Dodaj do ulubionych

Książka sensacyjna, kryminał

29.08.19, 10:59
Jakie książki polecicie?
Chodzi mi o pozycje, które wsysają, wciągają bez reszty, od których nie można się oderwać. Wielowątkowe, nieprzewidywalne, osadzone w realiach ( bez elementów fantastyki). Takie, które po roku od przeczytania nie zleją się, które będę mogła komuś w kilku słowach zarekomendować.
Odpada Mróz ( po przeczytaniu 2 czy 3, żadna nie wryła mi się w pamięć, ) i Bonda (pogmatwana na siłę akcja sprawiła, ze odłożyłam 3 książki na półkę ok 100 stron przed zakończeniem).
Pomożecie?
Edytor zaawansowany
  • szafireczek 29.08.19, 11:05
    Polecam Severskiego - właśnie wielowątkowe i osadzone w realiach.
  • elenelda 29.08.19, 11:09
    To może napisz, co Ci się podobało.
  • sinusoidaa 29.08.19, 11:34
    No właśnie nie chciałam niczego sugerować.
    Ostatnio czytałam takie, które były przewidywalne (B.A Paris-Za zamkniętymi drzwiami), albo kompletnie nie zapadające w pamięć.
    Podobało mi się Żmijowisko Chmielarza, Więzień urodzenia Archera. Podobał mi się też saga Archera, ale to chyba trudno nazwać kryminałem wink
  • m.y.q.2 29.08.19, 11:50
    Craig Russell: Długi kamienny sen.
    Tajemnica napadu stulecia w 1938 r.
    w Glasgow, stylem przypomina kryminały Chandlera.

--
    Ślepej wierze źle z oczu patrzy.
    St. Jerzy Lec
  • elenelda 29.08.19, 11:55
    Sensacja -
    David Baldacci, serie z Johnem Pullerem, Amosem Deckerem (nowsze) lub z Klubem Wielbłądów czy Seanem King i Michelle Maxwell.
    Dan Brown - Kod da Vinci, Anioły i demony, Cyfrowa twierdza itd.
    Lee Child - i jego superbohater Jack Reacher
    Kryminały:
    Hjorth i Rosenfeldt - seria z psychologiem policyjnym Sebastianem Bergmanem
    Stieg Larson - saga Millenium
    Jo Nesbo - seria z Harrym Hole (pominąć Nietoperza i Karaluchy - są pierwsze z serii ale nie do przetrawienia)
    Ann Cleeves - serie z policjantką Verą i seria szetlandzka, jak lubisz angielskie klimaty z rozbudowanym wątkiem obyczajowym
    Caroline Graham - seria Midsommer- j.w.
    Martha Grimes - seria z inspektorem Jury (jest jeszcze seria „hotelowa”, ale kiepska - j.w.
    Peter Robinson - Anglia, j.w.
    Louise Penny - Kanada, urocze miasteczko, mała społeczność.
    Ingrid Heldstrom - seria Villette, sporo obyczajowych smaczków
    Elizabeth George - Anglia, bogaty, przystojny arystokrata - inspektor Scotland Yardu, też rozbudowany wątek obyczajowy.

• australijka 29.08.19, 11:30
    Niedawno był identyczny watek i polecałyśmy. Przeszukaj forum.
  • kebabbathehutt 29.08.19, 11:30
    Terry Hayes, "Pielgrzym". Swietna ksiazka! Ja czytam duzo i to jest najlepsza ksiazka jaka przeczytalam w ciagu ostatnich kilku lat. Spelnia twoje wymagania smile Akcja toczy sie szybko juz od pierwszego rozdzialu, tomiszcze spore, ja przeczytalam w kilka dni, czytalam gdzie tylko dalo rade, nawet do pracy bralam, bo zwyczajnie nie dalo sie jej odlozyc. Z niecierpliwoscia czekam na druga ksiazke tego pana.
  • tinywee 29.08.19, 12:06
    Przeczytałam "Pielgrzyma". Może być. Osobiście wolę Forsytha, przynajmniej niektóre, i Le Carre. Grishama też przeczytam generalnie smile
  • kebabbathehutt 29.08.19, 14:26
    O Le Carre nie slyszalam, ale poszukam. Grishama pare ksiazek czytalam, moze byc, nie pamietam czy cos Forsytha mi sie trafilo, tez sprobuje, jak juz przeczytam to co ostatnio kupilam. Dzieki za podpowiedzi smile

--
    Opinia jest jak dooopa, kazdy swoja ma.
  • sinusoidaa 29.08.19, 12:19
    Dziękuję, właśnie zamówiłam e-booka Pielgrzym wink Recenzje są zachęcające
  • kebabbathehutt 29.08.19, 14:23
    Mam nadzieje, ze sie spodoba i ze tlumaczenie jest dobre.
    Ja tez bardzo lubie serie inspektora Rebusa, autor Ian Rankin.

--
    Opinia jest jak dooopa, kazdy swoja ma.
  • koronka2012 29.08.19, 20:14
    kebabbathehutt napisał:

> Terry Hayes, "Pielgrzym". Swietna ksiazka!
    > ) Akcja toczy sie szybko juz od pierwszego rozdzialu,

Cóż - mnie nie tylko nie wciągnęło od pierwszego rozdziału, ale w ogóle z trudem zniosłam całą pierwszą część, gdzie autor opisuje swoje zawodowe perypetie ze mdlącym samouwielbieniem. Potem istotnie wciąga, ale to jest czytelniczy fastfood - historia jest tak nieprawdopodobnie naciągana, że ratuje ją głównie duża doza humoru.
    Niemniej jednak - dobrze wchodzi smile
  • fandorina 29.08.19, 11:59
    Jak Ci się podobał Chmielarz to polecam jego serię o Mortce -zacznij od "Podpalacz".
  • sinusoidaa 29.08.19, 12:07
    Czytałam Podpalacza...
    Niestety, nie zrobiła już takiego wrażenia.
    Ale dziękuję za informację wink
  • joasia33 29.08.19, 12:09
    Douglas Preston i Lincoln Child - wszystko, a najbardziej seria o agencie Aloysiusie Pendergaście. Uwielbiam.

--
    fotoforum.gazeta.pl/5,2,joasia33.html
  • milka_milka 29.08.19, 13:12
    Ja też! Zaskakująca i nieprzewidywalna.

--
    Kobieta z racji posiadania dwóch XX ma w pakiecie wbudowaną opcję sprzątania.[...]x wygląda trochę jak kosz na śmieci, a trochę jak kosz na brudną bieliznę. Jak nie pucuje wszystkiego w zasięgu wzroku, to jest godna pożałowania.Facet ma Y a to wygląda jak kieliszek. On może olewać. by beataj1
  • m.y.q.2 29.08.19, 12:11
    Jo Nesbø: Syn. Też czytalny.

--
    Ci, co mają ideę wciąż w gębie, mają ją zazwyczaj i w pobliskim nosie,
    St. Jerzy Lec
  • 18lipcowa3 29.08.19, 12:30
    Z nowych -"Pokuta "Anny Kańtoch

--
    Akurat w wypadku mężczyzn twierdzenie, że coś tam mają bardzo przemyślane, to idealizacja tej płci.- by Triss
  • biedronka195 29.08.19, 12:40
    Wszystkie kryminały Jefferya Deavera , szczególnie seria Lincoln Rhyme.
  • ajaksiowa 29.08.19, 12:40
    Bernard Minier _napisał dopiero kilka powieści więc najlepiej zacznij od pierwszej😊

--
    ,,Bóg dał nam Wolną Wole i Rozum,od Nas zależy co z Tym zrobimy,,
  • elf1977 29.08.19, 13:33
    Bardzo dobre mroczne kryminały. Ja polecam jeszcze Monsa Kallentofta. Książki inne niż reszta, do tego pięknie wydane, zszywanie.
  • bei 29.08.19, 12:39
    Wilt 😊
  • bei 29.08.19, 12:41
    Teraz mnie wciąga- Złoczyńcy znad Nilu
  • zazoo 29.08.19, 12:45
    Seria o Ance Serafin autorstwa małżeństwa Kuźmińskich: Śleboda, Pionek i Kamień. Jakkolwiek do głównej bohaterki sympatią nie pałam, ale do wszystkich innych już tak. Bardzo dobrze opisane tło obyczajowe - a akcja każdej książki ma miejsce w innym środowisku - Podhale, Śląsk i Romowie. Generalne jedne z nielicznych książek ostatnio, które mnie naprawdę wciągnęły (czytam dość sporo).
  • daniela34 29.08.19, 12:47
    Będzie kolejny to jesienią. Bodajże pod tytułem "Mara". Widziałam zapowiedź.
  • zazoo 29.08.19, 12:50
    O dzieki! Na pewno się skuszę!
  • koronka2012 29.08.19, 20:17
    zazoo napisała:

> O dzieki! Na pewno się skuszę!

Ja już zamówiłam w empiku smile ma się ukazać zdaje się 19 września.

Kuźmińskich uważam za najlepszych polskich autorów kryminałów, choć w ogóle nie są reklamowani.
  • sasha_m 29.08.19, 13:06
    Maxime Chattam "Trylogia zła". Książki te czytałam wiele lat temu, a do dzisiaj zastanawiam się, co siedzi w głowie autora, że był w stanie wymyślić coś tak przerażającego.
  • sinusoidaa 29.08.19, 14:03
    Dziękuję za szybką reakcję, kilka pozycji poleconych przez Was już zamówiłam wink
  • elf1977 29.08.19, 17:00
    Jeszcze sobie przypomniałam włoskiego autora : Do NATO Carrisi. Napisał dwa cykle, mnie się podobał watykański.
  • xyxzza 29.08.19, 16:33
    Peter May, trylogia z wyspy Lewis oraz seria Enzo files .
  • dzikka 29.08.19, 17:22
    Nie wiem czy można podciągnąć ale niewątpliwie sensacja:
    James Rollins - wszystko a szczególne seria Sigmy
    Wilburn Smith - szczególnie Saga rodu Courteneyów oraz cykl egipski.
    No i stary, dobry Clive Cussler
  • monikate 29.08.19, 17:57
    "Ona przyszła ostatnia" - Teresa Monika Rudzka, zabawny kryminał w stylu Agathy Christie.

• skarolina 29.08.19, 18:03
    Seria "etnograficzna" Kuźmińskich - Śleboda, Pionek, Kamień, zdaje się, że właśnie wyszła czwarta część, Mara. I "Cisza białego miasta" hiszpańskiej autorki, co to nazwiska nie idzie zapamiętać. Ha! znalazłam info, że wychodzi drugi tom, oby jak najszybciej na czytnik.

--
    "To jest tylko smutne miasteczko, ono sobie kiedyś pojedzie" - W.Młynarski
  • raczek47 29.08.19, 18:08
    Nie czytałam propozycji z wątku,ale moim hitem z ostatnich miesięcy jest "Cisza białego miasta",Nie mogłam się oderwać.
    A z przymrużeniem oka-" Czarna wołga"- smakowite historie kryminalne z czasów PRLu.
  • samawsnach 29.08.19, 19:58
    Hjorth& Rosenfeld - nie wiem czy prawidłowo napisałam nazwiska. Jest już cała seria - super, inteligentna, wciągająca, z interesującymi wątkami dotyczącymi głównych bohaterów.
  • daniela34 29.08.19, 20:04
    Ciszę białego miasta właśnie kupiłam. Zobaczę,czy mi się też tak spodoba.
  • raczek47 29.08.19, 20:30
    Daj znać 🙂mnie wciągnęła bez reszty.
  • daniela34 29.08.19, 20:38
    Dobrze, napiszę smile
  • daniela34 03.09.19, 16:36
    raczek47 napisała:

> Daj znać 🙂mnie wciągnęła bez reszty.

Miałam dać znać, jak mi się podoba "Cisza białego miasta"- otóż bardzo, z niecierpliwością czekam na kolejne dwa tomy.
  • skarolina 03.09.19, 17:06
    Ja też, oby były równie dobre smile

--
  • raczek47 03.09.19, 19:14
    A widzicie 🙂fajnie że się podobała 🙂.
    Daniela,bardzo szybko przeczytałaś 🙂
  • koronka2012 29.08.19, 20:19
    Dorzucę słowackiego Dominika Dana - kryminały w klasycznym stylu, porządne śledztwo jak się patrzy. Szkoda że tylko kilka części się ukazało, chętnie połknęłabym resztę.
  • skarolina 29.08.19, 22:25
    O, właśnie, jeszcze Iva Prochazkova - Mężczyzna na dnie i Roznegliżowane - czeskie kryminały, bardzo fajnie mi się czytało.

--
  • damartyn 29.08.19, 23:30
    Donna Leon, cały cykl o komisarzu policji Guido Brunettim. Takie książki ze smaczkiem.
  • tiktaalik 03.09.19, 17:14
    Robert Harris "Oficer i szpieg". Na faktach (słynna "sprawa Dreyfussa"). Na szczęście nie znałem szczegółów, zarwałem noc, a tętno skakało mi w trakcie lektury. Właśnie ma premierę film Polańskiego, więc może warto przeczytać przed?
  • alicia033 03.09.19, 19:08
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka