Dodaj do ulubionych

Putinizacja Polski

19.08.19, 11:12
Coraz częściej przebijają się głosy, że nie tylko Antoni i Mateusz mają kremlowskie powiązania, ale również opcja watykańska wspomagana przez założone w tym celu organizacje.

"Skąd arcybiskup Jędraszewski wziął pomysł, żeby nazwać LGBT "zarazą"? Jego natchnieniem byli rosyjscy duchowni: protojerej Aleksandr Grigoriew i moskiewski patriarcha Cyryl (dawniej agent KGB "Michajłow").
W lipcu 2007 r. w rosyjskim Sankt-Petersburgu odbyła się konferencja pt. "Homoseksualizm - zaraza XXI wieku". Wystąpił na niej protojerej Grigoriew. Powiedział, że prawosławie nie uznaje kompromisów z homoseksualizmem, który szerzy "choroby nerwowe".
Od tej pory określenie "zaraza" zaczęło się pojawiać w rosyjskich komentarzach na temat homoseksualizmu ("uchroń, Panie, ziemię rosyjską i jej naród od obmierzłej zarazy").
W 2012 r. patriarcha Cyryl (dawniej agent KGB "Michajłow") spotkał się z polskim arcybiskupem Józefem Michalikiem. Katoliccy intelektualiści (np. Krzysztof Zanussi) dawali wtedy do zrozumienia, że to przełom: odtąd rosyjscy prawosławni i polscy katolicy będą wspólnie bronić "tradycyjnych wartości"!
I polscy katolicy zaczęli to robić.
W 2013 r. rozpoczęła się w Polsce katolicka nagonka na "gender" wg moskiewskich wzorów.
W 2015 r. arcybiskup Jędraszewski użył publicznie słowa "zaraza" wobec homoseksualistów, kobiet i liberalnej lewicy. Nawet katolicy byli zdumieni.
W 2019 r. arcybiskup nazwał "zarazą" osoby LGBT.
Tym razem zdobył poklask licznych katolików.
To, co oglądamy dzisiaj w naszym kraju, bierze się nie tylko z polskiego katolicyzmu.
To inspirowana przez Moskwę putinizacja Polski."

www.facebook.com/tomasz.piatek.374/posts/10219188939783167
Edytor zaawansowany
 • alicia033 19.08.19, 11:20
  oczywiście, że tak właśnie jest.

  --
  volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
  "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
  czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
 • erzulie 19.08.19, 11:26
  Organizacje, które kreują się na katolickie i patriotyczne działają na kilka frontów. A z kim jest powiązany instytut Piotra Skargi pisać nie trzeba.

  "Litewskie media niedawno ujawniły, że polski Instytut im. ks. Piotra Skargi wsparł wysoką sumą litewskie organizacje powiązane z antypolonijnymi narodowcami."

  m.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,36955,instytut-ks-piotra-skargi-wspiera-antypolonijnych-dzialaczy-na-litwie.html
 • bywszy 19.08.19, 17:00
  Wiatr ze wschodu kształtuje klimat w Polsce od zamachu majowego. Od 1926 roku.
 • erzulie 19.08.19, 18:09
  Tak, ale w latach 90. pojawiło się złudne przekonanie, ze już nie, ze jesteśmy niezależni.
 • bywszy 19.08.19, 18:27
  Nie miałem na myśli bezpośredniej zależności politycznej, zdalnego sterowania z Moskwy.

  Chodzi o tutejszych rządzących - po zamachu majowym władzę w Polsce objęli ludzie mentalnie ukształtowani w zaborze rosyjskim, "nieskażeni" Oświeceniem. Stąd wziął się późniejszy dryf autorytarny.

  Lata 90. - zgoda, na chwilę zelżało. Ale późniejsze sukcesy Kaczyńskiego, który jest z tej samej gliny i prawie od 20 lat narzuca ton życiu politycznemu w Polsce (nawet wtedy, kiedy nie rządzi), to po prostu powrót do starych kolein.
 • chicarica 19.08.19, 17:52
  Nie jest to akurat szczególnie dziwne, zważywszy że KK to siła wsteczna.
  Poza tym od czasów Targowicy wiemy że oni tak bardziej z Rosją.

  --
  ---
  Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
 • dramatika 19.08.19, 18:52
  Ta, KK zwalczający "tęczową zarazę" agentami Putina, dobre big_grin
  Jest i zawsze było dokładnie odwrotnie. To tęczowa czy tam czerwona zaraza, jeden pies, to metoda destabilizacji krajów przez ZSRR i później Rosję.
  Polecam wykład byłego agenta KGB zbiegłego do USA, Jurija Bezmienowa, na temat radzieckich metod inwazji na kraj. A w zasadzie jednej metody - dywersji ideologicznej.
  Już 36 lat temu mówił o mechanizmach, które teraz dzieją się w Polsce odmieniając marksizm przez wszystkie przypadki i dostrzegając nawet kwestię gejowską - wtedy, w 1983 r...

  "Wiecie państwo jak nie dopuścić do "destabilizacji?"" (będącej drugim etapem inwazji obecgo kraju). "Wystarczy ograniczyć niektóre prawa małym grupom, które stoją w opozycji do społeczeństwa. Nic bardziej prostszego. "O nie" - krzyczą liberalne media - "to jest pogwałcenie amerykańskiej konstytucji!". (...) Nie chodzi o rozlew krwi, ograniczcie prawa obywatelskie. Nikt nie mówi o zamykaniu w wiezieniach. Nie mówię o umieszczeniu wszystkich gejów z San Francisco w obozie koncentracyjnym. Nie pozwolić im na urośnięcie w siłę polityczną! Nie wybierać ich do objęcia władzy politycznej." • alicia033 19.08.19, 18:56
  www.youtube.com/watch?v=3FMp9Ec3pcY
  --
  volta2 o uczestnictwie angazetki w białostockim Marszu Równości:
  "a powiedz, po co tam poszłaś? jesteś lgbt+ i te wszystkie łkające licealistki też?
  czy po prostu poszłaś po to, co chciałaś dostać? niczym ten motylek na procesji w łodzi? (podobny poziom wzięcia udziału?). w podsumowaniu: chcącemu nie dzieje się krzywda."
 • erzulie 19.08.19, 19:46
  Tak, tak, marksizm już od czasów Kościuszki.
  Wiec to nie kościół szczuje na gejów, a marksiści, kimkolwiek są, bo na razie to tylko straszak używany przez kremlowskich trolli i pożytecznych idiotów.

  "Zanim w marcu na konwencji PiS Jarosław Kaczyński zobaczył w LGBT głównego wroga Polaków, istniały w Polsce środowiska, które wkładały dużo energii w rozpowszechnianie narracji o zagrożeniu ideologią, seksualizacją i pedofilią ze strony LGBT. Jak wynika z mojej analizy, te grupy, poza radykalnie konserwatywnymi poglądami, często łączy też rozpowszechnianie narracji typowych dla prokremlowskiej propagandy albo wprost inspirowanie się rosyjskimi działaczami.

  Dziś w Polsce główny prawicowy przekaz dotyczący LGBT opiera się na kilku frazach:

  – ideologia LGBT to zagrożenie dla tradycyjnej rodziny i dla dzieci;

  – środowiska LGBT chcą edukować seksualnie dzieci w szkołach i przedszkolach, by przygotować je do gwałtów pedofilskich;

  – znaczna część homoseksualistów to pedofile."

  "Ordo Iuris zostało założone przez Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Piotra Skargi. Ów Instytut był jednym z partnerów Światowego Kongresu Rodzin, organizowanego w 2014 roku w Rosji przez Komowa i jego organizację FamilyPolicy.ru.

  Kongres co prawda odbył się tylko nieoficjalnie i w zmienionej formie, z powodu agresji Rosji na Krym, ale w kongresowych materiałach znaleźć można oficjalną informację o partnerstwie Instytutu ks. Piotra Skargi."

  oko.press/egzotyczna-koalicja-przeciw-lgbt-w-polsce-radykalowie-religijni-skrajna-prawica-rosja-i-pis/?fbclid=IwAR02Hjbxz7xvUBHP0ZPTdpBIWwzCehvr29_nmweQbItS0eK9DJadh8yDjt8
 • olena.s 20.08.19, 00:02
  Nie od czasów Kościuszki, toż twoja rozmówczyni przyznała, że narzucenie kościelnej cenzury w pierwszych wiekach ne. to także lewactwo big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka