Dodaj do ulubionych

Ruja po sterylizacji

19.08.19, 21:52
Dopadła nasza kotkę. Ma prawie 4 lata, w kwietniu miała sterylizację (usunięto macicę i jajniki). Od 2 dni dziwnie się zachowywała a dziś, jak wróciłam z pracy to się okazało, że ewidentnie ma ruję. Choć nie powinna. Zadzwoniłam do lekarki, która ją operowała i w środę, czwartek i piątek idziemy z nią na podanie leków. Lekarka mówiła, że to rzadkość aby kotka miała ruję po usunięciu narządów rodnych, no ale cóż... Naszą to spotkało. Mam nadzieję tylko, że leki jej pomogą a sytuacja się więcej nie powtórzy, inaczej trzeba będzie szukać dalej przyczyny.
Edytor zaawansowany
  • bei 19.08.19, 22:36
    Czytałam kiedys wypowiedz weterynarza, ze wystarczy, ze zostaną milimetrowe szczątki z jajnika a po jakimś czasie następuje taka regeneracja, ze występują takie efekty o jakich piszesz.
  • karotka_plus 20.08.19, 21:10
    Tak nam tłumaczyła weterynarz, co ją operowała. Mam tylko nadzieję, że uda się jej podać tabletkę, rok temu jak musiała dostać 1 lek to lekarka opatrywała męża bo kotka podrapała. Tak zaciekle walczyła... Jest mała i szczupła ale siłę to ona ma...
  • 35wcieniu 21.08.19, 08:07
    Dobry weterynarz poda kotu tabletkę tak że nawet się nie zorientuje (kot, bo weterynarz będzie wiedział big_grin)

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • berdebul 19.08.19, 22:45
    Wet jest pewien, że usunięto 100% jajników, sprawdził po zabiegu? Jeden jest zawsze głębiej i ciężej go usunac.
  • karotka_plus 20.08.19, 21:11
    Tak, jest pewien a ja muszę wierzyć na słowo bo nas przy zabiegu nie było. Ale jest to lekarz (i lecznica) które mają dobre opinie.
  • fragile_f 21.08.19, 01:49
    Mialam taka sama sytuacje. Nie pakuj w nia hormonow, bo dostanie raka listwy mlecznej. Jesli ma ruje, to znaczy ze zostal odprysk jajnika. Niestety jedyna opcja to powtorna operacja - po bardzo dokladnym usg (niestety to szukanie igły w stogu siana ale u nas po 30 minutach udalo sie znalezc). Jesli jestes z wawy, to moge polecic swietnego kociego chirurga ktory ogarnal nasza kluskę smile przy okazji polecil tez genialna dziewczyne od usg, ktora odprysk namierzyla.

--
    Fragile
  • mamtrzykoty 21.08.19, 08:33
    A ja mogę prosić o tę dziewcznę od USG i chirurga?
  • fragile_f 21.08.19, 15:41
    Chirurg to Gizinski z Multivetu na Gagarina, dziewczyne od usg to juz on mi polecil. Pamietam ze przyjmuje na Kabatach kolo Lidla.

--
    Fragile
  • mamtrzykoty 21.08.19, 21:11
    Dzięki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka