ale biały ser, białe pieczywo, slodycze i o dziwo banan.
  I otyłość powoduje refluks (chodzi o ciśnienie w jamie brzusznej). Jak z niej zeszlam jest dużo lepiej, właściwie prawie nie mam.
 • aaa-aaa-pl 18.08.19, 12:52
  Mój dziubas walczy z refluksem.Jak ja nienawidzę tego refluksu !!!!!Tego g...nie da się wyleczyć.
  Pomogła - dieta( kurak ekosreko, ryż), eliminacja laktozy i cukrów.Syn pije tylko wodę.Dobrze działa też siemię lniane.Czasami pomaga lek neobianacid
  Działa skutecznie lek : Dexilant ( ale to ipp).
 • triismegistos 18.08.19, 13:32
  Magicznych tabletek niestety nie znam. Najważniejsze to pilnowac diety i nie dopuszczac do dokuczliwych objawów. JAk się pojawią można je łagodzić kisielem lnianym. My zastąpiliśmy czarną herbatę herbatką z pokrzyw i bardzo pomogło.

  --
  Ostatnie badania wykazały, że 42% Amerykanów ma nadwagę, a 34% jest otyła. Pozostali zjedli ankiety.
 • triismegistos 18.08.19, 13:32
  Magicznych tabletek niestety nie znam. Najważniejsze to pilnowac diety i nie dopuszczac do dokuczliwych objawów. JAk się pojawią można je łagodzić kisielem lnianym. My zastąpiliśmy czarną herbatę herbatką z pokrzyw i bardzo pomogło.

  --
  Żarty z wnoszenia lodówki na czwarte piętro kończą się gdy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro.
 • mamtrzykoty 19.08.19, 20:36

  Wyleczyć refluks można tylko wtedy, gdy jest spowodowany wadą wrodzoną w układzie pokarmowym, wtedy operacja pomoże, albo wtedy, gdy jest np. spowodowany lambliami, albo bakterią Helicobacter pylori, wtedy leki na lamblie, albo antybiotyki na helikobakter.
  Jednak najczęściej refluks jest skutkiem stanu zapalnego, spowodowanego alergią pokarmową.
  Tego się wyleczyć nie da lekami, ale można wyleczyć dietą wykluczającą alergeny.
  Łagodzić objawy lekami można, ale do czasu, aż zrobią się wrzody, albo przerosty śluzówki przełyku, wtedy to będzie poważniejszy problem.

  Skoro dieta ci pomaga, to pewnie masz alergię pokarmową i stąd problemy.
  Idź do alergologa, zrób testy skórne pokarmowe, ustal alergeny, które szkodzą i ich nie jedz, a będziesz zdrowa.
  Doraźnie możesz zamiast leków stosować pół łyżeczki sody na pół szklanki wody, wtedy gdy czujesz, że jest źle.

  Dla świętego spokoju zrób badania na lamblie - badanie krwi na przeciwciałą i badania kału, oraz badanie krwi na helikobakter.
  Może warto by było zrobić też badania na celiakię, bo to też może się objawiać refluksem.

  Co wyszło ci w gastroskopii?
 • valla-maldoran 19.08.19, 20:44
  Siemię lniane ma czczo/ Wyrzucić cukier, ograniczyć alkohol, nie przejadać się, nie kłaść się po jedzeniu. Ale siemię na czczo najważniejsze.
 • chatgris01 19.08.19, 23:15
  Pracujesz może w pozycji pochylonej do przodu? (przed monitorem, mikroskopem np.)
  Koleżanka pozbyła się refluksu po wzmocnieniu mięśni podtrzymujących kręgosłup (ćwiczyła z fizjoterapeutą).


  --
  http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
 • chatgris01 19.08.19, 23:17
  Nie mogę wrzucić linka, spam mi zarzucają uncertain

  --
  http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
 • chatgris01 19.08.19, 23:20
  Przeklejam, sorki za tłumaczenie automatyczne:
  Refluks żołądkowo-przełykowy (GERD) dotyczy jednego na trzech Francuzów
  Refluks żołądkowo-przełykowy (GERD) dotyka od 10 do 30% osób we Francji. W rzeczywistości 30% populacji francuskiej zgłosiło, że cierpiało na refluks żołądkowo-przełykowy w ciągu ostatniego roku, a prawie 10% cierpiałoby na niego przewlekle, przynajmniej raz w tygodniu.

  Ignorowanie objawów refluksu żołądkowo-przełykowego może prowadzić do stanu zapalnego, wrzodów, a nawet raka przełyku, jeśli problem będzie się utrzymywał!
  Chociaż dieta, stres, palenie i niektóre leki mogą przyczyniać się do refluksu żołądkowo-przełykowego, refluks jest w rzeczywistości spowodowany złym funkcjonowaniem dolnego zwieracza przełyku. Wyobraź sobie zastawkę zwrotną, która musi przepuszczać pokarm z przełyku do żołądka (który zawiera kwas do trawienia pokarmu) i zapobiega przedostawaniu się kwasowości żołądka do przełyku.


  Zła postawa może być przyczyną refluksu żołądkowo-przełykowego
  Ostatnie badanie potwierdziło inne badania wykazujące istotny związek między problemami postawy w kręgosłupie a obecnością refluksu żołądkowo-przełykowego. W rzeczywistości zaobserwowano, że hipercyfoza piersiowo-lędźwiowa (postawa pleców wygięta do przodu) znacząco wpłynęła na obecność refluksu żołądkowo-przełykowego i że chirurgiczne skorygowanie tego „odkształcenia” kręgosłupa zmniejsza objawy refluks

  W innym badaniu opublikowanym w 2012 r. Stwierdzono już, że „kifoza lędźwiowa, wzrost liczby przyjmowanych leków dziennie oraz osłabienie mięśni pleców były ważnymi czynnikami ryzyka rozwoju objawów refluksu żołądkowo-przełykowego” , Podobnie jak inne badanie w 2011 r. Wykazało, że aktywność mioelektryczna żołądka i aktywność autonomicznego układu nerwowego były hamowane w pozycji zgięcia lędźwiowego.

  Jednym z wyjaśnień wysuniętych przez badaczy jest to, że zwiększone zgięcie grzbietowo-lędźwiowe zwiększa ciśnienie w jamie brzusznej wywierane na żołądek i przełyk, powodując w niektórych przypadkach przepuklinę rozworu przełykowego. Który w połączeniu z hamowaniem odruchowej aktywności mięśni żołądka; niezbędne do trawienia i transportu żywności z żołądka do jelit; powoduje objawy niestrawności, gazu i refluksu.
  edno rozwiązanie: chiropraktyka
  Pacjenci zawsze zgłaszali poprawę objawów trawiennych, w tym refluks żołądkowo-przełykowy po opiece chiropraktyki. Badania te mogą stanowić wyjaśnienie wielu opinii pacjentów na ten temat.

  Dlaczego nie spróbować chiropraktyki przed cięższymi lub nawet nieproduktywnymi interwencjami. Rzeczywiście, fakt, że kwasowość żołądka wzrasta w przełyku, nie wynika z „zbyt dużej kwasowości” w żołądku, ale z powodu nieprawidłowego działania zastawki, a czasem nawet mniej niż wydzielanie kwasu w żołądku z powodu zahamowania odruchów nerwowo-mięśniowych, jak pokazano wcześniej. Mniejsza ruchliwość mięśni brzucha i mniej kwasowości w żołądku powodują, że pokarmy są mniej trawione i mniej wydalane do jelit. Fermentacja tych pokarmów pozostawionych w żołądku powoduje, że gazy jeszcze bardziej zwiększają kwasowość (przełyk). Stąd wzdęcia i refluks kwasowości. Co się stanie, jeśli w celu ochrony przełyku wydzielanie kwasu w żołądku za pomocą środków zobojętniających kwas zostanie jeszcze bardziej ograniczone?
  Dlatego bardziej logiczne byłoby na początku skonsultowanie się z kręgarzem, aby przywrócić dobrą ruchomość stawów kręgosłupa i pomóc w utrzymaniu postawy, a jednocześnie dodać do diety łyżkę octu jabłkowego pomagają w trawieniu pokarmu przez żołądek.

  Referencje:

  * BMC Gastroenterol. 10 stycznia 2018 r .; 18 (1): 8. Częstość występowania i kluczowe parametry radiologicznego nieprawidłowego ustawienia kręgosłupa, które wpływają na ryzyko choroby refluksowej przełyku u pacjentów leczonych chirurgicznie z powodu deformacji kręgosłupa u dorosłych. Ohba T, Ebata S, Koyama K, Haro H.
  * Eur Spine J. 2012 listopada; 21 (11): 2149-57. Wpływ kifozy lędźwiowej i siły mięśni pleców na objawy choroby refluksowej przełyku u osób w średnim wieku i starszych. Imagama S, Hasegawa Y, Wakao N, Hirano K, Hamajima N, Ishiguro N.
  * Osteoporos Int. Lipiec 2009 r .; 20 (7): 1193–8. Wpływ kifozy kręgosłupa na objawy choroby refluksowej przełyku u pacjentów z osteoporozą. Miyakoshi N, Kasukawa Y, Sasaki H, Kamo K, Shimada Y.
  * Biomed Res. 2011 sierpnia; 32 (4): 271–8. Wpływ kifozy lędźwiowej na aktywność mioelektryczną żołądka i zmienność rytmu serca w modelu wykorzystującym zgięcie postawy u zdrowych młodych dorosłych. Tsuchie H, Fukata C, Takahashi K, Miyakoshi N, Kobayashi A, Kasukawa Y, Shimada Y, Inoue H.


  --
  http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
 • pelissa81 19.08.19, 23:33
  Są leki wpływające na produkcję kwasu, znam ludzi którzy biorą je kilkanaście lat to tzw " inhibitory pompy protonowej."
  www.mp.pl/pacjent/leki/lek/53411,Controloc-40-tabletki-dojelitowe
  Ale ja nie chcilam ich brać za długo, więc postawiłam na eliminację - wykluczylam ;lub ograniczyłam wszystko po czym mam zgagę: biale pieczywo, bialy ser, banany, cytrusy, herbata, słodycze, wędliny i ogólnie - wysokoprzetworzoną żywność.

  Kawa i alko - dają radę.
 • mai-ra3 19.08.19, 23:54
  No właśnie ja biorę te inhibitory pompy protonowej i jeszcze gastrotuss, ale niestety mam też chyba coś z przełykiem, takie uczucie guli i jakby mi coś stało w gardle, takie jakby zwężenie przełyku? Sama nie wiem, ale ponieważ panicznie boję się lekarzy to leczę się w zasadzie samawink No i boję się tej gastroskopii, a pewnie też powinnam to zrobić.
 • mrs.solis 20.08.19, 04:04
  Pewnie juz masz przelyk Baretta. Czekasz az dostaniesz raka czy , az nie bedziesz w stanie przelykac? Gastroskopie pewnie mozesz zrobic w czesciowym znieczuleniu , wiec czego tu sie bac.

  --
  http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
 • mai-ra3 20.08.19, 12:28
  Myślałam, ze mi przejdzie. Bywają lepsze i gorsze momenty. A naprawde boję się lekarzy i ich nie lubię, mam uraz. Państwowo nie pójdę, prywatnie szkoda mi było kasy i jeszcze ten strach. Ale OK, wiem już że muszę.
 • pelissa81 20.08.19, 11:00
  Dziwna jesteś, refluks się leczy. Przełyk Baretta to stan przednotowotworowy, to dość śmiertelny rak.
  Ale każdemu jego porno i ma prawo umrzeć za wcześnie mimo, że mógł się leczyć.

  Gastroskopię można zrobić w znieczuleniu ogólnym. Można też przez nos.
  Da się przeżyć też zwykłą, to kilka sekund w środku.
 • mai-ra3 20.08.19, 12:18
  Dlatego brałam te inhibitory i gastrotuss, na sam refluks pomaga, a na ten przełyk tak trochę. Chyba zrobię gastroskopię przez nos, kolejny 500 plus na to pojdziewink Bo macie rację, że trzeba.
 • evee1 20.08.19, 03:48
  U mnie refluks skutecznie usuwa branie IPP. Jak przestaje je brac, to juz nastepnego dnia to czuje, a najdalej po kilku dniach refluks powraca, niezaleznie od tego co jem. W czasie zaostrzenia szkodzi mi nawet woda.
  Bez IPP moge w zasadzie jesc tylko nabial, duszone mieso oraz surowe i duszone warzywa. Inne rzeczy "czuje", ale nie powoduja zbyt dotkwiwej zgagi. Na przyklad cukier jako taki nie szkodzi, ale nie moge jesc ciastek. Kawa z mlekiem tez jest OK. Alkohol tylko "cienki", na przyklad piwo.
  Ciekawe dlaczego nie mozna dlugoterminowo brac IPP. Dla mnie to byloby idealne rozwiazanie smile.
  A, schudlam 10 kilo i wcale mi to nie pomoglo.

  --
  Before internet, it was thought the cause of the collective stupidity was the lack of access to information. Well, it wasn't that.
 • rosapulchra-0 20.08.19, 16:14
  Z tego co wiem, refluks i zgaga to są dwie, podobne, ale jednak różne rzeczy. Przede wszystkim różnią się objawami. Zgaga to nieprzyjemne pieczenie w żołądku, przełyku i gardle. Po prostu kwas żołądkowy przedostaje się do przełyku i stąd chory odczuwa nieprzyjemne pieczenie, na które pomaga szklanka lodowatej wody, ranigast, omeprazol. Refluks przede wszystkim boli. Ból jest rozpierający klatkę piersiową i często promieniuje na ramię, czasem wręcz na szczękę. Refluks daje objawy podobne do zawału serca. Tutaj już konieczne jest przebadanie się u lekarza, zrobienie gastroskopii, podjęcie leczenia lekami typu lansaprazol, ranitidine, konieczna jest też dieta eliminacyjna, zaprzestanie palenia papierosów, picia słodkich i gazowanych napojów, mocnej kawy itp.

  --
  Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
 • pasquda77 20.08.19, 16:25
  Rosa nie tylko boli , mnie się autentycznie cofa...po prostu czasem podjeżdża mi wszystko z żołądka do gardła , okropne to jest.Reflux mam o ile dobrze pamiętam zolądkowo -dwunastniczy.IPP od kilku lat na dzień dobry , od wczoraj kisiel z ziarenek , jakoś ostatnio bardziej mi żołądek dokucza.
 • rosapulchra-0 20.08.19, 19:04
  Masz rację z tym cofaniem treści pokarmowych.

  --
  Ty milden samotna zdaje jesteś to może się wymienicie usługami? Bo pewnie też masz z tym problem. by bergamotka77
 • mai-ra3 20.08.19, 20:32
  No własnie, cofa kwas. A pózniej wiadomo, piecze. Ale powiem że inhibitory akurat na to cofanie dość dobrze pomagają.
 • danka88 20.08.19, 23:02
  czy przy refluksie występuje nieprzyjemny zapach z ust ?
 • marminia 21.08.19, 09:34
  Byłam leczona ponad rok na refluks i przewlekłe zapalenie żołądka bez skutku - dopiero po stwierdzeniu, że ma on charakter mieszany (żółciowo-kwaśny) zmieniono mi leczenie i teraz od kilku lat jest o niebo lepiej. Biorę mesopral (esomeprasol) najczęściej przez kilka miesięcy w roku - wiosną i jesienią, gdy stan refluksowców się zaostrza. Przez ponad rok brałam prokid i ursofalk (pierwsze efekty następują zwykle po pół roku stosowania). Dieta oczywiście też, ale tak jak piszecie - wyeliminowanie tego, co mi szkodzi, a nie tego, co jest zabronione.
 • marminia 21.08.19, 09:36
  prokit nie prokid smile
 • kiddy 21.08.19, 19:51
  A w jakim stanie masz przewody żółciowe, pęcherzyk żółciowy i trzustkę? Robiłaś USG?
 • sundace46 22.08.19, 06:04
  Mojemu mężowi pomaga DEXILANT 60 MG jedna tabletka dziennie i CONTROLOC 40 MG też jedna tabletka dziennie i normalnie wszystko je, funkcjonuje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka