Dodaj do ulubionych

Prezent dla mamy

21.08.19, 13:11
Hej, poddajcie mi jakiś pomysł na prezent dla świeżo upieczonej mamy. Nie chodzi mi o taki dla dziecka, czy o coś użytecznego, ale o prezent, który będzie skierowany tylko dla niej. Tak żeby wiedziała, że jej potrzeby wciąż są ważne smile dzięki za wszystkie rady smile
Edytor zaawansowany
  • asfiksja 21.08.19, 13:24
    A potrzeby jakie ma? Tzn. co lubi?
    Ja bym się ucieszyła z wszelkich materiałów zużywalnych do mojego hobby - jako miły sygnał, że mimo macierzyństwa mam je prawo nadal mieć.
    Natomiast NIE ucieszyłabym się z rzeczy, które będą mi zagracać dom, średniopółkowych perfum, uroczych drobiazgów, wazoników, piesków z gipsu, jedwabnych apaszek itd. itp.
  • bei 21.08.19, 13:24
    Jeśli robi makijaż- to może wegańskie pędzle?- kupujemy na sztuki, albo szczoteczka soniczna do twarzy, albo cat line, albo brushegg, albo wałek z jadeitu...

Książkę
  • chlodne_dlonie 21.08.19, 18:10
    bei napisała:

> Jeśli robi makijaż- to może wegańskie pędzle?- kupujemy na sztuki, albo szczote
    > czka soniczna do twarzy, albo cat line, albo brushegg, albo wałek z jadeitu...

Na czym polega wegańskość pędzli..??
    Pytam serio, w make-up'owych nowinkach zupełnie nie siedzę, ale to mnie zafrapowało..

..a w temacie - to, co młodej Mamie jako osobie sprawi największą przyjemność, myślę, że bliska jej osoba będzie najlepiej wiedziała co to może być smile

--
    What we need, sustain, exhale and breathe again
    Stop and watch, don't complain
    Hope remains, we still have love (we are back to life)
    We are all insane
  • ichi51e 21.08.19, 21:45
    No ze synetetyczne nie z bobra...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • daniela34 21.08.19, 13:28
    Jak lubi kosmetyki to kosmetyk, jak lubi apaszki to apaszkę, a jak lubi książki to książkę. "Niedasie" odpowiedzieć uniwersalnie. Generalnie coś takiego, co by jej sprawiło przyjemność też przed ciążą. O, jeszcze biżuteria mogłaby być, jeśli lubi i nosi i jeśli budżet pozwala.
  • annia_ko 21.08.19, 13:54
    Jakiś fajny kosmetyk? Naturalny peeling, albo bio-eko-balsam smile
  • nangaparbat3 21.08.19, 13:59
    Jako świeżo upieczona mama dostałam od jednej ze znajomych piękne kolczyki. Minęło prawie 30 lat, ta pani już nie żyje, a ja wciąż jestem jej za nie wdzięczna - bo wszyscy obrzucali nas prezentami "dla dzidziusia", a ona jedna pamiętała, że wciąż jestem kobietą smile

--
    "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
  • nangaparbat3 21.08.19, 14:01
    Czyli bardziej konkretnie - kosmetyk, biżuteria, ewentualnie nawet coś bardzo niepraktycznego do ubrania.

--
    "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
  • eowen 21.08.19, 14:32
    Wykup jej dostawę obiadów na jakiś czas. Najlepszy prezent ever wink
  • iimpala 21.08.19, 14:41
    potrzeby młodej mamy, w kontekscie swieżo powitego dziecka, sa niezmiernie ważne! myslisz, że potrzebuje nowej flaszki perfum? albo cienia do oczu? osobiscie to, wtedy, bardziej ucieszyłabym się np. z nosidełka dla dziecka albo poduszki do karmienia tp. bo ułatwiałoby mi to codzienne funkcjonowanie z nim.
    Dlatego właśnie sprawilabym to, co jest przydatne młodej mamie a nie kobiecie wyłącznie. Jako kobieta prezenty dostawała/będzie dostawała, całe zycie. Młodą mama jest sie krótko- i często "szkoda wydawać pieniadze" na tak krótki czas.
    Czyli, podstawy warunek - to, czego mama sama by sobie nie kupila bo np. szkoda jej pieniędzy czy nie stać jej na to, lub prezent z innej strefy walutowej, niedostępny u nas (= oryginalny) tp.
    Jednym słowem cos, co ją ucieszy ale właśnie w tym okresie jej życia.
    Ja bardzo sobie cenilam całą "pakę" prezentów, które dostałam od szwagierki z Włoch, zwiazane z opieką nad noworodkiem/niemowleciem, a które ułatwiły życie MNIE wlaśnie a nie były u nas dostępne.
    Druga cenną pozycja była ksiażeczka kulinarna dotycząca zywienia niemowlęcia, lub noworodka karmionego sztucznie. Z dokladnym harmonogramem (wg zaleceń IMiD), kiedy co wprowadzać do diety, z przepisami na każde danie. I też - to MNIE, młodej matce, ułatwiło zycie. Ksiażeczke mam do dzisiaj chociaż "dzieci" juz po studiach są.
  • aqua48 21.08.19, 21:43
    Nie cierpiałam z całego serca "prezentów dla młodej mamy". Czyli tych związanych z opieką nad niemowlęciem, a wręczanym jako prezent dla matki. Byłam natomiast bardzo wdzięczna za wszystko co dostałam w tamtym okresie, a nadawało się tylko i wyłącznie dla mnie.
  • ichi51e 21.08.19, 21:47
    Fajne rzeczy okolodzieciowe sa cholernie drogie. Glupio kogos prosic o chuste za 1000zeta...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • lidek0 22.08.19, 21:16
    Ale to Tobie prezenty dzieciowe sprawiły radość, innym nie muszą, dla mnie poduszka do karmienia była o tyle zbędna, że zwijałam koc, który już miałam i nie szukałam miejsca na kolejny klamot, nosiło jakie by nie było było o tyle zbędne, że kręgosłup miałam w kiepskim stanie, z gotowaniem sama świetnie dałam radę bez żadnych książek, więc wiesz, że co jednemu to niekonieczne innemu. Mnie zawsze takie pytania zadziwiają, bo chyba lepiej zadzwonić do męża tej dziewczyny i jego podpytać niż trafić jak kulą w płot. Jeśli już to np.kartę podarunkową do centrum handlowego , taką kartą zapłaci w każdym jednym sklepie czy restauracji, kupi i pieluchy, i perfurmy, i ubranka dla dziecka i bieliznę dla siebie czy buty, dosłownie wszystko.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • lidek0 21.08.19, 18:34
    Pytanie co lubi - my tego nie wiemy.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • zabka141 21.08.19, 22:10
    Od meza - karnet do spa na zabiegi

Od kolezanki - zestaw relaksujacych swieczek, maseczek, itp kosmetykow
  • karola2122 22.08.19, 20:07
    Biżuteria, najlepiej złota, niekoniecznie jakaś super droga. Kolczyki, naszyjnik, coś w tym stylu, jakiś wisiorek. Ew kartę podarunkową, ale chyba nie będzie miała czasu by łazić po sklepach
  • milamala 22.08.19, 20:15
    Nie wiem w jakim przedziale cenowym, ale przyjaciolka dostala od wlasnej mamy tygodniowy wyjazd do Grecji. Z tych mniej ekstrawaganckich to bony na zakup nowych ciuchow, kosmetykow, spa czy jubilera.
  • shmu 22.08.19, 23:00
    Daj jej czas... Ugotuj jej obiad i zaopiekuj sie maluchem, zeby mogla sie w spokoju najesc. Najlepiej, zeby mogla zaczac zaraz po karmieniu, zeby miec wiecej czasu. Przez pierwsze dwa miesiace mialam niesamowity apetyt i uczucie glodu, ale moje dziecko chcialo byc na rekach, albo tez jesc. Niemozliwe bylo przygotowanie posilku i zjedzenie go w spokoju. Wiec jak juz sie dorwalam do jedzenia to zarlam jak zwierze. Chetnie bym przyjela obiad wyszykowany dla mnie dokladnie w porze, kiedy nie musze karmic i maluch nie placze.

Druga rzecz, to masaz, chociazby stop (+zapewnienie opieki nad dzieckiem w tym czasie - moze byc dogadanie sie z mezem, albo Ty czekasz z wozkiem w pobliskiej kawiarni). Cialo po ciazy, porodzie i calodobowej opiece nad dzieckiem jest tak zmeczone, obolale, opuchniete i niedopieszczone, ze powinno to sprawic duzo radosci mlodej mamie.

Nie pogardzilabym tez wizyta u fryzjera czy manikiurem, czy pedikiurem - ciezko znalezc czas na takie rzeczy bedac swierza mama.

Kosmetyki i ksiazki w tej sytuacji sa niezbyt trafione, bo na to trzeba miec czas, chyba, ze kolezanka czyta podczas karmienia (dla mnie srednio wygodne).

Dobrym prezentem moze byc ladna bluzka lub sukienka dla kobiet karmiacych. Typowa rzecz, na ktora troche szkoda wydac pieniadze, ale bardzo sie docenia. Tylko musi byc wygodne i z dobrego materialu.

Bizuteria - dziecko lapie za kolczyki i naszyjniki, ale jesli dobrej jakosci, moze byc ladna pamiatka uzywana pozniej...
  • pani_marcelina 26.08.19, 14:35
    Swojej przyjaciółce kupiłam poduszkę poporodową z sensillo.pl oraz wykupiłam nam kilka zabiegów w spa. Wojtusiem w tym czasie zajmie się jej mąż, aby Anka mogła się ze mną relaksować smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka