Dodaj do ulubionych

Pochwalić się chciałam :)

27.08.19, 11:53
Córką konkretniesmile
Wczoraj przyniosła z przedszkola zaproszenie na urodziny do kolegi - to już kolejna impreza, na której będzie. Wieczorem na messengerze odezwała się mama tego kolegi - podobno chłopiec zaprosił całą swoją grupę, a ze swojej „starej” grupy - Ewę i jeszcze jedną dziewczynkę.

Wcześniej była na typowo „dziewczynskich” urodzinach z czterema koleżankami z przedszkola. Czasami siedziała sama, bawiła się zabawkami jubilatki, ale angażowała się tez we wspólne zabawy (zrobiły razem pokaz modysmile).

Jeszcze wcześniej - zaprosił ją na swoje urodziny (z nocowaniem!) jej cichy wielbiciel, prywatnie syn wychowawczyni. Na tamtej imprezie, oprócz jubilata i Ewy, było jeszcze trzech kolegów jubilata z przedszkola (innego niż jej przedszkole, czyli ona ich nie znała). Świetnie dała radę, odebrałam ją rano, nie chciała wracać do domu. Po imprezie do mamy chłopca dzwoniły mamy pozostałych chłopaków, żeby podziękować za zaproszenie i wypytać, „co to za dziewczynka była na urodzinach, syn o niej ciagle mówi, bo ona zna się na dinozaurach, Lego, robotach i star warsach - po prostu ideał” smile)

Bałam się, ze z Ewą będzie jak z niektórymi autystami, co to nikt ich na żadne imprezy nie zaprasza, i nikt nie przychodzi na ich urodziny. No i ciagle może tak być. Ale póki co, zgodnie z zasadą „kazda potwora znajdzie swego amatora”, Ewa ma swoich kolegów i koleżanki. Mimo jej niekiedy oryginalnych zachowań - dzieci ją lubią i akceptują. Oby tak było zawsze smile

I ciekawostka: dziś rano spotkałyśmy po wakacjach jedną z jej koleżanek. Zauważyłyśmy, ze zmieniła fryzurę - ścięła włosy, na krótko, jak Ewa. Jej mama skomentowała, ze córka długo ją męczyła o taka fryzurę, „bo Ola i Ewa takie mają” smile po czym okazało się, ze od kilku dni dziewczynka chodzi ciagle ze starymi słuchawkami. „Podobno takie są teraz modne w przedszkolu”. Czy są modne - nie wiem, ze słuchawkami widziałam ostatnio tylko Ewę, która od jakiegoś czasu, ze względu na hałas, nosi wyciszające... smile

--
teoriachaosu.blog/
Edytor zaawansowany
  • argentea 27.08.19, 13:35
    To bardzo dobra informacja. Oby tak dalej.
  • agata_abbott 28.08.19, 09:09
    Obysmile

--
    teoriachaosu.blog/
  • mona-taran 27.08.19, 13:45
    Super!
  • kochamruskieileniwe 27.08.19, 14:01
    no i swietnie!
  • chocolatemonster 27.08.19, 14:02
    Super! Bardzo fajnie sie takie watki czyta! Ciesze sie z Toba!
  • nota_bene0 27.08.19, 14:05
    Super!✌️

--
    "Alter schuetzt vor Liebe nicht, aber Liebe vor dem Alter"
    Coco Chanel
  • bi_scotti 27.08.19, 14:13
    Fantastic, ze mieszkacie w otoczeniu cool rodzin. Bo za kazdym takim dzieckiem stoja zapewne fajni rodzice, ktorzy nie maja attitudes opisywanych w watkach o klasach integracyjnych. Oby Twoja coreczka byla zawsze otoczona taka madra/troskliwa "village" malych i duzych ludzi, ktorzy beda doceniac ja taka jaka jest! Bloom Ewa bloom smile Cheers.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • agata_abbott 27.08.19, 14:37
    Dzięki wszystkim! Tak, rodzice tez są super. Mamy wiedza, ze Ewa ma diagnozę. Mamy koleżanek dowiedziały się stosunkowo niedawno - trochę je to zaskoczyło (tzn wiedziały, ze ich dzieci chodzą do grupy integracyjnej, ale nie wiedziały dokładnie, z kim maja się integrować wink), ale nie zmieniło to nic w ich podejściu do Ewy (na urodziny Ewa została zaproszona już później). Cieszę się, ze trafiliśmy w takie środowiskosmile

--
    teoriachaosu.blog/
  • la_mujer75 27.08.19, 14:08
    Super!

Mój w przyszłym tygodniu zaczyna naukę w nowej szkole i na nowym poziomie- liceum. Bardzo się martwię o jego życie towarzyskie. Coś czuję, że raczej nigdzie nie będzie wychodził. Od jakiś dwóch lat widzę, że totalnie wycofuje się z relacji społecznych.
    W sierpniu byliśmy u psychiatry. Na pytanie : "Czy czujesz się czasami samotny? ", dzieciątko odpowiedziało : "Tak. Jak akurat nie ma nikogo, z kim mógłbym pograć on-line".
    Smutne to.
    I tak powinnam się cieszyć, że chce grać z innymi, bo był moment, że grał tylko w gry indywidualne. Koledzy, brat prosili go, aby z nimi grał, a ten nie chciał.

Twoja Ewa jest dziewczynką. Myślę, że będzie lepiej niż z tym moim.

• agata_abbott 27.08.19, 14:34
    Wiesz, ja w sumie bardzo się cieszę, ze internet istnieje. W niektórych przypadkach pewnie upośledza relacje społeczne, ale w przypadku dzieciaków z takimi trudnościami, z nadwrażliwościami itd. - to może być wybawienie.
    Statystyka podpowiada, ze jeśli jest jedno dziecko z jakimiś dziwnymi zainteresowaniami, to gdzieś na świecie powinno być tez drugie. I internet zwiększa szanse na to, ze się spotkają, pogadają, polubią.

Mam nadzieje, ze Twój syn odnajdzie się w liceum. Dla mnie liceum było wybawieniem - dopiero tam znalazłam ludzi, którzy nadawali na podobnych falach. Będzie dobrze, zobaczysz!

--
    teoriachaosu.blog/
  • bazia8 27.08.19, 19:18
    A może trafi mądrych, pełnych empatii młodych ludzi?
    Liceum to już inny stan umysłu smile wszystkiego dobrego!

--
    www.fundacjaavalon.pl/
  • katja.katja 28.08.19, 08:46
    Ale jeśli naprawdę nie czuje takiej potrzeby po co ma wychodzić? Oczywiście pomijam tu sytuacje musowe jak praca, szkoła czy konieczność załatwienia czegoś na mieście.
    Ja bardzo długo (głównie za namową terapeutek) zmuszałam się do życia towarzyskiego i szczerze mówiąc nic mi to nie dało. Wolałam z wyboru (bo kiedyś miałam więcej towarzystwa mimo wszystko) zostać w domu przed komputerem lub filmem czy książką niż pójść "na miasto".
    Jest presja na introwertyków czy nas dziwaków z ZA (też głównie introwertyków, wg badań 70%) by "wychodzić do ludzi".
    Moim zdaniem nie tędy droga i ważna jest tolerancja. Nie wychodzenie do ludzi (o ile nie wiąże się to z zaniedbywaniem obowiązków np. szkolnych, pracy) nikomu krzywdy nie robi, jeżeli jest z wyboru to nie robi krzywdy także temu osobnikowi.
    Ja uwielbiam być sama.

--
    Nie dam się wygasić!
  • fabryka.lodow.napatyku 27.08.19, 14:10
    Bardzo pozytywny post! oby tak dalej!
  • bei 27.08.19, 14:17
    Super😊
  • aqua48 27.08.19, 14:19
    O, jak fajnie!
  • daniela34 27.08.19, 14:25
    Jak miło przeczytać taki pozytywny wpis, kiedy akurat mam zły dzień. Brawo, Ewa!
  • agata_abbott 27.08.19, 14:30
    Miło mi, ze mogłam pomoc smile dzięki!

--
    teoriachaosu.blog/
  • gama2003 27.08.19, 14:56
    Jest fajna od zawsze. I jeszcze nie raz Was zadziwi.
    Super wątek.
  • agata_abbott 28.08.19, 08:45
    Wiemsmile to znaczy niby wiem, ze jeszcze nie raz nas zadziwi, ale i tak zadziwiasmile a że będzie przedszkolną trendsetterką - to bym się nigdy nie spodziewałasmile

--
    teoriachaosu.blog/
  • ichi51e 27.08.19, 15:16
    Super big_grin

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • chlodne_dlonie 27.08.19, 15:22
    Gratuluję! Oby tak dalej smile

--
    What we need, sustain, exhale and breathe again
    Stop and watch, don't complain
    Hope remains, we still have love (we are back to life)
    We are all insane
  • agata_abbott 28.08.19, 08:44
    Dziękuje!

--
    teoriachaosu.blog/
  • little_fish 27.08.19, 15:37
    Super! Gratulacje! Żeby tak było zawsze - niech spotyka wielu fantastycznych ludzi na swojej drodze 😊
  • agata_abbott 28.08.19, 08:43
    Dziękuje! Z tymi ludźmi to chyba najważniejsze - mamy to szczescie, ze mieszkamy w fajnej okolicy, Ewa chodzi do prywatnego przedszkola, w którym dzieciaki maja fajnych rodziców. Czasami czytam wpisy innych rodziców i mam wtedy wrazenie, ze jednak żyjemy trochę w bańce i jednak nie wszyscy są tak tolerancyjni.

--
    teoriachaosu.blog/
  • baba_za_kolkiem 27.08.19, 15:45
    Gratulacje! smile
  • bazia8 27.08.19, 19:19
    Babo, jak się cieszę, że tu piszesz!

--
    www.fundacjaavalon.pl/
  • juuuu7 27.08.19, 20:38
    Babo milo Cie widziec. Jak zdrowie?
  • agata_abbott 28.08.19, 08:41
    Dzięki! Co u Was? smile

--
    teoriachaosu.blog/
  • majenkir 27.08.19, 15:51
    Milo przeczytac tu cos pozytywnego winksmile.
    Ogladalas "Atypical" na Netflix? o licealiscie z autyzmem?

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • agata_abbott 28.08.19, 08:41
    Oglądałam. Tzn zaczęłam, miałam kilka podejść, ale nie mogłam tego zmęczyć. I nie przez wątek autystycznego syna, ale przez postać matki - strasznie mnie wkurzała.
    Nie wiem, czy tylko ja tak mam, ale są seriale/filmy, w których utożsamiam się z konkretna postacią. W tym serialu z oczywistych względów była to matka - no i tak mnie wkurzały jej wybory życiowe, ze nie przebrnęłam nawet przez pierwsza serieuncertain
    A z Atypowym łączy moja córkę... miłość do pingwinów smile

--
    teoriachaosu.blog/
  • ewbal 27.08.19, 15:54
    Super 👌 🎊 🎇 ucałuj córcię
  • agata_abbott 28.08.19, 08:38
    Ucałowałam smile

--
    teoriachaosu.blog/
  • kosmos_pierzasty 27.08.19, 16:24
    Fajnie smile
    smile

--
    teoriachaosu.blog/
  • ira_08 27.08.19, 18:00
    No i fajnie smile Miło się czyta takie pozytywne wątki!
    Dziękismile

--
    teoriachaosu.blog/
  • bazia8 27.08.19, 19:16
    Bardzo miło czyta się takie wpisy!
    Gratulacje dla Córeczki i dla Was ♥️♥️♥️

--
    www.fundacjaavalon.pl/
  • agata_abbott 28.08.19, 08:37
    Dziękujemy!

--
    teoriachaosu.blog/
  • asia_i_p 27.08.19, 19:41
    Bardzo się cieszę, Ewa świetnie sobie radzi.

--
    The conceptual penis [...], is exclusionary to disenfranchised communities based upon gender or reproductive identity [...] and is the conceptual driver behind much of climate change.
    Ja tezsmile

--
    teoriachaosu.blog/
  • livia.kalina 27.08.19, 20:42
    Zuch dziewczynka! Samych dalszych sukcesów smile

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
    Dziękuje! smile

--
    teoriachaosu.blog/
  • katja.katja 28.08.19, 08:49
    Fajnie, że trafiłyście w odpowiednie środowisko, to bardzo ważne.

--
    Nie dam się wygasić!
  • agata_abbott 28.08.19, 09:09
    Wiem, to naprawdę dużo nam dajesmile

--
    teoriachaosu.blog/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka