Dodaj do ulubionych

Starak pisać czy nie?

22.08.19, 18:54
Pojawił się tu niedawno wątek na który chciałam odpisać ale został usunięty.
Nie rozumiem całego oburzenia że nie powinno się o Starku pisać. Niby dlaczego mam nie napisać o swoich odczuciach i przypuszczeniach związanych z sytuacją. Dlaczego zdaniem niektórych tutaj ma być to temat tabu?
Jednocześnie w całych tych dyskusjach nie potrafię znaleźć jednego sensownego argumentu dlaczego nie można się na ten temat wypowiadać.
Pojawiają się argumenty że to nie taktowanie, że ze względu na szacunek do zmarłego. Jednocześnie te osoby wchodzą w te wątki i podbijają, często jeszcze obrażając i hejtując innych piszących - tu szacunek jak widać już nie jest potrzebny.
Jak napisałam o swojej refleksji na ten temat to otrzymałam - odpowiedź że ktoś życzy mi z całego serca żeby mnie też to spotkało . Nie wiem czy to potrzeba dowartościowania się, czy wyżycia i wylania swojego jadu? i do tego złudne poczucie, że jest się usprawiedliwionym bo działa się w swoim mniemaniu w słusznej sprawie? Jednocześnie projektując tą sytuację na innych?
Edytor zaawansowany
  • katja.katja 22.08.19, 21:00
    Bo nie jest księdzem/posłem z PiS-u etc.

--
    Nie dam się wygasić!
  • milamala 22.08.19, 21:20
    Zgadzam sie z toba calkowicie. To forum i mozna pisac o wszystkim. A prawda opisywana w kulturalny sposob nikomu szacunku nie odbiera. Niektorym to sie mocno poprzewraccalo w glowie. Juz tak sami sobie granicy ustawic nie moga, ze najlatwiej im dzialac: nic nie mowic i koniec kropka.
  • araceli 22.08.19, 21:28
    Masz całkowite prawo pokazywać, że jest bucem. I tak - nadal życzę ci osobistego zetknięcia się z rozkinami z tamtego wątku.

--
    Bycie niewierzącym nie oznacza, że jest ci WSZYSTKO JEDNO.
  • lena2222 22.08.19, 21:43
    No i dalej nic więcej i sensownego nie potrafisz napisać.
  • lena2222 23.08.19, 09:15
    araceli napisała:

> Masz całkowite prawo pokazywać, że jest bucem. I tak - nadal życzę ci osobisteg
    > o zetknięcia się z rozkinami z tamtego wątku.
    >
    Oh, jaka kultura, taktowność i wychowanie, a ja taki buc który nikomu źle nie życzy i do tego troll.
  • ichi51e 22.08.19, 21:33
    Troche ciszej nad ta trumna

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • zuleyka.z.talgaru 22.08.19, 21:38
    A nad innymi?
  • milamala 22.08.19, 21:40
    Niektorym powiedziano, ze nad ta trumna ma byc cicho i tego sie trzymaja. O innych trumnach nikt im nic nie powiedzial i tego tez sie trzymaja.
  • araceli 22.08.19, 21:46
    milamala napisała:
    > Niektorym powiedziano, ze nad ta trumna ma byc cicho i tego sie trzymaja. O inn
    > ych trumnach nikt im nic nie powiedzial i tego tez sie trzymaja.

Kontekstu historycznego tych słów oczywiście nie znasz?

* swoją drogą forumka ichi51e chyba też nie bo chyba nie w ich orginalnym znaczeniu a potocznym chciała użyć...

--
    Gdzie wszyscy myślą tak samo - nikt nie myśli zbyt wiele.
  • ichi51e 22.08.19, 21:48
    “ Stanisław Stroiński w taki sposób zatytułował napisany przez siebie artykuł do gazety "Rzeczpospolita". Tekst poświęcony był zamachowi na prezydenta Gabriela Narutowicza, w którym dziennikarz odpierał absurdalne zarzuty ugrupowań lewicowych, jakoby przyczynił się swoimi wcześniejszymi artykułami do zamachu.
    "Więc ciszej, dużo ciszej, nad tą otwartą trumną, w żałobie, w skupieniu, w głębokim zastanowieniu się nad wszystkim, czego szargać i szarpać, i gwałcić nie wolno" - pisał.
    Współcześnie frazy używamy wtedy, kiedy powaga w obliczu śmierci nie pozwala nam przypomnieć o niechlubnych momentach w życiu osoby zmarłej. Mówiąc "ciszej nad tą trumną" dajemy do zrozumienia, że względy grzecznościowe przedkładamy chwilowo ponad dochodzenie do prawdy“
    Co nie pasuje?

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • araceli 22.08.19, 21:52
    Autor artykułu prasowego Zawada, który stał się zaczątkiem kampanii nienawiści przeciwko pierwszemu prezydentowi RP Gabrielowi Narutowiczowi, zakończonej jego zamordowaniem. Po tym fakcie Stroński opublikował w „Rzeczpospolitej” artykuł Ciszej nad tą trumną…, w którym próbował zrzucić z prawicy odpowiedzialność za zabójstwo prezydenta. Był powszechnie uważany za moralnego sprawcę zabójstwa.
    pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Stro%C5%84ski
    --
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • ichi51e 22.08.19, 22:02
    “ frazy używamy wtedy, kiedy powaga w obliczu śmierci nie pozwala nam przypomnieć o niechlubnych momentach w życiu osoby zmarłej. Mówiąc "ciszej nad tą trumną" dajemy do zrozumienia, że względy grzecznościowe przedkładamy chwilowo ponad dochodzenie do prawdy“

--
  • bywszy 23.08.19, 01:34
    ... i Równy Królom ląduje na Wawelu.
  • milamala 22.08.19, 22:12
    araceli napisała:

> Kontekstu historycznego tych słów oczywiście nie znasz?

Bo oczywiscie konktekst historyczny wszystkich wypowiedzianych slow na swiecie musze znac. Parande.
  • katja.katja 23.08.19, 07:31
    Przypuśćmy na przykład, że to był ksiądz, który wypłynął w noc z młodą parafianką. Ciekawe czy np. taka Araceli też by uważała, że wszyscy mamy zamknąć paszczę.

--
    Nie dam się wygasić!
  • lilia.z.doliny 23.08.19, 16:02
    taka? to ara to nie chlop? o_o

--
    Wielu z uczniów, którzy musieli przeczytać wszystkie 4 tomy "Wojny i pokoju" żałowało, że w pojedynku zginął Puszkin, a nie Tołstoj.
  • lena2222 22.08.19, 21:45
    bo?
  • ichi51e 22.08.19, 21:49
    Patrz wyzej

--
  • lena2222 22.08.19, 22:07
    Czyli bo nie wypada. A wszystko inne wypada. Jakoś mnie to nie przekonuje.
    Pomijam oryginalne znaczenie tych słów bo miały jak sama piszesz zrzucić odpowiedzialność - więc jakiś cel. Tak współcześnie ja je rozumie i przypuszczam, że większość, że nie mówi się źle o zmarłym. Negatywnych wypowiedzi w wątkach na ten temat raczej nie kojarzę. Chyba że uważasz, że o zmarłych wcale nie powinno się mówić?
    Nie dociekać prawdy to może i śledztwa nie prowadzić, nie próbować zrozumieć, nie wyciągać wniosków?
  • sumire 22.08.19, 22:17
    Od dociekania prawdy i prowadzenia śledztw są fachowcy, a nie nolajfy usiłujące sklecić w całość półprawdy z portali plotkarskich i dorabiający sobie to, czego się skleić nie dało.
  • lena2222 22.08.19, 22:59
    To trzeba by całe forum zlikwidować. Zabronisz przeciętnemu Kowalskiemu myśleć nad sprawami od których nie jest fachowcem.
    Owszem wypowiedzi które z 100% stanowczością wkładają w czyjąś głowę jego myśli, zamiary czy też wiedzę lub cokolwiek, też mnie drażnią, ale raz, że to jest tu na forum na każdym kroku nawet w tym wątku. Jedna wie lepiej jaką wiedzę ma druga i jakoś to nikomu nie przeszkadza, a poza tym tam są głównie przypuszczenia i odczucia i one też wywołują zgorszenie.
  • ichi51e 22.08.19, 22:18
    Coz jesli odrobina empatii wobec rodziny to fanaberia to sory - o czym my gadamy?

--
  • lena2222 22.08.19, 22:47
    No właśnie o czym gadamy? Dla Ciebie empatią jest milczenie całego świata na ten temat? Dla kogoś innego empatią może być właśnie rozmowa.
    Argumenty proszę.
  • katja.katja 23.08.19, 07:41
    Nikt w stronę rodziny komentarzy nie pisze.

--
    Nie dam się wygasić!
  • dziennik-niecodziennik 23.08.19, 00:43
    Dociekac prawdy - ale jakiej i po co? W tym wypadku jedyne takie przyzwoite dociekanie prawdy ograniczyloby sie do wyjasnienia co bylo przyczyna wypadku - za szybko plynal, wpadł na cos, jak to sie stalo ze gwaltownie skrecil, moze chcial cos ominac itd.
    Spekulacje kim byla dla niego pasazerka, co robili na tej lodce, czemu zona wrocila do Warszawy, czy naprawde sie poklocili i o co - sa tu zupelnie zbedne. Chyba ze podejrzewasz ze go zoba w afekcie zamordowala po tej klotni, no to jeszcze mozna by zrozumieć...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • ichi51e 23.08.19, 00:48
    Nie warto. Zauwaz ze troll z tego watku zadaje wylacznie pytania i podjudza do pisania samemu sobie nie brudzac raczek. Szkoda czasu.

--
  • sundace46 23.08.19, 08:20
    Co za idiotyczny tekst.
  • wiarusik 24.08.19, 20:02
    ichi51e napisała:

> Troche ciszej nad ta trumna

nic z tego. celebryci należą do nas. głośno żyli i pogrzeb też będzie huczny. pudelek approved.

--
    Soulfy (Brasil)
    Bloodywood (Ari Ari)
    Carnal Diafragma
    DESURABBITS behind the scenes
  • nangaparbat3 22.08.19, 22:10
    A czy mówisz szefowi o wszystkich swoich odczuciach i przypuszczeniach na jej/jego temat?

--
    "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
  • lena2222 22.08.19, 22:53
    Nie mam szefa smile ale generalnie za dużo mówię co myślę i czasem szkodzę sobie tym.
    Tylko tutaj chodzi o pisanie na forum a nie wysyłanie wiadomości do bliskich.
    Poza tym miałam ostatnio w rodzinie tragedię, gdzie młoda osoba zginęła w niejasnych okolicznościach. Rozmawialiśmy z rodziną na ten temat usiłując zrozumieć co się stało. Nikt nie robił z tego tematu tabu i uważam to za zdrowe podejście.
  • nangaparbat3 22.08.19, 22:56
    Uważasz nas za jedną wielką rodzinę?

--
  • lena2222 22.08.19, 23:05
    Nie uważam. Skąd wniosek? Napisałam o rodzinie, bo ktoś gdzieś napisał również, że rani to uczucia rodziny. Gdybym miała potrzebę mogłabym pisać na ten temat na forum również.
  • dziennik-niecodziennik 23.08.19, 00:48
    Jesli jestes rodzina denata i uwazasz ze to wam pomoze to prosze bardzo, pisz.
    Tylko zdaje sie ze rodzina jednak nie podziela twojego zdania...

--
    "(...)kieckę rzuciła, kazała do sklepu oddać. W sklepie nie przyjęli bo kod nie wszedł!" - "Kot wszędzie wejdzie..."
    Pietrek + Solejuk wink
  • katja.katja 23.08.19, 07:44
    Rodzina nie wchodzi na niszowe forum by z wypiekami czytać nasze wypociny więc spokojnie tutaj możemy podyskutować, bo w sumie czemu nie?

--
    Nie dam się wygasić!
  • chococaffe 23.08.19, 07:47
    I swobodnie pokazać poziom naszej kultury, taktu i wrażliwości. Droga wolna.
  • katja.katja 23.08.19, 07:55
    Na forum na którym niedawno pojechano w obrzydliwy sposób po forumce z chorym dzieckiem wiedząc, że wchodzi na forum i czyta ludzie nagle robią się tacy delikatni gdy chodzi o jakiegoś bogacza, którego rodzina nigdy nie wejdzie na forum i nie przeczyta. Zaiste, chyba nawet część tych samych osób co jej dowalały widziałam w postach "broniących" potencjalne uczucia rodziny która nigdy nie objawiła się na tym forum i nadal jest minimalna szansa, że wejdzie i poczyta nasze komentarze.

--
    Nie dam się wygasić!
  • chococaffe 23.08.19, 08:00
    No to powiedz, które to forumki jeździły po tamtej forumce a teraz "bronią potencjalne uczcucia..."?
  • katja.katja 23.08.19, 08:44
    Wątek miał ponad 700 wpisów, ale tak na szybko Edelstein, jak odnajdę wątek w wolnej chwili dopiszę resztę.

--
    Nie dam się wygasić!
  • double-facepalm 23.08.19, 22:01
    Tytuł "i z wami". Pierwszy post "znów się
    ż

e

g

n

a

m

(Kwintesencja hedny)
  • inka754 23.08.19, 08:08
    Tak, mówię. A jaki to ma związek ze sprawą którą omawiamy?
  • nenia1 22.08.19, 23:02
    lena2222 napisał(a):

> Pojawił się tu niedawno wątek na który chciałam odpisać ale został usunięty.
    > Nie rozumiem całego oburzenia że nie powinno się o Starku pisać. Niby dlaczego
    > mam nie napisać o swoich odczuciach i przypuszczeniach związanych z sytuacją.
    > Dlaczego zdaniem niektórych tutaj ma być to temat tabu?

Prawda?
    Nieodmiennie przypomina się w takich chwilach pogrzeb dziecka mojej koleżanki, dziecko zginęło w wypadku, jadąc na rowerze wpadło pod samochód. Podeszła do mnie na pogrzebie pewna pani, wiedząc, że się dobrze znam z matką dziecka i zapytała "nie wie pani czy miał mocno głowę zgniecioną?". Pewnie też była taka mocno nowoczesna i niechętna tabu jak ty i szukała potwierdzenia swoich przypuszczeń.
  • chocolatemonster 22.08.19, 23:24
    O raju...
    Tak. To chyba ten typ czlowieka.
  • hanusinamama 23.08.19, 00:25
    Jak byłam w podstawówce zamordowano moja kolezankę z klasy. Głosna sprawa w małym miasteczku...wiec na pogrzebie tłumy. Stoje przybita pod kabplica a obok 4 baby dyskutują, czemu trumna nie ejst otwarta. Ciekawe czy nie udało sie zakamulfować obrażen (była zadzgana)...Zostały ostro zrugane przez moja nauczycielkę...ale to taka mentalnośc.
  • dominika9933 23.08.19, 01:50
    Widzę, że takich przypadków jest dużo. Ja byłam u mojego Przyjaciela na pogrzebie, śmierć samobójcza, i jak stałam przed kościołem, bo nie jestem osobą wierząca, to podszedł wujek Jego (!) z dzieciakiem na ręku, i zaczął wypytywać mnie o okoliczności ( z niezdrowym zainteresowaniem). Ohyda.
  • milamala 23.08.19, 02:02
    dominika9933 napisała:

> Widzę, że takich przypadków jest dużo. Ja byłam u mojego Przyjaciela na pogrzeb
    > ie, śmierć samobójcza, i jak stałam przed kościołem, bo nie jestem osobą wierzą
    > ca, to podszedł wujek Jego (!) z dzieciakiem na ręku, i zaczął wypytywać mnie o
    > okoliczności ( z niezdrowym zainteresowaniem). Ohyda.

A ja bylam kiedys na mszy zalobnej w trakcie pogrzebu samobojcy, w ktorym ksiadz zrobil kazanie tlumaczac ludowi, ze smierc w wyniku samobojstwa to ogromna tragedia i zaden powod do ostracyzmu. Ze czlowiek ktory podejmuje taka probe potrzebuje od nas wspolczucia i pomocy a po jego smierci rodzine nalezy szczegolnie wspierac bo tragedia jest szcczegolna. A tak poza tym, ona sam w rodzinie mial przypadke smierci samobojczej i wie co mowi.
    Nikt nie odwazyl sie na jakiekolwiek uwagi. A rodzina na wsi nigdy z tytulu smierci swojego czlonka nie miala zadnych problemow, jedynie wspolczucie. Da sie, jak ksiadz madry i pokieruje ciemnym ludkiem.
  • double-facepalm 23.08.19, 21:59
    Mądry ksiądz to chyba jednak rzadkość.
  • chocolatemonster 22.08.19, 23:23
    Mnie to przeraza, ze ktos moze nie rozumiec dlaczego trajkotanie w stylu kumoszki z targowiska na temat cudzej smierci lub innego nieszczescia jest niestosowne.
  • nenia1 22.08.19, 23:28
    To są ludzie pozbawieni refleksyjności i empatii, liczy się tylko, to, że "mają prawo mieć swoje zdanie" i koniecznie muszą je wypowiedzieć.
  • chocolatemonster 22.08.19, 23:33
    Masz racje. Tylko, ze to sa podstawy czlowieczenstwa (wedlug mnie) i dlatego nie rozumiem, ze tak mozna.
  • 71tosia 23.08.19, 00:11
    a jak młodzi ludzie po pijaku rozwalają na przydrożnym drzewie to można komentować czy nie? Czy wspolczucie dla rodzicow takich młodych ludzi wyklucz powiedzenie wprost ze to co zrobili było glupota? Czym zachowanie Staraka miałoby się roznic się od zachowania młodych ludzi, ktorzy z powodu własnej głupoty laduja samochodem na drzewie?
  • nenia1 23.08.19, 00:15
    Ależ dzisiaj takie czasy, że wszystko można. Również osądzać innych, a może głównie osądzać innych.
  • chocolatemonster 23.08.19, 00:20
    Pewnie, ze mozna. Przeciez nikt sepowi nie zabroni zerowac na cudzym nieszczesciu.
  • 71tosia 23.08.19, 01:17
    zalozenie kamizelki ratunkowej i zapiecie kill-corda a przede wszystkim ograniczenie ulanskiej fantazji w manewrach na wodzie to przy jeździe motorowka to piwnna byc taka sama oczywistość jak trzezwosc, zapiecie pasow i ostroznosc przy kierowaniu samochodem. Tak daje sobie prawo osadzac piratow w motorówkach na jeziorach i nietrzeźwych kierowcow na drodze bo i jedni i drudzy bywaja niebezpieczni, i to nawet gdy wspolczuje ich rodzinom.
  • sniyg 23.08.19, 01:31
    Cudownie, tylko że tu raczej nie chodzi o "należy zakładać kamizelki ratunkowe" w których nota bene mało kogo na łodziach widać. Wylało się morze hejtu, morze mądrusiowania i pudrowanie tego gówna analogią do pijanych kierowców jest trochę słabe. Swoją drogą szkoda że ci wszyscy osadzający nie potrafią osądzić siebie i szczerze powiedzieć "po prostu lubię ploty, szczególnie o znanych i bogatych" a zamiast tego tyle szlachetnych pobudek, walka z piractwem drogowym albo ostrzegania innych przed kekkomyślnością itd.
  • iimpala 23.08.19, 02:07
    otóż...mylisz sie. We wszystkich swoich "konkluzjach".
    Warto sobie uprzytomnic, ty też, że to sa osoby publiczne. Im raczej zalezy na rozglosie bo od tego, często, zalezy ich funkcjonowanie, w świecie. Skad wiec nagle zdziwienie, że także po smierci o nich mowimy?
    czy mowimy teraz o śmierci jednego z kilkudziesięciu tegorocznych ofiar Bałtyku? NIE! dlaczego? bo byli osobami prywatnymi.
    Pan WS nie był osoba prywatną. Mogł być, wystarczylo zajac się np. tym, czym (przyszywany) tatuś albo (osobista) mamusia.
    Pan WS poszedł w celebryty więc zgodzil sie na to, co mu (chyba) imponowało, zresztą...
    juz nie przesadzajmy z tą "ciszą nad trumną", naprawdę... Nikt tu nie obrzuca go obelgami, stwierdza jedynie fakty, np. ze "był nierozsądny".
    ps. ja na "łodziach" zawsze mam kamizelke.
  • milamala 23.08.19, 02:10
    Ale jakie ploty? Ze facet byl nieostrozny. Tak bylo, to zadne ploty. Ploty to sa jakbysmy sobie omawiali co on tam na tej lodzi robil z ta 29latka. Mowa wylacznie o tym, ze gosc przegial na tej motorowce i tak wlasnie bylo. Kazdy to wie. Przed chwila znowu przeczytalam wpis kogos, kto uwielbial zmarlego za jego ulanska fantazje na wodzie.

I trzeba o tym mowic glosno. Walczyc z przejawami ulanskiej fantazji na drogach, na wodzie czy w gorach. Wszedzie.
  • araceli 23.08.19, 07:06
    milamala napisała:
    > A Ploty to sa
    > jakbysmy sobie omawiali co on tam na tej lodzi robil z ta 29latka.

Dokładnie omówiliście to w bardzo długaśnym wątku. W wyciągnięciem personaliów i zdjęć pani.

--
    - What if people try to corroborate all this information?
    - Don't worry. They won't.
  • inka754 23.08.19, 08:05
    Bardzo ruszają nas pouczenia ludzi, którzy nie są dla nas żadnym autorytetem, a wprost przeciwnie.
  • milamala 24.08.19, 13:45
    inka754 napisał(a):

> Bardzo ruszają nas pouczenia ludzi, którzy nie są dla nas żadnym autorytetem, a
    > wprost przeciwnie.

Nie chodzi o bycie autorytetem tylko o zyciowy przyklad: ze zadne okolicznosci nie chronia nikogo, nikt nawet piekna/madry/bogaty szczesciarz nie jest wyjety spod praw fizyki, a co dopiero my szaraki.
  • milamala 24.08.19, 13:44
    araceli napisała:

> Dokładnie omówiliście to w bardzo długaśnym wątku. W wyciągnięciem personaliów
    > i zdjęć pani.

Nic nie omawialam.
  • 71tosia 23.08.19, 13:24
    w POLSCE mało takich w kamizelakach widać, w wielu krajach kamizelka i kill-corde to rzecz oczywista na motorowce.
  • milamala 23.08.19, 02:05
    71tosia napisała:

> zalozenie kamizelki ratunkowej i zapiecie kill-corda a przede wszystkim ogr
    > aniczenie ulanskiej fantazji w manewrach na wodzie to przy jeździe motorowka to
    > piwnna byc taka sama oczywistość jak trzezwosc, zapiecie pasow i ostroznosc
    > przy kierowaniu samochodem. Tak daje sobie prawo osadzac piratow w motorówkac
    > h na jeziorach i nietrzeźwych kierowcow na drodze bo i jedni i drudzy bywaja ni
    > ebezpieczni, i to nawet gdy wspolczuje ich rodzinom.

Tez tak uwazam. Mowienie o tym moze kogos w przyszlosci otrzezwic. Ludzie juz zaczynaja rozumiec potrzebe trzzwosci, zapiecia pasow czy ostroznosci za kierownica, ale poruszanie sie na wodzie szybkimi motorowkami to jeszcze najwyrazniej nowosc dla wielu i wielu nie umie jeszcze tego robic wlasciwie.
    Nie tylko mozna o tym mowic, ale wrecz trzeba. A ta tragedia jest dobrym momentem na rozpoczecie kampani na ten temat.
  • inka754 23.08.19, 06:57
    To swoją drogą.
  • nenia1 23.08.19, 08:44
    milamala napisała:

> Tez tak uwazam. Mowienie o tym moze kogos w przyszlosci otrzezwic.

Na wszystko jest odpowiedni moment i odpowiednie słowa. O zasadach bezpieczeństwa można a nawet trzeba mówić częściej, edukować, ale niekoniecznie wtedy gdy jeszcze nawet zwłok nie pochowano i nie na zasadzie "myślał, że jest bogiem nie to co ja, ja to zawsze mam kamizelkę" czytaj "ale lekkomyślny idiota, nie to co ja, taka mądra".
    Niektóre z was dorabiają sobie jakąś misję do zwykłego obrabiania dup.y, snucia własnych wizji wypadku i bycia ekspertem od pływania motorówką, ciekawe jednak czemu wcześniej jakoś tej "misji" nikt nie krzewił, skoro twoim zdaniem tak wielu nie umie się poruszać szybkimi motorówkami, a na ematce same znawczynie a to himalaizmu (też po każdym wypadku hejt aż miło) a to szybkich łodzi motorowych.

• katja.katja 23.08.19, 08:46
    Odróżnijmy hejt od krytyki.
    Bajdewej, co takiego strasznego by się stało gdyby ludzie przestali wychodzić w Himalaje lub uprawiać ekstremalny sport?

--
    Nie dam się wygasić!
  • lauren6 23.08.19, 10:56
    > O zasadach bezpieczeństwa można a nawet trzeba mówić częściej, edukować, ale niekoniecznie wtedy gdy jeszcze nawet zwłok

Gdyby nie śmierć celebryty to nikomu by się nie chciało dyskutować o bezpieczeństwie na jeziorze.

W ten sam weekend co zginął PWS na Mazurach utopiło się kilka osób m.in. dwójka kajakarzy, którzy wpadli do jeziora. Takie rozmowy są potrzebne, a teraz - skoro ludzie są w szoku - będą słuchać. Może coś w głowie pozostanie - oby.

W zeszłym roku, gdy nad polskim morzem utopiła się 3 rodzeństwa, na forum były prowadzone rozmowy o nierozsadnym zachowaniu rodziców. Pamiętam wpisy ematek, które nie widziały nic złego w pozostawieniu dziecka samego sobie nad morzem, bo one mają "rozsądnego 8-latka, którego puszczają samego nad wodę ". W tym roku argument o rozsądnych dzieciach w wieku przedszkolno-podstawówkowym nie padł, więc wierzę, że może dzięki tamtym dyskusjom kilku rodziców przemyślało swoje zachowanie i lepiej pilnują dzieci nad wodą.

> Niektóre z was dorabiają sobie jakąś misję do zwykłego obrabiania dup.y,

Dlaczego używasz formy żeńskiej? W tamtym wątku na obrabianiu d, wklejanie danych osobowych kelnerki itd skupiła się jedną osoba i był to facet. Mężczyzn boisz się krytykować, za to tak łatwo przychodzi Ci zabawa w forumowego szeryfa i jazda po kobietach?

> ematce same znawczynie a to himalaizmu (też po każdym wypadku hejt aż miło) a to szybkich łodzi motorowych.

Opanuj się, bo bzdury wypisujesz, że głowa mała. Co ma himalaizm do zachowania na jeziorze? Ty już kompletnie odpłynęłaś i wyminęłaś się z otaczającą rzeczywistością.
  • nenia1 23.08.19, 16:02
    big_grin No naprawdę lauren6, nawet nie wiem co napisać na pytanie dlaczego na forum, uwaga, ematka, gdzie 96,5% piszących osób to kobiety używam formy żeńskiej. Doprawdy niezwykłe.

Kolejny absurd to pisania na forum, gdzie z zasady nie wiadomo, kto faktycznie kryje się za nickiem, że nie krytykuję mężczyzny, bo się boję? Czego niby? Że silniejszy i przyłoży w razie afery przez ekran monitora, nie to co słabsze kobiety? Bo nie ogarniam menadrów twojego umysłu. Zdaje się, że za mocno mylisz real z wirtualem. Już nie mówiąc, że nie czytam jak ty wszystkich wątków i nie wiem nawet do kogo pijesz.

> Opanuj się, bo bzdury wypisujesz, że głowa mała. Co ma himalaizm do zachowania
    > na jeziorze?

Nic nie ma i wcale nie pisałam, że ma, przecież to jasne. Piszę wyraźnie o wątkach tasiemcach gdzie ematka strzyka jadem gdy zginie znany himalaista albo znany celebryta, powinnaś załapać, bo zazwyczaj jesteś aktywna w takich tematach.

I jakkolwiek można jeszcze naciągać rzeczywistość twierdząc, w sytuacji gdy utopiły się dzieci w morzu, że te wszystkie wątki i wypowiedzi to z troski o lud ciemny a głupi, to jednak w przypadku himalaistów czy posiadaczy ekskluzywnych łodzi motorowych szukanie targetu na forum ematka, by przestrzec na przyszłość i omówić zasady bhp, brzmi jednak mało wiarygodnie.
  • 71tosia 23.08.19, 19:09
    dla wielu wypadek samochodowym, w którym ginie pedzacy z mocno nadmierna predkoscia kierowca to powod by wystosować apel, żeby go jednak nie nasladowac a dla innych (mam nadzieje jednak nielicznych) będzie to powodem do takiego kierowce podziwiać za fantazje za to ze kochal adrenalinę i szybkie zycie (wlasnie przeczytałam 'wspominia' jakiś innego celebryty o Staraku). Można i tak to opisywac - lubil adrenalinę bral pod uwagę ryzyko i się zabil, dobrze jak tylko siebie bo bywa ze skutki sa bardziej tragiczne.
  • milamala 24.08.19, 13:54
    nenia1 napisała:

cyt. "O zasadach bezpieczeńst
    > wa można a nawet trzeba mówić częściej, edukować, ale niekoniecznie wtedy gdy j
    > eszcze nawet zwłok nie pochowano i nie na zasadzie "myślał, że jest bogiem nie
    > to co ja, ja to zawsze mam kamizelkę" czytaj "ale lekkomyślny idiota, nie to c
    > o ja, taka mądra".
    > Niektóre z was dorabiają sobie jakąś misję do zwykłego obrabiania dup.y, snucia
    > własnych wizji wypadku i bycia ekspertem od pływania motorówką, ciekawe jednak
    > czemu wcześniej jakoś tej "misji" nikt nie krzewił, skoro twoim zdaniem tak wi
    > elu nie umie się poruszać szybkimi motorówkami, a na ematce same znawczynie a t
    > o himalaizmu (też po każdym wypadku hejt aż miło) a to szybkich łodzi motorowyc
    > h.

My ludzie niestety slabo kodujemy zasady bezpieczenstwa bez wstrzasajacego przykladu do tego. Tak zbudowany jest nasz mozg. I nie ma co sie oszukiwac.
    Myslenie "jestem bogiem" towarzyszy zapewne wielu ludziom, zwlaszcza mlodym. Prawo natury. Mlodzi zdobywaja swiat. Musza troche o sobie myslec jak o bogu. Ta tragedia moze im pomoc zejsc z piedestalu.
    Nikt sobie misji nie dorabia.
    Czemu wczesniej? To ja ci powiem, ja zupelnie sie nie znam na zeglarstwie, motorowkach, nawet plywam slabo. Dopiero pare watkow dziewczyn cos niecos mnie o tym pouczylo. Wczesniej nie wiedzialam, ze motorowki tej klasy maja system ktory automatycznie motorowke zatrzymuje gdy kierujacy odchodzi od steru. Teraz juz wiem. Przepraszam, ze to wiem. Smierc Piotra Staraka powinnam uszanowac i nie nabywac zadnej wiedzy z tego zakresu z szacunku do tej smierci. Zachowalam sie nagannie, zero wiedzy o zeglarstwie to najlepsze co mozna zrobic w ramach szacunku do tej smierci.
    No sorry, bez przesady.

• sniyg 24.08.19, 14:06
    milamala napisała:

> Wczesniej nie wiedzialam, ze motorowki tej klasy maja system ktory
    > automatycznie motorowke zatrzymuje gdy kierujacy odchodzi od steru. Teraz juz w
    > iem. Przepraszam, ze to wiem. Smierc Piotra Staraka powinnam uszanowac i nie na
    > bywac zadnej wiedzy z tego zakresu z szacunku do tej smierci. Zachowalam sie na
    > gannie, zero wiedzy o zeglarstwie to najlepsze co mozna zrobic w ramach szacunk
    > u do tej smierci.
    > No sorry, bez przesady.
    >
    Coraz większe opary absurdu... Już nie tylko przestrzeganie innych, ale i nabywanie wiedzy o żeglarstwie... i to wszystko dla mielenia jęzorem... aż żal, że tak rzadko ginie jakiś młody i bogaty celebryta, inaczej pewnie wszyscy bylibyśmy omnibusami, a lekkomyślność i wypadki spadłaby niemal do zera.
  • milamala 24.08.19, 15:12
    sniyg napisał:

cyt. ". Już nie tylko przestrzeganie innych, ale i nabyw
    > anie wiedzy o żeglarstwie... i to wszystko dla mielenia jęzorem... aż żal, że t
    > ak rzadko ginie jakiś młody i bogaty celebryta, inaczej pewnie wszyscy bylibyśm
    > y omnibusami, a lekkomyślność i wypadki spadłaby niemal do zera. "

Normalnie jak cep jakis. Napisalam o tym, ze jedna z tobie podobnych enteligentek zarzucila ludziom, ze sie na nagle znaja na zeglarstwie. Noi niektorzy sie wlasnie znaja, straszne, prawda, ktos sie zna na zeglarstwie, a powinien z uszanowania smierci zapomniec, ze sie na. a inny wogole o tym nie czytac i nic nie poznawac.

A co do tekstu, ze powinno wiecej celebrytow tak umierac to wszyscy byloby omnibusami, to powiem jedno, powstalo to wylacznie w twojej mega chorej glowie. Bo trzeba miec naprawde mega siano pod czaszka zeby cos takiego wysmarowac. "Gratulacje".
  • nenia1 24.08.19, 19:04
    milamala napisała:

> My ludzie niestety slabo kodujemy zasady bezpieczenstwa bez wstrzasajacego przy
    > kladu do tego. Tak zbudowany jest nasz mozg. I nie ma co sie oszukiwac.

Tylko kto się tu oszukuje? Dopiero co dwa dni temu była jedna z największych tragedii w polskich górach. A co dzisiaj mamy?

wiadomosci.wp.pl/imgw-ostrzega-przed-burza-w-tatrach-a-turysci-siedza-i-patrza-jak-leca-na-nich-chmury-6416975418873473a
  • milamala 24.08.19, 19:45
    Nie jestes az tak naiwna zeby myslec ze nauczysz wszystkich. Ale jedno zycie uratowane jest warte aby mowic, mowic i jeszcze raz mowic.
  • nenia1 24.08.19, 19:56
    Bardzo szlachetne.
  • milamala 24.08.19, 22:51
    nenia1 napisała:

> Bardzo szlachetne.

Rozumiem, ze tylko zycie zmarlego bylo wazne. Szaraki moga sobie padac jak muchy, ich pojedyncze zycia nie sa niczego warte.
  • nenia1 24.08.19, 23:00
    Błagam...są granice absurdu...za chwilę zbawisz świat i będziesz matką Teresą ratującą istnienia ludzkie dzięki pisaniu na forum emama...
    Zlituj się i przestań dorabiać ideologię do zwykłego plotkowania (choć z góry wiem, że tego nie zrobisz, tylko będziesz dalej brnąć, dlatego z mojej strony pas, szkoda czasu).
  • katja.katja 25.08.19, 17:26
    Tego rodzaju plotki nikomu nie szkodzą, szanse, że rodzina lub realni bliscy zmarłego są na tym forum i w dodatku przejmują się naszą gadaniną są zerowe.

--
    Nie dam się wygasić!
  • nangaparbat3 23.08.19, 07:57
    Można komentować - zastanowić się, co możemy zrobić, każdy z nas, żeby takich wypadków było mniej. Natomiast uwagi o głupocie ofiar jedynie pozwalają ich autorom upuścić sobie nieco złości, która z wypadkiem i ludźmi, którzy zginęli, nie ma nic wspolnego.
    Więc lepiej chwilkę pomedytować albo poczytać Kazanie na górze.

--
  • katja.katja 23.08.19, 08:43
    Złość też jest/może być dobrą emocją Nango, nie zabraniajmy złości.

--
    Nie dam się wygasić!
  • nangaparbat3 23.08.19, 14:57
    Mylisz doświadczanie z wyrażaniem.

--
  • katja.katja 23.08.19, 21:15
    Mam na myśli jedno i drugie drogi Nango.

--
    Nie dam się wygasić!
  • 71tosia 23.08.19, 13:37
    manewry przy maksymalnej szybkości i niezapięcie pasow w samochodzie to glupota, prawda? Podobne zachowanie na motorowce nazywasz jak? Wyraz rozsądku?
  • nangaparbat3 23.08.19, 14:59
    Kobieto - nie nazywam. On już nie ma szansy zapiąć pasów, z mojej gadaniny nic mu nie przyjdzie.
    W każdym autobusie, jakim jadę, głośno mówię, że warto zapiąć pasy (jeśli są) - sam z siebie nie robi tego prawie nikt.

--
  • katja.katja 23.08.19, 07:51
    Nie ma takiej korelacji Neniu.
    Plotka pełni rolę więzotwórczą, a tu w dodatku szansa, że na niszowe forum wpadnie żona lub ktoś z rodziny jest nikłe więc nikomu krzywdy nasze bajanie nie robi.

--
    Nie dam się wygasić!
  • jola-kotka 23.08.19, 03:11
    Weszlam tu dzisiaj bo czulam ze sie gotuje. Nie wiem co tam napisalas ale mysle ze to nie bylo nic milego, skoro ktos tak zareagowal. Moze ja cie oswiece. Zapewne ta osoba tez nie wiem kto ci tego zyczyl. Miala na mysli ze jak juz cie to spotka to powinno byc upublicznione, powinno sie wylac na ciebie takie wlasnie szambo jak sie wylalo w tym przypadku. To wtedy zrozumiesz czemu powinnas milczec. Twoje przypuszczenia czy refleksje z prawda moga miec zero wspolnego a kogos bola. Oczywiscie powiesz oni tu nie przeczytaja. Nieistotne czy przeczytaja tutaj czy gdzies w sieci czy na wlasnych profilach albo ktos im powie ze ludzie hejtuja. Istotne ze wiedza o hejcie opluwaniu bliskiej im niezyjacej osoby. To nie pomaga w ogromnym bolu i cierpieniu jaki przezywaja. Teraz zastanow sie jak ty bys sie czula gdyby ktos plul na twojego syna czy meza ktory wlasnie umarl. Rozumiesz czy nadal nie?
  • rosapulchra-0 23.08.19, 05:41
    Czee jolu smile
    Mądrze napisałaś. Zgadzam się z tobą.

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • jola-kotka 23.08.19, 12:12
    👍
  • inka754 23.08.19, 06:44
    A nie lepiej nie wchodzić w wątki, które nas nie interesują lub są wg nas "niesmaczne", zamiast wylewać na ludzi falę hejtu, tylko dlatego, że komentują czyjś wypadek lub śmierć. Bardzo lubię panią A W-S osobowość TV czy osobę znaną np. oglądam jej konto na insta, podziwiam urodę i sposób bycia i dlatego śmierć jej męża mną osobiście wstrząsnęła, jest mi jej bardzo, bardzo żal. A takich osób jak ja jest dużo więcej i zdecydowana większość "forumek" w taki sposób przeżywa tą śmierć. Nie widzę w tym nic złego i w przeciwieństwie do ciebie nie życzymy innym tego co nam niemiłe. Tak jak niektóre osoby tutaj chcesz być bardziej papieska od papieża, i jak zwykle ci nie wyszło.
  • katja.katja 23.08.19, 07:49
    A Nagrody Darwina (upublicznienie ludzi, często w ogóle nie związanych z mediami, którzy zginęli w niezwykle głupi sposób) też należałoby zakazać?

--
    Nie dam się wygasić!
  • lena2222 23.08.19, 09:13
    Ja nikogo nie obraziłam ani nie hejtowałam. O nikim nie pisałam źle. Napisałam tylko że zastanawiam się jakbym ja się czuła w takiej sytuacji. wątpię żeby kogoś to bolało ale to sprawa względna. Poza tym ja nie jestem osobą publiczną i ona mi nie życzyła tego żeby o mnie pisali tylko żebym miała męża na dnie jeziora.
  • araceli 23.08.19, 10:45
    lena2222 napisał(a):
    > Ja nikogo nie obraziłam ani nie hejtowałam. O nikim nie pisałam źle. Napisałam
    > tylko że zastanawiam się jakbym ja się czuła w takiej sytuacji.

Przypomnijmy te słowa, żeby nikt nie miał wątpliwości!
    "A mnie nachodzi taka refleksja - czy na miejscu Agnieszki wolałabym mieć męża na dnia jeziora czy być zdradzana?"
    forum.gazeta.pl/forum/w,567,168569681,168569681,Taka_obserwacja_zwiazana_ze_sprawa_Staraka.html?p=168572100

Klasa rynsztoka ale jak pisałam - zabronić pokazywania swojego poziomu się nie da.

--
    Emigrancka troska o ojczyznę:
    araceli: Ty możesz sobie spalić Polskę - co Ci szkodzi! Ja tu mieszkam.
    black_halo: Na zlosc tobie spale.
  • jola-kotka 23.08.19, 12:11
    Nizej zacytowano twoj tekst. A ty bylas prezerwatywa czy dnem tej motorowki, ze wiesz czy byla zdradzana? Zastanow sie troche. Nie wiesz co tam sie stalo nikt nie wie oprocz tej dziewczyny i Piotra no ale on juz nic nie powie. Nie wiesz nie gadasz nie piszesz. W obliczu takiej tragedii domysly zachwaj dla siebie.
  • inka754 23.08.19, 13:20
    Jolu, zauważ, że swoimi komentarzami nakręcasz forum jeszcze bardziej. Po co, skoro cała ta sytuacja cię drażni. Do innych to też się odnosi. Nie wiedziałam, że ś.p. p. W-S był twoim znajomym.
  • double-facepalm 23.08.19, 14:36
    Teoretycznie ze względu na podobny wiek i środowisko mógł być w czasach młodości.
  • lena2222 23.08.19, 16:54
    jola-kotka napisała:

Nie wiesz
    > nie gadasz nie piszesz. W obliczu takiej tragedii domysly zachwaj dla siebie.

Ty wiesz co ja wiem a czego nie wiem, ja nie wiem co ja wiem - logika forum.
    W rzeczywistości nie masz pojęcia kim jestem i co wiem.
    Zakładając że nic nie wiem, to nie mogę napisać że nie żyje bo ciała nie widziałam, a tylko wyczytałam na portalach?
    Zakładając, że jednak wiem to mogę napisać że ją zdradzał czy również mi nie wolno?
  • jola-kotka 23.08.19, 23:52
    Zakladajac ze wiesz mozesz napisac ze ja zdradzal w dwoch przypadkach. 1. Gdy robil to z toba.2. Gdy widzialas to na wlasne oczy ale nie jak pil wino z jakas laska a gdy ja bzykal.
    Tylko zastanawiam sie. Czy trzeba pisac o tym nawet jak sie widzialo. Ty tez nie wiesz kim ja jestem i co wiem. Moge ci tylko powiedziec, ze niezaleznie kim jestesmy to nie jest moment na pisanie tego co wiemy czy jakies spekulacje.
    Abstrachujac od Piotra to wiesz miedzy ludzmi sa rozne uklady i czasami to co innym wydaje sie podle, zle dla innych takim nie jest. Inteligentna jestes w nioski wyciagniesz.
  • lena2222 24.08.19, 19:45
    jola-kotka napisała:
    > Abstrachujac od Piotra to wiesz miedzy ludzmi sa rozne uklady i czasami to co i
    > nnym wydaje sie podle, zle dla innych takim nie jest. Inteligentna jestes w nio
    > ski wyciagniesz.

Tylko właśnie nikt nie napisał że to jest podłe, nikt tego nie oceniał, ani jego jak również laski. I to uważam za słuszne.
  • jola-kotka 24.08.19, 22:35
    Ok. Ja moge napisac ze gdy wyplywal nie byl tylko z ta laska. Przypominam Ze nad jeziora sa domy smile ludzie tam mieszkaja i chcieli do nich doplynac. To nie jest miejsce gdzie tylko Piotrka rodzina ma posiadlosc. Wypadek byl gdy zostala juz ostania osoba no tak slabo wyszlo ze byla to kobieta. I poszla fala hejtu. Przykre ze ludzie go... wiedzac robia sobie uzywke z czyjejs tragedii. Bo to jest tragedia, ginie chlopak w moim wieku, ma cale zycie przed soba. Zostawia rodzicow , zone ktora dlugo sie z tego nie podniesie a przy tym wszystkim musza sie zmagac z okrucienstwem ludzi. Slabe mega slabe ale Polak potrafii.
  • inka754 25.08.19, 15:41
    To po co odprawił ochroniarzy, tym bardziej byli potrzebni skoro odwoził ileś tam osób?
  • triss_merigold6 25.08.19, 15:59
    O 39-latku pisać chłopak? Osobliwe.
  • inka754 25.08.19, 17:02
    I to spoufalanie się - Piotrek.
  • katja.katja 25.08.19, 17:25
    W sumie zachowywał się jak chłopak, więc...

--
    Nie dam się wygasić!
  • bistian 25.08.19, 17:32
    triss_merigold6 napisała:

> O 39-latku pisać chłopak? Osobliwe.

Bo to taki misiek był, patrząc na zdjęcia i filmy, nie żadna gwiazda. W razie konfliktu, pewno dostałby ochrzan, za głupoty które robił, ale nie dostałby w dziób.
  • koko8 23.08.19, 05:47
    Nie wypada. Prostolinijnosć to pozytywna cecha, ale wykaż czasem trochę taktu i dobrych manier.
  • ciszej.tam 23.08.19, 09:52
    czapkowanie celebrytom.

jakos w watku o dziewczynie zamordowanej przez gwalciciela niektore pancie nie mialy oporow przed szkalowaniem ofiary.

ale to byla jakas zwyczajna proletariuszka zatem oczywiscie, wedlug wielu, wszystko wolno.
  • katja.katja 23.08.19, 10:31
    Co to był za wątek?

--
    Nie dam się wygasić!
  • chococaffe 23.08.19, 10:33
    Jak ktoś nie potrafi odróżnić pańci od pańci to jego problem. Być może te same osoby szkalowały zwykła ofiarę, które teraz radośnie "dociekają prawdy" .
  • nangaparbat3 23.08.19, 15:01
    No. (Po polsku "tak", dla niektórych cudzoziemców nie do pojęcia, okazuje się.)

--
  • araceli 23.08.19, 10:38
    ciszej.tam napisała:
    > czapkowanie celebrytom.
    > jakos w watku o dziewczynie zamordowanej przez gwalciciela niektore pancie nie
    > mialy oporow przed szkalowaniem ofiary.
    > ale to byla jakas zwyczajna proletariuszka zatem oczywiscie, wedlug wielu, wszy
    > stko wolno.

Idę o zakład, że były to te same osoby, które brandzlują się obecną tragedią. To jest po prostu taki typ.

--
    Co inni myślą o Tobie to nie Twój interes.
  • inka754 23.08.19, 11:13
    Masz rację taki typ. W wątku "dziś w uwadze TVN" brandz…..y się wieloletnią tragedią pewnej pani. Też nie wolno?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka