Dodaj do ulubionych

Excel porowanie dwoch dwukolumnowych zakre danych

22.08.19, 11:06
Mam dwie kolumny, pierwsza to indeks, druga to wartosc, razem 20 wierszy. Chce ja porownac z analogicznym zakresem danych z inna liczba wierszy (30) ktory moze miec inne indeksy i wartosci. Interesuje mnie jakie indeksy zostaly dodane, jakie odjete oraz jak zmienily sie wartosci ineksow wystepujacych w obu, czy da sie to zrobic jedna formula? Czy pozostaje wyszukaj pionowo i wtedy trzeba porownac zakres A wzgledem B a potem odwrotnie?
Edytor zaawansowany
 • profes79 22.08.19, 11:23
  W office 2013 masz funkcję porównaj, która umożliwia sprawdzenie, czy w analogicznych komórkach wartości uległy zmianie i zwracającą informację prawda/fałsz. To przy róznej liczbie porównywanych komórek raczej nie rozwiąże do końca problemu.

  Aż z ciekawości chwilę pokombinuję, czy da się to jakoś sensownie zrobić.  --
  Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
 • lemasakr 22.08.19, 11:51
  Poki co porownuje stara z nowa poprzez wyszukaj pionowo - pokazuje mi zmiane wartosci plus indeksy ktorych w nowej juz nie ma jako blad (sa do usuniecia) a nowa porownuje ze stara poprzed licz.jezeli - wtedy mam zera przy indeksach (sa do dodania)
 • profes79 22.08.19, 11:59
  I to chyba mimo wszystko jest najbardziej eleganckie rozwiązanie niestety...

  --
  Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
 • bialeem 22.08.19, 12:32
  Kiedyś sklejałam dwie tabele różnej wielkości w podobnej sytuacji (tabele się częściowo pokrywały) i tworzyłam z tego 3 kolumny index, wartośc 1 i wartość 2. Zdaje się, że ta opcja wykrywała powtarzające się indeksy, ale za chiny ludowe nie pamiętam jak to się robiło. Natomiast wtedy pracowałam na kilkudziesięciu tysiącach rekordów więc wyszukanie tego na youtubie było szybsze niż tak jak to teraz robisz.

  --
  "weź takie rady, zwiń ciasno i rozważ znaczenie słowa "czopek""
 • szczypawka100 22.08.19, 12:41
  Power Query.

  --
  Tobie to generalnie rzecz biorąc, rzekłabym, nie gra.
  by 35wcieniu
 • leni6 22.08.19, 13:11
  Doklejasz druga tabelkę pod pierwsza, indeksy pod indeksami, a wartość w 3 kolumnie z nazwą wartość2. Na takiej tabelce robisz tabele przystawka i w niej widzisz co dokładnie się zmieniło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka