Dodaj do ulubionych

Nastolatki LGBT

26.08.19, 10:14
Jeśli macie dostęp to bardzo polecam lekturę:

wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,25111769,nastolatki-lgbt-z-corki-nagle-stalam-sie-lokatorem-tak.html#S.zajawka_magazynowa-K.C-B.3-L.1.duzy
"Krakowski klub Cocon to miejsce przyjazne dla osób LGBT+. Przyjeżdżają tu nastolatki po coming oucie wyrzucone z domu przez rodziców. Z jednym plecakiem. Dotkliwie pobite. Z łysymi plackami na głowie po wyrwanych włosach.

Janusz Marchwiński, były dziennikarz Radia Wolna Europa i właściciel klubu, pamięta wszystkich. – Większość tych historii skończyła się tragicznie – opowiada. – Jak nie próbą samobójczą, to stoczeniem się w nałogi. W Teatrze Nowym, który ma siedzibę niedaleko klubu, prowadzę warsztaty teatralne dla młodzieży. Razem z pracownikami teatru i znajomymi staramy się jakoś pomóc tym dzieciakom. Załatwić bezpieczny nocleg, porozmawiać. One myślą, że nikogo nie obchodzi ich los. Nie mają zaufania do dorosłych. Żeby przetrwać, biorą narkotyki, prostytuują się. Zawsze znajdzie się ktoś podły, kto ich wykorzysta. Wchodzą potem w dorosłość z głębokimi zaburzeniami emocjonalnymi. Parę lat temu miałem nadzieję, że będzie lepiej. Dziś jestem przerażony skalą nienawiści wobec mniejszości seksualnych. W domach zdarza się horror. Pamiętam historię chłopaka, którego ojciec, z zawodu wojskowy, przywiązywał do krzesła i lał. Potem brutalnie wywalił go z domu."

W dalszej części artykułu młodzi ludzie opowiadają o torturach jakie zafundowali im "rodzice", często z tak zwanych dobrych domów. Można zauważyć prawidłowość, że im bardziej rodzice są zaangażowani w ruchy religijne (nie mylić z faktyczną wiarą) tym gorszej przemocy psychicznej i fizycznej poddają swoje "inne" dziecko.

W głowie mi się nie mieści, że można tak potraktować drugiego człowieka. A co dopiero dziecko! Swoje własne dziecko, które powinno się kochać i chronić przed złem. Które nie zrobiło nic złego, a jedynie pokochało osobę tej samej płci. Skąd w dorosłych ludziach tyle zła i podłosci?
Edytor zaawansowany
 • daniela34 26.08.19, 10:22
  Rodzice, ktorzy wspierają swoje dzieci LGBT też mają "przechlapane". Oglądałaś wczorajszy materiał w Faktach? Dyrektorka szkoły z niewielkiej miejscowości poszła na Paradę Równości ze swoim dorosłym synem-gejem. Oczywiście anonimowi "zaniepokojeni rodzice" posłali na nią skargę do proboszcza. Jest źle. Po prostu jest coraz gorzej.
 • lauren6 26.08.19, 10:45
  Oglądałam.

  Wisienką na torcie jest wspomniana w artykule matka, która poszła się poradzić księdza, gdy jej dziecko zrobiło coming out. Konstruktywna rada od przedstawiciela KK? Wyrzucić nastoletnie dziecko z domu.

  Jak to szło? Kochaj bliźniego swego?
 • daniela34 26.08.19, 10:49
  No, jasne, chyba że bliźni jest (tu wstaw dowolne), wtedy nie kochaj.
 • triss_merigold6 26.08.19, 10:53
  Przedstawiciel KK poza obskurantyzmem (czego należało się spodziewać), wykazał się nieznajomością prawa, bo rodzice mają bardzo konkretne obowiązki wobec nieletnich dzieci i wyrzucenie nastolatka z domu zwyczajnie jest karalne.
  Skądinąd, rodzic który idzie poradzić się KSIĘDZA, z definicji jest niezbyt bystry i prędzej zaszkodzi niż pomoże.
 • 45rtg 26.08.19, 11:04
  triss_merigold6 napisała:

  > Skądinąd, rodzic który idzie poradzić się KSIĘDZA, z definicji jest niezbyt bys
  > try i prędzej zaszkodzi niż pomoże.

  Nie, nie jest z definicji niezbyt bystry. Księża stykają się z wieloma ludźmi i znają wiele problemów życiowych, więc pod tym względem mają podstawy do radzenia ludziom w trudnych sytuacjach. Zatem pójście po radę do księdza nie tylko nie jest samo w sobie głupie, ale nawet może być słusznym krokiem.
  Zupełnie osobną sprawą jest to, co doradzi konkretny człowiek, w szczególności ksiądz.
 • triss_merigold6 26.08.19, 11:55
  Twierdzisz, że podstawy do udzielania rad ludziom w trudnych sytuacjach rodzinnych, mają dobrze odpasieni samotni mężczyźni z hierarchicznej struktury, którzy nigdy w życiu nie skalali się pracą? Aha.
 • alaveda 26.08.19, 12:45
  Dlaczego odpasieni?
 • triss_merigold6 26.08.19, 12:51
  Spójrz na księży i proboszczów, większość jest w charakterystyczny sposób tłusta. Mają gotujące gosposie, a i parafianki przynoszą dary spożywcze.
 • 45rtg 26.08.19, 12:53
  triss_merigold6 napisała:

  > Spójrz na księży i proboszczów, większość jest w charakterystyczny sposób tłust
  > a. Mają gotujące gosposie, a i parafianki przynoszą dary spożywcze.

  To jest bzdura. Żeby nie powiedzieć, że zwyczajny przesąd.
 • alaveda 26.08.19, 13:10
  Nie jest.

  triss_merigold6 napisała:

  > Spójrz na księży i proboszczów, większość jest w charakterystyczny sposób tłust
  > a. Mają gotujące gosposie, a i parafianki przynoszą dary spożywcze.
 • 45rtg 26.08.19, 12:53
  alaveda napisała:

  > Dlaczego odpasieni?

  To taki przesąd funkcjonujący w środowiskach klasy intelektualne Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, znających księży z rysunków Andrzejrysuja.
 • triss_merigold6 26.08.19, 13:07
  Rotf, nie, nigdy w mediach nie pokazywano konferencji Episkopatu, nie ma od 30 lat księży w tv i zupełnie nie widać żadnych w szkołach. tongue_out
 • 45rtg 26.08.19, 13:49
  triss_merigold6 napisała:

  > Rotf, nie, nigdy w mediach nie pokazywano konferencji Episkopatu, nie ma od 30

  Konferencja Episkopatu to są faceci wykonujący biurową robotę od dziesiątek lat i sami tych dziesiątek mający całkiem sporo. A do tego noszący taką raczej mało wyszczuplającą odzież. Sześćdziesięciolatek z brzuchem to jest w naszym społeczeństwie zjawisko raczej normalne.

  > lat księży w tv i zupełnie nie widać żadnych w szkołach. tongue_out

  W szkołach są faceci lat około 30 i wyglądają jak każdy inny wypłosz lat około 30.
 • 45rtg 26.08.19, 12:49
  triss_merigold6 napisała:

  > Twierdzisz, że podstawy do udzielania rad ludziom w trudnych sytuacjach rodzinn
  > ych, mają dobrze odpasieni samotni mężczyźni z hierarchicznej struktury, którzy

  Jacy, kurna, "dobrze odpasieni"? Po Tobie to bym się mimo wszystko spodziewał sensowniejszej argumentacji, niż po gimbusie widzącym wszędzie grubasów. Księża, tak na oko, bo kto by to mierzył naukowo, nie odbiegają jakoś specjalnie od przeciętnej mężczyzn w swoim wieku.

  > nigdy w życiu nie skalali się pracą? Aha.

  Natomiast pomijając tę dziecinadę, to tak, twierdzę, że normalnie wykonujący swoją pracę (tak, pracę, chyba, że na przykład psycholog to też nie jest praca i w ogóle nic poza fedrowaniem na przodku nie jest pracą) ksiądz ma pozyskany zasób wiedzy pozwalający na dawanie rad życiowych. Teoria o tym, że jak ktoś nie ma żony to nie wie nic o małżeństwach jest tyle warta, co pogląd, że jak psychoterapeuta nie miał ojca pijaka, to nie może prowadzić terapii dla DDA.


 • sumire 26.08.19, 12:55
  A gdzie on tę wiedzę pozyskuje?
 • triss_merigold6 26.08.19, 13:02
  Podczas spowiedzi, oczywiście i filtruje przez pryzmat swojej obskuranckiej ideologii. Wiedzy też nie ma, biorąc pod uwagę poziom kształcenia w seminariach i na KUL, dostosowany do możliwości intelektualnych chłopców z prostych wiejskich i małomiasteczkowych rodzin.
 • alaveda 26.08.19, 13:12
  A ty z jakiej rodziny jesteś i co w życiu osiągnęlas?
 • 45rtg 26.08.19, 13:51
  sumire napisała:

  > A gdzie on tę wiedzę pozyskuje?

  Borze szumiący, no z ludźmi rozmawia. Na tym polega w dużym stopniu praca księdza. A uważasz, że skąd powinien ją pozyskiwać, żeby było legitnie?
 • olena.s 26.08.19, 13:58
  Przydałoby się funkcjonowanie 'w' a nie 'nad' społeczeństwem. Nieposiadanie specjalnego statusu wraz ze skierowaniami do raju/piekła.
 • 45rtg 26.08.19, 14:03
  olena.s napisała:

  > Przydałoby się funkcjonowanie 'w' a nie 'nad' społeczeństwem. Nieposiadanie spe
  > cjalnego statusu wraz ze skierowaniami do raju/piekła.

  Równie dobrze można powiedzieć, że funkcjonowanie poza strukturami rodzinnymi pozwala na bardziej obiektywne spojrzenie na problemy rodzin, bez zbiasowania przez "bo ja z moją żoną to...".
  A skierowania do raju i piekła? To dzieci się w ten sposób straszą, a i to rzadko, natomiast księży straszących ogniami piekielnymi to chyba tylko w jakichś filmach można sobie obejrzeć. Ewentualnie oszołomy tupu Natanek.
 • dramatika 26.08.19, 14:06
  olena.s napisała:

  > Przydałoby się funkcjonowanie 'w' a nie 'nad' społeczeństwem. Nieposiadanie spe
  > cjalnego statusu wraz ze skierowaniami do raju/piekła.

  Ale co cię obchodzi czy KK funkcjonuje "nad" czy "w" społeczeństwie i z użyciem jakiego statusu KK daje skierowanie do raju/piekła? Zamierzasz się ubiegać o takie skierowanie?
 • olena.s 26.08.19, 15:33
  Proponowałabym nieśmiało, żebyś zaczynając pyskówkę wgłębiła się najpierw w drzewko. Inaczej bowiem tracisz bardzo dużo na kontekście.
  Mimo to uprzejmie ci wyjaśnię: osobiście g. mnie obchodzi, czy KK się nad swe owce wywyższa, czy też uważa się za przynależących do stada. Odpowiadałam koledze 45 rtg. Konkretnie odniosłam się do wymiany poglądów jak poniżej,w której to rt twierdził, że księżą "względem mają podstawy do radzenia ludziom w trudnych sytuacjach" zaś sumire powątpiewała w prawdziwość tej opinii.

  > A gdzie on tę wiedzę pozyskuje?
  >>Borze szumiący, no z ludźmi rozmawia. Na tym polega w dużym stopniu praca księdza. A uważasz, że skąd powinien ją pozyskiwać, żeby było legitnie?
 • betty_bum 26.08.19, 11:18
  Statystyczny absolwent seminarium o homoseksualizmie wie z własnych doświadczeń zapewne znacznie więcej niż przeciętny zjadacz chleba. Niestety tej wiedzy nie wykorzystuje tak jak powinienuncertain
 • araceli 26.08.19, 10:55
  lauren6 napisała:
  > Jak to szło? Kochaj bliźniego swego?

  No... bliźni to biały, heteroseksualny i tego samego wyznania przecież...


  --
  - What if people try to corroborate all this information?
  - Don't worry. They won't.
 • mama.nygusa 26.08.19, 15:17
  A u corki w szkole uczy gej smile to taka tajemnica poliszynela. Powiem wiecej chociaz jest niewierxacy to bardzo go,lubi , szanuje katechetka, ktora jest, nazwijmy to "mocno wierzaca"

  No bo na LGBT mają w tym roku wygrać wybory

  Czasami se zastanawiam kto bardzij zacofany, alebo kto bardziej straszy smile
  Moja mama lat 70 i ojciec lat 74 myslisz, ze ich intersuje lgbt, w sensie negatywnym.jak sami mowia, mnie nie interwesuje kto z kim, nam nic do tego.Tylko wy ta tym forum robicie z ludzi potworkow.

  --
  bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
  78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
 • sumire 26.08.19, 15:26
  Srsly?
  To skąd ta cała narracja o zarazie, seksualizacji, "rynce precz od naszych dzieci", ideologii itepe? To wszystko urodziło się dziwnym trafem parę miesięcy temu i sam Jaro grzmiał, że nawet sądy są pod wpływem LGBT, a on by parad równości zabronił, ale mu UE nie pozwala. Nie piernicz zatem, że "tylko wy na tym forum", bo z ludzi potwory robi z wielkim zapamiętaniem i nieskrywaną satysfakcją obecna władza.
 • lauren6 26.08.19, 16:44
  > Tylko wy ta tym forum robicie z ludzi potworkow.

  Proponuję, żebyś ruszyła się ze swojej wsi do jakiegoś większego miasta.

  W Warszawie byłam naocznym świadkiem 2 szczujni:
  - furgonetki jeżdżącej po centrum miasta, z której jakiś szur nadawał przez megafon kłamstwa w stylu "80% dzieci wychowywanych przez gejów i lesbijki jest molestowanych seksualnie"
  - namiotu szurów spod znaku stop aborcji, którzy wprost utożsamiają LGBT z pedofilią:

  warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24789124,szarpanina-na-patelni-przekreslona-tecza-obok-hasla-stop-pedofilii.html

  To nie są żadne fake newsy. To się dzieje na prawdę, na naszych oczach.
 • sumire 26.08.19, 10:35
  Bywałam w tym klubie potańczć, ale szczerze pisząc, nie miałam pojęcia, że on pełni i taką rolę. To piekielnie smutne.
  Nie dziwi mnie to o tyle, że moi znajomi LGBT w większości nie mieli lekko w domach. A teraz, przy całej tej zatrważającej propagandzie, będzie tylko gorzej, niestety. Nie wyobrażam sobie, że można we własnym dziecku zobaczyć potwora, ale widocznie można.
 • 1matka-polka 26.08.19, 10:46
  Kogo ty nie znasz i gdzie ty nie bywałaś. ;D

  --
  Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani.
  Mark Twain
 • iwoniaw 26.08.19, 10:50
  Tak, to prawdziwa sensacja, że ktoś bywał w popularnym klubie znajdującym się w jego mieście zamieszkania big_grin


  --
  "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
 • 1matka-polka 26.08.19, 10:51
  A to ty dzisiaj tniesz, gratuluję obiektywizmu. LOL

  --
  "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
  Dorota Masłowska
 • rosapulchra-0 26.08.19, 14:57
  A coś na temat? suspicious

  --
  Ty milden samotna zdaje jesteś to może się wymienicie usługami? Bo pewnie też masz z tym problem. by bergamotka77
 • hanusinamama 26.08.19, 10:53
  Wielka sensacja ze ktos mieszkajac w tym miescie tam bywa...a kosmos ze ma znajomego LGBT. Ty zapewne tez masz, tylko znajomy znajac twoje podejscie sie przed tobą kryje...
 • sumire 26.08.19, 10:55
  Duh... mnóstwo krakusów tam bywało w swoich imprezowych czasach, bo to znane miejsce, duże, fajne imprezy były i przede wszystkim było bezpiecznie. Tak że teges.
 • katja.katja 26.08.19, 11:03
  Ja jej wierzę, w czasach młodości jeden raz też byłam w klubie gdzie ponoć zbierały się osoby LGBT, o tym dowiedziałyśmy się po fakcie. Blue... coś tam. Kojarzycie krakowianki?

  --
  Nie dam się wygasić!
 • 1matka-polka 26.08.19, 10:47
  A może bywałaś też w tej restauracji, w której podają trzmielinę i hortensję na obiad?

  --
  "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skurkowańcem w tej dolinie."
  Psalm 23
 • rosapulchra-0 26.08.19, 15:03
  Tak, to bardzo smutne i przerażające, co się w tym kraju dzieje. Bardzo, naprawdę bardzo się cieszę, że mieszkamy w UK. Skuteczność w wyciąganiu konsekwencji za wszelkie objawy homofobii, rasizmu czy innych nietolerancji jest na tyle wysoka, że naprawdę niewielu przychodzi do głowy wyrzucać własne dzieci z w/w powodów czy w ogóle okazywać jakąkolwiek formę nienawiści wobec drugiego człowieka. Poza tym jednak świadomość społeczeństwa jest na znacznie wyższym poziomie niż w Polsce.
  I mogą sobie pisać niektóre forumki, że to dziki kraj, że siaki, smaki, owaki, ale jedno jest pewne - jest znacznie bardziej bezpieczny i komfortowy do życia niż kraj mojego pochodzenia.

  --
  Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
 • hanusinamama 26.08.19, 10:41
  Ja znam taką sytuacje. Pan sie wyparł syna...syn wyjechał do GB. Po 3 latach pojechała do niego matka (rozwiodła sie z mężem). pan w zaparte ze syn to zboczeniec i dobrze zrobił.
 • edelstein 26.08.19, 10:43
  Nie mam dostepiu,ale zszokowalo mnie pierwsze zdanie,ze rodzice rozwiazali adopcje. Mozna rozwiazac adopcje, bo dziecko jest homoseksualne i sad to przyklepal?

  --
  "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
 • hanusinamama 26.08.19, 10:54
  Moze dla dobra dziecka...
 • triss_merigold6 26.08.19, 10:55
  Adopcja ma służyć dobru dziecka, sąd mógł uznać, że przy tak ostrym konflikcie, lepiej rozwiązać adopcję niż narażać młodego człowieka na przemoc i szykany.
 • lauren6 26.08.19, 11:11
  Nastolatka uciekła przed torturami ze strony "rodziców" do swojej dziewczyny na drugi koniec Polski, więc argument o rozpadzie więzi rodzinnych był tutaj faktem.
 • edelstein 26.08.19, 11:14
  No dobru dziecka nie sluzy jednak brak alimentow. Ciekawa jestem jak sie to odbylo,bo chyba tam trzeba zmieniac dokumenty, skoro rodzice przestali istniec.

  --
  "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
 • anahera 26.08.19, 15:17
  Adopcja moze byc pelna badz niepelna. Niepelna mozna rozwiazac.
 • black_magic_women 26.08.19, 10:45
  Jestem świeżo po obejrzeniu 4 odcinków "Euforii" i ciągle powtarzam sobie, że rola rodzica jest jednak najważniejsza w życiu. Nie praca, samorealizacja itp. jakkolwiek by to nie brzmiało. Moje dzieci są jeszcze malutkie, ale to nic nie zmienia.
 • triss_merigold6 26.08.19, 10:59
  A niby w jaki sposób matka Ruth miała wpływ na ćpanie córki? Panna zaczęła brać przeciwbólowe opiaty jak chorował jej ojciec, a jakąś formę depresji endogennej miała pewnie zawsze.
 • black_magic_women 26.08.19, 11:21
  Nie wiem, nie doszłam jeszcze do tego. Ale ten moment kiedy dziewczyna sama opiekuje się ojcem, a matka zarabia?
 • asia.sthm 26.08.19, 10:46
  > Skąd w dorosłych ludziach tyle zła i podłosci?

  Glownie jest to "zasluga" Kosciola i bardzo sptzyjajaca temu postawa partii rzadzacej.

  --
  Casanova: Jak pani na imię?
  Nieznajoma: Nabuchodonozor.
 • black_halo 26.08.19, 12:23
  Nie, ludzie sa zli sami z siebie. Kosciol to tylko wymowka. Nie wszyscy rodzice kochaja swoje dzieci ale kosciol daje wygodne wymowki do bicia, ponizania a nawet niekochania. Dziecko jest LGBT? Mozna wiec wyrzucic z domu pod plaszczykiem nieakceptacji zachowania niezgodnego z nauka kosciola. Zdaje sie, ze nawet stosowne uzasadnienia sa w starym testamencie. W nowym zas stoi jak wol "kochaj blizniego swego" jako pierwsze i najwazniejsze przykazanie. Niestety wiekszosc udaje, ze nigdy nie slyszala.

  --
  memphis90: Są mężczyźni, którzy chwalą się wszem i wobec, ze owszem, czasem trzasną w stół jak trzeba. Ale nie mówią przy tym, że robią to głową, kiedy probują "wstać z kolan"
 • mamaaspiama 26.08.19, 12:29
  " W nowym zas stoi jak wol "kochaj blizniego swego" jako pierwsze i najwazniejsze przykazanie. Niestety wiekszosc udaje, ze nigdy nie slyszala."

  Niestety...
 • angazetka 26.08.19, 10:52
  Znam takie historie ze swojego otoczenia. Wyć się chce.
  A teraz na pewno jest znowu gorzej, bo propaganda hula i LGBT to całe zło świata.
 • asia_i_p 26.08.19, 10:55
  No bo na LGBT mają w tym roku wygrać wybory, jak na uchodźcach poprzednie, niestety.

  --
  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
 • angazetka 26.08.19, 11:03
  Wiem. Tylko to straszne LGBT ma twarze bliskich mi ludzi. I serce mi się kraje.
 • asfiksja 26.08.19, 11:12
  Zawsze - zawsze! - w rozmowie o LGBT z opcją dobrozmieńców nawiązuję do sprawy abp Paetza i prałata Jankowskiego. Jakoś to zwykle powoduje zmieszanie, zmianę tematu i stonowanie postaw wojowniczych.
 • asia_i_p 26.08.19, 10:52
  To są przypadki skrajne, ale te skrajne przypadki to tylko wierzchołek góry lodowej. Oprócz tego są inne reakcje, niby łagodne, ale też nieakcpetujące. Osoby, który w życiu by się nie dopuściły przemocy, ucinają wyznanie dziecka stwierdzeniem, że wyrośnie/ wydaje mu się/ nie mówi na poważnie. Przerabiałam w najbliższym otoczeniu. W tym konkretnym wypadku chyba mieli rację, bo teraz dziecko jest w związku hetero mocno na poważnie, a w związku homoseksualnym nie było nigdy, były tylko deklaracje, więc to chyba był test dla rodziców, jak bardzo kochają i akceptują, ale wydaje mi się, że gdyby nie mieli racji, też by poleciały takie teksty. Z kolei kiedy kuzyn, już dorosły, zrobił coming out, były w naszej rodzinie osoby, które chciały z nim porozmawiać. I to nie był eufemizm na awanturę - nie, były osoby, które uważały, że wyperswadują mu orientację seksualną w uprzejmej dyskusji. Niby nie agresja, ale też zatruwa życie.

  --
  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
 • hanusinamama 26.08.19, 10:57
  Ja w rodzinie mamy mam przypadek osoby, ktora zmieniła płeć. Musiała sie wyniesc z domu w momencie, kiedy ogłosiła jakie ma plany. Fakt to było lata temu, Pani (teraz) ma prawie 50 lat. Ale nadal rodzice podają ze mają jedno dziecko: dla jasnosci to jedno dziecko nadal z nimi mieszka (syn załozył co prawda katolicką rodzinę ale nie utrzymuje jej, pracuje jego żona a na wnuki dają dzieckowie). Ich drugie dziecko (aktualnie córka) jest wykasowana z pamieci rodziny...nie wiem jak tak można zrobić. Nie wiem jak mozna sie wyrzeć dziecka czy włąsnie rodzeństwa...
 • lauren6 26.08.19, 11:07
  > ucinają wyznanie dziecka stwierdzeniem, że wyrośnie/ wydaje mu się/ nie mówi na poważnie. Przerabiałam w najbliższym otoczeniu. W tym konkretnym wypadku chyba mieli rację, bo teraz dziecko jest w związku hetero mocno na poważnie

  Czyli z dużym prawdopodobieństwem osoba homo udaje osobę hetero. Co pewnie się skończy skrzywdzenia współmałżonka i potencjalnych dzieci.

  > w związku homoseksualnym nie było nigdy

  Rodzina z takim stosunkiem do homoseksualizmu dowiaduje się o takich związkach ostatnia.
 • asia_i_p 26.08.19, 11:51
  Wiesz co, niekoniecznie. Znam tę osobę od wczesnego dzieciństwa i bardziej obstawiałabym bi z lekką przechyłką w stronę hetero niż próbę krycia. Zwłaszcza, że coming out był otwarty i wielopłaszczyznowy - w domu, w szkole, na mediach społecznościowych, deklaracje na koszulkach, a partner hetero wprowadzony został po tym wszystkim raczej dyskretnie.

  --
  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
 • mamaaspiama 26.08.19, 10:55
  "W głowie mi się nie mieści, że można tak potraktować drugiego człowieka. A co dopiero dziecko! Swoje własne dziecko, które powinno się kochać i chronić przed złem. Które nie zrobiło nic złego, a jedynie pokochało osobę tej samej płci. Skąd w dorosłych ludziach tyle zła i podłosci? "

  Nie rozumiem tego sad Nigdy nie zrozumiem. Ci ludzie nie powinni zostawać rodzicami sad
 • iwoniaw 26.08.19, 10:57
  Okropne i smutne sad Niemniej prawda jest taka, że na świecie jest b. wielu patologicznych rodziców, którzy w ogóle nie kochają swoich dzieci, uważają je raczej za swoją własność niż osoby, którym są winne troskę i opiekę i jeśli tylko cokolwiek idzie nie po ich myśli, nie mają skrupułów. A część z nich jest w ogóle złymi ludźmi i znęcaliby się nad każdym słabszym, który by się akurat nawinął. Normalny rodzic, nawet jeśli ma poglądy z cyklu "LGBT won z przestrzeni publicznej, zło i zaraza", to w przypadku gdy rzecz dotyczy ich własnego dziecka może będzie szukał jakichś "metod leczenia", może będzie rozpaczał i się wstydził oraz wmawiał sobie i innym, że to nie homoseksualizm, tylko "Jaś nie lata za dziewuchami, bo dziś ciężko o porządną pannę" a "Marysia robi karierę i mieszka z koleżanką", może uzna, że to "wyjątkowa sytuacja", często nawet przejrzy na oczy i zmieni poglądy w tej kwestii - ale na pewno nie zachowa się tak, jak opisani rodzice - sadyści.


  --
  Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
  Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
 • black_halo 26.08.19, 12:36
  Tak dla rownowagi mam w otoczeniu osobe, ktora byla bardzo anty-LGBT, stosunkowo mlody gosc w moim wieku mniej wiecej. Poniewaz moje towarzystwo jest raczej bardzo liberalne w tej kwestii to rozwazalismy co z nim zrobic i w koncu doszlismy do wniosku, ze jeszcze jeden ostatni raz pogadamy i najwyzej utniemy kontakt bo tak poza tym bardzo fajny koles. I okazalo sie, ze jest taki anty bo kiedys byl ministrantem, do czego zmusili go rodzice. Ministrantem byl do 18 roku zycia i potem wyniosl sie z domu. A w czasie kiedy byl ministrantem to gwalcil go ksiadz. Historia standard - w domu nie uwierzyli bo na belgijskiej prowincji ksiadz byl drugi po Bogu, sprawe zamieciono pod dywan. I tak juz koledze zostalo, faceci geje kojarza sie z gwaltem.

  Istnieje jeszcze opcja, ze ktos sam jest homoseksualista i boi sie przyznac, wszedl w heteroseksualny zwiazek i cale zycie tak spedzil i teraz swiat mu sie wali bo widzi, ze mozna bylo inaczej.

  --
  memphis90: Są mężczyźni, którzy chwalą się wszem i wobec, ze owszem, czasem trzasną w stół jak trzeba. Ale nie mówią przy tym, że robią to głową, kiedy probują "wstać z kolan"
 • 1matka-polka 26.08.19, 12:42
  " czasie kiedy byl ministrantem to gwalcil go ksiadz."
  Ematka wysypuje dowody anegdotyczne jak z rekawa.

  --
  "Tak długo trwało, zanim uświadomiliśmy sobie, że celem ludzkiego życia - niezależnie od tego, kto nim steruje - jest darzenie miłością tego, kogo akurat ma się pod ręką."
  Kurt Vonnegut
 • 1matka-polka 26.08.19, 12:47
  "tak juz koledze zostalo, faceci geje kojarza sie z gwaltem."
  A ksieza nie.

  --
  „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
 • rosapulchra-0 26.08.19, 15:19
  A księża nie są facetami?

  --
  Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
 • katja.katja 26.08.19, 11:00
  A czy są miejsca dla nastolatków z rodzin patologicznych, również bijących i robiących awantury o byle co, stosujących przemoc, ale które są heteroseksualne? Bo takich przypadków jest więcej.
  Podejrzewam też, że ci rodzcie tłukli by ich tak samo gdyby były "hetero", powody wtedy były tylko inne - "nie taki" chłopak, słabsze oceny czy zły strój.

  --
  Nie dam się wygasić!
 • spanish_fly 26.08.19, 12:53
  Tak, są ośrodki wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie. Dla osób LGBT tworzy się oddzielne miejsca dlatego, że niestety w tych ośrodkach mogłaby je spotkać przemoc ze strony innych podopiecznych.
 • 1matka-polka 26.08.19, 13:01
  "że niestety w tych ośrodkach mogłaby je spotkać przemoc ze strony innych podopiecznych."
  Oczywiscie, bo np. zwyklych dzieci w domach dziecka nie spotyka przemoc ze strony innych zwyklych dzieci...przemoc spotyka tylko osoby lgbt, ktore stanowia znaczacy procent spoleczenstwa i dlatego nalezy sie nad nimi pochylic w pierwszej kolejnosci. LoL

  --
  „porzuciwszy tradycyjne formy religijności i duchowości... zyskaliśmy jakąś gigantyczną lukę, która zasysa wszystkie śmieci, które znajdują się w polu naszego widzenia” D. Masłowska
 • spanish_fly 26.08.19, 13:04
  Ty byłabyś pierwsza do gnojenia słabszych.
 • 1matka-polka 26.08.19, 13:09
  Uwazasz, ze forumowe, lewackie bojówki, to ta slabsza strona w starciu ze mną🤣?

  --
  "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
  Dorota Masłowska
 • sumire 26.08.19, 13:15
  Przecież to właśnie robi.
  Ale to pewnie przykład typa mocnego w gębie, który, jak to się ładnie mówi, w de był i gie widział. Dlatego taka dlań łatwa i zabawna szydera z nieszczęśliwych dzieciaków.
 • 1matka-polka 26.08.19, 13:18
  "który, jak to się ładnie mówi, w de był i gie widział. "
  Oj nie sledzisz moich wypowiedzi, nie sledzisz, a wynika to z tego, ze programowo produkujesz sie tylko w politycznych watkach.

  --
  "W lokalnej dyskotece spotykasz szatana - co mówisz? Zareaguj spontanicznie na zadaną sytuację."
  Dorota Masłowska
 • rosapulchra-0 26.08.19, 15:21
  Ależ ty pie..sz głupoty matkupolku.

  --
  Na forum najrozsadniej jest ze wszystkim sie ukrywać, bo nigdy nie wiadomo co Ci wypomna wink by jak_matrioszka
 • ichi51e 26.08.19, 15:40
  No wlasnie mnie tez uderzylo ze te ich rodziny to raczej od poczarku byla tragedia

  --
  wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
 • pelissa81 26.08.19, 11:01
  Pamiętam, że jeszcze ze 20 -30 lat temu panna z dzieckiem to był powód do wstydu a ciężarna nastolatka nierzadko była wyrzucana z domu i szkoły. To praktycznie odeszło, dla większości ludzi przestało być problemem i powodem do wstydu. Jestem ciekawa czy taka sama transformacja czeka LGBT.
 • daniela34 26.08.19, 11:05
  Myślę, że w Polsce podejście poszłoby w tym kierunku, gdyby nie to, że tak jak wyżej napisała Asia, tym razem osoby LGBT stały się chłopcem do bicia w walce o poparcie polityczne, poprzednio byli to uchodźcy, ciekawe, kto następny?
 • 1matka-polka 26.08.19, 11:14
  "tym razem osoby LGBT stały się chłopcem do bicia w walce o poparcie polityczne, poprzednio byli to uchodźcy, ciekawe, kto następny?"
  Pozyjeny, zobaczymy, których z kolei uciśnionych opozycja wyciagnie z rekawa.

  --
  W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
  Fryderyk Nietzsche
 • angazetka 26.08.19, 11:21
  Szanuję poziom indoktrynacji.
 • hanusinamama 26.08.19, 12:02
  Nie sądzę. W latach 50 ubiegłego wieku w GB homoseksualizm był przestępstem...jak jest teraz? Natomiast w PL nigdy nie był a teraz robis ie gorzej...jak dla mnie toczymy się w dół...
 • szarsz 26.08.19, 16:19
  > ciekawe, kto następny?

  Ateiści.
 • lauren6 26.08.19, 16:47
  Już są: ekolodzy, wegetarianie. Czyli generalnie ludzie, którzy nie mają w dupie przyszłości naszej planety i przyszłych pokoleń.
 • angazetka 26.08.19, 11:07
  > Pamiętam, że jeszcze ze 20 -30 lat temu panna z dzieckiem to był powód do wstydu

  Gdzie mieszkałaś?
 • daniela34 26.08.19, 11:12
  Ja mieszkałam w średnim mieście (120 tys.mieszkańców) i w 2003 roku moja koleżanka w ciąży była usilnie namawiana na zmianę szkoły w maturalnej klasie. Wyrzucić jej już nie mogli, ale wychowawca przeżywał, jaki to wstyd
 • pelissa81 26.08.19, 11:38
  u mnie w prestiżowym i otwartym poglądowo LO też, lata późne 90 a nastolatka w ciąży to wstyd i musiałą zmienić na wieczorowe.
 • asia_i_p 26.08.19, 12:00
  Od 20 lat pracuje w liceum w kwintesencjalnym małym miasteczku - takim, że każdy zna każdego, a burmistrz jest niemal święty. Odkąd pamiętam, ciężarnę w szkole były traktowane normalnie, pełne wsparcie, nauczanie indywidualne jeśli była potrzeba (problemy w ciąży/ późna ciąża/ wczesne niemowlęctwo). Tekst w pokoju nauczycielskim "Dzisiaj nie ma zajęć u S., bo jej synek ma szczepienie" nie wywoływał niczyjego zaskoczenia. Jedyna różnica, jaką widzę między początkiem swojej pracy, a teraz, to to, że kiedyś tych młodych matek było więcej, no i dość często zdarzały się rozwódki (standardowa procedura to był ślub - poród - rozwód), a teraz wszystko panny, choć często nadal w związku z ojcem dziecka.

  --
  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
 • daniela34 26.08.19, 12:09
  Bierz poprawkę na jedno- o ile pamiętam pracujesz w Trzebnicy (Dolny Śląsk)- to są tereny generalnie dużo mniej konserwatywne i bardziej zlaicyzowane. Ja pochodzę z bardzo konserwatywnej Małopolski. Może tu jest przyczyna, Zresztą nie wiem, ale faktem jest że u mnie w LO jak najbardziej ciąża uczennicy (była tylko ta 1 przez całe 4 lata) była powodem do wstydu, a samobójstwo innej, która w liście wprost oskarżyła nauczyciela o prześladowanie - do intensywnych rozważań: "co zrobić, żeby to nie wyszło na jaw".
 • pelissa81 26.08.19, 11:37
  W Warszawie. Moja mama za to miała na pogotowiu opiekuńczym i te z Warszawy.
 • ichi51e 26.08.19, 15:42
  Wszedzie tak bylo no juz ludzie nie odwracajmy kota ogonem. I jednoczesnie normalni ludzie wspolczuli i zyc sie dalo (tak jak Asia pisze nauczyciele szli na reke i ogolnie sie teoszczyli) co nie zmienia faktu ze dla rodziny to byl wstyd

  --
  wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
 • lauren6 26.08.19, 11:09
  Teraz ciężarna nastolatka to dla rodziców 500+ + kosiniakowe. Nie opłaca się wyrzucać z domu.
 • asia_i_p 26.08.19, 12:40
  Swoją drogą, ciekawa jestem, jak radykalnie zmieni im się podejście do tych dzieci, kiedy system emerytalny już się rypnie. Myślę, że nagle wszystko będzie "wybaczone".

  --
  The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
 • daniela34 26.08.19, 12:44
  No alimenciki wszak od dzieciątka trzeba wywalczyć, "petunia nie omlet" jak wiadomo smile
 • iwoniaw 26.08.19, 15:13
  Jakie wybaczone? Mało masz choćby na tym forum historii o patologicznych rodzicach, którzy całe życie źle traktowali dziecko (niekoniecznie homoseksualne, niekoniecznie w ogóle z konkretnego, choćby najbardziej wydumanego powodu, tylko ot tak, bo mogli), a na stare lata uważają za oczywiste, że córka/syn "ma obowiązek się zająć"? Myślisz, że takich ludzi coś powstrzyma przed domaganiem się alimentów i będzie jakiś powód, by stracili poczucie, że coś robią/robili nie tak?


  --
  Spójrzmy na ciąg cyfr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. Gdzie ukryła się ósemka?
  Na pierwszy rzut oka w podanym ciągu ósemki nie ma. A kiedy przyjrzymy się uważnie jeszcze raz, cyfry osiem nadal nie dostrzeżemy. Ciekawostką jest, że sztuczka ta udaje się tylko wtedy, kiedy w ciągu cyfr nie ma ósemki.
 • iwoniaw 26.08.19, 15:13  --
  "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
 • dramatika 26.08.19, 12:50
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
 • sumire 26.08.19, 12:57
  Wiadomo było, że się tu przywleczesz.
 • 1matka-polka 26.08.19, 13:03
  Ciebie tez nie moze w zadnym propagandowym watku zabraknac. Chodz do mojego i napisz, czy jadlabys trzmieline lub muchomory.

  --
  W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
  Fryderyk Nietzsche
 • 1matka-polka 26.08.19, 13:07
  Juz wiem, jaki blad popelnilam, powinnam zainsynuowac, ze wlasciciel restauracji jest z PiS-u, to by sie hejt szerokim strumieniem polał😁

  --
  "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo ja jestem największym skurkowańcem w tej dolinie."
  Psalm 23
 • asia.sthm 26.08.19, 13:22
  Przywleczona Dramatika teraz wystrzeli caly swoj hejt naboj. Karabin maszynowy to przy niej pestka.
  A moglaby isc popodgladac w jakim darkroomie, albo poczytac soczyste zwierzenia jakiegos seksoholika.
  Cos tu gna na kompulsywne wyrzygiwanie swojej homofobii. big_grin Sado i masochistka naprzemienna, czy co? Orgazm od samego rzygania tez chyba mozliwy?


  --
  Gdyby nos Kleopatry był trochę krótszy, cały świat wyglądałby inaczej.
 • dramatika 26.08.19, 13:27
  asia.sthm napisała:

  > Przywleczona Dramatika teraz wystrzeli caly swoj hejt naboj.

  > Orgazm od samego rzygania tez chyba mozliwy?


  Dobrze, że ty przeważysz mój hejt mową miłości wink
 • asia.sthm 26.08.19, 14:39
  dramatika:
  > Dobrze, że ty przeważysz mój hejt mową miłości wink

  Ach, to ty skrycie czekasz jednak na poklady milosci - przestan byc jedza to i doczekasz sie ciepla od ludzi.
  Poki co grabisz sobie w kazdym watku i ciagle ci sie zolzowatosc poglebia. Lubieznico ty jedna big_grin

  --
  Antygona pochowała brata, splunęła moralnie na króla i powiesiła się.
 • turzyca 26.08.19, 12:52
  Pamiętam, jakie było oburzenie o hostel LGBT w Warszawie. Bo przecież "to zupełnie zbędne miejsce, nikt nie traci domu tylko dlatego że jest homo."

  --
  "Zaproszenie wykonane jest z białego gładkiego papieru i ma zaokrąglone rogi. Na rzeczenie Klienta rogi mogą pozostać ostre."
 • dramatika 26.08.19, 12:59
  turzyca napisała:

  > Bo przecież "to zupeł
  > nie zbędne miejsce, nikt nie traci domu tylko dlatego że jest homo."

  No, a tu mamy czarno na białym dowód w postaci wypocin stażystek z gejzety i jakiegoś wykidajły ;P Plus świadectwa zatroskanych komentujących na forum. Cała Polska torturuje gejów, więc hostel LGBT to w każdej wsi w rzecz niezbędna.

 • sumire 26.08.19, 13:09
  dramatika napisał(a):

  > No, a tu mamy czarno na białym dowód w postaci wypocin stażystek z gejzety i ja
  > kiegoś wykidajły ;P Plus świadectwa zatroskanych komentujących na forum. Cała P
  > olska torturuje gejów, więc hostel LGBT to w każdej wsi w rzecz niezbędna.

  Nie.
  Wiem, że to się nie mieści w głowie ludzi takich jak ty, którzy włażą zresztą w takie wątki tylko po to, żeby jątrzyć, ale młode osoby LGBT owszem, nierzadko przechodzą piekło w domach - i nie tylko w domach. Są bite. Odcina im się kasę. Daje im się do zrozumienia, że mają się wyprowadzić. Szkoły też nie pomagają. Znajomi nie mają jak. To nie są wypociny stażystek, to są realia, choćbyś nie wiadomo jak je wydrwiwała. Ale wiemy, dla ciebie te pedały sponsorowane przez tajemne siły tylko choroby weneryczne roznoszą (tak, wiemy również, że walczysz tylko z ideologią, możesz sobie darować swoje tradycyjnie pokrętne wyjaśnienia).
 • dramatika 26.08.19, 13:21
  sumire napisała:

  > możesz sobie darować

  Ale dlaczego mam sobie darować, żebyście miały niczym niezakłócony komfort szerzenia bredni o kaźni gejów w kato-faszystowskiej Polsce?
  Zresztą whatever. Ten temat stał się już tak absurdalny, że rzeczywiście nie ma co komentować, przynajmniej na poważnie.
 • lauren6 26.08.19, 13:50
  Prawda w oczy kole?
 • sumire 26.08.19, 14:05
  Nie zdziwiłabym się, gdyby koleżanka własne dziecko wywaliła za drzwi, gdyby okazało się nie-hetero.
 • 1matka-polka 26.08.19, 14:16
  Oszczerstwa i pomowienia spod palciw social justis warior, a feee.

  --
  W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?
  Fryderyk Nietzsche
 • araceli 26.08.19, 15:29
  dramatika napisał(a):
  > szerzenia bredni o kaźni gejów w kato-faszystowskiej Polsce?

  Napisała Bedzisława od "PIEKŁA" samotnego macierzyństwa w Polsce w XXI wieku wink

  --
  - What if people try to corroborate all this information?
  - Don't worry. They won't.
 • araceli 26.08.19, 15:27
  dramatika napisał(a):
  > No, a tu mamy czarno na białym dowód w postaci wypocin stażystek z gejzety i ja
  > kiegoś wykidajły ;P Plus świadectwa zatroskanych komentujących na forum. Cała P
  > olska torturuje gejów, więc hostel LGBT to w każdej wsi w rzecz niezbędna.

  Znów jak prawaczka z czymś się nie zetknęła to dla niej nie istnieje...  --
  - What if people try to corroborate all this information?
  - Don't worry. They won't.
 • zielonaherbata72 26.08.19, 13:51
  Strasznie smutne. Nie rozumiem takich rodziców. Jednak to nie jest tykko problem Lgbt. Dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych, czy ośrodkach tez nie mają w wieku 18 lat dokąd pójść a o tym się nie mówi l. Dostają symboliczną kwotę na start i tyle. Państwo powinno zrobić jakieś domy przechodnie/internatyczy coś, gdzie młodzi ludzie by dostali pomoc psychologiczna, prawna i dach nad głową oraz posiłek, aby mogli tam wszystko sobie poukładać i opuścic ten dom, gdy będą w stanie.
 • ichi51e 26.08.19, 15:36
  Jacy rodzice z dobrych domow? Wiekszosc tych dzieciakow i tak miala domy na starcie spieprzone

  --
  wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
 • alpepe 26.08.19, 17:14
  tyle, że to nie było widoczne

  --
  "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka