Dodaj do ulubionych

Zdiagnozujcie kobiety

23.08.19, 17:28
Kobieta z rodziny, lat 60.
Kobieta " trzymająca władzę". Ona, z nią o niej...Przekonana o swojej wiedzy, umiejętnościach( nikt nie gotuje lepiej)- ogólnie zna się na wszystkim.
Ogląda jakieś gówniane telewizje śniadaniowe i wszystkich zarzuca " mundrościami" z tych programów( naukowcy udowodnili, że...)
Często zmyśla, dopowiada, tworzy własne historie( kto/ co/ jak). Dręczy syna, synową- bo tylko ona potrafi dobrze dziećmi( wnukami) się zająć.Aktualnie" umiera", wzywa karetkę, trzęsie się ...
Histeryzuje, obgaduje...
Rodzina jest wykończona- teraz obrażona na wszystkich( nie szanują jej).
Co to może być?
Edytor zaawansowany
 • bei 23.08.19, 17:37
  Na starość cechy esencjonują, zapewne wcześniej w niej to już było, skoro teraz wylazło. Chyba, ze niedawno chorowała, tak?
 • aguar 23.08.19, 17:59
  Żadna choroba, co najwyżej zaburzona osobowość, 60 lat to jeszcze nie starość, bez przesady. Wyznaczyć granice i/lub olać.
 • aaa-aaa-pl 23.08.19, 18:22
  Też tak - radziłam.Tylko wiesz..." umieranie", karetka, pewnie zawał.Ludzie trochę się boją tego cyrku.
  Kobita" od zawsze" taka- ale dopieto teraz jej syn " otworzył oczy". I jest przerażony.
 • aaa-aaa-pl 23.08.19, 18:23
  A i wiecznie każe się przepraszać...czasami niewiadomo za co .
 • mauricella 23.08.19, 18:25
  e-matka?
 • ajriszka 23.08.19, 20:37
  Nie. Płeć się nie zgadza.
 • lumeria 23.08.19, 19:33
  Upierdliwość.

  60 lat (jesli nie jest chora) to krzepka babcia. Pozwolić by była obrażona, od tego się nie umiera.

  Wspierać wzywanie karetki, jeśli źle się czuje, samemu zadzwonić po karetkę, jeśli pani zgłosi rodzinie, ze w tym momencie dostała udaru/ataku serca/upadla/itp.

  Odwiedzić w szpitalu jak ja położą. Pomoc zorganizować dochodzącą upiekę jak wróci do domu, by nie wyobrażała sobie, ze poprzez choroby zdobędzie nieograniczona władze nad skacząca nad nią rodzina.

  Często takie cyrki odstawiają panie, które się nudzą - czy ona ma jakieś zajęcia, hobby, koleżanki? Pewnie nie...

 • aaa-aaa-pl 23.08.19, 19:44
  Ma koleżanki, zajęcie..To nie upierdliwość- tylko coś więcej. Taka toksyczna jednostka.
  Ona jest naj...najpiękniejsza, najlepiej ubrana, wie wszystko, nikt tak nie gotuje jak ona.Potrafi skrytykować ubiór synowej- bo jej( !) się nie podoba.
  Obraża się bo syn z synową gdzieś pojechali i jej nie zabrali. Zawsze chce grać pierwsze skrzypce- nawet gdy wchodzi do sklepu, robi to tak, żeby ekspedientki poczuły- wchodzi VIP( w jej mniemaniu). Potrafi być bardzo lekceważąca właśnie wobec ekspedientek( zakupy z nią to koszmar- ptrafi przerwać wypowiedź sprzedawcy- wszak to ona zna się najlepiej).
  Uffff...trochę mi ulżyło( bo bardzo baby nie lubię).
 • lumeria 23.08.19, 19:54
  Taki charakter? Obojętnie czy to zwal upierdliwy czy toksyczny, rady są takie same.

  Jeśli ma swoje koleżanki i zajęcia, to tym bardziej ograniczyć kontakt... Po co oni wysłuchują jej bredzenia? Ma pretensje, ze nie zabrali jej na wycieczkę? Obraźliwie odnosi się do synowej, ekspedientki, dziecka - Sorry mamusiu, nie jesteś w humorze, porozmawiamy innym razem. Zakańczać rozmowę. Wyjść jeśli to konieczne. Grzecznie, kulturalnie, ale stanowczo.

  Wychowali sobie rozbestwione koszmarne babsko, bo nikt nie odważy jej się postawić. Czas to zrobić. • aaa-aaa-pl 23.08.19, 19:57
  Tak właśnie zaczęli robić.Synowa " dorosła" dp tego po 10 latach małżeństwa.Syn - także zrozumiał( długo to trwało), że mamusia jest ostro zaburzona.Ciężko mają- a szkoda, bo fajni ludzie.
 • lumeria 23.08.19, 19:57
  Przepraszam, nie powinnam była napisać, ze "sobie wychowali" - raczej ona to zawsze robiła. Nikt jej nie nauczył, ze jeśli tak się będzie zachowywała, to oni nie zechcą z nią rozmawiać, spotykać się, itp. Nie pozwolili jej poczuć bolesnych konsekwencji jej nieakceptowalnego zachowania.
 • majenkir 23.08.19, 20:13
  aaa-aaa-pl napisał:
  > Ona jest naj...najpiękniejsza, najlepiej ubrana, wie wszystko, nikt tak nie got
  > uje jak ona.Potrafi skrytykować ubiór synowej- bo jej( !) się nie podoba.


  Hahaha, wypisz wymaluj moja swietej pamieci babcia. Potrafila skrytykowac ciotke, ze ta pokrojone pomidory nieladnie na talerzu polozyla big_grin wink.  --
  http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
  Abby&Prada
 • aaa-aaa-pl 23.08.19, 20:25
  Taki typ! Gdyby te same pomidory ona pokroiła- to cud- miód ..
 • 1matka-polka 23.08.19, 19:59
  To je narcyzm.

  --
  "po Polsce krąży groźna amerykańska choroba...zwana polityczną poprawnością. Choroba ta atakuje mózg, powodując całkowitą ...utratę zdrowego rozsądku, zdolności do racjonalnego myślenia i - co może najsmutniejsze - poczucia humoru." A. Kołakowska
 • lumeria 23.08.19, 20:04
  Tyż prowda...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka