Dodaj do ulubionych

Nowe mieszkanie

19.08.19, 22:53
Chcemy kupić nowe mieszkanie. 68m2 więc nie za duże ale dla nas starczy. W bardzo dobrej okolicy. Położenie jest wręcz genialne. Gorzej z rozkładem mieszkania. To mieszkanie środkowe a do tego od strony południowo- zachodniej. I teraz nie wiem, czy to plus czy minus. Może coś podpowiecie.
Edytor zaawansowany
  • biala_ladecka 19.08.19, 23:00
    Co to znaczy srodkowe? Jezeli to, co mysle, zawsze byl to duzy plus.

--
    Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
  • 35wcieniu 19.08.19, 23:14
    No, zależy jak patrzeć. Z jednej strony zwykle jest cieplejsze, z drugiej - widok na jedną stronę, brak możliwości zrobienia przeciągu, w upale- całe mieszkanie nagrzane i ani jednego pomieszczenia na drugą stronę...
    Generalnie co kto lubi.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • biala_ladecka 19.08.19, 23:18
    Srodkowe mieszkanie nie musi oznaczac widoku na jedna strone.

--
    Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
  • vodyanoi 19.08.19, 23:04
    Strona południowo-zachodnia to chyba największe marzenie większości. Nie wiem, jaki mógłby być tego minus.
  • nickbezznaczenia 19.08.19, 23:06
    Nie. Mam takie okna i przeklinam z powodu słońca.
  • potworia116 19.08.19, 23:08
    Też mam i uwielbiam za słońce. Choć rolet też niekiedy używam.
  • nickbezznaczenia 19.08.19, 23:13
    Ja zdecydowanie nie.
  • pyza-wedrowniczka 20.08.19, 09:41
    Ja mam salon z oknami na południowy-zachód. I niestety w ciągu dnia teraz latem nie da się tam wysiedzieć, chyba, że rolety zasłonięte.
  • double-facepalm 19.08.19, 23:11
    nickbezznaczenia napisał(a):

> Nie. Mam takie okna i przeklinam z powodu słońca.
    Potwierdzam. Jeżeli jeszcze do tego na ostatnim piętrze to może byc cudny piekarnik w lato, ale co kto lubi.

"Srodkowe"może być zaletą. Przy powyższym jednak niekoniecznie.
  • konsta-is-me 20.08.19, 00:08
    Tez potwierdzam, aczkolwiek nizej pisze ze chodzi o parter, wiec az tak zle nie bedzie.
  • double-facepalm 20.08.19, 00:33
    Miejmy nadzieje, o tym parterze watkodajka dopisała kilka minut po moim wpisie. Szkoda jednak ze nie da się wietrzyc na wylot... no i na lokalizację mieszkania tez bym zwróciła uwagę.
  • konsta-is-me 20.08.19, 07:53
    Piekarnik w lecie??
  • mae224 20.08.19, 08:36
    Dla mnie plus. Ale chyba ty masz jakieś swoje preferencje.
  • koronka2012 20.08.19, 12:59
    vodyanoi napisał:

> Strona południowo-zachodnia to chyba największe marzenie większości. Nie wiem,
    > jaki mógłby być tego minus.

Dla mnie np. "słoneczne mieszkanie" oznacza upiorny gorąc i wiecznie zasłonięte rolety/żaluzje jak u moich rodziców - całe lato w półmroku....
  • araceli 19.08.19, 23:06
    Środkowe to dobrze, południowo-zachodnie jednostronne to koszmar.

--
    Emigrancka troska o ojczyznę:
    araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
    black_halo: Na zlosc tobie spale.
  • wrednezielonookie 19.08.19, 23:14
    No właśnie jednostronne na parterze. No i cały czas się zastanawiamy. Aha mieszkam w północnej Polsce więc o jakiś mega upałach tutaj raczej nie ma mowy. Tylko ten brak możliwości zrobienia przeciągu...
  • damartyn 19.08.19, 23:29
    wrednezielonookie napisał(a):

> No właśnie jednostronne na parterze. No i cały czas się zastanawiamy. Aha miesz
    > kam w północnej Polsce więc o jakiś mega upałach tutaj raczej nie ma mowy. Tylk
    > o ten brak możliwości zrobienia przeciągu...

A ile razy w roku tego przeciągu potrzebujesz?

Dla mnie byłoby idealne, no może poza tym , ze parter ale przecież komuś własnie parter może bardzo odpowiadać. I pamiętaj- parter jest zawsze ciut chłodniejszy, niż mieszkanie na piętrze.
    Lubie jasne , ciepłe pomieszczenia, ja bym brała, jeśli reszta jest dla Was ok. A, i 68m to już nie jest małe mieszkaniewink
  • kurt.wallander 19.08.19, 23:38
    damartyn napisał(a):

> wrednezielonookie napisał(a):
    >
    Tylk
    > > o ten brak możliwości zrobienia przeciągu...
    >
    > A ile razy w roku tego przeciągu potrzebujesz?

Przy obecnym klimacie pewnie co najmniej przez 3 miesiące w roku. Mam jednostronne mieszkanie od wschodu i wkurza mnie brak mozliwości zrobienia przeciągu. Mieszkanie mocno sie nagrzewa. Od pd-zach to pewnie będzie masakra temperaturowa.
    Do tego parter uncertain

• mysz1978 19.08.19, 23:53
    parter chyba sie az ta nie nagrzewa... za oknem sa jakies drzewa czy nic? Nawet jak nic, to wydaje mi sie, ze bedzie tam troche chlodniej niz na wyzszch pietrach. Co do nagrzewania, to powiem, ze mialam okna od wschodu na X pietrze i latem od switu byl piekarnik - tak sie nagrzewalo, ze trzymalo do wieczora uncertain
    A co do wietrzenia w mieszkaniu, gdzie okna wychodza wylacznie na jedna strone to hmmm... Miliony ludzi zyja w takich mieszkaniach i jakos funkcjonuja...
  • konsta-is-me 20.08.19, 00:09
    Ja mam jednostronne ale taki uklad pokoji, ze moge w kazdej chwili zrobic doskonaly przeciag.
    Okno nie zawsze potrzebne (na inna strone swiata)
  • malgosiagosia 20.08.19, 00:21
    Mozna wstawic wiatrak albo klimatyzacje. Najwazniejsza jest lokalizacja.
  • jematkajakichmalo 19.08.19, 23:31
    Dla mnie parter bylby pierwszym arumentem na nie. Jak jednostronne to wlasciwie tez, ani porzadnie wywietrzyc, ani nic.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • alin9 20.08.19, 18:19
    Mnie też ten parter zniechęcił.Jak resztę można zaakceptować tak parteru nie.Przy takim metrażu to pewnie ponury parter.
  • vodyanoi 20.08.19, 06:51
    Ja mam okna zachodnie. W oknach żaluzje lub zasłony - wszystkie nieprzepuszczające światła. Jak jest upał, to po prostu tego nie odsłaniam w ogóle. W słoneczny dzień zresztą wystarczy odrobinę odsłonić, żeby było słonecznie. Mieszkanie nagrzewa się dzięki temu bardzo powoli i nawet w upały czerwcowe było w miarę przyjemnie. Pod sam koniec tych upałów zdecydowałam się przynieść wiatrak z piwnicy.
  • jehanette 20.08.19, 09:57
    Wiesz co, mam duży pokój z oknami na południe. I nawet w zimie jak przygrzeje słoneczko to robi się ciepło w pokoju. Więc nie potrzebne są upały, wystarczy słońce.

--
    Error 404
  • 35wcieniu 19.08.19, 23:20
    Ale to jest kwestia gustu.
    Jak już pisałam wyżej - z jednej strony środkowe jest zwykle cieplejsze (w sensie w zimie), z drugiej - południowe i środkowe jest też cieplejsze w lecie, bo ani przeciągu nie zrobisz, ani nie schowasz się w nienasłonecznionym pokoju bo wszystkie pomieszczenia są nasłonecznione w tym samym czasie...
    Kwestia upodobań. Dla mnie - bardziej na minus niż na plus ale ja nienawidzę ciepła. Z drugiej strony - większość życia przemieszkałam w takich mieszkaniach i no cóż, można się przyzwyczaić. A poza tym bardzo dużo ludzi tak lubi, więc musisz sama rozkminić jak w tym przypadku.

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • bywalec.hoteli 19.08.19, 23:34
    A może chatka w lesie o tej powierzchni? smile

--
    Lato smile
  • double-facepalm 20.08.19, 00:34
    Wyjdzie drożej wink
  • mrs.solis 19.08.19, 23:53
    Jak dla mnie polozenie idealne. Nie lubie wiecznie ciemnych pokoi. Mam duzy pokoj od wschodu i jest ponury, bo jak na moj gust jest w nim za malo swiatla co jest szczegolnie upierdliwe od jesieni do wiosny. Sypialnie mam od poludnia. Plus taki , ze w zimie mam cieplej , a w lecie jak jest za goraco to poprostu spuszczam zaluzje do tego mam klimatyzacje. Jedyny minus to parter. Bedziesz wszystkich slyszala pod oknami, a jak ktos wyprowadzi psa pod okna i pozniej nie posprzata to smrod gowna bedziesz czula w domu jak otworzysz okna. No chyba , ze masz pod oknami beton to przynajmniej ta atrakcja cie ominie.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • tol8 20.08.19, 06:47
    Ale bzdury. Mieszkam na parterze i nic nie czuć

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • tol8 20.08.19, 06:46
    Serio nie umiesz zrobić w tym wieku przeciągu???
    Otwierasz wszystkie okna i tylko patrzysz, jak fruwają firanki i trzaskają drzwi. Trochę na fizyce spałaś.

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • double-facepalm 20.08.19, 07:03
    Jeślis wszystkie okna wychodzą na jedną stronę to musi jeszcze drzwi wejściowe do mieszkania oraz ew wejście do klatki otworzyć, o krynico intelektu i wyobrazni przestrzennej. Daruj sobie.
  • eliszka25 20.08.19, 09:09
    ???? Okna z wszystkich pokoi w naszym mieszkaniu wychodzą na jedną stronę i nie mam najmniejszego problemu ze zrobieniem przeciągu. Wystarczy otworzyć wszystkie okna na raz i zabezpieczyć, żeby się nie zamykały. Nie otwieram drzwi wejściowych ani drzwi od klatki, tylko okna w pokojach. Jak pootwieram szeroko na 10-15 minut, to całe mieszkanie jest pięknie wywietrzone i nie jest to tylko moje subiektywne wrażenie, bo netatmo pokazuje mi, o ile spadła zawartość co2 w powietrzu. Latem mam wszystkie okna uchylone i żaluzje zewnętrzne przechylone tak, że słońce nie pada na szyby, ale w mieszkaniu nie jest ciemno i nawet w największe upały mam przyjemny chłodek.
  • agonyaunt 20.08.19, 12:41
    Mam okna wschód-zachód, w tej chwili wszytko pootwierane, firanki nawet nie drgną. Przeciąg to nie tylko kwestia kierunku ekspozycji, ale też tego czy i skąd wiatr wieje.
  • eliszka25 20.08.19, 13:46
    Oczywiście, że tak. Dlatego stwierdzenie, że w mieszkaniu z oknami na jedną stronę nie da się zrobić przeciągu jest zwyczajnie bez sensu. Poza tym mieszkanie da się wywietrzyć bez przeciągu. Dzisiaj u mnie też nie ma wiatru, a poziom co2 w mieszkaniu spadł o ponad połowę, gdy otworzyłam wszystkie okna na 10 minut. Żeby przewietrzyć mieszkanie naprawdę nie jest potrzebny przeciąg, że łeb urywa.
  • bo1 20.08.19, 07:48
    Mieszkanie z oknami tylko na jedna stronę - nigdy! Moja sąsiadka tak ma, właśnie na stronę południowo-zachodnią. Od wiosny do jesieni ma w domu koszmar. Ty masz dodatkowo parter. To kolejny argument na nie.
  • zielonecurry 20.08.19, 08:13
    Jeśli to mieszkanie deweloperskie to zrób sobie instalację pod klimatyzację. Nie musisz jej zakładać od razu, szczególnie że już kupno mieszkania to duży wydatek. Gdyby jednak klima okazała się niezbędna bedziecie mieli ułatwione zadanie. Ważne jest żeby okna nie wychodziły na restaurację lub inne lokale użytkowe które od wiosny do jesieni mają wystawione przed drzwiami stoliki / leżaki. to jest bardzo uciążliwe. Z mojej perspektywy dzielnica jest najważniejsza.
  • zonda-m 20.08.19, 08:14
    Od razu zamontuj klimatyzację i/lub markizy. Zainwestuj w wydajny wyciąg kuchenny. Na parterze upał jest mniej dokuczliwy. Lokalizacja jest najważniejsza, resztę można poprawić
  • wrednezielonookie 20.08.19, 08:23
    Dałyście mi do myślenia...lokalizacja jest wręcz genialna więc to niesamowity plus. Parter musi być bo mam syna niepełnosprawnego. Za oknami będę miała drzewa a w dalszej części chodnik. Droga mało uczęszczana bo wewnętrzna. Tak jak radziłyście zamontuje klimę i dobre żaluzje. Dzięki za odpowiedzi
  • damartyn 20.08.19, 09:22
    wrednezielonookie napisał(a):

> Dałyście mi do myślenia...lokalizacja jest wręcz genialna więc to niesamowity p
    > lus. Parter musi być bo mam syna niepełnosprawnego. Za oknami będę miała drzewa
    > a w dalszej części chodnik. Droga mało uczęszczana bo wewnętrzna. Tak jak radz
    > iłyście zamontuje klimę i dobre żaluzje. Dzięki za odpowiedzi

Tak myślałam , że ten parter Ci potrzebny ( swoja droga wszyscy właściciele domów maja parter w dobrodziejstwie inwentarza i nikt nie narzeka ), w takim razie bierz i ciesz się nowym lokum. Powodzenia.
  • kurt.wallander 20.08.19, 13:29
    damartyn napisał(a):

( swoja droga wszyscy właściciele dom
    > ów maja parter w dobrodziejstwie inwentarza i nikt nie narzeka ),

Nie widzisz różnicy między mieszkaniem na parterze domu wielorodzinnego, a wolnostojącym domem z ogrodem?
  • hanusinamama 20.08.19, 22:34
    NO ale mnie na pietrze tupią jedynie moje dzieci i czasami koty...knikt nie łazi klatka 500 razy obok mojego mieszkania. Mieszkałam na parterze (takim wysokiem) i nie dziękuje.
  • ortolann 20.08.19, 16:01
    I jeszcze moskitiery. Na parterze co prawda tych fruwaków może być mniej, ale zawsze to chroni. Moskitiera z ciemną siatką - prawie jej nie widać, a super zabezpiecza przed różnymi stworami.

--
    http://s17.rimg.info/5aa663295cabae0e0baed1538c766a3b.gif
  • mgla_jedwabna 20.08.19, 08:29
    Ja bym brała, ale najpierw zrobiła w miarę możności wywiad, czy sąsiedzi po bokach to nie świry, a potem zainwestowała w rolety blackout.
  • mama-ola 20.08.19, 08:46
    Miałam kiedyś mieszkanie południowe jednostronne. Faktycznie było bardzo ciepło w lecie. Ale koszmarem bym tego absolutnie nie nazwała. Wietrzyło się normalnie. Następne mieszkanie również wybrałam z oknami na południe (tyle że dwustronne - ma też okna po północnej stronie), bo nie chciałam inaczej. W mieszkaniu ma być odpowiednia ilość słońca, inaczej jest ponuro - to moje zdanie. Jak robi się zbyt ciepło, można zaciągnąć rolety.
  • kryzys_wieku_sredniego 20.08.19, 08:59
    Nie kupuj przy ciągu pieszym, to znaczy przy samej windzie czy przy klatce schodowej. Dobrze jak mieszkanie jest środkowe tylko najlepiej przy ścianie ze szczeliną dylatacyjną czyli mieszkanie końcowe w danej klatce i za jedną ścianą masz drugą ściane od klatki sąsiedniej. Ja jestem fanem północnego wschodu i na inne mieszkania nawet nie patrzę, mieszkanie nie kosztuje kilku złotych, nie kupujesz je na tydzień czy dwa, ja nawet w pokoju hotelowym od południa czy zachodu się męczę i kończy się na tym że mam ciągle zasłonięte rolety czy grube zasłony, tu nawet nie o chłód chodzi tylko o promienie słoneczne i jasność.
  • kryzys_wieku_sredniego 20.08.19, 09:03
    W pokojach od północy czy wschodu nie mam zasłon, rolet i pijąc kawkę patrzę przez okno, w pokojach od południa praktycznie nie pamiętam jaki widok mam za oknem w miesiącach wiosennych i letnich bo są szczelnie osłonięte, nawet kwiaty tam nie wytrzymują.
  • marianna1960 20.08.19, 09:32
    Też mam północny wschód i też nie używam rolet zasłon nie mieszkam w pieczarze jak ci od południa i od zachodu.
  • madame_edith 20.08.19, 09:13
    Moje poprzednie mieszkanie takie bylo. No i okna na dwie strony byly jednym z warunkow przy poszukiwaniu kolejnego. Tyle ze moje to bylo poddasze, latem goraco jak w piekle. Pewnie gdybym miala tam klime to by mi tak nie przeszkadzalo.
  • saskia44 20.08.19, 09:31
    Radzilabym kupic normalne mieszkanie czyli takie w ktorym okna sa na rozne strony. Nie wyobrazam sobie takiego kiszenia sie a to jaki kierunek jest bez znaczenia.
  • marianna1960 20.08.19, 09:36
    Okna od południa od południowego zachodu najgorszy wybór gorąc słońce cały czas zasłonięte zasłony rolety i zasłony konieczność używania klimy.
  • saskia44 20.08.19, 09:45
    Mieszkanie z okanami tylko z jednej strony to najgorsza opcja. Nie zamieszkalabym w czyms takim o kupieniu nie wspominajac. Jesli okna beda kierunek polnocny to bedzie ponuro wieksza czesc dnia I trzeba pamietam lato to tylko 3-4 miesiace a potem zrobi sie pomuro i dni beda coraz krotsze. Opcja poludniowa to piekarnik latem, nawet jesli tylko 3-4 miesiace to nie bedzie przyjemnie. Brak mozliwosci prawidlowego wietrzenia takiego mieszkania jest koszmarem. To niekomfrotowe i niezdrowe.
  • jehanette 20.08.19, 09:54
    Nie kupiłabym mieszkania jednostronnego z wystawą południowo-zachodnią. Byłam w takim mieszkaniu i była to masakra, zaduch i upał nie do zniesienia. Nie wyobrażam sobie letnich nocy w takim mieszkaniu. Ideałem jest dla mnie południe-północ na przestrzał, w drugiej kolejności narożne południowo-wschodnie, na jedną stronę mogłabym zaakceptować ewentualnie wystawę bardziej wschodnią, ale musiałoby to mieszkanie mieć wiele innych zalet.

--
    Error 404
  • spanish_fly 20.08.19, 09:57
    Jeśli masz tam jak zainstalować klimę i jesteś w stanie przełknąć jej koszty to może być. Jeśli okna są duże to będzie tam nie do zniesienia.
  • koronka2012 20.08.19, 13:06
    Skupiasz się na ekspozycji, a znacznie ważniejsze jest co masz pod oknami? skoro to parter, o wiele bardziej odczuwalny może być np. hałas z placu zabaw, czy ulicy? Mieszkanie na parterze, nawet środkowe - jest zimniejsze niż reszta, bo zazwyczaj znajduje się nad nieogrzewanymi garażami/piwnicami.

Jeśli lubisz słońce i dobrze znosisz upały, to kwestia strony świata/braku przewiewu da się rozwiązać klimatyzacją, to raptem wydatek ok. 3 tys.
  • chlodne_dlonie 20.08.19, 14:11
    Od osiemnastu lat mieszkam w mieszkaniu, gdzie okna salonu i kuchni wychodzą na zachód i przez większą część roku jestem bardzo z tego powodu zadowolona. Większość, bo latem, w upalne dni słońce bywa nieco męczące, ale tę kwestię w dużej mierze łagodzi markiza balkonowa, tudzież rzymskie rolety w oknach. Przez pozostałą część roku cieszę się mając nasłonecznioną przestrzeń dzienną, co szczególnie miłe jest, gdy dzień krótki. Dodatkowo cieszy super widok z okien na pobliski park ze stawem smile

..ja polecam, a w razie gdybyście jednak uznali, że tego słońca i ciepła za dużo, zawsze można zainstalować klimę i po kłopocie wink

--
    Together is me
    Only me

And now, weak or strong, I can only go
    And I believe that there are flowers yet to be opened in the world
    Even if I feel something in me died
  • chlodne_dlonie 20.08.19, 14:16
    ..doam, że sypialnie są od wschodu i tu bez dobrych rolet nie bardzo wyobrażałabym sobie spania/dosypiania, zwłaszcza w miesiącach wiosenno-letnich, ale ja z tych, co muszą mieć ciemno, by się wysypiać wink

--
    What we need, sustain, exhale and breathe again
    Stop and watch, don't complain
    Hope remains, we still have love (we are back to life)
    We are all insane
  • anorektycznazdzira 20.08.19, 14:43
    Ja mam północno-wschodnie i ciesze się latem (chłodno) a wkurzam zimą (ciemno jak w ...)
    ideały nie istnieją w tej szerokości geograficznej
    najwyżej sobie klimę walniesz tongue_out

Środkowe- nie widzę minusów.

--
    'Bóg zapłać, pradawni bogowie!' by król Julian

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka