Dodaj do ulubionych

Czy palenie tytoniu szkodzi tez na mozg?

25.08.19, 13:22
Chcialam sie podzielic z wami moim dzisiejszym doswiadczeniem, moze poradzicie co robic.
Nie lubimy siedziec caly dzien na plazy, jak juz idziemy to na kilka godzin zwykle rano jak jest luzniej i nie ma takich upalow.

No wiec siedzimy sobie na tej pustej plazy, to jest duza plaza wiec nie ma tak jakby miejsc lepszych i gorszych, i nie jest jakos bardzo tloczno nawet w godzinach szczytu jest duzo miejsca blizej wody itp Nagle bach, ktos przychodzi i rozwala sie z 5 metrow od nas, mimo ze wkolo puuuuustki.
Ok, nie mozna nikomu zabronic, tylko ze dziad wstretny porozkladal dobytek jakby polowe domu przywiozl i zaraz odpala papierosa. Zona dolacza. Po chwili juz dusimy sie i musimy uciekac w inne miejsce.

Ja nie wiem naprawde co mam robic, bo niestety ekspozycja na dym zdarza mi sie ciagle. Nie rozumiem jaki cel ma przysiadanie sie do kogos, mimo ze calusienka plaza jest wolna i smrodzenie mu.

Macie jakies sposoby na takich ludzi? Jak sie zachowujecie w takiej sytuacji?
Edytor zaawansowany
  • ichi51e 25.08.19, 13:25
    Jak na razie to oni maja sposob na pusta plaze

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • rosapulchra-0 25.08.19, 15:31
    😃😃😃

--
    Ty milden samotna zdaje jesteś to może się wymienicie usługami? Bo pewnie też masz z tym problem. by bergamotka77
  • umi 25.08.19, 16:19
    Prawda. To bylo wrogie przejecie plazy suspicious
  • demodee 25.08.19, 13:25
    Może to była promocja jakiejś marki papierosów?

Co facet jarał?
  • krelia 25.08.19, 14:11
    ale skad mam wiedziec, skoro zaczelam sie dusic od dymu
  • demodee 25.08.19, 15:25
    No to może to taka promocja niepalenia była, a ci ludzie to byli fanatycy?

Ty, co prawda nie paliłaś wtedy na tej plaży, ale może było coś w Twoim zachowaniu czy wyglądzie, że sądzili, że zaraz zaczniesz palić i oni Cię z tej plaży skutecznie zgonili?
  • krelia 25.08.19, 15:54
    Skad pomysl ze stary palacz napietnowany w swoim wygladzie nalogiem, moze cos sadzic?
  • rosapulchra-0 25.08.19, 17:29
    Ciebie też trudno podejrzewać o myślenie, krelia 🤣

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • tanebo2.0 25.08.19, 13:35
    Sposób jest prosty. Bierzesz na plaże bomboxa i gdy tylko się zbliżą puszczasz muzykę klasyczną. Z doświadczenia wiem że nie podejdą.

--
    Lubię to! Właśnie w tym kierunku bym chciała iść. Że też facet potrafi doradzić z sensem, a baby nie.
  • krelia 25.08.19, 14:11
    Bomboxa to oni tez mieli, tez mi sie wydaje ze z muzyka rowniez wypadalo by sie umiescic troche na uboczu a nie zwalac sie niemalze na plecy innych crying
  • ajriszka 25.08.19, 13:36
    A palenie w miejscach publicznych jest dozwolone?
    Rozumiem ten ból, w życiu nie miałam papierosa w ustach, nienawidzę zapachu dymu tytoniowego.
    Znając siebie, oddalam się od tych ludzi w inne miejsce...ale może powinno się grzecznie poprosić o niepalenie?
  • krelia 25.08.19, 14:10
    Wiesz, ja takie proby mam za soba, nie przynosi to efektu bo zaniem palacza dymu nie czuc, pozostaje teatralne kaszlenie i fukanie z obrzydzeniem ale nie podejrzewam ze ich to rusza, jak sam jestes nieszczesliwym czlowiekiem to nie zalezy ci zeby inni byli szczesliwi
  • jematkajakichmalo 25.08.19, 13:37
    Chciałam napisać, że palenie tytoniu szkodzi przede wszystkim na mózg, ale po namyśle stwierdzam, że to niemożliwe, bo palacze są z zasady bezmózgami. I jak tu od takich wymagać myślenia?

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • krelia 25.08.19, 14:08
    Ale choc odrobina wstydu, ze sa w szponach tak parszywego nalogu?
    Ja bym sie po katach chowala sad
  • eat.clitoristwood 25.08.19, 15:38
    jematkajakichmalo napisała:

> Chciałam napisać, że palenie tytoniu szkodzi przede wszystkim na mózg, ale po n
    > amyśle stwierdzam, że to niemożliwe, bo palacze są z zasady bezmózgami. I jak t
    > u od takich wymagać myślenia?

napisałaś o sobie. Najwyraźniej umiejętność pukania w klawisze, niechby na ekranie smartfąki czy tabletki, nie wymaga posiadania inkryminowanego organu.
  • krelia 25.08.19, 15:50
    wez, taki smierdzacy tablet palaczy, z ekranem zaslinionym z okruszkami tytoniu…. slabo mi jak mozna w tym dymie w ogole trafic w klawisze?
  • elle_du_jour 25.08.19, 16:34
    o jejku jejku, jestę taka wrażliwa... wyobraź sobie, że palacze całują się i uprawiają seks. przed chwilą było ci słabo, teraz już pewnie torsji nie powstrzymasz.
  • pitupitt 27.08.19, 23:25
    Trafiliśmy w czuły punkt???😂

--
    Z zasady nie wchodzę dwa razy do tego samego wątku, więc prawdopodobieństwo, że przeczytam wasze "cięte" riposty, jest żadne big_grin
  • jematkajakichmalo 25.08.19, 16:10
    Od razu widać kto pali big_grin

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • eat.clitoristwood 25.08.19, 16:25
    jematkajakichmalo napisała:

> Od razu widać kto pali big_grin

Ponad dziesięć lat temu przestałem. Niemniej uważam, że w niektórych aspektach rządzi histeria. Palacze są ewidentnie poniżani, nie dyskryminowani, a właśnie pogardliwie odzierani z ludzkiej godności. Szczególnie widać to na lotniskach, gdzie zamyka się ich w przezroczystych klatkach, jak małpy w zoo. Rozumiem, że niepalący nie lubią dymu ale nie usprawiedliwia to agresji, z jaką często odnoszą się do palaczy.
    I proszę, zostawmy na boku pieprzenie o szkodliwości dymu tytoniowego. Bo w tym wątku nie o to chodzi.
  • krelia 25.08.19, 16:29
    Jak to nie chodzi o szkodliwosc?
    Zaskakujesz mnie taka interperetacja mojego przekazu…
    ale ale ty jestes palaczem wiec bagatelizujesz bierne palenie
  • zbyfauch 25.08.19, 18:09
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • krelia 25.08.19, 19:35
    Nie rozumiesz ze jak ktos nie ma do czynienia z dymem, to taki palacz za ramieniem to jak zamkniecie w komorze gazowej?
  • potworia116 25.08.19, 19:57
    Ile razy cię zamknięto w komorze gazowej i na jak długo?
  • gama2003 25.08.19, 16:43
    Sorki, ale dym przeszkadza mi w oddychaniu. Jak każdemu niepalącemu, dławi, dusi i śmierdzi. Znasz bardziej podstawową potrzebę niż oddychanie ? Mam nieoddychać ? Zresztą staram się to robić, gdy czuję dym, uciekam od niego.
    To kto tu jest dyskryminowany ?
    Skoro ten dym taki fajny to chyba zamknięcie z nim z akwarium podnosi upojne doznania, czyli dla palących frajda. Za tę samą kasę nawciągają więcej, sam zysk.
    Bo chyba nie powiesz, że dymisz wszystkim z altruizmu, niech też coś z tego smaku mają ?
  • miss_fahrenheit 25.08.19, 17:27
    gama2003 napisała:

> Bo chyba nie powiesz, że dymisz wszystkim z altruizmu

"Dymienie wszystkim" jest brakiem kultury, a w skrajnych przypadkach wręcz chamstwem. Można też śmierdzieć kilkudniowym potem, wylaną na siebie połową butelki duszących perfum (przodują w tym niektóre panie, choć i panom się zdarza), wonią alkoholu etc. Rzecz w tym, że tu nie ma stwierdzenia, że ktoś niedbający o komfort ludzi wokół jest niewychowany, tylko jasne określenie: palacz = głupiec. To równanie śmierdzi brakiem logiki i kultury, bardziej niż dym z papierosa.
  • krelia 25.08.19, 19:38
    to wytlumacz dlaczego ten dziad usiadl 5 metrow ode mnie, skoro jest bardzo madry?
  • miss_fahrenheit 25.08.19, 21:16
    Trzeba było zapytać.

Skąd założenie, że jest bardzo mądry?
  • krelia 25.08.19, 21:21
    Bo zarzekacie sie ze na pewno nie glupi
  • miss_fahrenheit 25.08.19, 22:12
    Fascynujące big_grin
  • yuka12 25.08.19, 16:43
    Przez większość życia czułam się dyskryminowana jako niepaląca, do dzisiaj zresztą się to zdarza. Do tego dochodzi astma i przypadkowe wdychanie czyjegoś dymku papierosowego kończy się dla mnie atakiem duszności. Tak więc chwilka przyjemności palacza na przystanku, na ścieżce w parku czy na przerwie w pracy przy drzwiach wejściowych dla mnie kończy się kilkudniowymi problemami z oddechem.
    Poza tym tak ciężko zrozumieć, że spora część palaczy śmierdzi, podobnie wszelkie należące do nich rzeczy? I kto z nas dobrowolnie chce się narażać na smród? A niepalących zmusza się do codziennego funcjonowania w tym smrodzie, łącznie z produktami ze sklepu, jeżeli ktoś popala na zapleczu. Smacznego ☹️.

--
    "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
  • cauliflowerpl 25.08.19, 16:49
    Właśnie dziś rano siedziałam w kawiarni i doleciał mnie z zewnątrz dymek.
    I sobie pomyślałam, jak to cudnie, że wprowadzono zakaz palenia w lokalach. Swego czasu już zupełnie zrezygnowałam z wychodzenia do barów w zimie, bo się wytrzymać nie dawało.
  • madami 26.08.19, 12:33
    cauliflowerpl napisała:

> Właśnie dziś rano siedziałam w kawiarni i doleciał mnie z zewnątrz dymek.
    > I sobie pomyślałam, jak to cudnie, że wprowadzono zakaz palenia w lokalach. Swe
    > go czasu już zupełnie zrezygnowałam z wychodzenia do barów w zimie, bo się wytr
    > zymać nie dawało.

choć pewnie rzesze smordziarzy będzie smęcić o wrednej dyskryminacji, szczególnie w zimie wink
  • zbyfauch 25.08.19, 18:14
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • gama2003 25.08.19, 18:23
    Niech palą ile chcą. Ale tak, by niechętni dymowi tego nie MUSIELI wdychać.
    Serio nie rozumiesz ?
  • yuka12 25.08.19, 20:05
    Nie mieszkam w Krakowie 😁. I nie pogardzam palaczami. Po prostu pokazuję inną stronę "dymka" dla tych, co nie palą. Którzy b. często zresztą mają w pogardzie otoczenie. Ot i wszystko.
    Dodam, że bardzo cieszą mnie obecne przepisy, że mogę posiedzieć w kawiarni czy pociągu bez trucia się wyziewami czyjegoś nałogu. Wreszcie.

--
    "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo
  • madami 26.08.19, 12:28
    No bidulki powinni przecież palić w samolocie, maleństwa dyskryminowane.

Agresja wynika z tego, że palacz powinien smrodzić sam sobie, ludzie nie mają ochoty tego wąchać a są przez palaczy zmuszani.
  • potworia116 25.08.19, 19:30
    Całkiem sporo wybitnych intelektualistów było palaczami, niektórzy są nimi nadal.
  • demodee 25.08.19, 13:42
    > Macie jakies sposoby na takich ludzi?

Czasami udaje mi się w takiej sytuacji wydobyć z siebie gazy jelitowe i czasami to skutkuje. Ale, ponieważ nie codziennie jadam strączkowe, myślę sobie, że przydałyby się jakieś puszki z gazem (zapach identyczny z naturalnym) i to jest pomysł na jakiegoś start-upa.
  • krelia 25.08.19, 14:07
    Swietny pomysl, ale mi sie wydaje ze oni maja stepiony wech po wieloletnim paleniu, wnioskuje to po pomarszczonych twarach i glebokich glosach, i w ogole zadnego zapachu nie czuja crying
  • taki-sobie-nick 25.08.19, 21:05
    Panie i panowie, alcistki i barytoniści to ofiary nałogu!

(o basistach już w ogóle nie ma co gadać...)
  • krelia 25.08.19, 21:09
    Palacza rozpoznam nawet przez telefon, wiec sobie nie drwij
  • taki-sobie-nick 25.08.19, 21:11
    Uhm. I jak będzie nadawał alfabetem Morse`a.
  • mdro 25.08.19, 14:02
    Piszemy z awanturą do bookingu big_grin

Naprawdę, dziewczyny, ciągle gadacie z tym trollem?

--
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • rosapulchra-0 25.08.19, 15:37
    Też się nadziwić nie mogę?

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • cauliflowerpl 25.08.19, 15:17
    No mają coś z mózgami...
    W windzie w mojej klatce schodowej wisi duża tabliczka "palenie zabronione". A kretyn jak nie rozumiał, tak nie rozumie. Z tego co kojarzę, nie ma w naszej klatce cudzoziemca nieznającego języka, palących dzieci poniżej wieku szkolnego też nie kojarzę. No jak nic dorosły, a jednak idiota...
  • demodee 25.08.19, 15:27
    Może mieszkańcy Twojego bloku myślą, że to taka sugestia, jak znaki drogowe?...
  • cauliflowerpl 25.08.19, 15:30
    No najwyraźniej.
  • gama2003 25.08.19, 16:07
    U mnie jest to samo. Uważam, że zdecydowana większość palaczy, bardzo bliska 100% to ludzie pozbawieni empatii dla niepalących/ nie rozumiejący, że to capi niemożebnie/powoduje kaszel, ataki astmy, nudności itd u wrażliwych. Wszyscy niepaląca wrdług takich kretynów przesadzają. Przy czym zrób palaczowi ciężką krzywdę i jego dyskomfort czymkolwiek.....oj, cierpiał będzi, narzekał i walczył o zakaz i karę chłosty przynajmniej.
    Nienawidzę dymu papierosowego, szkodzi mi bardzo. Unikam jak potrafię. Ale muszę chodzić ulicami i korytarzami.za palaczami. Którzy po.prostu muszą. Muszę wąchać smród dymu palących przy oknie sasiadów. Niepalący są bezsilni. Prawo nie działa, chociaż jest. Gdyby powszechnie karano za palenie w miejscach publicznych to byłoby cudnie. Wysokim i bolesnym mandatem.
    Palacze by nie chcieli bulić i szybko by się nauczyli.
  • cauliflowerpl 25.08.19, 16:09
    A wiesz, że na ematce padło kiedyś stwierdzenie, że dym z papierosów wcale nie śmierdzi, a niechęć do niego spowodowana jest wyłącznie czynnikiem psychologicznym big_grin Otóż niepalący wie, że to papieros i dlatego mu śmierdzi. Gdyby nie wiedział, to by kuźwa pewnie pachniało różami big_grin
    To jest mój absolutny hit w kategorii "największy idiotyzm przeczytany na ematce".
  • gama2003 25.08.19, 16:15
    Kojarzę wateczek. To ciekawe czemu lecę nagle zamykać okna, nawet ciemną nocą.
  • krelia 25.08.19, 16:23
    Kurcze, a mi jest dzis tak po prostu smutno nad ich glupota.
    Jeszcze rozumiem ze on musi zapalic wszedzie - przed wejsciem, idac itp itd, ale wlazi na plaze i siada tuz kolo malych dzieci mimo ze caaaaala plaza jest pusciusienka….
    nie sadze ze to miala byc jakas zosliwosc, a wiec jak rozlegla musi byc ich glupota?????????????????????????

Wlasnie, tylko zakazy i kary bo nic do tego wypalonego mozgu nie trafia
  • mrs.solis 25.08.19, 15:33
    Moglas spytac o to tego faceta jaki mial cel przysiadac sie obok was i wam kopcic pod nosem.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • rosapulchra-0 25.08.19, 15:39
    Po co? Ma tak nudne wakacje, że musi się na forum produkować.

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • krelia 25.08.19, 15:47
    O, wreszcie watek w ktorym mozesz sie wykazac, bo na paczke piapierosow na pewno cie stac?
    Dawaj, napisz cos sensownego na obrone waszej braci tytoniowej
  • rosapulchra-0 25.08.19, 17:36
    Nie palę. Po raz kolejny znowu trafiłaś kolanem w nogę od stołu. A ty coś o myśleniu piszesz? 🤣🤣🤣

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • krelia 25.08.19, 19:32
    To czym ty sie zajmujesz w waolnym czasie- na restauracje cie nie stac, na hotele tez nie, myslalam ze siedzisz i kurzysz, to dla ciebie tylko wylewanie zolci forum jest jedna jedyna rozrywka
  • rosapulchra-0 25.08.19, 21:24
    Nadal znasz się na moim życiu i moich możliwościach finansowych jak kura na pieprzu. Ale pisz dalej! Dobrze ci idzie robienie z siebie koncertowej idiotki 😂😂😂

--
    Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
  • krelia 25.08.19, 15:53
    Wiesz, ja juz probowalam wiele razy grzecznie, a takze informujac ze ja to na raka nie chce umrzec, albo mowiac ze tu jest zakaz, i to w ogole nie dziala oni ci na prayklad powiedza ze wcale nie smierdzi bo jest wiatr, albo odsuna reke na 30 cm ze niby jak tam trzymaja to juz nie smierdzi.
    Dlatego pytam co wy robicie, bo mi rece opadly

• gama2003 25.08.19, 16:13
    Biorę bety i odchodzę na 100 metrów. Jak polezie za mną powtarzam. Jak polezie tak trzeci raz dzwonię na policję, że mnie napastuje.
    Jak policja nie pomoże to jestem już tak wściekła, że duszę gołymi rękami. Zwykle chwilę przed tym palacz odpuszcza, nazywając mnie wariatką.
    I uspokaja się kolejnym papieroskiem...
  • krelia 25.08.19, 16:27
    Odeszlam 20 metrow udajac ze mdleje od dymu, facet zaraz przyplynal droga wodna na materacu w nasza strone i obserwowal, potem poszlismy juz wiec nie mogl nas dalej dreczyc….
  • gama2003 25.08.19, 16:45
    Jezu, może chciał Cię po omdleniu reanimować usta - usta takim popielniczkowym oddechem.....
  • taki-sobie-nick 25.08.19, 21:09
    Nie dziwię się, że obserwował, skoro robiłaś z siebie kretynkę.
  • krelia 25.08.19, 21:14
    Nie, chcial popatrzyc na skrawek pieknego swiata wolnego od smrodu i dymu, wie ze to dla niego szklany sufit
  • taki-sobie-nick 27.08.19, 23:50
    Dlaczego? W przerwach między jednym papierosem a drugim ma tego pięknego świata mnóstwo. tongue_out

Metafora szklanego sufitu źle użyta.
  • taki-sobie-nick 25.08.19, 21:29
    Jak polezie tak trzeci raz dzwonię na policję, że mnie napastuje.

Skoro lata za tobą po plaży... tongue_out
  • taki-sobie-nick 25.08.19, 21:07
    Czy sprawców smogu (fabryki, palących byle czym, zmotoryzowanych) też informujesz, że na raka nie chcesz umrzeć?
  • krelia 25.08.19, 21:12
    Czy zmotoryzowani wjezdzaja na plaze i ustawiaja wlaczony samochod 5 mtrow od czyjegos koca? Jesli wjada to poinformuje, tak samo tych z fabryki i palacych byle czym
  • taki-sobie-nick 25.08.19, 21:28
    No cóż, skoro bytujesz wyłącznie na plaży...
  • edelstein 25.08.19, 21:57
    Jeszcze w hotelach bez WLANu i restauracjach bez lyzek😉

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • mrs.solis 25.08.19, 23:54
    krelia napisał(a):

> Dlatego pytam co wy robicie, bo mi rece opadly
    >

Poprosilabym najpierw grzecznie zeby rozlozyli sie ze swoimi petami troche dalej, mowiac, ze mam astme, a jak nie chcieliby posluchac to chlusnelabym woda w te palace sie pety, albo zaczelabym kopac w piasku niczym pies sypiac im go na kocyk.

--
    http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
  • ykke 25.08.19, 16:56
    Idę i grzecznie proszę o wypalanie papierocha w pobliżu wydmy. Na razie działa. Ba, oszczędzam delikwentom kasę, bo palą o wiele mniej muszac ruszyć tyłek. Na kocu lecialby jeden pet za drugim.

--
    Izka

"Dzień bez śmiechu to dzień stracony"
  • raczek47 25.08.19, 17:42
    Byłam świadkiem, jak pani zwróciła uwagę palącym na plaży mężczyznom, że dym na nią leci, a ona właśnie jest po ciężkim zapaleniu płuc i przyjechała nad morze wdychać jod i zregenerować organizm.
    Panowie przeprosili, zgasili papierosy i przenieśli się gdzie indziej.
  • krelia 25.08.19, 19:37
    ale dlaczego to trzeba zwracac uwage i pokazywac zaswiadczenie od lekarza?
  • krelia 25.08.19, 19:39
    Ale zagrzebuja te pety potem w wydmie czy jak?
  • taki-sobie-nick 27.08.19, 23:50
    Bzdura, nie każdy palacz jest chain smokerem.
  • milamala 25.08.19, 17:46
    Nie mam niestety, ale wkurza mnie to straszliwie.
    Jedynie walczyc by wszystkie miejsca publiczne byly wolne od papierosa. I zeby to bezwzglednie bylo przestrzegane. Niech se smrodziarze we wlasnej chalpie pala.
  • edelstein 25.08.19, 17:59
    Oho toll probuje wywolac kolejna g...burze.
    Pare sie zlapalo, jak widac nie tylko palacze maja problem z mysleniem.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • konsta-is-me 25.08.19, 19:18
    Temat palaczy zawsze chwyta i przynosi oczekiwany efekt.
    Licze na jakies 500 postow piejacych oburzeniem.
  • rosapulchra-0 25.08.19, 19:22
    A trollica będzie z radości zacierać ręce. Inna trollica zaraz napisze o ruchu na forum i reklamach i w ogóle wszystko będzie cacy big_grin

--
    Można mieć wykształcenie wyższe, ale niekoniecznie podstawowe. by Figrut
  • krelia 25.08.19, 19:33
    to ic stont na jakis watek o szydelkowaniu albo 500 +
  • rosapulchra-0 25.08.19, 21:25
    Żaden mnie nie dotyczy big_grin

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • krelia 25.08.19, 21:43
    Nic cie tu nie dotyczy wiec opusc nasze towarzystwo bo to za wysokie progi dla ciebie, pap papapa
  • rosapulchra-0 26.08.19, 12:00
    Na pewno! Odezwała się wysoka kultura osobista! 🤣🤣🤣

--
  • alpepe 25.08.19, 19:26
    ok, to się dopisuję, też nie znoszę palaczy.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • krelia 25.08.19, 19:36
    po co obrazasz forumki, fajek ci zabraklo a sklepy zamkniete i musisz odreagowac?
  • edelstein 25.08.19, 21:27
    Dlaczego sklepy mialyby byc zamkniete?🤔

--
  • krelia 25.08.19, 21:31
    Ale fajek zabraklo czy nie?
  • edelstein 25.08.19, 21:54
    Logicznym jest,je jesli sklepy sa otwarte to niczego nie braknie🤣

--
  • krelia 25.08.19, 21:57
    jak sa otwarte i mozesz kupic fajki to czemu sie tak rzucasz?
  • edelstein 25.08.19, 22:06
    Ale po co mam kupowac fajki?

--
  • milamala 25.08.19, 19:55
    edelstein napisała:

> Pare sie zlapalo, jak widac nie tylko palacze maja problem z mysleniem.

Palacze na pewno maja problem z mysleniem, i to bez wyjatku.
    Choc faktycznie lepiej w inny bardziej skuteczny sposob walczyc z tym palacym/smierdzacym/szkodzacym talatajstwem.
  • taki-sobie-nick 25.08.19, 21:34
    Im mniej palaczy, tym bardziej ematka nimi gardzi.
  • ajriszka 25.08.19, 21:42
    A...Ty palisz?
  • krelia 25.08.19, 21:44
    przeciez widac od razu kto tu pali a kto nie, palacz nie ukryje swojego nalogu ani na zywo, ani przez telefon ani na forum
  • ajriszka 25.08.19, 22:03
    krelia napisał(a):

> przeciez widac od razu kto tu pali a kto nie, palacz nie ukryje swojego nalogu
    > ani na zywo, ani przez telefon ani na forum

Nie sądzęsmile
  • taki-sobie-nick 26.08.19, 01:41
    Troll rozpozna palacza nawet po sygnalizacji żeglarskiej. Takiej za pomocą chorągiewek. tongue_out
  • ajriszka 25.08.19, 21:45
    Ja nie gardzę palaczami. Po prostu przeszkadza mi obecność dymu tytoniowego w sferze publicznej. Nie robię też scen z tego tytułu. Ot, taka "alergia".
  • ajriszka 25.08.19, 21:53
    Pogarda to zbyt mocne słowo...
  • taki-sobie-nick 26.08.19, 01:42
    Istotnie, twoje wpisy dowodzą, że nie gardzisz. Przeszkadza ci, i to jest najzupełniej zrozumiałe. Nie jestem za paleniem, tylko przeciw pogardzie, ale niektórym ematkom (i trollom) trudno to rozróżnić.
  • krelia 25.08.19, 21:45
    bo sie nie ma do czynienia z nimi tak samo jak z mordercami i zlodziejami i jak sie taki pojawi obok to jest szok
  • ajriszka 25.08.19, 21:47
    krelia napisał(a):
    > bo sie nie ma do czynienia z nimi tak samo jak z mordercami i zlodziejami i jak
    > sie taki pojawi obok to jest szok

Ale Ty chyba nie porównujesz palacza do mordercy?

• milamala 25.08.19, 21:49
    ajriszka napisała:
    > Ale Ty chyba nie porównujesz palacza do mordercy?

Palacz wplywa na zdrowie niepalacza. A jego nalog niestety przyczynia sie do powstawania chorob smiertelnych.
  • taki-sobie-nick 26.08.19, 01:45
    Jeżdżenie samochodzikiem (nie mówimy o dostawczakach, karetkach, straży pożarnej etc) też się przyczynia.

blogspalinowy.pl/spaliny-samochodowe-ich-zawartosc-i-wplyw-na-czlowieka/
  • krelia 25.08.19, 21:50
    i mordowanie i palenie normalne nie jest, nie doszukuj sie podtekstow
  • milamala 25.08.19, 21:48
    taki-sobie-nick napisała:

> Im mniej palaczy, tym bardziej ematka nimi gardzi.

Nic podobnego, skad taka irracjonalna mysl. Ilosc palaczy nijak sie ma do poziomu niecheci. Tak samo nie lubie byc truta przez smierdzieli niezaleznie czy jest ich duzo czy malo.
  • taki-sobie-nick 26.08.19, 01:37
    Myśl wcale nie jest irracjonalna. Ematka nie liczy palaczy, rzecz jasna, ale ciągła nagonka sprawia, że jest ich coraz mniej. Jednocześnie agresja rośnie.

Co do trucia: samochodziarze/palący byle czym/fabryki/przetwórnie...
  • bei 25.08.19, 19:53
    Palenie szkodzi ale nie wszystkim. Na plaży najbardziej lubię spacery brzegiem, ale gdybym miała leżeć to wolałabym bez zadymiaczy😊. Zapewne przeniosłabym ręcznik dalej. Nie palę i nie lubię dymu, ale bardziej wykurza mnie hałaśliwa rodzinka. Jeśli to są śmiechy, zabawa dzieci to OK, ale jak ktoś krzyczy na dzieci, albo gra głośno radio- to odsuwam się. Nie zawsze jest gdzie uciec, więc nie miałaś aż tak źle😊
  • milamala 25.08.19, 19:57
    bei napisała:

cyt. Nie palę i nie lubię dymu, ale bardziej wykurza mnie hałaśliwa ro
    > dzinka. Jeśli to są śmiechy, zabawa dzieci to OK, ale jak ktoś krzyczy na dziec
    > i, albo gra głośno radio- to odsuwam się. Nie zawsze jest gdzie uciec, więc nie
    > miałaś aż tak źle😊

A ja wlasnie juz predzej zniose halasliwa rodzinke (choc z wieeeeelkim trudem), palaczy cholernym nie moge zcierpiec.
  • taki-sobie-nick 25.08.19, 20:48
    Dusicie się mając palaczy pięć metrów od siebie? Lekarza polecam, pulmonologa.
  • ajriszka 25.08.19, 21:25
    Nie duszę się...ale jeśli dym leci w moją stronę to jest to wkurzające i drażni mnie to.
  • nickbezznaczenia 25.08.19, 21:25
    Tak. Bierne.
  • lumeria 25.08.19, 21:30
    >Czy palenie tytoniu szkodzi tez na mozg?

Trudno powiedzieć, czy palą, bo mają uszkodzony mózg, czy uszkadzają mózg paląc. Taki dylemat - co było pierwsze, kura, czy jajo?
  • taki-sobie-nick 25.08.19, 21:33
    Ha, ha, bardzo śmieszne. Prawie tak śmieszne jak obsesja społeczna na punkcie palaczy.
  • lumeria 25.08.19, 21:52
    Przy tak rozpowszechnionej wiedzy o szkodach, które palenie wyrządza w organizmie mnie naprawdę zastanawia dlaczego ludzie palą.

W wielu miejscach palenie zaczyna być postrzegane jako przypadłość marginesu społecznego.
  • krelia 25.08.19, 21:53
    ale przeciez to jest margines spoleczny, nawet alkoholicy juz lepiej wypadaja
  • edelstein 25.08.19, 22:07
    Czubaszek byla marginesem spolecznym?😈

--
  • lumeria 29.08.19, 15:23
    Pani Czubaszek jest calkowicie poza marginesem, bo umarła kilka lat temu....
  • ajriszka 25.08.19, 22:06
    Nie mam pojęcia dlaczego zaczynają palić...
    A potem: nałóg. Jedni siedzą w necie, inni palą, piją itp.
  • taki-sobie-nick 26.08.19, 01:40
    Ludzie palą, jak wiadomo, wyłącznie z niewiedzy. Z tegoż powodu piją i podejmują ryzykowne zachowania.

Bliska mi osoba paliła, obecnie nie pali. Druga bliska mi osoba pali. Dlatego nie toleruję chamówy odnośnie palaczy ("palenie z powodu uszkodzenia mózgu"). Poniatno?
  • cauliflowerpl 26.08.19, 08:11
    Swoją drogą, całkiem jak ze słuchaniem reaggetonu big_grin
  • lumeria 29.08.19, 00:01
    Ogladanie teledyskow reaggetonu jest zdecydowanie zabojcze! Pierw oko bieleje... potem ciało się trzęsie big_grin big_grin big_grin
  • homohominilupus 29.08.19, 08:32
    cauliflowerpl napisała:

> Swoją drogą, całkiem jak ze słuchaniem reaggetonu big_grin

Albo disco polo wink

--
    Early to bed and early to rise makes a man wealthy and healthy and wise wink
  • ultimate.strike 25.08.19, 21:32
    Dziad był w spodenkach? Jeżeli tak, to masz odpowiedź, co szkodzi na mózg.

--
    Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
  • krelia 25.08.19, 21:38
    raczej byl w majtkach
  • ultimate.strike 25.08.19, 21:48
    Czyli w spodenkach. Linkowałem niedawno artykuł o tym, jak to badziewie szkodzi noszącym je mężczyznom oraz ich potomstwu.

--
  • krelia 25.08.19, 21:51
    To byl dziadek stojacy nad grobem, jakie potomstwo ma miec?
  • ultimate.strike 26.08.19, 00:09
    Potomstwo to już ma, pewnie same ofiary spodni taty.

--
  • kebabbathehutt 28.08.19, 23:42
    Ty to chyba jestes ofiara taty spodni...zabawnie by sie nawet ciebie czytalo, gdybys przestal to samo w kolko opowiadac. Teraz to juz zwyczajnie nuda wieje.
  • astrologia333 26.08.19, 12:11
    Następnym razem weź ze 3 wiadra napełnij wodą i rozlewaj dookoła do piosenki " tańcząca w deszczu".
  • monia.i 28.08.19, 00:59
    Uzbrajam się w cierpliwość. To taka rada, którą mi zapodał jeden forumowicz na moje zniecierpliwienie, gdy narzekałam, że stada dzieci bez dozoru wrzeszczą ile sił pod moimi oknami. Nie bacząc na uwagi. Miały całkiem zdrowe płuca smile Pozbyłam się się skrupułów - skoro nie idzie uspokoić małego stada szarańczy - jedna fajka gadziny nie zabije.
  • joann_80 28.08.19, 10:06
    Cały świat przeciw Tobie. Jak Ty to robisz, że ściągasz na siebie wszystko co złe?

--
    To co się zaczyna na 192... to nie IQ. To jest IP. (by Krejzimama)
  • aerra 29.08.19, 12:09
    Szkodzi, bardzo szkodzi.
    Dużo paliłaś w młodości?

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka