Dodaj do ulubionych

Czy to się uda?

20.08.19, 10:30
www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/zniszczone-marzenia-poraniona-psychika-to-bedzie-jeden-z-najglosniejszych-procesow-od-lat,230,3958
"- To był eksperyment na żywym, wrażliwym, niegotowym do takiego obciążenia organizmie. Jego efektem są zniszczone marzenia, poraniona psychika. Stąd zbiorowy pozew przeciwko państwu polskiemu, które wprowadziło reformę edukacji dyskryminującą dwa roczniki. To będzie jeden z najgłośniejszych procesów w Polsce w ostatnich 30 latach - zapowiada dr Dobrosław Bilski, który wraz z grupą rodziców przygotowuje zbiorowy pozew przeciw państwu polskiemu za reformę edukacji Anny Zalewskiej. "

Moje dziecko uniknęło podwójnego rocznika, dostało się rok temu, bez problemów, do liceum pierwszego wyboru. W tym roku byłoby to ledwo ledwo lub dopiero w rekrutacji uzupełniającej.
Młodsze dziecko w ubiegłym roku chodziło na dwie zmiany, były problemy z realizacją programu.
Wczoraj weszłam na stronę kuratorium (oferty pracy dla nauczycieli) i obie szkoły moich pociech mają umieszczone ogłoszenia. Boję się myśleć, co będzie od września jeżeli ci nauczyciele się nie znajdą, szczególnie u młodszego dziecka.

Podsumowując: to nie jest XXI wiek w naszej edukacji. To nie jest "lepiej". Tak nie wygląda poprawa.

--
"Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka." Hugo Steinhaus
Edytor zaawansowany
 • triss_merigold6 20.08.19, 10:32
  Być może, aczkolwiek zanim proces się rozpocznie, dzieci zdążą zdać matury.
 • tryggia 20.08.19, 10:40
  A czy to "reformowanie" nie zaczęło się jeszcze wcześniej? Np.od roczników 2006-2009, od 6 i 7 latków w jednej klasie?

  --
  Hope
 • memphis90 20.08.19, 10:43
  O rocznikach 2007 - 2009 nie pamięta i nie myśli kompletnie nikt... Był i jest sajgon, przepelnienie klas i szkół, będzie dramat w liceum i na studiach. Nikogo to nie obchodzi.

  --
  "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
 • tryggia 20.08.19, 10:47
  Bo myśli ten, którego aktualnie to dotyczy. Teraz szaleją rodzice 14-15 latków, za 2-3 lata następni. Nie dziwię się, ale jeśli szukać winnych, to wszystkich.

  --
  Hope
 • kub-ma 20.08.19, 11:05
  Ja mam dziecko z takiego rocznika. Szkoły zyskały więcej uczniów i zaczynały sobie z tym radzić, ale nagle dołożono im klasy siódme i ósme. I to już było za wiele. I tak było w szkole mojego dziecka. Same roczniki 2007-2009 nie spowodowały takiego problemu jak w połączeniu z kolejną reformą.

  --
  "Żadna nauka nie wzmacnia tak wiary w potęgę umysłu ludzkiego, jak matematyka." Hugo Steinhaus
 • jolie 20.08.19, 11:09
  Roczniki 2008 i 2009 są wielkim problemem, który stworzyła pani Kluzik - Rostkowska. Nawet gdyby nie wygrał PiS i nie było jego deformy, problem w szkołach średnich i na studiach by był.
 • iwles 20.08.19, 11:30

  Ale to był problem do ogarnięcia na spokojnie, po kolei, rozłożony w latach. Dałoby radę stworzyć w miarę dobre warunki do nauki, na każdym etapie.
  Naprawdę to szło w dobrym kierunku, zaczynało się układać, samorządy wiedziały, że muszą przeznaczyć kasę na dofinansowanie edukacji.
  A teraz, po kumulacji obecnych roczników nie da się, ani organizacyjnie, ani finansowo, przeprowadzić roczniki 2008-2009 bezboleśnie.
  Rykoszetem oberwali po deformie, kasa w samorządach poszłaaaaa i nadal będzie pochłaniana przez podwójny rocznik sad
 • jolie 20.08.19, 11:35
  Pewnie byłoby lepiej, ale jestem tu bardzo sceptyczna. Zrobiono z tych dzieci króliki doświadczalne, o liczebności tych roczników nikt nie myślał już przy rozporządzeniu o zmianie wieku obowiązku szkolnego, nie sądzę, aby myślano również przy rekrutacji do szkół średnich.
 • hipinka 20.08.19, 11:39
  zaraz zlecą się płatne trole PiSu, Elka, Tiszantul albo mamanygusa i Ci udowodnią, że takie prozwy to tylko działanie na szkodę państwa polskiego, reforma sie udała, a rodzice i dzieci to mają oczekiwania z doopy, bo przecież to ich wina, że się nigdzie nie dostały wink
 • hipinka 20.08.19, 11:41
  *pozwy
 • bei 20.08.19, 11:53
  Osiem lat nauki i cztery lata rozbudowy szkoły- w dwóch transzach. Cztery lata hałasu, rusztowań i innych okolobudowlanych atrakcji.
  Podręczniki do siódmej i ósmej klasy dostarczone z wielkim opóźnieniem
  Teraz w liceum problem z opóźnieniem podręczników przyklejony, dla klas po gimnazjum listy książek były wywieszone już w czerwcu, dla klas po podstawówkowe listy maja pojawić się we wrześniu.
  Strajki, ciężka rekrutacja, brak kadry, dwuzmianowość, 8-9 lekcji dzień w dzień ,ciżba, zapewne znowu strajki i brak kadry...
  Przecież miała być zmiana na lepsze!
  Słusznie mówią, ze „ lepsze” jest wrogiem dobrego☹️

 • maniaczytania 20.08.19, 12:02
  bei napisała:

  > Teraz w liceum problem z opóźnieniem podręczników przyklejony, dla klas po gimnazjum listy książek były wywieszone już w czerwcu, dla klas po podstawówkowe listy maja pojawić się we wrześniu.

  Z czego to wynika? Jaka miejscowość?
  LO Szczecin - lista podręczników od 5 lipca, Warszawa - już nawet wszystkie kupione w domu.

  --
  "Pomyślę o tym jutro"
 • maniaczytania 20.08.19, 12:04
  Poprawka mała- wszystkie kupione i w domu.

  --
  "Pomyślę o tym jutro"
 • triss_merigold6 20.08.19, 12:08
  Zależy od szkoły. U syna podadzą listę podręczników na rozpoczęciu roku, bo część zamawiają nauczyciele.
 • maniaczytania 20.08.19, 12:14
  To jest jasny powód. U nas np. angielski będzie później, po 'spoziomowaniu' klasy.
  Natomiast ogólnego opóźnienia nie ma, bo podręczniki są jak najbardziej dostępne.

  --
  "Pomyślę o tym jutro"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka