Dodaj do ulubionych

Jak dobrze wyglądać

25.08.19, 14:12
w tramwaju?

Otóż jechałam ja wczoraj tramwajem do pracy i do wagonu wszedł człowiek z blizną. Blizna była bardzo nieładna, na dole uda, kolanie i łydce. Pasażer miał krótkie spodnie i dlatego było ją widać. Człowieka tego kojarzę z siedzenia gdzieś na trasie tramwaju, na legowisku, w towarzystwie jakby psa, i wystawiającego nogę na widok publiczny, puszkę z drobnymi takoż.

Po wejściu do tramwaju człowieka z blizną dwie pasażerki podniosły larum, że to obrzydliwe, że w przestrzeni publicznej nie wypada i że jest nawet jakiś przepis w regulaminie tramwajowym. Chciały też pójść z tym do motorniczego, ale jak się sprawa skończyła nie wiem, bo musiałam wysiąść, gdyż jechałam do roboty.

Jakie jest zdanie ematek - czy w przestrzeni publicznej każdy może pokazywać się z dowolnymi zmianami skórnymi i jak zareagowałyby ematki w takiej sytuacji?
Obserwuj wątek
      • mae224 Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 14:34
        Serio? Odwracasz wzrok? Jechałam w pociągu z Panem, który właściwie miał na całym ciele blizny po poparzeniach. Lato. Krótki rękaw i szorty. Rozmawiał ze mną, miałam odwracać wzrok?? Miał się zakryć w upał?
        • alpepe Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 14:36
          Ale szacunek, myślisz, że on teraz czyta Emamę?

--
          "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
        • demodee Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 15:32
          > Sa jakies normy od kiedy deformacja jest odrazajaca?

Może wtedy, gdy ukrycie tej deformacji jest łatwe i niekłopotliwe? Na przykład w przypadku tego wczorajszego pasażera nie byłoby dla niego kłopotem przecież założenie spodni z długimi nogawkami, skoro nie pracował akurat? Albo dla ludzi z zaawansowanym trądzikiem nałożenie jakiegoś makijażu?

Jeśli chodzi o bielactwo, to chyba jest to nawet łatwiejsze niż przy trądziku.
            • edelstein Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 15:54
              Jak masz ciemniejsza karnacje to te biale plamy wygladaja dosc osobliwie. Czym ciemniejsza tym bardziej sie rzucsja w oczy.
              www.google.com/search?q=bielactwo&client=ms-android-samsung-ga-rev1&source=android-browser&prmd=inv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiPsfL8jJ7kAhXIYlAKHcw3B4wQ_AUoAXoECA8QAQ&biw=412&bih=774&dpr=2.63#imgrc=yhcBSgA8THaGFM

Ostatnio spotkalam ciemoskorego albinosa, pierwszy raz na zywo,wczesniej tylko z programow Wojciechowskiej.

--
              "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
          • 35wcieniu Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 15:52
            Noszenie długich spodni w upale nie jest niekłopotliwe. Ktoś ma się grzać i pocić w imię czego? Makijaż w upale podobnie. Pomijam już że przy niektórych terapiach trądziku specjalnie się z makijażu rezygnuje.

--
            - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
            - Ale jak przez głowę?
            - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
          • katriel Re: Jak dobrze wyglądać 26.08.19, 00:45
            > nie byłoby dla niego kłopotem przecież założenie spodni z długimi nogawkami, skoro nie pracował akurat?

Osobie niepracującej też może być gorąco.

> Albo dla ludzi z zaawansowanym trądzikiem nałożenie jakiegoś makijażu?

Nałożenie makijażu zawsze jest kłopotem. Wymaga czasu, nakładów finansowych (zakup kosmetyków), a potem ma się na skórze obrzydliwą lepką warstwę. W dodatku wzmaga trądzik.

--
            Kaczki jedzą muchy; muchy jedzą robaki; Indianie jedzą kaczki, muchy i robaki; dzikie koty jedzą Indian; biali ludzie jedzą dzikie koty; i w ten sposób wszystko ślicznie się układa. (Mark Twain)
          • jehanette Re: Jak dobrze wyglądać 26.08.19, 10:26
            Przerażacie mnie ludzie! Co komu przeszkadza blizna?? trądzik ???, bielactwo ???? Może jeszcze krzywe nogi i włosy w nosie? Obrzydliwa to jest żałoba za paznokciami, brud, brak higieny, a nie jakieś rzeczy na ciele! Ogarnijcie się!

--
            Error 404
            • katja.katja Re: Jak dobrze wyglądać 26.08.19, 10:46
              Musielibyśmy nie być ludźmi by nie zwracać zupełnie uwagi na odrażający (z dowolnego powodu - zasłużonego typu brud i nie zasłużonego typu choroba czy blizny) wygląd, to cecha antropologiczna, wdrukowana w mózgi od czasu kamienia łupanego.

--
              Nie dam się wygasić!
    • alba27 Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 14:32
      Wydaję mi się że jest to indywidualna kwestia estetyki . Jednemu przeszkadza blizna, innemu trądzik a jeszcze innemu gruby tyłek w krótkich spodenkach. Pewne widoki zaburzają mój obraz świata, ale staram się z tym walczyć. Czyiś wygląd nie powinien być moją sprawą.
    • kaka-llina Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 14:58
      Mój znajomy miał wypadek, po którym miał ponad 50% ciała w oparzeniach,brzuch, ręce, twarz, głowa, uszy.. Ma blizny na twarzy, uszu prawie nie ma. I co? Do końca życia ma siedzieć w domu? Burke założyć, czy co?
    • zona_mi Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 15:05
      W regulaminie wrocławskiego MPK można nakazać opuszczenie pojazdu osobie "budzącej odrazę brudem lub niechlujstwem". Z tym się zgadzam, bo nieraz ktoś tak śmierdzi, ze nawet po jego wyjściu jeszcze długo czuć w całym pojeździe.
      Blizny to inna sprawa i nie sądzę, by były powodem do nie korzystania z komunikacji miejskiej.
    • chatgris01 Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 15:11
      Przestrzeń publiczna, jak sama nazwa wskazuje, jest dla wszystkich.
      BTW, w dawnych czasach, kiedy nie istniała chirurgia plastyczna ani współczesna medycyna, za to było więcej wojen, pojedynków i wypadków, zdeformowanych i oszpeconych chorobami i wypadkami ludzi widywało się w przestrzeni publicznej znacznie więcej, i nikt na nich nie zwracał szczególnej uwagi.
      A ostatnio trend na chowanie się jakby się odwraca:
      www.cosmopolitan.fr/grande-brulee-la-courageuse-julie-devient-la-star-d-instagram,1992310.asp
      www.instagram.com/douzefevrier/?hl=pl

--
      http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
    • edelstein Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 15:17
      Matko, a z swiezo zasklepiona rana po wypadku mozna? moj znajomy cierpi na bielactwo, jak on to mowi jest laciaty, tez powinien sie nie pokazywac ludziom? A z tradzikiem?

--
      "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
        • edelstein Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 15:48
          Juz dawno sie od tego odeszlo,jesli rana nie jest gleboka to lepiej sie goi przy dostepie powietrza.
          Wiec ostatnio lazilam sobie z strupem na pol reki i przy 30stopniach w cieniu nie zamierzalam zakladac nic z dlugim rekawem.Z reszta od razu przy tych temperaturach sie wszystko przyklejalo i rana sie otwierala.

--
          • demodee Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 16:08
            > Wiec ostatnio lazilam sobie z strupem na pol reki i przy 30stopniach w cieniu nie zamierzalam zakladac nic z dlugim rekawem.Z reszta od razu przy tych temperaturach sie wszystko przyklejalo i rana sie otwierala.

Strupów to się chyba rzeczywiście nie bandażuje, bo mają podsychać, ale też i nie wystawia się ich na światło słoneczne, bo słońce drażni wszelkie rany. Dlatego najlepiej na rękę ze s trupem jednak założyć nieprzylegający długi rękaw z naturalnych włókien, żeby był jednocześnie i cień i przewiew.

> Z reszta od razu przy tych temperaturach sie wszystko przyklejalo i rana sie otwierala.
            Pewnie dlatego, że słońce podrażniało strup wystawiony bezpośrednio na UV.
      • konsta-is-me Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 16:33
        Kiedys (nie wiem czy wciaz) byl przepis, ze nie wolno bylo zostac pielegniarka, przy widocznych bliznach potradzikowych (nie samym zmianach zapalnych)
        Mialam kolezanke ktora z tego powodu dopiero po 40-tce zaczela kariere jako asysytentka stomatologa.
            • demodee Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 17:54
              > A tytuł wątku brzmi "Jak dobrze WYGLĄDAĆ"

Tytuł wątku jest nieprzypadkowy, bo nawiązuje do poradników "Jak dobrze wyglądać/po 40/nago/z nadwagą/itp." Bo jakoś tak jest, że większość ludzi chce dobrze wyglądać, z czego żyją autorzy takich poradników i koncerny kosmetyczne. Jednak niektórzy ludzie - pozostańmy przy moim wczorajszym współpasażerze - idą pod prąd i, mogąc przy niewielkim wysiłku wyglądać lepiej (np. zakładając spodnie z długimi nogawkami), jednak tego nie robią.

Zastanawiam się dlaczego. Niektórzy mają z tego profity, a inni? Jakie mogą być inne przyczyny? Chęć podważania tabu "gładkiej skóry"? Radość z zażenowania bliźnich?
              • zla.m Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 18:52
                demodee napisała:

> rąd i, mogąc przy niewielkim wysiłku wyglądać lepiej (np. zakładając spodnie z
                > długimi nogawkami), jednak tego nie robią.
                >
                > Zastanawiam się dlaczego. Niektórzy mają z tego profity, a inni? Jakie mogą być
                > inne przyczyny? Chęć podważania tabu "gładkiej skóry"? Radość z zażenowania bl
                > iźnich?

Obstawiam wygodę własną oraz głębokie w dupiemanie co do reakcji społeczeństwa (ewentualnie naiwną wiarę, że ludzie zachowają się...ehem... jak ludzie i nie będą się gapić/awanturować/pokazywać palcami). Żeby nie było, postawa wygoda + wdupiemanie ma moją pełną aprobatę.

--
                Niewiele osób wie, że oprócz Międzynarodowej Olimpiady w Programowaniu istnieje również Paraolimpiada w tej dziedzinie. Z ramienia Polski startuje w niej zawsze wydział Filologii Polskiej.
              • jehanette Re: Jak dobrze wyglądać 26.08.19, 11:07
                > Zastanawiam się dlaczego. Niektórzy mają z tego profity, a inni? Jakie mogą być inne przyczyny? Chęć podważania
                > tabu "gładkiej skóry"? Radość z zażenowania bliźnich?

Ależ masz chory umysł. Jest lato. W lecie większość osób ma potrzebę nosić krótkie stroje, więc je nosi. Myślisz, że ów człowiek zakładając rano te szorty chichotał złośliwie, wyobrażając sobie ilu ludzi "zażenuje"? Myślę, że miał to w głębokim poważaniu.

--
                Error 404
              • iwoniaw Re: Jak dobrze wyglądać 26.08.19, 11:13
                Ty tak serio? Sądzisz, że ktoś ubierając się w letni, upalny dzień przed wyjściem z domu myśli o tym, kto i jak bardzo zareaguje na jego widok, a nie kieruje się pogodą i własnym komfortem termicznym? Facet założył krótkie spodenki najprawdopodobniej tylko i wyłącznie dlatego, że jest ciepło, strój jest odpowiedni na miasto i tyle. A że ma bliznę na nodze? No ma. Zapewne dopóki rana się nie zagoiła nosił opatrunki zgodnie z zaleceniami lekarza - tak robi zdecydowana większość ludzi. A teraz została tylko blizna, więc może znów chodzić normalnie, co też czyni.

--
                "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
    • ajriszka Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 15:36
      Boże kochany, czy ja doczekam takiego momentu, kiedy to ludzie, nie będą się bezczelnie wgapiać w drugich?
      I oceniać, oceniać to sobie można we własnych myślach.
      Nie rozumiem jak można być na tyle chamskim aby na coś takiego zwrócić głośno uwagę?
      Pytanie: czy to zdarzyło się w Polsce??
    • mrs.solis Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 15:52
      Powiedzialabym tym durnym babom zeby sie cieszyly, ze to nie one maja tak pokiereszowana noge i zeby zamknely jadaczke.
      Mi osobiscie nie przeszkadza widok blizn. Kazdy ma prawo ubrac sie jak chce , a jak komus sie nie podoba widok czyjejs blizny moze odwrocic wzrok i na nia nie patrzec.

--
      http://s17.rimg.info/94f1aa849ae7d6fc1cd7782d5aa29dac.gif
      • demodee Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 15:56
        > a jak komus sie nie podoba widok czyjejs blizny moze odwrocic wzrok i na nia nie patrzec.

A czy te pasażerki nie zareagowały zgodnie z instynktem? Bo chyba mamy w podświadomości zakodowany lęk przed osobami z chorą skórą? Ktoś taki może przecież roznosić choroby, większość chorób zakaźnych objawia się wypryskami na skórze.

Oczywiście, wiadomo, że blizną się człowiek nie zarazi, ale dzięki temu instynktowi choroby zakaźne roznoszą się wolniej, nieprawdaż?
        • 35wcieniu Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 16:01
          big_grin Jednak trollowanie o przenoszeniu nagrobków do muzeum szło ci jakoś lepiej.

--
          - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
          - Ale jak przez głowę?
          - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
          • iwoniaw Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 16:49
            No a jeśli ktoś ma trądzik, to co? Ma sobie torbę na głowę założyć?

--
            Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
            Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
            • demodee Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 17:29
              > No a jeśli ktoś ma trądzik, to co? Ma sobie torbę na głowę założyć?
              Trądzik się leczy, medycyna ma duże sukcesy na tym polu. Poza tym w czasach, kiedy ja sama byłam trądzikowata już isniały mazidła lecząco-kamuflujące.
              • iwoniaw Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 18:26
                No owszem, leczy się - tyle że to leczenie nie jest natychmiastowe, zwłaszcza jeśli ktoś ma ostrą postać. W szpitalu takiego chorego raczej jednak przez kilka miesięcy trzymać nie będą w izolacji od ócz wrażliwej publisi, tylko dostanie zalecenia/leki i musi normalnie żyć - chodzić do pracy, załatwiać sprawy na mieście itd.

--
                "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
                • demodee Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 18:29
                  > No owszem, leczy się - tyle że to leczenie nie jest natychmiastowe, zwłaszcza jeśli ktoś ma ostrą postać.

Ok. Ale jest różnica między pryszczami na twarzy, które zakryć może tylko kwef a blizną na nodze odzianej w krótkie spodnie.
                  • iwoniaw Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 18:44
                    Dla mnie ani pryszcze ani blizna uroku oczywiście nie dodają, ale bez przesady, żeby postulować, by posiadający je ludzie się musieli jakoś specjalnie zasłaniać - co piszę jako osoba, która by się pewnie jakoś sama zasłaniała, bo osobiście źle się czuję z wywalonymi na wierzch mankamentami (tzn. zasłaniałabym bliznę na nodze, pryszczy na twarzy raczej nie, bo jednak w naszym kręgu kulturowym lepiej jednak odbierany jest pryszcz na widoku publicznym niż burka) - ale dlaczego miałoby mi to przeszkadzać u innych ludzi? Zresztą kto i gdzie miałby tu stawiać granice? Nie gdzie indziej jak na emamie przeczytałam parę lat temu oburzenie, że "jak można pokazywać i nie zasłonić"... śladów po ukąszeniach komarów. Jak bardzo mamy się dostosowywać do cudzych standardów estetycznych? Przypomnę, że wątek jest o _bliźnie_, nie o sączącej się ranie, nie o pryszczu nawet, nie o brudzie czy smrodzie, więc nie ma mowy o kwestiach epidemiologicznych ani inwazyjnych w stopniu uniemożliwiających zignorowanie bez ruszenia się z miejsca (wystarczy odwrócić wzrok). Jakby gość nie miał ręki i np. wystawał mu kikut z krótkiego rękawka, to sytuacja byłaby analogiczna. Też go wtedy wywalić z tramwaju?

--
            • edelstein Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 17:39
              Odpowiedzialam na post w ktorym padlo stwierdzenie,ze blizna jest oznaka chorej skory.Tradzik dalam jako przyklad choroby skory.

--
          • demodee Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 17:22
            >Blizna to nie zaden wyprysk na skorze i niczym sie od niej nie zarazisz.

Racjonalnie to wiem, ale instynkt jednak każe mi odsuwać się od osoby z trądzikiem. I odwracać wzrok, bo to jednak nie jest przyjemny widok. Poza tym, gdybym jednak na trądzik patrzyła (gdyż na przykład zamierzam zostać dermatologiem), to mogłabym zostać oskarżona o wgapianie się.
              • katja.katja Re: Jak dobrze wyglądać 26.08.19, 10:56
                Tak, bo takie osoby (co zrozumiałe, jest pełno chamskich i bezczelnych ludzi co nawet skomentują) są przewrażliwione na swoim punkcie i przypadkowe spojrzenie mogą odebrać jak "wgapiania się" lub atak, więc na wszelki wypadek odwracam wzrok.

--
                Nie dam się wygasić!
    • livia.kalina Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 17:34
      W przestrzeni publicznej nie powinno pojawiać się ze zmianami skórnymi związanymi z czarną ospą, bądź inną chorobą zakaźną w fazie zarażania. Wszystkie inne pomysły to jakieś bzdury.

--
      super_hetero_dyna:
      "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
        • livia.kalina Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 18:05
          Przeszkadza mi, że żeby przeżyć musi żebrać. Że ma blizny i wcześniej miał rany, że cierpiał. Nie przeszkadza mi, że „ razi mnie estetycznie”. Rozumiesz, jak u normalnego człowieka.

--
          super_hetero_dyna:
            • livia.kalina Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 21:28
              Powiedzże mi droga triss, dlaczegoż ty- taka inteligentna, zdolna, pracowita, ogarnięta i ze 100% wpływem na swoje życie jesteś wielokrotną rozwódką, z dziećmi z każdym z innego ojca, partnerką alkoholika, zawodowo biurwą w kiepsko płatnej pracy bez perspektyw? Przecież każdy jest panem swojego losu, czyż nie? W życiu wszystko się toczy, jak sobie zaplanujemy, a los nas zawsze wynagradza za ciężką pracę i sumienne starania. A może jednak nie?

--
              super_hetero_dyna:
              • sasanka4321 Re: Jak dobrze wyglądać 26.08.19, 03:42
                >Powiedzże mi droga triss, dlaczegoż ty- taka inteligentna, zdolna, pracowita, ogarnięta i ze 100% wpływem na swoje życie jesteś wielokrotną rozwódką, z dziećmi z każdym z innego ojca, partnerką alkoholika, zawodowo biurwą w kiepsko płatnej pracy bez perspektyw? Przecież każdy jest panem swojego losu, czyż nie? <

A to mnie tez w Triss fascynuje! Ile razy czytam jej wypowiedzi, przecieram oczy ze zdumienia big_grin . Ktos, komu sie w zyciu - patrzac pod katem tak zwanego "sukcesu zyciowego" - nie powiodlo praktycznie nic. A potencjal byl, niewatpliwie. Natomiast wszystkie wybory zyciowe byly bledne. I w koncu laduje z panem konkubentem robotnikiem budowlanym w blokowym mieszkaniu w nieciekawej dzielnicy i wykloca sie o alimenty starszego dziecka i tupta do pracy polegajacej na przekladaniu papierkow za smieszne pieniadze... Ojca nie lubi. Siostry nie lubi. Na forum skupia sie jedynie na dowalaniu tym, co maja jeszcze gorzej niz ona. A to nie jest proste, malo kandydatow big_grin
              • edelstein Re: Jak dobrze wyglądać 26.08.19, 10:52
                Od dawna sie nad tym zastanawiam, a juz szczegolnie w tym kontekscie bawi mnie podkreslanie przez Triss "kapitalu kulturowego"i przekonanie,ze tylko ona ten kapital posiada.

--
    • milamala Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 17:37
      Mozna a nawet trzeba. Kazdy ma prawo do przestrzeni publicznej: piekny i brzydki, madry i glupi, czarny i bialy, z bliznami czy bez. Zachowanie pan zenujace, powinny zostac wyproszone przez motorniczego.
    • umi Re: Jak dobrze wyglądać 25.08.19, 18:32
      Myslalam, ze to watek modowy big_grin Mam uniwersalny pomysl dla kazdego - mozna sie przebrac za skrzynke na listy. Muzulmanie chyba nawet cos takiego wynaleźli. Mysle, ze obie plcie spokojnie moga nosic suspicious
    • madami Re: Jak dobrze wyglądać 26.08.19, 09:56
      Mnie przeszkadza smród w przestrzeni publicznej, smrodziarzom zakazałabym wstępu

Otwarta rana, zaropiała itp. jest też sprawą dyskusyjną bo istnieje możliwość zarażenia siebie albo innych.

Ale zwykłe zmiany skórne? Blizna to zasklepiona rana więc niebezpieczeństwa nie ma.
    • jehanette Re: Jak dobrze wyglądać 26.08.19, 10:18
      Tak, każdy może. W regulaminie zwykle jest zapis odnoszący się do "uciążliwości", kiedyś w Wawie był oprotestowany przez aktywistów zapis o "budzeniu odrazy", teraz ucywilizowany. Co komu przeszkadza blizna? Zarażą się może? Co za ludzie...

--
      Error 404
    • ortolann Re: Jak dobrze wyglądać 26.08.19, 11:00
      demodee napisała:

>
      > Po wejściu do tramwaju człowieka z blizną dwie pasażerki podniosły larum, że to
      > obrzydliwe, że w przestrzeni publicznej nie wypada i że jest nawet jakiś przep
      > is w regulaminie tramwajowym.
      Ciekawe jak panie reagują na osoby z widoczną niepełnosprawnością (np. na wózku), z deformacjami (np. brak jednej kończyny).
      Poza tym kto ma oceniać co jest brzydkie, a co nie jest. Mnie nie obrzydzają takie widoki, raczej jestem (niezdrowo) ciekawa medycznych przyczyn konsekwencji.
      A jeśli np. ten pan (czy ktokolwiek inny) uznałby, że uroda tych pań krzyczących mu nie odpowiada i są w jego oczach okropnie paskudne to czy też miałby to zgłaszać motorniczemu?

--
      http://s17.rimg.info/5aa663295cabae0e0baed1538c766a3b.gif

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka