Dodaj do ulubionych

Stopa żelazka

26.08.19, 07:51
Jaka jest najbardziej praktyczna? Aluminiowa z jakąś powłoką (taką miałam - żelazko singer że sklepu na L.), ceramiczna, czy ze stali szlachetnej?
Moje żelazko się sprawdzało, dopóki ostatnio nie stopilam na nim czegoś. Teraz pomimo tego, że je wyczyscilam, klei się do niektórych tkanin.
Nie chce wydać więcej niż 120zl, bo rzadko prasuję.
Poradźcie proszę
Edytor zaawansowany
  • mikams75 26.08.19, 08:23
    nie znam sie na nazwach, ale nie kupuj z taka jakby chropowata/matowa, wybierz gladka, sliska.
    Ta pierwsza miala byc jakas tam nieprzywierajaca, a przywieralo i tak, doczyscic sie nie dalo, poza tym slabo sie slizgala po tkaninie. Z gladka powierzchnia zelazko niemalze samo sunie i latwiej wyczyscic. Mam w takie jakby prazki, gladkie, polecam. Ale nie mam wielkiego porownania, wczesniej mialam z chropowata (teflon?) i bylo o wiele gorsze.
  • szorstkawelna 26.08.19, 14:42
    Dzięki za radę. Chciałam kupić przez Internet, ale skoro istnieją szorstkie stopy, to chyba będę musiała wybrać się do sklepu.
  • mikams75 26.08.19, 23:05
    one nie sa tak naprawde szorstkie ale jak pomacasz kilka, to zauwazysz wyraznie roznice. Sprawdzilam i to gladkie co polecam, to wlasnie steam glide philipsa.
  • mikams75 26.08.19, 23:08
    i jednak lepien obejrzec w sklepie, wziac do reki, zelazko musi w miare wygodne byc dla ciebie, przez internet nie ocenisz.
  • chatgris01 26.08.19, 14:48
    Tylko i wyłacznie stopa SteamGlide, nic nie przywiera, Philipsy mają.
    Od kiedy ją odkryłam, nie chcę innych żelazek. Wcześniej mnie strasznie wpieniało to przylepianie się, a już zwłaszcza roztapianie syntetycznych nici...

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • snakelilith 26.08.19, 15:51
    Też uważam Philipsy z ceramiczną powłoką SteamGlide za bardzo dobre. W jakiś sposób ta powłoka brudzi się mniej od stali, na której mężowi zdarzało się przypalić bawełnę z koszuli i jest gładsza oraz lżejsza od stali. Swoją drogą SteamGlide, to powłoka patentowana przez Philipsa, u innych producentów powłoki (cermiczne, tytanowe, teflonowe) nazywają się inaczej.
  • kokosowy15 26.08.19, 16:02
    Ceramiczne stopy są bardzo dobre, pod warunkiem użytkowania żelazka z górnej półki cenowej. Te tańsze nie są trwałe, wycieraja się. Jako że nie lubię wrzucania nie uszkodzonego sprzętu, od dwudziestu lat używam żelazka z nakładka teflonowa, i wody demineralizowanej.
  • szorstkawelna 26.08.19, 16:02
    Czyli też da się ją ubrudzic? Jest jakiś patent na czyszczenie żeby nie zniszczyć?
  • snakelilith 26.08.19, 16:20
    Da się, ale bardzo rzadko. Najczęściej zdarza się to mojemu mężowi, który prasuje koszule sam i czasem zdarza mu się, choć bardzo rzadko, przesadzić z temperaturą. Ale to bardzo łatwe do usunięcia zabrudzenia. Przecieram miejsce tylko wilgotną gąbką, taką do mycia naczyń i wszystko łatwo schodzi. Nie zostają żadne ślady. Co do ceny, to mój Philips model Easy Speed Plus kosztuje według producenta 50 euro, ale ja kupiłam za jakieś 25 euro na Amazonie i wiedziałam też w podobnej cenie u mnie w Saturnie.
    I nawet jak prasujesz rzadko, to nie kupuj najtańszych, bo takie są zwykle z aluminium pokrytym najczęściej teflonową powłoką (taką chropowatą), a to będzie się brudzić i szybko zetrze. Ja z teflonem w odróżnieniu od kokosowego mam złe doświadczenia. Mnie się ciągle coś do niego kleiło. A gładkie stalowe żelazko też raz miałam, Boscha zdaje się i to było ciężkie jak piorun.
  • snakelilith 26.08.19, 16:38
    A żeby nie było, że tylko Philips, to przedtem miałam tego Boscha (TDA2329) z ceramiczną stopą (tzw Palladium-glissée) i też był bardzo dobry, choć ta stopa od Philipsa jest lepsza. Widzę, że ten Bosch dziś kosztuje tylko 23 euro. Nie kupowałabym nowego, gdyby ten Bosch nie spadł mi raz z dużej wysokości i coś tam w środku zaczęło stukać. Mój mąż uznał, że to zbyt duże ryzyko i wywalił na śmieci.
  • szorstkawelna 26.08.19, 16:51
    Dziękuję za odpowiedź. Zaraz będę wybierać 🙂
  • asia_i_p 26.08.19, 16:49
    A czym wyczyściłaś?
    Zanim wywalisz żelazko, spróbuj jeszcze sztyftu do czyszczenia żelazek.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • szorstkawelna 26.08.19, 17:02
    Solą.
  • asia_i_p 26.08.19, 17:08
    To sztyft czyści dużo lepiej. W dotyku jest to świeczkowate, czyści się tym żelazko na gorąco, to się topi w rodzaj wosku i ten wosk czyści rzeczywiście rewelacyjnie. Tylko żelazko musi być naprawdę gorące.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
  • snakelilith 26.08.19, 17:34
    Wiesz, jak ona sobie tą solą starła cały teflon z powłoki, to jej ten sztyft nic nie da.
  • asia_i_p 26.08.19, 17:56
    Nie doczytałam, że miała teflon. Mi się udało skutecznie pokryć przypieczoną skorupką stopę ceramiczną, sztyft załatwił sprawę.

--
  • kokosowy15 26.08.19, 17:03
    Wpisz "nakładka na Żelazko". Może to wystarczy. Używam od dawna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka