Dodaj do ulubionych

Kto jeszcze czeka z utęsknieniem na jesień?

28.08.19, 10:58
Mam dość tego cholernego lata - upałów, słoneczka od świtu do nocy, suszy, owadów, ciągłego podlewania. Czekam z niecierpliwością na chłodniejsze dni, jesień to moja ulubiona pora roku. Kto też lubi?
Edytor zaawansowany
  • lilia-anna 28.08.19, 11:04
    Ja. Nie cierpię upałów. Tylko długich dni mi szkoda.
  • lauren6 28.08.19, 11:07
    Ja też czekam na normalną pogodę.
  • marianna1960 28.08.19, 11:08
    Nie cierpię gorąca słońca czekam z utęsknieniem na chłodne dni.
  • simply_z 28.08.19, 11:08
    Jak jesien to zlota, niestety od listopada do konca marca trwa koszmar. smog, dlugie ciemne dni, Ohyda.
  • marianna1960 28.08.19, 11:25
    Lepsze niż ten skwar co teraz.
  • simply_z 28.08.19, 11:49
    przeciez i tak siedzisz zamknieta w mieszkaniu.....
  • chatgris01 28.08.19, 13:47
    Ale jednak różnica, jak w tym mieszkaniu jest 20-21 stopni, zamiast 28-30.

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • berdebul 28.08.19, 15:53
    Zainwestuj w lepszą izolacje. U mnie nawet w upały jest chłodek, a nie mamy klimy.
  • chatgris01 28.08.19, 19:44
    Nie da rady, to wynajęte mieszkanie. No i blok współcześnie zbudowany (2010), niby izolowany, podwójne szyby itd. W zimie jest bardzo ciepły, nie ma strat ciepła, bardzo mało dogrzewamy, ale w lecie, po paru tygodniach tropikalnych opałów (grubo ponad 50 w słońcu na balkonie) mury się nagrzewają i cały czas oddają ciepło, ech.

--
  • kropka_kom 29.08.19, 11:24
    berdebul napisała:

> Zainwestuj w lepszą izolacje. U mnie nawet w upały jest chłodek, a nie mamy kli
    > my.
    ja nam nowy dom , izolację porządną...a i tak na poddaszu 28 a na dole ponad 26
  • bywszy 28.08.19, 11:13
    Wygląda na to, że od poniedziałku - wtorku w zrobi się już wrześniowo. smile
  • marianna1960 28.08.19, 11:26
    Jakie wrześniowo 26 stopni to letnie temperatury.
  • kochamruskieileniwe 28.08.19, 11:29
    a to zależy od prognozy...
    IMGiW prognozuje niższe temperatury.
    Yr i Accu - wyższe.

Niestey - ciągle brak deszczu w mojej okolicy...
  • bywszy 28.08.19, 11:42
    Na GFS nie wygląda to najgorzej (fsęsie: opadowo). W przyszłym tygodniu, ma się rozumieć.
  • bywszy 28.08.19, 11:32
    Zobaczymy, czy 26. A jeśli tak - zobaczymy, jak długo w ciągu dnia. I ile będzie w nocy.
  • ajriszka 28.08.19, 11:13
    Ja czekam. Jesień to piękno. Nie mogę się doczekać tych spacerów z psem w parku, w lesie - wśród szeleszczących liści...i lubię deszcz we włosach...i chłodny wiatr smile
    I ciepły kasztanowy sweter, kolory widziane przez mgłę i babie lato...poezjasmile
  • chocolatemonster 28.08.19, 11:18
    Kocham jesien. Sloneczna,zlota ale taka mglista i ponura tez. Lubie isc na dlugi spacer, cieplo ubrana a potem siedziec przy kominku z kubkuem herbaty. Lubie chlodne,rzeskie poranku. Deszcz tez lubie.
    Dzis u nas ostatni dzien wakacji. Cieplo. W powietrzu unosi sie babie lato. Pieke szarlotke dla corki do szkoly.
  • kropka_kom 29.08.19, 11:26
    las jesienią jest cudny...i góry smile
  • daniela34 28.08.19, 11:19
    Lubię i nie lubię- lubię jesienne światło w Polsce (inny kąt padania promieni słonecznych)- czasem jeszcze tak jakby przez lekką mgiełkę.
    Lubię dojrzewające jesienią owoce i warzywa. Uwielbiam jesienią chodzić na targ i kupować do koszyka wszystko, co kolorowe- same się wtedy robią kompozycje wprost do malowania.
    Kocham wrzosy, dalie i astry, czerwone owoce na krzewach ozdobnych, dynie.
    To w jesieni jest fajne.
    Nie lubię chłodnych wieczorów i poranków, przy południowych upałach (nigdy nie wiadomo jak się ubrać do pracy, od wymyślania ubrań "na cebulkę" głowa mnie boli), tego, że wcześnie robi się ciemno, zimna, deszczu i chlapy.
  • jematkajakichmalo 28.08.19, 11:19
    Jesień to moja ulubiona pora roku, ale lato w tym roku było u mnie tak cudowne, że jakoś mi trochę szkoda i jeszcze mogłoby tak zostać do października.

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • hanusinamama 28.08.19, 11:22
    MOj ogród na pewno. W tym roku pogrom, wszystkie kwiaty jednoroczne mi popaliło. Co roku nie musiałam nic wysiewać bo sie rok wczesniej rozsiewało i miałam pięknie rabaty z bylinami zapełnione....w tym roku mam 4 nagietki na krzyż. Byliny jakieś takie marne, trawa teraz troche odrzyła. W warzywniku tak naprawde pomidory tylko poszalały...cos mnie przeczucie wzieło w tym roku i nasadziłam zwykłych polnych i malinowych (nie mam szklarni) i codziennie micha pomidorów...ale reszcze to obraz nędzy i rozpaczy
  • snakelilith 28.08.19, 11:35
    Ja miałam na balkonie piękne ogromne ogóreczniki. Przyciągały mi miliardy bąków i wszystko wyglądało jak w raju do czasu kiedy przyszło 40 stopni i trzymało przez kilka dni, pomimo podlewania 2 razy dziennie i postawienia w cieniu wszystkie mi padły. Wytrzymały śródziemnomorskie zioła i jakieś rośliny polne z mieszanki dla pszczół. W natępnym roku nasadzę tylko lawendy i jeszcze więcej tymianku, bo szkoda nerwów.
  • hanusinamama 28.08.19, 13:34
    MI popaliło i ugotowało rosliny...co z tego ze podlewane. Ledwo zyja nawet rosliny rosnące od północy w niby pełnym cieniu..
  • jak_matrioszka 28.08.19, 15:42
    Ja myślałam, że lato może przypominać to zeszłoroczne i sobie afrykańskie stokrotki kupiłam, z myśla o posadzeniu ich w najbardziej słonecznym miejscu. Szlag w postaci wilgoci trafił je zanim jeszcze lato sie zaczeło sad Aksamitki mam wysokości 10cm, cynie maja kwiaty wielkości 3-4cm i to już sa te duże, bo pierwsze miały 2cm średnicy. Za zimno towarzystwu było u mnie.
    Pomidory trzymam na balkonie bliżej okien, bo by parcha od ciagłego mokniecia dostały tongue_out
  • hanusinamama 28.08.19, 22:58
    A widzisz a u mnie upał i sucho. Pomidory obrodziły jak głupie. Koktailowe mająkiscie jak winogrona. Malinowe jak granaty. Za to róze 1/2 swojej normalnej wysokosci....za ciepło
  • snakelilith 28.08.19, 11:25
    Ja czekam odliczając niecierpliwie dni, bo akurat końcówka lata daje mi mocno popalić. Ukrop jak na równiku. Ale jeszcze ciut i będą miała Danię przy stałych boskich 18 stopniach i świeżym zachodnim wietrze (jak sprawdzałam prognozę), a jak wrócę, to i u mnie będzie gwarantowanie jesień. Nareszcie będą możliwe długie spacery i sport bez zagrożenia udaru cieplnego, ludzie wrócą do swoich mieszkań, przestaną też grilować i kurzyć bez przerwy pety na balkonach i w ogóle zachowywać się jak w stanie wyjątkowym jakby zniesiono wszystkie reguły społecznego życia. Skończą się te koszmarne remonty na drogach i liniach kolejowych, małolaty będą w szkołach zamiast roznosić małpią energią przestrzeń publiczną. Jezu, jak ja kocham jesień.
  • chatgris01 28.08.19, 13:52
    big_grin
    Piękne podsumowanie.

--
  • czekoladazkremem 28.08.19, 19:44
    Snakelilith, szkoda, że nie ma "lubię to!".
  • kochamruskieileniwe 28.08.19, 11:26
    Ja czekam. To moja ulubiona pora roku. Zwłaszcza ta wczesna. Chociaż listopad też. Najbardziej nie lubię końcówki wink
    Martwi mnie tylko brak deszczu. Grzybów - tam gdzie zwykle zbieram - raczej nie bedzie. Za sucho. Patrzyłam na prognozy długoterminowe i deszczu ciągle nie ma . Przez cały wrzesień. Mam nadzieję, że te prognozy się zmienią.
  • gaskama 28.08.19, 11:31
    Nie cierpię upałów. Mam problemy z krążeniem, źle śpię. Jesień jako porę roku bardzo lubię. Ale jesień oznacza dla mnie koniec wakacji, koniec okresu urlopowego, powrót do kieratu, do zajęć dodatkowych, krótsze dni, zmniejszenie/ograniczenie mojej aktywności fizycznej (z powodu braku czasu i słabej pogody). Generalnie nie cieszę się na koniec lata.

--
    "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
  • bialeem 28.08.19, 11:45
    Nienawidzę jesieni. Od września odliczam dni do 22 grudnia, który jest moim prawie ulubionym dniem w roku, bo od tego czasu dni są już w końcu dłuższe. Jesień najchętniej bym przminęła. Zimno, szaro, zacinający deszcz i mokre buty.

--
    "weź takie rady, zwiń ciasno i rozważ znaczenie słowa "czopek""
  • daniela34 28.08.19, 11:48
    Ja bym tą późną zimną i mokrą jesień najchętniej przespała. Ale klimat się zmienia i coraz częściej np. na Wszystkich Świętych jeszcze jest całkiem ciepło i słonecznie.
  • kamin 28.08.19, 23:14
    Od kiedy pamiętam moje życie składa się głównie z wyczekiwania na lato.
  • la_mujer75 28.08.19, 11:47
    Kiedyś lubiłam, bo cieszyłam się na powrót do szkoły/na studia.
    Teraza nienawidzę, bo kojarzy mi się ze szkołą moich dzieci smile
    A przede wszystkim - właśnie na jesieni czuję, że upływa kolejny rok mego życia. I to mnie jakoś dołuje.
  • aerra 28.08.19, 13:21
    A ja zupełnie odwrotnie wink
    Kiedyś nie lubiłam (bo powrót do szkoły), a teraz się cieszę, bo po wakacjach mam potrzebę tej codziennej rutyny, gdy dziecko chodzi do szkoły wink

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • kurt.wallander 28.08.19, 12:07
    Na pewno nie ja smile
  • argentea 28.08.19, 12:50
    Ani ja.
  • szafireczek 28.08.19, 12:46
    Ja. Ale niekoniecznie przez upały, a dlatego że bardzo lubię jesień, w zasadzie bez znaczenia, czy złota, czy deszczowa...Podoba mi się ten klimat, szeleszczące pod nogami liście, kasztany, kolory, wieczory już z kocykiemsmile i fakt, że robi się zapasy, ostatnie porządki w ogródku, wokół domu, ptaki odlatują, zwierzaki przygotowują się do zimy. Potem nadchodzi królestwo dyni, a wraz z nim zupa i ciasto dyniowe. Mniam.
  • lilia.z.doliny 28.08.19, 12:53
    ja czekam
    poranne angielskie mgly, grube golfy. grzane wino, spacery z puchatymi psami zakonczone wspolnym leniuchowaniem w oubie - ja przy drinku, pies przy ogniu; zyczliwi barmani zagadujacy do owczarzycy smile uwiwlbiam

--
    Melisa uspokaja mnie tylko wtedy, kiedy ją gorącą wyleję komuś na mordę.
  • rosapulchra-0 28.08.19, 13:08
    Ja. Zdecydowanie lepiej się czuję jesienią i wiosną, niż latem i zimą.

--
    Jeśli cos zdarzyło sie raz- mozliwe, ze zdarzy sie ponownie, ale jesli cos zdarzylo sie juz dwa razy- na pewno zdarzy sie po raz trzeci. by eulalia_bardzo_przecietna
  • gaga-sie 28.08.19, 13:11
    Ja nie czekam, osobiście mogłabym żyć w takim letnim klimacie, wcale nie cierpię i lato mi się nie dłuży, wręcz przeciwnie.
  • argentea 29.08.19, 00:14
    Ani mnie.
  • joanna_poz 28.08.19, 13:14
    nie, nie tęsknie.
    będzie
    szaro, buro, ponuro, zimno, bedzie lało, wiało, plucha, błoto, zero zieleni, gołe drzewa, bez liści, szara trawa.
    grube ciuchy, kurtki, ciezkie buty.
    rano ciemno, po południu ciemno.
    nie cierpię jesieni.
  • grey_delphinum 28.08.19, 13:20
    Ja czekam. Nie cierpię upalow ☹

• argentea 29.08.19, 00:12
    Ani ja.
  • argentea 29.08.19, 00:13
    W sensie: nie cierpię jesieni.
  • jak_matrioszka 28.08.19, 13:38
    A ja czekam na wyjazd w ciepłe miejsce smile W tym roku upały miałam w sumie przez 5 dni może, nie zdażyłam sie nimi znudzić. Ogródek podlewałam trzy razy w ciagu całego sezonu, dziś mogłabym czwarty raz, ale jutro ma padać a pojutrze lać, wiec chyba odpuszcze.
    Jesień jak z obrazka byłaby fajna, ale jak przyjda deszcze równoległe do chodnika, w towarzystwie jednocyfrowych temperatur, to wcale nie bede piać z zachwytu.
  • chatgris01 28.08.19, 13:48
    Też czekam, bo na razie to mam 32-35 popołudniami i ostre słońce.
    Ale ubiegłoroczne lato było jeszcze gorsze.

--
  • snakelilith 28.08.19, 14:11
    Tak. W zeszłym roku było gorzej, bo fale upałów były dłuższe i susza większa. W tym roku trawa jest przynajmiej zielona. Ale dla mnie osobiście ten rok był trudniejszy do zniesienia, jakieś takie zniecierpliwienie połączne z obawami u mnie się nagromadziło, bo jedno gorące lato raz na jakiś czas da się znieść, ale teraz to już reguła i nie zapowiada się, by w następnych latach było lepiej. uncertain
  • mamalgosia 28.08.19, 13:57
    Nienawidzę upałów i tez mam ich serdecznie dosć.
    Tyle, że jak tylko temperatura spada poniżej 20 stopni, to ludzie zaczynają palić w piecach węglem, mułem i śmieciami, a w naszej niecce nie ma wiatru i zaczną się 3000% przekroczenia norm.

Nie wiem, z czego lepiej zdychać

--
    misiedlakazdego.blox.pl/html
  • roks30 28.08.19, 14:13
    Zawsze pod koniec sierpnia tęsknię za jesienią bo nudzą mnie letnie ubrania😁. Tez juz tęsknię bo u mnie 30 stopni w cieniu i mam dosc😨.
  • kropka_kom 29.08.19, 11:32
    u nas 33 sad
  • m.y.q.2 29.08.19, 11:54
    Nie tyle na jesień z krótkimi, ciemnymi dniami czekam, co na normalne późne lato z temp. ok 18 - 20 st.C.

--
    — Wiem tylko, że musi być jakiś policjant dla każdego, nawet dla królów.
    TerryPratchett

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka