Dodaj do ulubionych

materac dla nastolatka

24.08.19, 17:20
Jaki wybrać - lateksowy czy piankowy, może z pianki memory? Nie mam pojęcia jakie są wady i zalety obu. Nie chciałabym zdawać się wyłącznie na radę sprzedawcy.
Nie chcę sprężynowego raczej.
Edytor zaawansowany
  • kermicia 24.08.19, 17:34
    Są jeszcze sprężynowe kieszeniowe. Taki planowałam kupić, ale trafiłam na idealny z pianki memory na dziale wyprzedaży Ikei. Jest fajny, spałam raz i było lepiej, niż na moim sprężynowym.
  • fraudes 24.08.19, 17:50
    IKEA niestety odpada, potrzebuję 220 w długości. Jakieś wady tego z pianki memory?
  • kermicia 24.08.19, 20:39
    Ciężko powiedzieć, mamy go od kilku dni. W necie piszą, że te piankowe, bez względu już na rodzaj pianki, nie są przewiewne i bardziej grzeją, nadają się dla zmarzluchów. A między sprężynami jest jakiś tam przewiew. Ale własnym ciałem tego nie umiem potwierdzić wink
  • troompka 28.08.19, 12:04
    ja od momentu zakupu materaca memory jestem jego zadeklarowaną przeciwniczką. Dla mnie był okropny-a lato tegoroczne i spanie na nim to dramat. Materac miał 6 cm wartswę pianki visco, która jest bardzo miękka, co uniemozliwoało jakiekolwiek podparcie, nie usiadlas na lozku bo sie zapadalas, jak probowałam zmienic pozycje z "wyleżanej" to zanim sie dostosowal do nowej to bylo bardzo niewygodnie, zycie seksualne na nim tez umiera smile - wiem wiem-to dla nastolatka, no i meeega gorąco, to było nie do wytrzymania. Materac byl zlozony z 12 cm pianki HR i na to pianka visco-wywaliłam ja i w jej miejsce zakupiłam pianke lateksową-jest o niebo lepiej.
  • fraudes 28.08.19, 12:10
    Bardzo Ci dziekuję za ten konkret!
  • troompka 28.08.19, 12:23
    nie ma za co smile, a jeszcze mogę Ci podpowiedziec moje odkrycie co do pokrowca, bo to tez wazny element materaca. Jak bedziesz miec mozliwosc to kup z materiału Tencel-rewelacja jesli chodzi o wygodę oraz właściwosci, mozna prac w 60 stopniach podczas gdy jakies standardowe maja tylko 30, sa jeszcze jakies Aloe, bamboo, silver-tych nie znam wiec sie nie wypowiem, ale warto czasem dołozyc do lepszego pokrowca.
  • fraudes 28.08.19, 13:21
    wielkie dzięki!!!
  • mary_lu 24.08.19, 18:23
    Moje dziecko ma ten:

www.klinikasnu.pl/materace-piankowe/3-materac-breakdance-hilding-piankowy-5901595009889?utm_campaign=google_shopping&utm_source=plik_xml_gs&utm_medium=zakupy_google&gclid=EAIaIQobChMI5bTCmfSb5AIVy5IYCh2BIQFCEAQYBSABEgL9LfD_BwE

Nie sądziłam, że będzie tak dobry, szukałam na szybko rozmiaru 120 i ten wzięłam na zasadzie „na teraz dobry, za dwa lata najwyżej się wymieni”. Podejrzewam, że wystarczy mu do pełnoletności, komfort spania jest taki sam jak na super hiper memory foam i innych warstwowych bajerach mojego drogiego materaca.
  • berdebul 24.08.19, 21:20
    Zależy - alergik? Wady postawy? Niektórzy nie mogą spac na rożnych piankowych bo grzeją (i człowiek się bardziej poci), albo bo alergia. Nie spotkałam też piankowego twardego, a tylko takie lubię - jakie preferencje ma nastolatek?
  • fraudes 24.08.19, 22:53
    Średniotwardy lubi i nie lubi jak jest za gorąco.
  • anorektycznazdzira 25.08.19, 08:49
    Wybierałam materace w życiu kilka razy.
    Nie ma znaczenia, czy lateksowy czy piankowy, bo jeden i drugi może być beznadziejny jak i bardzo dobry. Nie wiem też, czemu "sprężynowy nie", skoro najlepsze (!) materace mają wielowarstwową organizację ze strefami "zgniotu"wink regulowanymi właśnie przez sprężyny. Mój osobisty ma 2 warstwy różnych sprężyn, plus 2 różne lateksu, plus memory na samym wierzchu. Jest GENIALNY. Materac mojego syna też ma strefy, nie jest tak skomplikowany (bo musiał być niższy żeby zmieścić się w piętrowym łóżku, które akurat ma), syn go kocha. Materac jest z pianki+lateksu.

--
    'Na słońcu jest rzeczywiście znacznie mniej cienia, wiesz?' by król Julian
  • fraudes 26.08.19, 15:01
    Sprężynowy nie, bo po pewnym czai słychać sprężyny, czego osobiscie nie cierpię smile
    takie dziwactwo
  • tairo 26.08.19, 15:17
    A to ty na tym materacu będziesz spać czy syn? Nie kupisz mu wygodnego sprężynowego, bo TOBIE przeszkadza, że MOŻE za jakiś czas U NIEGO będzie słychać sprężyny?
  • fraudes 26.08.19, 15:18
    Ok, nieprecyzyjnie napisałam - mnie przeszkadza, ale jemu tak samo.
  • tairo 26.08.19, 15:29
    Ale wiesz, że nowoczesne materace sprężynowe są trochę inaczej zbudowane niż te z twojego dzieciństwa?
  • fraudes 26.08.19, 16:00
    Ale ja pisze o jak najbardziej współczesnych materacach, z wyższej półki nawet. Niestety.
  • tairo 26.08.19, 16:02
    A szeleszczenie pościeli ci nie przeszkadza?
  • fraudes 26.08.19, 17:27
    A ja Cię poważnie traktowałam... Już, czy jeszcze ze dwie złośliwości i będzie dobrze? uncertain
  • larix_decidua77 26.08.19, 23:10
    Ale kieszeniowe chyba nie skrzypią? Poprzedni miałam z 10 lat i nic nie skrzypiało.
  • tairo 27.08.19, 00:02
    Ja jeszcze nie słyszałam skrzypiącego kieszeniowego, ale fraudes najwyraźniej udało się taki znaleźć.
  • nangaparbat3 26.08.19, 15:09
    Myślałam, że są takie specjalne, co świecą i dzwonią jak tylko nastolatek zacznie się brzydko zabawiać pod kołdrą.
    Właściwie można by na tym zbierać kokosy - materac antymasturbacyjny dla nastolatka.

--
    "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
  • fraudes 26.08.19, 15:17
    Nie nanga, tu chodzi o materac dla kogoś kto szybko rośnie .
    No ale każdy ma swoje skojarzenia.
  • nangaparbat3 26.08.19, 16:04
    Mam nadzieję, że się nie obraziłaś?

--
    "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
  • fraudes 26.08.19, 17:28
    Nie, bez przesady smile
  • semtak 28.08.19, 10:59
    Ja materac kupiłem na iga meble i jestem zadowolony, nie był jakiś drogi bo około 600 zł a jest bardzo wygodny i używam go od 2 lat. Jest to materac kieszeniowy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka