Dodaj do ulubionych

15 latek malujący sobie paznokcie

21.08.19, 07:59
Czy to może dziwić czy wg emamy spoko? Co, jeśli w ogóle, byście zrobiły jako matka chłopca?
Edytor zaawansowany
  • 45rtg 21.08.19, 08:02
    panna_lila napisała:

> Czy to może dziwić czy wg emamy spoko? Co, jeśli w ogóle, byście zrobiły jako m
    > atka chłopca?

Doradziły dobrą firmę, żeby sobie nie zniszczył paznokci. Kolor niech już wybiera sam.
  • fawiarina 21.08.19, 08:17
    Mieszka we mnie królowa drwiny która w takich sytuacjach uruchamia swoje "buahahaha". Ale generalnie modowe fantazje nastolatków mi zwisają, jakby młody miał jakieś sensowne argumenty za tym lakierem to bym powiedziała "spoko, noś sobie na zdrowie". Generalnie myślę, że w tym wieku rozmowy o konformizmie, modzie, dążeniu do wyindywidualizowania się z tłumu i sposobach ku temu by poczucie indywidualności osiągnąć mielibyśmy za sobą. Jeśli nie, byłby to dobry moment by takie rozmowy poprowadzić.
    Moje dziecko jest na etapie "ubieram rzeczy od czapy a do tego czternaście apaszek". Wygląda wówczas jak bezdomna bardziej niż instadziecko, więc mam lekkie poczucie żenady i próbuję spacyfikować te jej odkiutur zapędy za pomocą szydery, ale częściej jednak mi to zwisa. Na świecie jest tylu dziwaków, że jakiś nastolatek z czarnymi paznokciami nie odstaje od normy.
  • dziennik-niecodziennik 21.08.19, 09:27
    Blagam Cie, nie szyderuj ze stroju dziecka. Powiedz normalnie ze cos nie pasuje itd ale nie wysmiewaj. To strasznie boli.

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • mona-taran 21.08.19, 11:06
    No faktycznie, wyśmiewanie to świetna metoda wychowawcza, masz się czym chwalić. ..
  • fawiarina 22.08.19, 16:40
    Matko jedyna, zakładam, że w wieku lat nastu moje dziecko będzie rozumiało co to jest "żart, dowcip, gag" i nie będę musiała mówić do niego jak do cielęcia. Natomiast z obcymi dziećmi nie żartuję nigdy, bo po prostu mogą nie zrozumieć i zupełnie niepotrzebnie się zamartwiać.
  • mona-taran 23.08.19, 07:58
    "Żart, dowcip, gag" nie są synonimami szydery i drwiny.
  • magia 21.08.19, 08:26
    Nie miałabym nic przeciwko.
  • eliszka25 21.08.19, 08:27
    W wieku nastoletnim, acz nieco później niż 15 lat, miałam grupkę dobrych kumpli z kapeli metalowej. Chłopaki praktycznie zawsze mieli pomalowane paznokcie i oczy, więc jakoś strasznie by mnie to nie zdziwiło. Zwróciłabym uwagę, jakie kolory dziecko wybiera, żeby wiedzieć, jak zagadać. Jednak zszokowana bym raczej nie była.
  • bei 21.08.19, 08:30
    Mój obgryza☹️
  • ajaksiowa 21.08.19, 08:39
    Jeżeli na.czarno to ok😀

--
    ,,Bóg dał nam Wolną Wole i Rozum,od Nas zależy co z Tym zrobimy,,
  • odnawialna 21.08.19, 11:16
    Ogryzanie paznokci często świadczy o problemach z emocjami.
  • saszanasza 21.08.19, 09:01
    Nic. Miałam kiedyś chlopaka ktory malował sobie paznokcie na czarno😱

--
    „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” S.Kisielewski
  • kanna 21.08.19, 09:49
    Zapytałabym: synek, a czemu malujesz paznokcie?

I czekałabym, co odpowie smile

--
    Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
    Pół wieku poezji
  • simply_z 21.08.19, 10:13
    a na jaki kolor? O.o
  • 45rtg 21.08.19, 10:21
    simply_z napisała:

> a na jaki kolor? O.o

To chłopak, więc na fajny. Przecież nie pomaluje na ch*jowy, ani na p*dalski.

• double-facepalm 21.08.19, 17:55
    Wystarczy ze pewnie wzmacniajaca odżywka nailteka (taka bez polysku) i juz hurrdurr, bo sooo gay
  • spanish_fly 21.08.19, 10:24
    Robi komuś coś złego? Nie wydaje mi się.
  • aaa-aaa-pl 21.08.19, 10:26
    Zawsze dawałam swobodę w takich kwestiach. Syn długie lata miał długie włosy. Słyszałam- i ty mu na to pozwalasz? Tak - o ile są czyste, nie jest to dla mnie problemem.
    Paznokci nie malował - ale gdyby zaczął, to jego wybór.
  • bei 21.08.19, 11:04
    U mnie każdy z synów nosił długie- ścinali dopiero na studiach. Najmłodszy nosi najkrótsze- do ramion.
  • odnawialna 21.08.19, 11:18
    Mój też nosił, jak ja żałuję, ściął sad
  • potworia116 21.08.19, 11:00
    Myślałam, że emomoda już minęła. Jeśli natomiast eksperymentuje z genderem to mogę się tylko życzliwie przyglądać.
  • agrypina6 21.08.19, 11:07
    Mój maluje odżywka bezbarwna. Mąż nie jest zadowolony, ale niby czemu nie? Jest rownouprawnienie😛
  • livia.kalina 21.08.19, 11:27
    Jest taka fajna scena w „W imię ojca”, kiedy do przetrzymywanego bezpodstawnie latami w więzieniu ojca przychodzi na widzenie matka i opowiada o ekscesach ich córki z nadzieją, że ojciec podpowie jak ją zdyscyplinować. „ Nasza córka chodzi po mieście ze smyczą, na której prowadzą kolegę”. Na co ojciec, udręczony walką o sprawiedliwość, „ no cóż, jeśli ją to cieszy...?” Prawdziwe problemy powodują, że na głupstwa patrzy się jak na głupstwa smile

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • chocolatemonster 21.08.19, 11:37
    Piekne!
  • volta2 21.08.19, 11:41
    Jako matka bym się nie zgadzała, raczej bym się martwla czego mu w życiu brakuje, że musi się wyrazić poprzez lakier na pazurze. No ale ojciec się nie maluje, jakoś nikt nie podważa jego wzorca to nie mamy problemu (tak, dla nas byłby to problem‹
  • potworia116 21.08.19, 20:55
    Ale dlaczego uważasz, że wyraża się brak, a nie na przykład nadmiar?
  • starczy_tego 22.08.19, 00:27
    Hmmm nie zgadzała 😁 wzorzec ojca to ten alkoholik którego z imprez musisz holować? 👍
  • volta2 22.08.19, 00:38
    Od dawna holują go synowie. Uwielbiają ten rytuał. Dopóki z imprez a nie z roboty to wszystko jest w porządku.
  • starczy_tego 22.08.19, 09:03
    A Ok to wszystko w porządku zatem.
  • tojamarusia 21.08.19, 17:28
    Obrzydzają mnie pomalowane męskie paznokcie więc miałabym z tym problem.

--
    http://emotikona.pl/gify/pic/pajak.gif
  • ira_08 21.08.19, 17:38
    Ucięła ręce, rzecz jasna, i zaprowadziła do księdza proboszcza na reedukację.
  • bazia8 23.08.19, 04:44
    Zdecydowanie! Jest się czym martwić.
    A zresztą Volta dziś już rozbiła bank.

--
    www.fundacjaavalon.pl/
  • berdebul 21.08.19, 19:57
    Malowanie paznokci jest procesem odwracalnym. Dopóki nie są to trwałe modyfikacje, skaryfikacja, wypalanie czegoś, to jaki problem?
  • kieszonkowa 21.08.19, 20:06
    Nie przejmuj sie, to nic dziwnego. Makijaz i manicur dla facetów naprawde staje sie coraz popularniejszy, w gruncie rzeczy normalny. W moim teamie w Austin jest chłopak (Amerykanin), młodziutki - paznokcie długie na dobre 2 cm, zawsze pomalowane, ze zdobieniami etc. W drugim teamie europejskim mamy Włocha: makijaż co dzien, oko, podkład, róz, szminka. I nie są jedyni w firmie. Czasy sie zmieniają, nie przejmuj sie smile
  • simply_z 22.08.19, 00:54
    oesu...
  • majenkir 22.08.19, 00:22
    panna_lila napisała:
    > Co, jeśli w ogóle, byście zrobiły jako matka chłopca?

Kupilabym dobra kamere i czekala, az zrobi na YT kariere. Jak James Charles wink.

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • double-facepalm 23.08.19, 15:51
    Albo Jeffrey Starr.

Imho troll wątek na zasadzie podslyszanej ploty (wiek forumki podany prze mia w innym wątku wskazuje na mocno dojrzałe dzieci własne o ile w ogole), i pewnie chodziło o odżywke wzmacniajaca a nie lakier. Mechanizm powstawania ploteczek chyba znamy. A wątek to zarzucenie tematu i forumka
    się już nie odezwała.
  • ga-ti 22.08.19, 00:45
    Gdyby mój nagle pomalował paznokcie to bym była pewna, że dopadła go siostra i testowała swoje pomysły, ale że syn się dał, hm, musiałaby go chyba przekupić.
    Malowane paznokcie chyba łączą się z ogólnym wizerunkiem?
    Jakoś nie widzę mego syna z pomalowanymi paznokciami. Na razie nie identyfikuje się z żadną popkulturą, może to się zmieni i zostanie metalowcem z czarnymi pazurami? No cóż, lepiej czarne niż różowe tongue_out
  • lumeria 23.08.19, 15:16
    Parę dni temu widziałam pana takiego kolo 40tki, w sandałach, z pedikiurem w kolorze granatowym z odblaskowymi drobinkami. Bardzo to jakoś męskie było... Milo się uśmiechnęliśmy do siebie.
  • mamaaspiama 23.08.19, 15:23
    "Co, jeśli w ogóle, byście zrobiły jako matka chłopca?"

Gdyby lakiery miał w fajnych kolorach, pożyczałabym od niego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka