Dodaj do ulubionych

Moja matka i moja ciąża.

23.08.19, 15:56
No, powiem wam, jest grubo.
Moja mama (ta od babci i kaukaza) od jakiegoś czasu robi zakupy. Nie byle jakie. Wyprawkę kupuje. Ubranka, leżaczek, mata, łóżeczko, butelki. Parę miesięcy temu, ufnie, powiedziałam, że nie musi, bo przecież ja to kupuję.
I bulwers, bo to nie dla mnie, tylko dla niej!
Żartem pytam, czy o czymś nie wiem.
Żart nie złapany. Wyprawka jest dla niej, bo chce mieć komplet, kiedy będzie u niej dziecko.
I niby fajnie, że chce, że się angażuje, ale znam moją mamę, w tym jest coś niezdrowego. Nigdy nie było mowy o angażowaniu mamy w opiekę (wymagającą kompletu wyprawki).
To znowu jest robienie (tylko) sobie dobrze.
Jak wam to brzmi. Weźcie pod uwagę cienką granicę między dobrą wolą/sercem a szaleństwem.
Bo ja to się jej trochę przestraszyłam.

--
Hope
Edytor zaawansowany
  • mauricella 23.08.19, 16:18
    mo jak to, JESTESCIE w ciazy to sobie mamusia szykuje wyprawke.
    Jaja to bede po porodzie, kiedy usyszysz MOJ dzidzius.. smile zaklad?? smile

i stawiam 1000 dolarow, ze jak bylas mala to UCZYLYSCIE sie razem i ZDAWALYSCIE mature .... jak wiekszosc na tym forum smile
  • tryggia 23.08.19, 16:41
    A, nie, nie. Ja musiałam wszystko sama. Jeśli już, to matka podpinala się pod sukces. I absolutnie nie przeżywa ciąży "razem". Tu chodzi o robienie sobie dobrze.

--
    Hope
  • mauricella 23.08.19, 17:40
    alez oczywiscie !! przeciez to nie o to chodzi, ze matka siedzi na d... z dzieckiem i odrabia lekcje,
    chodzi o to , ze kolezanace mowi: ZDALYSMY mature - jak to ladnie napisalas "podpina" sie pod sukces.
    najpewniej jest "podpieta" pod twoja ciaze i bedzie dosc powaznie "matkowac" dziecku. Bo to JEJ dziecko a nie twoje, podobnie jak wszystkie inne sukcesy pod ktore sie wczesniej podpiela.
  • eliksir_czarodziejski 24.08.19, 09:34
    Teraz już nie mam wątpliwości że jesteś agresywnym trollem.
  • ichi51e 23.08.19, 16:20
    Niepokojace... uncertain

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • mildenhurst 23.08.19, 16:24
    Pierwszy wnuk? Jedynaczka?
  • katja.katja 23.08.19, 16:29
    Obstawiam jak Ty plus ciąża w starszym wieku.

--
    Nie dam się wygasić!
  • quilte 23.08.19, 16:32
    Przecież w wątku o opiece nad babcią tryggia pisała, że ma syna (11 lat?). Nie zostawiłabym dziecka ani na chwilę w domu babci, w którym jest szalona prababcia i kaukaz.
  • tryggia 23.08.19, 16:41
    Nieee, trzecie.

--
    Hope
  • tanebo6.0 23.08.19, 16:31
    Moze to ciaza urojona. Szykuj wiatrak.
  • malia 23.08.19, 16:32
    A co zrobiłaś w koncu z babcią i psem?
  • tryggia 23.08.19, 16:42
    Jest w tamtym wątku.

--
    Hope
  • cruella_demon 23.08.19, 16:33
    Wszystko zależy od intencji.
    Moja koleżanka z pracy ma u siebie w domu drugi komplet wyprawki dla wnuków. Wszystko. Łóżeczko, maty, bujak, butelki, zabawki, nawet pieluchy. Tyle, że ona się wnukami zajmuje w dużym wymiarze czasu i tak jest po prostu łatwiej, zamiast co chwilę wozić wszystkie klamoty tam i z powrotem.
    W przypadku kiedy wzajemne relacje są niezdrowe, budzi niepokój.
    W przypadku opisywanych przez ciebie relacji rodzinnych, w życiu bym nie zostawiła matce niemowlęcia pod opieką.
  • tryggia 23.08.19, 16:42
    No i nie zamierzam!

--
    Hope
  • cruella_demon 23.08.19, 17:06
    Ale ona chyba nie jest tego świadoma...
    Radzę pozbawić złudzeń zanim dziecko się urodzi.
  • lidek0 23.08.19, 17:44
    Skoro nie zamierzasz to co Ci przeszkadza, że tą wyprawkę kompletuje?

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • cruella_demon 23.08.19, 18:20
    Bo to nienormalne. Bo matka ma jakieś chore rojenia, które nie zostaną spełnione i będzie chryja. Bo lepiej żeby jej złudzenia zostały rozwiane zanim się wykosztuje na zbędne i drogie rupiecie.
  • lidek0 24.08.19, 20:16
    Wątpię, żeby ktokolwiek te złudzenia rozwiał /na podstawie tego co piszesz/ więc daj sobie z tym wszystkim spokój, skoncentruj się na swojej rodzinie bo bezproduktywnie tracisz na nią energię kosztem swoich najbliższych.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • chicarica 23.08.19, 16:44
    Mamusia chyba och.jała jeśli myśli, że ktokolwiek zostawi niemowlę w domu, w którym jest agresywny pies i babcia z demencją.
    Prawda? Proszę, powiedz że prawda.

--
    ---
    Sundry: "Chcesz dowcipu, obejrzyj komedię. Chcesz inteligencji, idź do Mensy. To jest forum, tu się tylko bzdury wypisujesmile"
  • tryggia 23.08.19, 17:46
    Prawda 🙂

--
    Hope
  • krowa_morska 23.08.19, 17:22
    Wątku z psem nie kojarzę. Ale niech kupuje, skoro ją stać i sprawia jej to radość. Dziecka zostawiać jej nie musisz, najwyżej będzie bujać kaukaza.
  • eliksir_czarodziejski 24.08.19, 09:36
    krowa_morska napisała:

°<Dziecka zostawiać jej nie musisz, najwyżej będzie bujać kaukaza.

😂😂😂
  • hrabina_niczyja 23.08.19, 17:28
    Myślę, że twoja matka jest wariatka. To już nie toksoza, a gruby obłęd.
  • mikams75 23.08.19, 17:41
    a przy poprzednich wnukach tez tak szalala, czy teraz chce nadrobic?
  • chlodne_dlonie 23.08.19, 17:43
    Hmm..no cóż..nie znam relacji, ani wcześniejszych układów, zatem może i może to niepokoić, jak piszą niektórzy, ale może i być tak, że babcia bardzo (za bardzo..) wczuwa sie w rolę..wink
    Moja Mama miała podobnie, co mnie po części wzruszało, a po części wkurzało, heh
    Wkurzało, bo uważałam za doskonale zbędne i pozbawione ekonomicznego sensu, dublowanie wyprawki i cześci sprzętów (typu przewijak czy wózek) w momencie, gdy wnuczę bywa pod opieką Babci dajmy na to, po dwa razy w tygodniu na dwie godziny wink Przy czym te 2 x 2 to było już w drugim półroczu życia bobasa wink

..ale cóż.. powkurzałam się (bezproduktywnie, bo Babcia wiedziała LEPIEJ..) swoje, na nic się to nie zdało i tyle. Próbowałam czasem, gdy Młoda już nieco od ziemi odrosła zasugerować, że zamiast kupować 'własny' kombinezon, który w razie ewentualnego zamoknięcia na spacerze zostanie przez Babcię natychmiast (!!) przebrany na ten 'babciny' (i tak przecież w domu dopiero, heh), może lepiej kupić JEDEN lepszej firmy, który nie przemoknie. Na próżno, więc zaprzestałam interwencji, szanując nerwy własne, jak i mojej Rodzicielki, która niewątpliwie chciała dobrze, tyle, że 'po swojemu'. Life.. wink

--
    What we need, sustain, exhale and breathe again
    Stop and watch, don't complain
    Hope remains, we still have love (we are back to life)
    We are all insane
  • umi 23.08.19, 18:00
    A ile ta mama ma lat? Moze to juz ten wiek. Póki nie musisz za to płacic, to niech se wiesza chocby i jednorozce w oknach. Ale jesli przeczuwasz, ze ja dogania czas, moze faktycznie lepiej nie zostawiac jej dzieciaka na dłuzej. Nikt z nas nie jest niezniszczalny, starosc łapie kazdego. Niestety.

No, chyba, ze jej sie marzy bycie babcia w pelnym zakresie (nawet, jesli wczesniej nie chciala) i chce miec wszystko na miejscu. Starszego brala nad morze, z tego, co pamietam. Czasem ludzie w pewnym wieku odkrecaja sie i zauwazaja wlasne bledy. Moze jej sie aktywowal tryb perfekcyjna babcia suspicious
  • jak_matrioszka 23.08.19, 18:04
    Granica została przekroczona, gorzej, mosty zostały spalone. Nie zostawiłabym dziecka w domu z dwoma nie w pełni świadomymi kobietami i psem pozbawionym pana (w sensie osoby odpowiedzialnej, nie meżczyzny). Po tym co piszesz, nie zostawiłabym dziecka pod opieka własnej matki nawet u siebie w domu, bo bałabym sie, że pójdzie z niemowlakiem do siebie, bo kto ja powstrzyma?
  • kafana 23.08.19, 18:21
    Moja mieszka daleko i jak rodziłam to wiedziałam ze pojadę do niej kilka razy na dłużej. Zakupiła łóżeczko turystyczne a od znajomych skombinowala krzesełko do karmienia, przewijak, matę, wanienkę. Zostanie na nowe wnukismile
  • al_sahra 23.08.19, 18:52
    Jaka jest Twoja mama, forum wie tylko od Ciebie. Ergo, Ty wiesz to najlepiej.

Tak, na podstawie tego, co sama piszesz, jest toksyczna, zależy jej tylko na robieniu sobie dobrze, a jednocześnie jest oderwana od rzeczywistości. Nie można mieć do niej zaufania i nie należy jej powierzać wnuków.

Nie bardzo rozumiem, czego tutaj oczekujesz poza przyznaniem Ci racji.
  • czekoladazkremem 23.08.19, 22:10
    Kiedy moja matka dowiedziała się, że jestem w ciąży powiedziała, że zwariowałam, po co mi bachor, dziecko to nieszczęście i kula u nogi. Przez całą moją ciążę modliła się, żebym poroniła. Kiedy urodziłam nie odzywała się przez dwa lata, nie odbierała telefonów, co się u niej działo dowiadywałam się przez siostrę i ciotkę. Mój syn ma dziś 11 lat, babcię widział kilka razy, o te kilka imho za dużo, bo za każdym razem go krytykowała, sączyła wredne teksty, wypytywała. Wszystkim rozpowiada, że po tatusiu jest debilem (syn ma pewne problemy i ograniczenia) i na pewno niczego w życiu nie osiągnie. Bardzo bym chciała mieć mamę, która cieszy się na wnuka, kompletuje wyprawkę, planuje pomoc i opiekę. Trzeba to docenić.
  • kosmos_pierzasty 23.08.19, 23:24
    Horror opisujesz... sad
  • milva24 23.08.19, 23:33
    Matka autorki przegina w drugą stronę. Nie wiem czy czasem nie są to objawy jakichś zaburzeń psychicznych.
  • tryggia 23.08.19, 23:58
    Przykro...
    Twoja i moja to dwa bieguny, ale jednakowo niezdrowe. Moja chciała mi pierwsze dziecko zabrać, bo twierdziła, ze się nie nadaję, a ona jest lepszą matką (buahahaha!). Potem się uspokoiła, drugie jakoś przeżyła i znowu jej coś się roi.

--
    Hope
  • yenna_m 24.08.19, 16:52
    Będzie powtoreczka z odbierania wnusia sad
  • cruella_demon 24.08.19, 19:09
    Moja chciała mi pierwsze
    > dziecko zabrać, bo twierdziła, ze się nie nadaję, a ona jest lepszą matką

Uuu grubo.
    dziwię się, że po czymś takim utrzymujesz z nią tak bliskie relacje. W życiu bym dziecka z taką toksyczną, o ile nie psychicznie zaburzoną osobą na wakacje nie wysłała.
  • kosmos_pierzasty 23.08.19, 23:25
    Też się skłaniam do tego, żeby już teraz wyprowadzić ją z błędu co do opieki nad dzieckiem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka