Dodaj do ulubionych

Objawy zaburzeń SI u 2-3 latka

25.08.19, 08:33
Jak w temacie, podzielcie się proszę, jakie objawy Was skłoniły do diagnozy. Będę wdzięczna.
Edytor zaawansowany
 • ichi51e 25.08.19, 08:38
  Czy twoje dziecko funkcjonuje w sposob wyraznie utrudniajacy sobie i tobie zycie? Zwlaszcza gdybporownasz go do innych dzieci?
  To wlasnie.

  --
  wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
 • jeszcze_blizniaki 25.08.19, 08:41
  Zdecydowanie nie. Tylko ostatnio jest bardziej nerwowy, szczypie dzieci bez powodu, jakby inaczej nie mógł odreagować napięcia.
 • wydramarlenka 25.08.19, 09:10
  Przejrzyj sobie ten kwestionariusz, część z niego dotyczy starszych dzieci, ale większość dotyczy też dzieci młodszych.
  Jeśli chodzi o szczypanie dzieci bez powodu i nerwowe zachowania - zastanów się, czy dziecko nie ma problemów logopedycznych. Trudności z nawiązaniem kontaktu skutkują niekiedy takimi zachowaniami. Jeśli otoczenie nie rozumie, o co mu chodzi, mały człowiek frustruje się i próbuje nawiązać kontakt sposobami sobie dostępnymi, czasem nieakceptowalnymi społecznie
 • ichi51e 25.08.19, 09:15
  Zasadniczo po przejzeniu kwestionariusza kazdy ma zaburzenia. Tak naprawde odpowiedz da tylko dobry terapeuta (i oczywiscie ze cos wypatrzy w koncu z tego zyje)

  --
  wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
 • szeptucha.z.malucha 25.08.19, 09:23
  Nie zawsze wypatrzy. Albo wypatrzy lekkie trudności do opanowania dietą sensoryczną.
 • wydramarlenka 25.08.19, 09:29
  Też racja.
  Swoją drogą - bez względu na diagnozę , dobrze jest pozwolić dziecku na zabawy w piaskownicy, huśtawki, zjeżdżalnie, wszelkiej maści małpie gaje, dbać o to, żeby miał okazję nauczyć się jeździć na rowerze (choć z tym dzieci z zaburzeniami SI mają spore kłopoty), nauczyć pływać.
  IMHO może być to równie skuteczne jak zajęcia z panią od SI. smile
  Terapia SI jest w tej chwili tak samo modna jak 20 lat temu ćwiczenia metodą Dennisona tongue_out
 • little_fish 25.08.19, 10:22
  Tylko droższa 😉
 • szeptucha.z.malucha 25.08.19, 11:43
  W przedszkolu/szkole za to zwykle mniej lub bardziej dostępna.
 • bookends 25.08.19, 09:36
  Ależ proszę: niechęć do ubierania, nienawiść do czapek, szalikow, golfow, metek wszelkich, szfow, zagiec, maalicznych włókien, skarpet, rajstop. Oprócz tego nieustanne dlubanie w w buzi, wkładanie wszystkich przedmiotów do buzi, gryzienia zamków, ubrań pod szyja. Permanentne wiercenie się, zakładanie nóg na szyję, wygnanie nóg w każdą stronę, zwisanie głową w dół z mebli przeróżnych, turlanie itp - to wszystko podczas czynności stacjonarnych np. słuchania bajek, jedzenia, podczas zajęć w przedszkolu. Oprócz tego nspieranie całym ciałem na mnie, ojca i innych ludzi, brak poczucia odległości, kiepska koordynacja oko ręką - późno nauczyła się pić z normalnego kubka, po prostu przechylala na Maxa i lala na siebie zawartość. Nadruchliwosc ogromna, kłopoty ze skupienie uwagi. Ciągle się o coś uderzała, potykala - miloardcsiniakow, otarc, zadrapan. Obsesyjnie hustala się na huśtawce. W wieku ok 2 lat opanowała samodzielne hustanie i mogła tak godzinami bez przerwy. Za to sprawność w innych dziedzinach była kiepska. I jeszcze wiele innych. Teraz ma 7 i idzie do szkoły i już się boję. Jest oczywiście dużo lepiej, ale szału nie ma. Nadal zwisa ze wszystkich sprzętów, wierci się, rozlewa, ale jest bardzo sprawna fizycznie i potrafi się skoncentrować. O dziwo mała motorynka jest bardzo ok. 3 lata terapii si.
 • tryggia 25.08.19, 09:46
  Mój starszy miał diagnozę w 6 r.
  Wcześniej: nadwrażliwość sluchowa (zatykal uszy przy odkurzaczu), dotykowa (szczególnie w buzi - zero grudek, szorstkosci, maliny i brzoskwinie mają potworną szczecinę). Problemy ze snem (szarpniecia po spadku napięcia). Do tego wpadał, przewracał, uderzał, wylewał ponadprzecietnie. I lubił mocne ściskanie oraz karuzelę (wszystko po prostu bardziej, dużo bardziej).
  Po diagnozie 2 lata ćwiczeń i dużo zwykłego ruchu (basen, piłka) i inny człowiek. Teraz ma 13 lat i prawie nic mu nie zostało, oprócz wydziwiania z jedzeniem.

  --
  Hope
 • elenelda 25.08.19, 14:23
  Biorąc pod uwagę, że sensoryka dojrzewa do 9r.ż. bardzo prawdopodobne, że bez terapii też by minęło. Wystarczyłoby więcej ruchu, basen, rower, piłka.
 • tryggia 25.08.19, 21:45
  Whatever.
  Było strasznie, jest ok.

  --
  Hope
 • szeptucha.z.malucha 25.08.19, 22:20
  Mnie uczono, że do 7 r.ż.
  Ale znam dorosłych z dużymi problemami. Pewnie u 10-15% samo nie przechodzi ale fakt, żel udzie uczą się kompensować, unikać sytuacji, czy rozwijają się u nich wtórnie lęki/ nerwice (zwłaszcza przy nadwrażliwości na ruch, dotyk).
 • anoraak 25.08.19, 22:18
  Czy można zapytać o co chodzi z wydziwianiem z jedzeniem. Mam podobny egzemplarz choć chyba był mniej ekstremalny, przeszło mu w wielu dziedzinach ale z jedzeniem coraz gorzej
  Mój ma 12 lat, je tylko wybrane produkty, moim zdaniem wszystko musi być chrupkie, twarde, nie lubi zup, kremów, jogurtów etc. Ja daję radę z wyżywieniem ale tegoroczne wakacyjne obozy udowodniły, że jest problem.
 • ichi51e 25.08.19, 22:24
  A ma szczoteczke elektryczna?

  --
  wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
 • szeptucha.z.malucha 25.08.19, 22:30
  Zwykle masaż szczoteczką przy myciu zębów wystarcza, czasem pomaga przed jedzeniem poddanie kostki lodu - zmniejsza awersję, znieczula na drażliwe konsystencje.
 • 3-mamuska 25.08.19, 22:58
  Gdzie czytałam ze chrupie jedzenie uzależnia. Sam efekt chrupania. Działa jakoś na nasze ciało . Stad przekąski maja często taka konsystencje jak popcorn chipsy.

  --
  -----------------
  Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka