Dodaj do ulubionych

Aktualne info o LO Reja w W-wie

24.08.19, 09:31

Poszukuję aktualnych informacji o tej szkole szczególnie jeżeli chodzi o nauczycieli i poziom nauczania matematyki, geografii i angielskiego na poziomie rozszerzonym. Czy dobrze wspomagają uczniów w przygotowaniu do matury? i ogólnie o atmosferze w szkole . . Ktoś wie i się podzieli? Może być na moadek@ gazeta.pl. Dziękuję.
Edytor zaawansowany
  • neospasmina 24.08.19, 09:48
    mój syn kończył mat-geo-ang w tej szkole i mam jak najgorsze wspomnienia, on również
    z rozszerzeń broniła się tylko geografia
    oczywiście zależy, na jaki zestaw nauczycieli się trafi, ale generalnie atmosfera fatalna - połączenie pruskich koszarów, zakładu karnego i zgromadzenia zakonnego
    dobrze, że to już za nami, brrrr...
  • moadek 24.08.19, 09:54
    dzięk wielkie i a dawno skończył?
  • neospasmina 24.08.19, 10:01
    matura 2018
  • moadek 24.08.19, 10:15
    czyli aktualne, a jak byś określiła problem z matematyką, źle tłumaczyli a wymagali czy po prostu był niski poziom ?
  • neospasmina 24.08.19, 10:30
    problem z matematyką miało 95% klasy, zwłaszcza po zmianie nauczyciela w pierwszej klasie (wtedy przynajmniej program był realizowany, oceny fatalne, ale elementy tłumaczenia występowały), potem - jedno wielkie nieporozumienie, rozmowy z mat., wych i dyrekcją - bezowocne, w efekcie połowa klasy zrezygnowała (tak to nazwijmy, choć była to klasyka strategii rankingowo-maturalnej pt. dostaniesz dopuszczającą pod warunkiem, że do matury rozszerzonej nie przystępujesz)
    oczywiście, oficjalnie szkoła podsumowała ten dramat słynnym zdaniem: "klasa się nie uczy"
    kurtyna
  • moadek 24.08.19, 14:32
    Jeżeli nauczyciel dobrze prowadzi zajęcia, realizuje program, pomaga na konsultacjach i motywuje a nie gnoi to jestem w stanie to zaakceptować. Niestety matma rozszerzona nie jest łatwa i rozumiem ze nie wszystkim pisana . natomiast nie toleruje niebotycznych wymagań bez wkładu własnej pracy przez nauczyciela. Do której z tych kategorii zaliczylabys nauczycieli syna ?
  • neospasmina 24.08.19, 15:28
    matematyczka po prostu nie dawała rady nauczyć
    męczyła się i złościłą, w dodatku śmiertelnie bała się dyrektora i tego, że będą nie najlepsze wyniki na maturze, więc nie dopuszczała na wszelki wypadek, może i starała się w ramach swoich ograniczonych mośliwości (nie wiem, bo mnie na lekcji nie było), ale na pewno nie pomagała, nie konsultowała i nie motywowała - co to, to nie

syn dowiedział sie o tym niedopuszczeniu w styczniu i już nie starczyło mu czasu, aby samodzielnie przygotować się do innego rozszerzenia, więc w rezultacie uzbierał mało punktów rekrutacyjnych i pewne kierunki (wymagające rozszerzenia z matmy) stały się dla niego nieosiągalne
    w podobnej sytuacji była jeszcze połowa klasy,
    a maturę podstawową napisali bardzo dobrze, 95-100%
    czyli jednak na rozszerzenie jakieś tam szanse mieli i jakieś punkty by zdobyli
    ewidentnie tu szkoła im zaszkodziła (no ale zdawalność matur w rankingach miała nadal dobrą)
    i ewidentnie szkoła (dyrekcja) problemu widzieć nie chciała
  • moadek 24.08.19, 17:16
    dzięki wielkie neospasmina, chyba już wiem skąd ten nick. smile
  • turzyca 24.08.19, 10:51
    Rej miał opinię kuźni. Samobójców.
    Zasłużoną. "Wiesz, moja koleżanka z klasy nie żyje, myślałam, że ona popełniła samobójstwo, a ona zginęła w wypadku." Cytat autentyczny.
    Drugi autentyczny "dlaczego ludzie przejmują się sesją [na polibudzie na prestiżowym kierunku], przecież to lajcik w porównaniu ze szkołą"
    Ich edukacyjna wartość dodana nie jest na tyle wysoka, żeby równoważyć emocjonalną wartość odebraną.

--
    Masajowie uważają, iż mycie wodą naczyń do mleka daje mleku przykry zapach
  • neospasmina 24.08.19, 11:17
    oczywiście wszyscy mieli korki z matmy, chodzili na kursy maturalne itp.
    rewelacji na maturze nie było
  • moadek 24.08.19, 17:18
    dzięki, pozdrawiam, nie wygląda to zachęcająco
  • neospasmina 24.08.19, 17:24
    nie
    każdemu powtarzam: każde inne LO, byle nie Rej
  • moadek 24.08.19, 17:44
    dzięki jeszcze razsmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się