Dodaj do ulubionych

Krzywo stanęłam- kręgosłup

19.08.19, 15:49
Źle wymierzyłam schodki, łupnęło mi coś w kręgosłupie, chodzę normalnie, ale cały czas mnie boli. Myślicie ,że mogłam sobie coś przesunąć i warto odezwać się do fizjoterapeuty, czy to tylko przy nagłym tąpnięciu jakiś stan zapalny i brać proszki przeciwzapalne?
Edytor zaawansowany
  • snakelilith 19.08.19, 15:56
    Tak, w ten sposób mogłaś wywołać blokadę stawu krzyżowo-biodrowego. Jeżeli bóle są w dolnym odcinku kręgosłupa i promieniują do pośladka, albo nawet brzucha to bardzo prawdopoodbne. To nawet częste u sportowców. Jak po proszkach przeciwzapalych nie przejdzie, to poszłabym do fizjoterapeuty do "nastawienia".
  • zosia_1 19.08.19, 16:05
    zastanawiam sie czy mogę proszkami przytłumić ból, a w miejscu uszkodzenie będę miała jakieś zrosty. Warto najpierw proszki czy fizjoterapeuta?
  • snakelilith 19.08.19, 16:21
    I fizjoterapeuta i proszki. "Zrostów" mieć nie będziesz, ale mogą dojść przeciążenia mięśniowe, bo ze względu na blokadę inaczej się ruszasz. Cała statyka ciała jest ciut inna. Ale może nie masz niczego. Jak możesz idź do fizjoterapeuty, on wymaca, czy wszystko jest ok.
  • zosia_1 19.08.19, 16:26
    Dziękuję
  • qwirkle 19.08.19, 16:24
    proszki, żeby mniej bolało i idź zaraz na naprawę do Fizjoterapeuty!
  • eliszka25 19.08.19, 17:40
    proszki wez, bo jak boli, to sie automatycznie krzywo chodzi i pogarszasz sytuacje. jesli masz mozliwosc, to jak najbardziej wizyta u fizjoterapeuty nie zaszkodzi. dobrze dobrane cwiczenia i rozciaganie bardzo pomagaja. wiem co pisze, bo mam problemy z kregoslupem od lat.
  • zosia_1 19.08.19, 22:20
    Dziękuję, jutro jestem umówiona z fizjoterapeutą. Kręgosłup coraz bardziej jak zalany betonem + co chwila kłucie
  • eliszka25 20.08.19, 10:19
    To jest normalne po takim urazie. Bierz środki przeciwbólowe, najlepiej równocześnie przeciwzapalne, czyli nie paracetamol, tylko ibuprofen lub diclofenak. U fizjoterapeuty zwróć uwagę, czy tylko cię masuje itp., czy też robi z tobą ćwiczenia i pokazuje, jak ćwiczyć w domu. Masaże i inne terapie są przyjemne, ale najbardziej pomagają odpowiednio dobrane ćwiczenia oraz rozciąganie. Zwłaszcza, gdy reakcja jest taka, jak piszesz. Odpowiednie ćwiczenia potrafią bardzo szybko zniwelować ból i przywrócić sprawność. Jeśli na pierwszej wizycie u fizjoterapeuty nie będzie żadnych ćwiczeń, to zapytaj o nie. Możliwe, że najpierw potrzebne są jakieś masaże czy inne zabiegi, a ćwiczenia będą wprowadzane później. Jeśli jednak fizjoterapeuta ćwiczeń nie przewiduje wcale, to poszukałabym innego.
  • mrs.solis 20.08.19, 02:05
    Idz nastawic kregoslup. Po co sie meczyc.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka