Dodaj do ulubionych

Wyperswadujcie mi psa

19.08.19, 20:23
Mamy 3 koty, mieszkanie w bloku i bez problemu czas na 3 dłuższe spacery dziennie.
Chcemy przygarnąć jakąś niedużą bidę, może to być starszy lub niepełnosprawny piesek.
Rozum mówi nie ale serce się wyrywa.
Mieliśmu już pieska 14 lat.
Co robić?
Jeszcze z kotami o tym nie gadałam

--
http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
Edytor zaawansowany
  • mid.week 19.08.19, 20:26
    Niestety nie potrafie ci pomóc, od kiedy znalazlam psa to mi jakos lepiej na duszy 🙂
  • lilia.z.doliny 19.08.19, 20:29
    nie pomoge :p

--
    Wielu z uczniów, którzy musieli przeczytać wszystkie 4 tomy "Wojny i pokoju" żałowało, że w pojedynku zginął Puszkin, a nie Tołstoj.
  • liliawodna222 19.08.19, 20:30
    Wręcz przeciwnie, jako milosniczka psow, goraco Was zachęcam! Ja tez mieszkam w bloku i na upierdliwe komentarze, ze blok to nie miejsce dla psa mowie, ze lepsze najmniejsze mieszkanie z kochającą psa rodzina, niz schronisko...
  • pade 19.08.19, 20:32
    Przykro mi, ale nie pomogętongue_out

--
    "Na berge trzeba mieć wygląd i pieniądze🤣 Dla Ciebie jestem pani bergamotka77."
  • chatgris01 19.08.19, 20:33
    Jak w bloku, to tylko nie bierz dużego, małemu pieskowi mieszkanie w bloku nie szkodzi, tym bardziej, że macie czas na spacery, a to przecież najważniejsze.

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • umi 19.08.19, 20:33
    To nie do mnie, ja Cię jeszcze namówię.

Jak starszy/niepelnosprawny, to weźcie takiego, zeby w razie czego łatwo go bylo nosic (czyli zeby mniej wazyl). Jak ze schroniska, to jezeli mozecie (nie zawsze ma sie jak sprawdzic), weźcie nawet młodego, ale ostatniego w hierarchii klatki. Te inteligentne i łagodne nie radza sobie z tymi głupszymi i agresywnymi, za to w domu sa cudowne. Takiemu tez z duzym prawdopodobienstwem uratujecie zycie, bo w schronisku sie zmarnuje.
  • thaures 19.08.19, 22:22
    umi napisała:

> Jak ze schroniska, to jezeli mozecie (nie zaw
    > sze ma sie jak sprawdzic), weźcie nawet młodego, ale ostatniego w hierarchii kl
    > atki. Te inteligentne i łagodne nie radza sobie z tymi głupszymi i agresywnymi,
    > za to w domu sa cudowne.

O to,to... Ja mam takiego psa- wszystkie z boksu cisnely się do przodu, tylko nasza bida siedziała w kącie i nawet spojrzeć się bała.
    Ostatnia w hierarchii klatki- muszę zapamiętać!
  • umi 20.08.19, 21:58
    Przeslij psince głaski smile
  • solejrolia 19.08.19, 20:35
    ...Nie pomogę...

--
    Biorąc pod uwagę, że mogło być gorzej, to może lepiej, że jest lepiej niż wtedy, gdy wydawało się, że jest doskonale, a w rzeczywistości, jak zwykle, było jak zwykle, czyli byle jak...
  • kyrelime 19.08.19, 20:38
    Nie pomogę. Sama bardzo chciałabym psa, a raczej nie będę mogła go mieć. Przygarniaj i kochaj, jak masz taką możliwość. Koty pewnie po czasie też pokochają jak swojego😊
  • anika772 19.08.19, 20:41
    Nie czuję się kompetentna, zważywszy na fakt, że mój pieseczek wybrał nas sobie, przyszedł i został we wrześniu 2015. Nie miałam nic do gadania. To co ja Ci tu będę perswadować...
  • grey_delphinum 19.08.19, 20:51
    Moj.piesek odszedl pol roku temu, bardzo go kochalismy i do tej pory za nim tęsknimy , ale nie planujemy znowu wzięcia psa, bo jednak to byl bardzo duży obowiazek (ktory notabene ostatecznie spadl na mnie, mimo ze dzieci mam duze i to one deklarowały, ze będą pieska serwisowac).
    Jesli nie jestes pewna na 100%, to jeszcze sprawę przemyśl.
  • majenkir 19.08.19, 20:45
    Przeczytalam wszystkie posty i widze, ze bierzecie psa big_grin. Gratulacje! wink

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • summerland 19.08.19, 20:49
    Przekonaj koty najpierw 😁
  • cosmetic.wipes 19.08.19, 20:50
    Ja też nie pomogę.

Bier 😊

--
    niepokalaność przebiśniegów jest faktem
    natura brzydzi się dogmatem jak nikt
  • mysiulek08 19.08.19, 20:55
    Nie bierz, koty sie obraza, a co gorsza zestresuja, beda sikac po katach albo co gorsze ktorys sie przytka, to ze Ty maz czas nie oznacza, ze automatycznie pies sie bedzie dobrze czul z trzema kocimi rezydentami.

ale to mowie ja, zdecydowanie nie lubiaca psow

--
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
  • chatgris01 19.08.19, 21:01
    Ale to są chyba koty przyzwyczajone do psa w domu? Tak zrozumiałam.

--
  • mysiulek08 19.08.19, 21:04
    ale to bedzie nowy pies, dla nich

--
    Podłość ludzka nie zna granic! drastyczne!
  • asia-loi 19.08.19, 21:00
    Ja jestem przeciwnikiem psów w blokach, ale jak masz czas na spacery z psem i czas aby zająć się psem to bierz, nawet kilka.
    A koty z psem jakoś się dogadają.

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • bovirag 19.08.19, 21:07
    Mój siersciuch przyczynił się do ucieczki mojej depresji. Pomógł mi zrzucić 10 kilogramów. Utrzymuje mnie aktywna, uśmiechnięta, z chęcią do życia.
    Nad czym sie zastanawiasz? Bier!
  • lumeria 19.08.19, 21:05
    Tęsknię za pieskiem... także nie odradzę.. bierz-ta sierotę, bądźcie jej bohaterami! smile
  • thaures 19.08.19, 21:07
    Też nie pomogę, wzięliśmy największą bidę ze schroniska i to było najlepiej zainwestowane 30 zł w zyciu. Mąż twierdzi, że to kula u nogi, ale wracając do domu od 9 lat wita się z nią nieustannie słowami "Część córuniu! " Bierz, uratuj jakieś psie stworzenie i stwórz mu dom. Na pewno nie będziesz żałowała.
    Mój syn 3 lata temu wziął najstarszego psa, który w schronisku spędził 9 lat. Pies ledwo się ruszał, łzy same leciały, gdy się na niego patrzyło. Wczoraj pies wrócił z nimi z wakacji- gdyby nie siwizna, to można byłoby dać mu z 10 lat mniej. W mieszkaniu zaaklimatyzował się bez problemu, od tych 3 lat dostarcza im radości. I wszystkim dookoła, którzy pamiętają tę nędzę sprzed lat.
  • piesfafik 19.08.19, 21:48
    Fajnego masz syna !
  • thaures 19.08.19, 22:04
    piesfafik napisała:

> Fajnego masz syna !
    😀
  • szorstkawelna 19.08.19, 21:12
    Śmierdzi, ślini się, wsadza pysk w każde łajno, a potem Cię liże. Fuj.
  • pani_tau 19.08.19, 21:35
    Zdrowy, odpowiednio karmiony pies nie śmierdzi. Ma swój własny, ledwo wyczuwalny psi zapach, który na przykład dla mnie jest najpiękniejszym zapachem świata.
    Gdy tylko mogę to każdemu z psów mojego taty obwąchuje kark.
    A ja cudownie pachną szczeniaczki...
  • liliawodna222 19.08.19, 21:39
    O, ja tez kocham psi zapach - cudowny! I ma dzialanie wybitnie uspokajajace wink Uwielbiam wtulic sie w moja psice i wachac jej futerko smile
  • thaures 19.08.19, 22:18
    liliawodna222 napisał(a):

> O, ja tez kocham psi zapach - cudowny!
    No, zwłaszcza po spacerku, gdy pachnie wiatrem...
  • bovirag 19.08.19, 22:27
    Najpiękniej pachną psie łapy- poduszki. Pachną popcornem!!
  • berdebul 19.08.19, 21:15
    Co z wakacjami i wyjazdami? Macie windę, lub dacie radę nosić po schodach? Finanse na ewentualne leczenie?
    Bierz i kochaj jak swoje. wink A jeżeli uda się wcisnąć czwarty spacer, nawet taki tylko na siku to ekstra. Moja woli system 4 spacerów, zwłaszcza od kiedy została nastolatką.
  • kermicia 19.08.19, 21:20
    Ja wzięłam psa trochę ponad miesiąc temu. Pół forum mi próbowało wyperswadować, ale nie zadziałało tongue_out
    Pies jest absolutnie fantastyczny, w ogóle nie żałuję decyzji. Poza oczywistymi korzyściami psychicznymi, z czysto technicznych plusów i minusów, spisane na szybko:
    + częściej wychodzę z domu, a już za bardzo zamulałam (praca w domu)
    + nie tkwię przed kompem tyle, ile tkwiłam, spaceruję zamiast czytać ematkę czy jakieś głupie obrazki oglądać
    +wcześniej chodzę spać, wcześniej wstaję (byłam sową, teraz jestem sową umiarkowaną)
    +poznałam masę osób i codziennie mam po kilka spotkań towarzyskich
    +robią mi się chyba mięśnie w nogach big_grin Tzn wychodzą stare, dawno nie używane.

- pies ma wrażliwy żołądek i miała już dwa obfite, nocne incydenty kałowe na włochatym dywanie w sypialni sad
    - wydaję fortunę na rzeczy, o których nie miałam wcześniej nawet pojęcia (ale miło się wydaje, więc trochę +)
    - jak ochrzaniam syna to pies się boi, więc muszę ochrzaniać mniej i ciszej i syn się bardziej rozpuszcza
    - mam futro absolutnie wszędzie, a nienawidzę odkurzać
    - na początku musiałam psa nosić (sterylka), a 12 kg wciągnąć na 3 piętro nie było łatwo. Gdyby ważyła z 7-8 byłoby idealnie.

I tez mam kota rezydenta. Zaakceptowały się bez najmniejszego problemu, ale jeszcze trzymają się na lekki dystans.
    smile
  • berdebul 19.08.19, 21:24
    Karm jedną karmą i módl się, że nie zmienią składu. big_grin Albo lepiej - sama gotuj, wtedy prawie 100% pewności.
    Pies się przyzwyczai. wink
    Odkurzacz samobieżny.
    I będą same plusy wink
  • kermicia 19.08.19, 21:37
    Mam odkurzacz samobieżny, ale w domu tyle zakamarków, ze trzeba mu przygotowywać pomieszczenia przed puszczeniem i robię to rzadziej, niż by się przydało. No ale jest i pomaga, to fakt.
    Karmę suchą już wybrałam jedną i się trzymam, na niej jest ok. Od jutra powoli i pod kontrolą znów dołączam mokrą i obserwuję. Przykro, że na razie nie można żadnych smaczków, bo to chyba własnie przez nie te problemy.
  • berdebul 19.08.19, 22:42
    Bidulka, pies bez smaczków to znęcanie. wink Moj alergik dostaje takie małe, suszone rybki. I jest to jeden z bardzo niewielu smaczkow, bo wszędzie drób. sad
  • hops.hops 20.08.19, 09:10
    Jeśli psu zdarzają się incydenty, odkurzacz samobieżny może być złym pomysłem (niestety sprawdzone :p )
  • heca7 20.08.19, 22:03
    Ja odkurzacz włączam jak jestem w domu. Wtedy można wyłapać ewentualne rzygi wink

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • tojamarusia 19.08.19, 21:27
    Kurde ten wątek nie idzie po mojej myśli😋😋

--
    http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
  • liliawodna222 19.08.19, 21:31
    tojamarusia napisała:

> Kurde ten wątek nie idzie po mojej myśli😋😋
    >

Za to po mysli jakiegos psiego szczesciarza smile
  • kosmos_pierzasty 19.08.19, 21:41
    Bierz, nie wymyślaj! smile
  • aniani7 19.08.19, 21:45
    Chcialabym miec pieska, ale jeden z moich kotkow tak nerwowo reaguje na absolutnie kazdego psa, ze psem bym go wykonczyla, dlatego nie buuuuu
  • fornita111 19.08.19, 22:07
    Bier psa, bier! Nie ma nic lepszego nad psy na swiecie!
  • chatgris01 19.08.19, 22:15
    Jest. Koty wink
    Ale psy też są fajne.

--
  • mrs.solis 19.08.19, 22:19
    Daj spokoj z tym psem. Masz 3 koty malo ci przytulanek?

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka