Dodaj do ulubionych

Fajna miejscöwka w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

26.08.19, 16:56
Chciałam wybrać się z rodzinką i psem do Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Napewno chcielibyśmy zobaczyć zamek w Ogrodzieńcu. Czy znajdziemy jakąś fajną miejscówkę z której moglibyśmy jeździć pozwiedzać? Fajnie gdyby tak w promieniu 15-20 km było coś fajnego do zobaczenia i dla nas i dla naszych synów (8 i 12 lat). Istnieje takie miejsce?
W tym roku byliśmy w kotlinie kłodzkiej i bardzo nam się podobało bo atrakcje były urozmaicone. Nie jesteśmy jakimiś wielkimi miłośnikami gór dlatego codzienne dreptanie po szlakach odpada.
Jura to dość spory obszar i nie mam pojęcia w jakiej miejscowości szukać noclegów tak żeby coś zobaczyć jak i trochę odpocząć. Może któraś była i może doradzić?
Edytor zaawansowany
  • alpepe 26.08.19, 17:28
    Akurat rodzinę mam w tej okolicy. Popatrz na Morsko, tam ponoć są fajne atrakcje. Ogrodzieniec, Mirów, Bobolice, w Łazach jest mały przytulny aqua park bardzo tani, polecam. Z noclegiem niestety nie pomogę. Coś mi jeszcze świta o parku dinozaurów, ale nie wiem, gdzie to.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • alpepe 26.08.19, 17:29
    W Poraju bodajże jest ponoć przyzwoity zajazd Jaś i Małgosia.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • anika772 26.08.19, 21:23
    A tak, całkiem niezły, potwierdzam.
  • nota_bene0 26.08.19, 21:55
    alpepe napisała:

> W Poraju bodajże jest ponoć przyzwoity zajazd Jaś i Małgosia.
    >
    Przyzwoity, ale tak na jeden nocleg. Bardziej polecam Jurajską Przystań, no i lepsze pokoje są w Leśnej Radości.

--
    "Alter schuetzt vor Liebe nicht, aber Liebe vor dem Alter"
    Coco Chanel
  • slonko1335 26.08.19, 17:33
    Polecono mi kiedyś na forum, co rok się wybieram i dojechać nie mogę: jurapodaniolami.pl/

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • holly.golightly 26.08.19, 23:15
    Faktycznie super miejsce, blisko do zamku w Olsztynie, który osobiście kocham od lat. Noclegi pod aniolami u Pani Kasi są super, zawsze u niej się zatrzymujemy. Polecam z całego serca.
  • segregatorwpaski 26.08.19, 17:48
    A ja spałam w Kroczycach. Na miejscu jest piękny szlak do skałek kroczyckich, wspaniała Góra Zborów - cudne widoki, to na miejscu, z Kroczyc dojedziesz do wszystkich ww. miejscowości, do zamku w Siewierzu, Bobolicach, Mirowie, Olsztynie. Nocowaliśmy w Resorcie Jura - znalazłam ofertę w bardzo dobrej cenie na travelist, dobre warunki i rewelacyjne!!! jedzenie.
  • faustine 26.08.19, 21:12
    "Jurajskie pokoje pod lasem". Niedaleko do Mirowa i Bobolic ( przepiękna i łatwa ścieżka spacerowa pomiędzy tym zamkami), do Ogrodzieńca, Podlesic, Olsztyna. To nowiutki dom, śliczne czyste pokoje ,niedrogo, nienachalni właściciele. Byłam tam w zimie i polecam z czystym sumieniem.
  • faustine 26.08.19, 21:13
    I jeszcze urokliwy Złoty Potok niedaleko...
  • potworia116 26.08.19, 21:17
    Mała Toskania w Cisowej
  • anika772 26.08.19, 21:21
    Byliśmy tu:
    www.pokojemartynka.pl/

Bardzo ok, polecam.
  • miodowa2 26.08.19, 21:22
    Willa Kongres & SPA Zawiercie - ale polecam latem. Hotel z basenem wewn., świetnym aquaparkiem na zewnątrz, z pomysłowymi animacjami dla dzieci. W okolicy zamki, jaskinie, Maczuga Herkulesa, Ogrodzieniec...
  • sandrasj 26.08.19, 21:27
    Przepraszam że się przyczepię ale NA Jurę a nie Do Jury.
    Ja nie polecam zamku w bobolicach, konserwator płakał jak odbierał.
  • fibi00 26.08.19, 22:30
    No właśnie dopiero kiedy zaczęłam przeglądać oferty noclegowe zauważyłam że prawidłowa forma to NA jurę...
  • nadia2903 26.08.19, 21:39
    Polecam również Pustynię Błędowską, fajne miejsce widokowe na nią jest w Kluczach (18 km od Ogrodzieńca), dodatkowo ostatnio zbudowana Róża Wiatrów (wjazd z drogi Klucze - Bolesław). A z Klucz już całkiem niedaleko do Ojcowa i Pieskowej Skały.
  • bei 26.08.19, 22:36
    Hotel Łokietek, albo Chochołowy Dwór - lub mnóstwo pensjonatów - i wszędzie rzut beretem- Dolina Kluczwody, Dolina Będkowska, Jaskinie-Wierzchowska, Nietoperzowa, Grota Łokietka, Ojców, Pieskowa Skała, Korzkiew, trochę dalej- Pustynia Błędowska, Rabsztyn- ruiny, Ogrodzieniec
  • kosmos_pierzasty 26.08.19, 22:43
    Ale czy miejsca, które polecacie przyjmują psy?
    Bo Autorka napisała, że z psem.
    I przyznam, że też chętnie bym skorzystała. Chodzi mi ta Jura po głowie od jakiegoś czasu. Byliśmy przejazdem i uznałam, że tam na taki krótszy wyjazd jak znalazł.
  • bi_scotti 26.08.19, 23:10
    W Ojcowie
    Cheers.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • fibi00 26.08.19, 23:13
    Już niektóre noclegi sprawdzałam i większość preferuje psy. Jeszcze nie przejrzałam wszystkich propozycji ale na razie stanęło na Resorcie Jura. Złoty Potok jako miejscówka też zachęca.
    Na spokojnie muszę wszystko poprzeglądać i popytać o wolne terminy.
  • ola_ola_ola 27.08.19, 10:20
    Kroczyce hotel Fajkier lub Ostaniec (15 km od Ogrodzieńca), polecam szczególnie zamki Mirów - Bobolice (rekonstrukcja) i urokliwą ścieżkę turystyczną pomiędzy nimi (krótka).
  • ola_ola_ola 27.08.19, 10:23
    Polecam tez ruiny zamku w Olsztynie oraz turystyczną m. Złoty Potok (pyszne pstrągi).
  • bei 27.08.19, 10:27
    Ola, w Olsztynie??- Może Olkusz, a ruiny są w Rabsztynie- czyli niedaleczko Olkusza😊
  • mdro 27.08.19, 10:32
    Olsztyn, Olsztyn:
    pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_w_Olsztynie_(wojew%C3%B3dztwo_%C5%9Bl%C4%85skie)
    --
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka