Dodaj do ulubionych

Iwona Hartwich prosi o pieniądze na swoją kampanię

29.08.19, 15:48
Pani Iwona Hartwich , kandydująca do sejmu z ramienia PO, prosi na fejsie o wsparcie finansowe dla swojej kampanii wyborczej. Zbiera pieniądze na reklamę, ulotki itp. Można pomóc jak ktoś chętny. Co może zaskoczyć, wśród osób opiekujących się niepełnosprawnymi została zmieszana z błotem. Wyciągnięto jej bogactwo, liczne zagraniczne wycieczki a jednocześnie pazerność i roszczeniowość w wyciąganiu kasy od innych, w tym naprawdę biednych opiekunów osób niepełnosprawnych. Pani podobno nie nadąża z wycinaniem negatywnych komentarzy pod swoją prośbą. Z ponad setki negatywnych komentarzy zostało tylko kilka pozytywnych. Byłam przekonana, że ma większe poparcie w swoim środowisku sad
Edytor zaawansowany
  • asfiksja 29.08.19, 15:58
    Jesteś bardzo naiwna, jeśli myślisz, że hejt na Iwonę Hartwich wypisują opiekunowie niepełnosprawnych. Albo wykazujesz złą wolę.
    Czy ktokolwiek rozsądny jeszcze w tej chwili myśli, że hejt polityczny tworzą zatroskani obywatele?
  • mamawojtuska79 29.08.19, 16:09
    Oj uwierz mi że właśnie te krytyczne komentarze piszą rodzice niepełnosprawnych dzieci, pani Iwonka ma grupę swoich owieczek, reszta środowiska jej bardzo nie trawi. Zdziwiłabyś się jakie komentarze idą pod adresem Iwony na grupie zrzeszającej rodziców niepełnosprawnych dzieciaków, grupa liczy kilkanaście tysięcy członków.

--
    1.10.2009 r. Wojtuś 24tc 790 gr. mojmalyrycerzwojtus.blogspot.com/
    16.09.2010 r. Wiktorek 32 tc 1780 gr.
  • fredzia098 29.08.19, 16:21
    O czym ty piszesz ? Przecież to Facebook. Każdy ma swój profil ze zdjęciem, nikt nie jest anonimowy. Widać, że piszą to rodzice niepełnosprawnych dzieci, mają te dzieci w profilach, należą do grup zrzeszających takich rodziców. Tu nie ma mowy że to polityczne trolle. Dlatego jestem zdziwiona. To są autentyczni rodzice, którzy jak piszą "przejechali się" na pani Hartwich, nie wierzą jej i wkurza ich jej roszczeniowość w zestawieniu z jej bogactwem.
  • ras.szamra 29.08.19, 21:50
    Ze niby na Facebooku nie ma troll-kont? Nie żartuj, coś takiego tworzy się w minutę, historię konta jest łatwo zbudować. Podejrzewam też, że przy coraz większej automatyzacji można to robić na masową skalę, a nie ręcznie, co jeszcze przyspiesza cały proces
  • livia.kalina 29.08.19, 22:51
    na Facebooku nie ma fejkowych kont a I. Hartwich jest bogata bo raz była w Egipcie.

Coś jeszcze wyjaśnić?

wink

--
    super_hetero_dyna:
    "Stalin, choć ludobójca, był jednak człowiekiem dużego formatu."
  • mama.nygusa 30.08.19, 12:14
    A chorwacja? wink

--
    bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
    78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
  • double-facepalm 30.08.19, 12:55
    Full sebixow i karyn żyjących z jednej pensji i 500+ jeździ do Chorwacji. Nie z BP ale wątpię czy i pani z wątku tez wszędzie z bp.
  • livia.kalina 30.08.19, 13:16
    A fakt- moja pomyłka- nie byli w Egipcie tylko raz w Chorwacji. Pewnie dlatego, że taniej.

Syn I. Hartwich kilkanaście lat marzył o takim wyjeździe i raz się udało. Umęczyli się strasznie bo nie stać ich było na luksus całkowicie dostosowanego miejsca do osób niepełnosprawnych więc wszędzie taszczyli sie z ciężkim wózkiem ale marzenie ciężko chorego dziecka udało się spełnić.

Nie jestem wielbicielką I. Hartwich, ma dość trudny charakter ale w konstruowaniu hejtu tez trzeba się nieco zastanawiać, żeby nie wychodziło aż tak głupio jak z "ekskluzywnymi zagranicznymi wyjazdami liderki protestujących rezydentów", która jeździła na misje humanitarne albo z "bogactwem I. Hartwich" która spełniła marzenie ciężko chorego syna i zabrała go raz do Chorwacji.

--
    super_hetero_dyna:
  • double-facepalm 30.08.19, 13:43
    Tak samo przeraza mnie skala tego hejtu. Szczegolenie ze jak twierdzice to sie dzieje wszędzie i nawet na fb w zamkniętych grupach dyskusyjnych dla rodziców osób niepełnosprawnych. ( pewnie troll-konta i tam sa,ale część to prawdziwi ludzie)
  • ultimate.strike 30.08.19, 23:05
    W kwestii techiczno-socjologicznej. Wystarczy kilka fejkowych kont by korzystając z zasad psychologii tłumu nastawić całe społeczności na żądane tory.

--
    Kiltowa Rewolucja! Kilt sobie kup bo to już
  • ira_08 31.08.19, 12:04
    >O czym ty piszesz ? Przecież to Facebook. Każdy ma swój profil ze zdjęciem, nikt nie jest anonimowy.

Raczysz żartować? Wiesz, ile ja Fb jest fałszywych kont? Wiele wpisów hejtujących wszelkie protesty ma wspólne cechy np. dziwne imię i nazwisko, typu Kwiryniusz Kowalsky, zdjęcie z zasłoniętą twarzą albo zwykłego awatara i miejsce zamieszkania typu New Delhi, Dżakarta, Kapsztad. Często też mają powpisywane uczelnie z kosmosu i mają po kilku znajomych. I sądzisz, że taki Yoorek Ogoorek, zamieszkały w Ontario, wykształcony na politechnice w Nairobi, ze zdjęciem żółwia ninja w profilowym, to prawdziwy Yoorek, który nie jest anonimowy?

> To są autentyczni rodzice, którzy jak piszą "przejechali się" na pani Hartwich, nie wierzą jej i wkurza ich jej roszczeniowość w zestawieniu z jej bogactwem.

Rozumiem, że ich wszystkich znasz i potwierdzisz, że istnieją.
  • serei 29.08.19, 16:00
    serio myślisz, że to normalni ludzie piszą? od miesiąca pod wszelakimi opozycyjnymi wpisami mnożą się komentarze pisowskich opłacanych trolli, konto tvn wrze pod każdym artykułem...

--
    "Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, naprawdę. Ja się cały czas czegoś uczę. Bez przerwy. Ja się uczę w mieszkaniu, ja się uczę w samochodzie, kiedy jadę, ja się uczę w samolocie, kiedy lecę. Ja się cały czas czegoś uczę. Jak się nie uczę tego, co mam powiedzieć, to się uczę tego, co będę chciał kiedyś powiedzieć i wydaje mi się, że warto. Więc w związku z tym czytam jakąś książkę. Jeżeli nie, to siedzę i uczę się języka, nowe słówka. Cały czas się czegoś uczę. Bo uważam, że to jest jedyna droga do tego, żeby cały czas trzymać się na wysokim „C”- wypowiedź Prezydenta Andrzeja Dudy
  • tifa_lockhart 29.08.19, 16:03
    Kandydaci KO swoją indywidualną kampanię muszą sfinansować sami.
  • pani07 29.08.19, 16:17
    " Co może zaskoczyć, wśród osób opiekujących się niepełnosprawnymi została zmieszana z błotem. "

Zaskoczyć??? Nie, dawno nikt tyle niedobrego dla tej grupy nie zrobił co ta kobita, pomijam tę śmieszną szarżę -wyzwiska na PO, te histeryczne jej wpisy na fb i wyrwanie sobie miejsca 3 a nie 7. Koszmarna baba.
  • mamawojtuska79 29.08.19, 16:22
    Gdyby była ikonka "lubię to" to chętnie wcisnęłabym ją pod twoim komentarzem i piszę to jako rodzic niepełnosprawnego dziecka.

--
  • fredzia098 29.08.19, 16:31
    Nie kojarzę ,że wyrwała sobie miejsce na liście. Gdy okazało się, że dali jej inne miejsce niż obiecali, po prostu wycofała się i oświadczyła że w takim razie nie kandyduje. Wtedy dali jej lepsze miejsce. Nie przypominam sobie, żeby robiła dymy. I tak, rodzice zarzucają jej ,że wiele złego zrobiła dla opiekunów niepełnosprawnych. Może to właśnie to, że jest postrzegana przez pryzmat bogactwa i zagranicznych wycieczek i jednocześnie roszczeniowości, a potem to rzutuje na to że tak są postrzegani inni rodzice dzieci niepełnosprawnych. A wielu z nich naprawdę klepie biedę, i o takich pieniądzach, apartamencie i zagranicznych wycieczkach jak pani Hartwich może tylko pomarzyć.
  • pani07 29.08.19, 16:33
    "Nie kojarzę ,że wyrwała sobie miejsce na liście. Gdy okazało się, że dali jej inne miejsce niż obiecali, po prostu wycofała się i oświadczyła że w takim razie nie kandyduje. :
    Och, z rozbawieniem patrzyłam na TT, jak to wyglądało, bo p.Myrcha miał być 3, a "wywalczyła" sobie tę 3- wrzucano jej wpisy z jej fb- weszłam i sama zobaczyłam, jak to jej "po prostu wycofała się" wyglądało. Histeryczna baba na maksa.
  • mamawojtuska79 29.08.19, 21:59
    Myrcha miał już zrobione plakaty z numerem 3 big_grin

--
  • pani07 29.08.19, 22:15
    mamawojtuska79 napisała:

> Myrcha miał już zrobione plakaty z numerem 3 big_grin
    >
    Wiem, na TT był cyrk wokół tego i w sumie wszystko, co dotyczy p.Hartwich wyszło na jaw i tn jazgot na jej fb, te jej histeryczne wpisy, oskarżenia, rzyg na PO, a potem "wyrwałam 3" i dzika radocha. Naprawdę niefajna kobieta.
  • mamawojtuska79 29.08.19, 22:28
    Myrcha chyba jednak na tym skorzystał, weszłam na jego profil i okazuje się że ma dwójeczkę big_grin

--
  • double-facepalm 30.08.19, 13:04
    pani07 napisał(a):

> " Co może zaskoczyć, wśród osób opiekujących się niepełnosprawnymi została zmie
    > szana z błotem. "
    >
    > Zaskoczyć??? Nie, dawno nikt tyle niedobrego dla tej grupy nie zrobił co ta kob
    > ita, pomijam tę śmieszną szarżę -wyzwiska na PO, te histeryczne jej wpisy na fb
    > i wyrwanie sobie miejsca 3 a nie 7. Koszmarna baba.
    Bo to stodowisko jest i tak już strasznie podzielone, i bez niej.
  • double-facepalm 30.08.19, 13:05
    pani07 napisał(a):

> Zaskoczyć??? Nie, dawno nikt tyle niedobrego dla tej grupy nie zrobił co ta kob
    > ita, pomijam tę śmieszną szarżę -wyzwiska na PO, te histeryczne jej (...).
    Bo to srodowisko jest i tak już strasznie podzielone, i bez niej.
  • kocynder 29.08.19, 16:45
    A dlaczego cię dziwi, że osoba, która łże (w tv mówiła że ją NIE STAĆ na rehabilitowanie syna - a stać na dwa razy do roku wywczasy za granicą! O "niepracowaniu" Kuby tez łgała - kiedy mówiła, że syn nie pracuje bo nie może - on o0d dwóch lat BYŁ ZATRUDNIONY w fundacji. "Dzięki" wrzaskom Iwonci fundacja miała kilkanaście najróżniejszych kontroli - zgadnij kiedy kolejny raz zatrudnią osobę niepełnosprawną?), która wprost mówi, że "większość niepełnosprawnych ją nic nie obchodzi bo ona walczy O SWOJE!" (nawet nie o swojego, faktycznie niepełnosprawnego) syna!). Na próby powiedzenia, że JEJ pseudopostulaty wykluczają większość OzN - de facto dotyczą około 6% niepełnosprawnych!) odwrzasnęła, że jak się komuś nie podoba to może sobie zorganizować swój protest a ona mu materace zostawi! Kultury rzucania w ministra podpaskami i szarpania niepełnosprawnego syna komentowała nie będę... Prócz tego "gwiazda sejmowych kafelków" już po wyjściu z sejmu paskudnie i obraźliwie potraktowała większość opiekunów, którzy ją wspierali - gdzie są dziś Milewiczowie na przykład?
    I tak, większość OzN wolałaby rozwiązania systemowe, a nie rzucony z łaski ochłap 500,- dla 6% niepełnosprawnych. A Iwoncia ma spasionym zadku system - nie chce refundowania określonej liczby godzin rehabilitacji, refundacji środków medycznych - chce tylko żywej gotówki, kasy do pazernej łapy. Dawać i spadać!

--
    Kocynder - w gwarze śląskiej słowo określa sytuację ciężką do ogarnięcia, którą ciężko unieść - a wszyscy myślą, ze to coś od "kotka"... 3smile
  • znowu.to.samo 29.08.19, 20:47
    No, ta baba nie zginie🙄

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • asia-loi 29.08.19, 21:14
    kocynder napisała:

> A dlaczego cię dziwi, że osoba, która łże (w tv mówiła że ją NIE STAĆ na rehabilitowanie syna - a stać na dwa razy do roku wywczasy za granicą! ...

Ludzie, czego Wy zazdrościcie rodzicom dzieci niepełnosprawnych?
    Przecież te pieniądze, które dostają osoby niepełnosprawne (od urodzenia do końca swojego życia), to są śmieszne pieniądze, za które zdrowy by nie przeżył, a dopiero chory.
    Co w tym takiego szokującego, że nie wszyscy ludzie którzy mają niepełnosprawne dzieci, nie klepią biedy.
    Przecież mąż Hartwig pracuje. Widziałam kiedyś wywiad z I. Hartwig, gdzie się tłumaczyła z wakacji w Chorwacji, za które przecież zapłacili Hartwigowie sami. I mówiła, że nikt obcy po plaży nie chce pchać wózka z ich synem.
    Ludzie którzy są niepełnosprawni od urodzenia, powinni mieć pomoc państwa i to systemową, taką za którą da się w miarę normalnie żyć i opłacić leczenie/rehabilitacje. W Polsce zdrowej patologii należy się dużo, a chorym bardzo niewiele państwo pomaga. Póki żyją rodzice, to te dzieci niepełnosprawne jakoś żyją, ale co będzie jak rodziców braknie? Jak im państwo pomoże?

--
    Gdy jedna osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem.
    Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to religią.
  • mama.nygusa 29.08.19, 21:19
    Gdzies w internetach widzialam, jak strajkowala w sejmie, jakies przekqazy pieniezne czy rachunki, z ktorych owa pani nigdy sie nie rozliczyla.Wiem, ze oskarzaly ja wowczas rodzice chorych dzieci.

--
    bip.inowroclaw.pl/?cid=72759&bip_id=8677
    78,954,90zl tyle zarabia nauczyciel.
  • mamawojtuska79 29.08.19, 21:25
    Nie tylko o przekazy pieniężne tam wtedy chodziło ale i jakieś koce, ubrania itp. szczerze mówiąc to nie myślałam że przy okazji strajku zrobi się taki syf, mało kto został przy niej z ekipy strajkującej (zarówno z tego pierwszego strajku jak i ostatniego).

--
  • kocynder 29.08.19, 21:44
    1. Jak już piszesz to chociaż poprawnie - wątek nie jest o żadnej Hartwig a o Hartwich.
    2. Nie pojmujesz, prawda? Tu nie chodzi o zazdroszczenie leniwemu babsku czegokolwiek. Niech sobie na te wczasy lata choćby na Marsa, Bóg z nią. Ale skoro ją STAĆ na wożenie zadu po kurortach - to niech nie oczekuje kasy na rehabilitację radnego. Tak, jej synuś niezdolny do niczego jest radnym. Ma pewnie coś koło 3 000 diety. I ok, niech ma. A teraz skup się, będzie trudne: rząd nie ma żadnych"swoich" pieniedzy. Dysponuje pieniędzmi z podatków osób pracujących. Wcale nie małych podatków, dodajmy. Podatków, które płaci ekspedientka zapieprzająca za najniższą krajową. Emeryci, którzy całe życie ciężko pracowali. Strazak, który wchodzi w ogień ratować czyjeś życie. I teraz uzasadnij mi logicznie: dlaczego nowy smartfon pana radnego i moczenie tyłka w Adriatyku przez jego wrzaskliwą mamuśkę uważasz za ważniejsze niż czynsz tej ekspedientki, chleb tych staruszków czy ubezpieczenie na życie strażaka? Ale logicznie proszę...

--
    Kocynder - w gwarze śląskiej słowo określa sytuację ciężką do ogarnięcia, którą ciężko unieść - a wszyscy myślą, ze to coś od "kotka"... 3smile
  • mdro 30.08.19, 12:49
    kocynder napisała:

> Tak, jej synuś niezdolny do niczego jest radnym. Ma pewnie coś koło 3
    > 000 diety. I ok, niech ma.

Dlaczego piszesz o nim "niezdolny do niczego"? Zatrudnij osobę na wózku, niewyraźnie mówiącą, z różnymi innymi problemami... Wiesz, ja znam chłopaka z podobnymi problemami - i on jest bardzo zdolny. Co z tego, jeśli szanse na zatrudnienie ma bardzo niewielkie (nawet na komputerze pisze z trudnościami), a na samodzielne życia - żadne?

> A teraz skup się, będzie trudne: rząd nie ma żadnych
    > "swoich" pieniedzy.
    No co Ty nie powiesz? Przecież to rząd "daje" pińsetplusy i 13 emeryturę. Nieprawda?

> Podatków, które płaci ekspedientka zapieprzająca za
    > najniższą krajową. Emeryci, którzy całe życie ciężko pracowali. Strazak, który
    > wchodzi w ogień ratować czyjeś życie.

Taaa, i te ciężko zarobione pieniądze idą potem na premie dla ministrów "co się należały" i na transfery do imperium pana Rydzyka...

> I teraz uzasadnij mi logicznie: dlaczego
    > nowy smartfon pana radnego i moczenie tyłka w Adriatyku przez jego wrzaskliwą
    > mamuśkę uważasz za ważniejsze niż czynsz tej ekspedientki, chleb tych staruszkó
    > w czy ubezpieczenie na życie strażaka? Ale logicznie proszę...

Pomijając chamstwo Twojej wypowiedzi, to może uzasadnij - najpierw - i logicznie, jeśli łaska, dlaczego uważasz, że zamiast do dorosłych niepełnosprawnych pieniądze powinny być przeznaczane na loty do domu pana marszałka i pani marszałkowej albo na "inwestycje" w rodzaju rdzewiejącej od 3 lat "stępki" za milion złotych?

PS. W Adriatyku to ona się chyba moczyła za własne/mężowskie pieniądze, a nie za Twoje, prawda? I faktycznie, te domniemane 3 tysiące diety radnego to takie kokosy, że hoho, co miesiąc będzie sobie smartfon kupował, no bo przecież co taki "do niczego się nienadający" może mieć za potrzeby...

--
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • double-facepalm 30.08.19, 13:08
    Ironia. Hartwich w sejmie mowila o zerowych możliwościach zawodowych syna (pracował na pół etatu w fundacji, wiec mijała się z prawda). Pomijając juz incydent kneblowania syna kiedy usiłował powiedzieć "mama przestan".
  • sumire 30.08.19, 13:12
    Zawsze mnie rozczula wyciąganie tej nieszczęsnej Chorwacji jako jakiegoś niebywałego zbytku i luksusu.
  • double-facepalm 30.08.19, 13:24
    Hejterzy strajkujacych niepełnosprawnych z opiekunami zarzucali matkom z Sejmu hybryde na paznokciach i pewnie sportowe markowe buty z outletu drugiego mężczyzny z mpd, Adriana.
  • ixiq111 30.08.19, 13:28
    Ta pani, o ile się nie mylę, głośno piszczała, że niepełnosprawni i ich opiekunowie żyją w skrajnym ubóstwie i przymierają głodem, nie mając kasy na zaspokojenie podstawowych potrzeb, więc żeby jej wiarygodność sprowadzić do zera wyciągnięto Chorwację.
    Ilu polskich rencistów lub emerytów (po np. 40 latach pracy) stać na wczasy w Chorwacji? Czy oni zagłosują na tą panią, mając świadomość, że kasa z ich podatków pójdzie do tej pani, poprzez jej syna? Nie sądzę. Ludzie takich osób nie lubią.
    Polityka i już.
    Wizerunek tej pani jest zły, kojarzy się negatywnie i nie daje jej poparcia. I ona o tym wie, dlatego tak walczyła o wysokie miejsce na liście.
  • double-facepalm 30.08.19, 13:33
    ixiq111 napisała:

> Ta pani, o ile się nie mylę, głośno piszczała, że niepełnosprawni i ich opiekun
    > owie żyją w skrajnym ubóstwie i przymierają głodem, nie mając kasy na zaspokoje
    > nie podstawowych potrzeb, więc żeby jej wiarygodność sprowadzić do zera wyciągn
    > ięto Chorwację.
    > Ilu polskich rencistów lub emerytów (po np. 40 latach pracy) stać na wczasy w C
    > horwacji? Czy oni zagłosują na tą panią, mając świadomość, że kasa z ich podatk
    > ów pójdzie do tej pani, poprzez jej syna? Nie sądzę. Ludzie takich osób nie lub
    > ią.
    > Polityka i już.
    > Wizerunek tej pani jest zły, kojarzy się negatywnie i nie daje jej poparcia. I
    > ona o tym wie, dlatego tak walczyła o wysokie miejsce na liście.
    Jeżeli opiekun osoby niepełnosprawnej jest samotnym rodzicem, to owszem żyje w ubóstwie. Nie w każdej pelnej rodzinie drugi rodzic dobrze zarabia. Wg np danych z GUS miala racje. Tylko 'zapomniala' dodać że jej rodzina nie żyje na granicy nędzy, dzięki temu mogła w ogole ruszyć sie do parlamentu i protestować. Gros samotnych rodziców osób niepełnosprawnych nawet takiej mozliwości zwyczajnie nie miało.
  • ixiq111 30.08.19, 13:49
    >> Tylko 'zapomniala' dodać że jej rodzina nie żyje na granicy nędzy,

I to ją wizerunkowo pogrzebało + histeryczne zachowanie. W polityce nie można sobie pozwolić na takie zachowanie.
  • double-facepalm 30.08.19, 14:02
    ixiq111 napisała:

> >> Tylko 'zapomniala' dodać że jej rodzina nie żyje na granicy nędzy,
    >
    > I to ją wizerunkowo pogrzebało + histeryczne zachowanie. W polityce nie można s
    > obie pozwolić na takie zachowanie.
    Powiedz to Krystynie Pawlowicz.
  • ixiq111 30.08.19, 14:05
    Oj, jak te panie się skonfliktują to może być gorąco na sejmowych salonach.
  • sumire 30.08.19, 13:34
    LOL. Gdyby to były Malediwy za 12 koła od osoby, mogłabym zrozumieć.
    Ale rozumiem, że jak ktoś ma niepełnosprawne dziecko, to powinien mieć wygląd lichy i durnowaty, i broń Boże na wakacje nie wyjeżdżać, bo takie luksusy to tylko dla zdrowych.
    Nic dziwnego, że ten naród jest w czarnej de, jeśli nas tak kłuje w oczy fakt, że ktoś chociaż na chwilę chce coś sobie w życiu zmienić. Cały ten wątek jest jak modlitwa Polaka z "Dnia świra".
  • double-facepalm 30.08.19, 13:36
    Usredniasz? Myślałam że to mentalność twardego elektoratu wiadomo kogo.
  • ixiq111 30.08.19, 13:52
    sumire napisała:

> LOL. Gdyby to były Malediwy za 12 koła od osoby, mogłabym zrozumieć.

Ty tak. Ale dla emeryta dostającego po wielu latach pracy głodową emeryturę Chorwacja to luksus i bogactwo.
  • sumire 30.08.19, 13:59
    Idąc tym tokiem rozumowania, to każdy powinien odmawiać sobie wszystkiego, na co nie stać emeryta, żeby emeryt się nie obraził. Głupia taka zawiść.
  • ixiq111 30.08.19, 14:03
    Tak, głupia, ale ludzie są zawistni.
    Widzą wczasy w Chorwacji, ale niepełnosprawności i ograniczeń z tym związanych niekoniecznie.
    Niestety są osoby, które trafia szlag, bo ktoś w ich mniemaniu "ma lepiej". I politycy to wykorzystują.
  • alin9 30.08.19, 18:41
    Masz rację głupia zawiść.W każdej grupie.Nawet tych emerytów są biedni i tacy co jeżdżą za granicę.Niepełnosprawności też są różne.Dlaczego to wyciąganie zamożności?Każda matka/ojciec chce dla dziecka najlepiej.Rodzic niepełnosprawnego jak nie wywalczy warunków na przyszłość to taki człowiek sobie sam nie poradzi.Zamiast trzymać się razem to tworzą się podziały z chorej albo źle pojętej zazdrości.
  • mamawojtuska79 29.08.19, 21:56
    Wiesz tu nie chodzi o zazdrość o pieniądze, które dostaje się na niepełnosprawne dziecko (wiem jakie są to kwoty bo sama mam niepełnosprawne dziecko) ale o fakt że wielokrotnie mówiła że nie stać jej na rehabilitację a mimo to jednak środki na wczasy znalazła, zbiera także 1 % podatku na leczenie Kuby. Mnie osobiście zwisa i powiewa status ekonomiczny Iwony Hartwich ale gdy ona sama określa się mianem rzecznika opiekunów osób niepełnosprawnych i wiele osób właśnie przez pryzmat jej osoby wyrabia sobie zdanie o całym tym środowisku to ja sobie nie życzę by taka osoba reprezentowała mnie i mojego syna. Zdanie o niej mam wyrobione nie przez protesty ale wieloletnią działalność tej pani. Co do protestów to zawsze gdy Iwona robi szum medialny i protestuje to najwięcej obrywa się innym rodzicom i opiekunom. Jest to kwestia orzeczeń o niepełnosprawności, dziwnym trafem dzieci które mają komisję są cudownie uzdrawiane przez lekarzy lub nie dostają punktu 7 na tak co skutkuje odebraniem matce świadczenia pielęgnacyjnego. Opiekunowie odwołują się i sprawa trafia do Sądu, który punkt 7 przyznaje. Cała akcja trwa nawet i rok czasu, w tym czasie taki opiekun nie dostaje żadnych środków, owszem gdy Sąd wyda pozytywny wyrok to świadczenie pielęgnacyjne jest wypłacane z wyrównaniem ale za co ma taki opiekun żyć przez ten rok lub kilka miesięcy? Jeżeli taka matka ma pracującego męża to jakoś ciągną koniec z końcem ale 90% matek wychowuje samotnie swoje niepełnosprawne dzieci i dla nich to jest dramat. Orzeczenia są wydawane także na krótki okres czasu, mój syn miał komisję w lipcu, dostaliśmy orzeczenie na 2 lata (poprzednie mieliśmy na 3), synek jest zupełnie niesamodzielny, nie zgłasza potrzeb, jest karmiony łyżeczką, nie mówi, nie słyszy i nie łudzę się że będzie jakaś spektakularna poprawa przez te 2 lata. Dodam jeszcze że jak kończy się orzeczenie to termin następnej komisji jest wyznaczany po "jakimś czasie", my mieliśmy farta że czekaliśmy miesiąc, w tym czasie oczywiście wstrzymana jest wypłata środków. Mój mąż pracuje więc ten okres "wstrzymania " nie był bolesny finansowo, ale dla samotnych matek żyjących od wypłaty do wypłaty to dramat.

--
  • araceli 29.08.19, 22:15
    mamawojtuska79 napisała:
    > Co do protestów t
    > o zawsze gdy Iwona robi szum medialny i protestuje to najwięcej obrywa się inny
    > m rodzicom i opiekunom. Jest to kwestia orzeczeń o niepełnosprawności, dziwnym
    > trafem dzieci które mają komisję są cudownie uzdrawiane przez lekarzy lub nie d
    > ostają punktu 7 na tak co skutkuje odebraniem matce świadczenia pielęgnacyjnego

Nie wiem czy to był swobodny potok świadomości czy rzeczywiście oskarżasz, że w wyniku protestu tej kobiety komisje na złość odbierają świadczenia...?

--
    - What if people try to corroborate all this information?
    - Don't worry. They won't.
  • mamawojtuska79 29.08.19, 22:37
    No właśnie sama jestem zdziwiona tą korelacją. Jestem na grupie rodziców niepełnosprawnych dzieci i od maja jest wysyp próśb o napisanie odwołań do orzeczeń, tak samo było po pierwszym proteście w Sejmie. Teraz widzę także tendencję do orzeczeń wydawanych na krótki okres czasu (np dziecko leżące, bez świadomości dostało orzeczenie na rok czasu). Na grupie udziela się dziewczyna (działa także na pomocnych emamach), która pomaga w pisaniu odwołań i ma zatrzęsienie roboty.

--
  • double-facepalm 30.08.19, 13:11
    Odbierali zawsze tylko jakoś rodzice muszą sobie zracjonalizowac. Rodzic rezygnuje z pracy,poświęca się rehabilitacji dziecka a potem dla komisji staje się "za drowe"
    double-facepalm napisała:

> Odbierali zawsze tylko jakoś rodzice muszą sobie zracjonalizowac. Rodzic rezygn
    > uje z pracy,poświęca się rehabilitacji dziecka a potem dla komisji staje się "z
    > a drowe"
    *za zdrowe
    double-facepalm napisała:

> Odbierali zawsze tylko jakoś rodzice muszą sobie zracjonalizowac. Rodzic rezygn
    > uje z pracy,poświęca się rehabilitacji dziecka a potem dla komisji staje się "z
    > a drowe"
  • taki-sobie-nick 29.08.19, 23:45
    ale o fakt że wielokrotnie mówiła że nie stać jej na rehabilitację a mimo to jednak środki na wczasy znalazła

A może rehabilitacja kosztuje WIĘCEJ niż wczasy?

zbiera także 1 % podatku na leczenie Kuby

Ale to nie znaczy, że dużo uzbierała.
  • double-facepalm 30.08.19, 13:00
    Kuba chyba sam zbiera, skoro pełni funkcję radnego to raczej ubezwlasnowolniony nie jest. Następna co myśli ze mpd to zawsze ale to zawsze ciężkie uposledzenie intelektualne.
  • tifa_lockhart 29.08.19, 22:01
    Gówno w tym wątku wybiło bardziej niż w Warszawie po awarii Czajki.
  • mamawojtuska79 29.08.19, 22:02
    Możesz rozwinąć

--
  • tifa_lockhart 29.08.19, 22:08
    Nie.
  • janja11 29.08.19, 22:08
    tifa_lockhart napisał(a):

> Gówno w tym wątku wybiło bardziej niż w Warszawie po awarii Czajki.

Oj zgadza się. Polityka to nieporównywalnie większe szambo.
  • samawsnach 30.08.19, 11:41
    " Gówno w tym wątku wybilo bardziej niż (...)" O tak! Też myślę, że wątek szoruje po bruku. Na wakacje jeżdżą, bezczelni. I zarabiają. No skandal. A już sformułowanie " żywa gotówka " jest papierkiem lakmusowym IQ używających tego jakże inteligentnego zwrotu- na FB obserwuję, że im ktoś glupszy, tym częściej pierniczy o tej " żywej gotówce".
  • double-facepalm 30.08.19, 13:15
    No to niech 500+ zdrowym rodzicom z patologii zaczną wydawać w talonach na to co się urzędnikom ubzduralo, a co niekoniecznie jest potrzebne.
    Tak trudno pojąć ze nie każda głęboka niepełnosprawność jest identyczna i różni ludzie potrzebują różnych rozwiązań. Jeden aparatu słuchowego, inny protezy, ktos zechce zaplacic za opieke zeby odciazyc matke, a np ktoś nawózku zechce zrobić prawo jazdy żeby móc ogarnąć samodzielnie dojazd do jakiejś pracy. Dlaczego rodzicom zdrowych dzieci dają jednak gotówkę?
  • janja11 29.08.19, 22:06
    I wyszło jak zawsze . Czy to prawica, czy lewica-chciwość bez granic, oszustwa i bezczelność...
    Cała prawda o wybrańcach suwerena...
  • taki-sobie-nick 29.08.19, 23:46
    Czy to prawica, czy lewica

Suweren chyba głosuje tylko na prawicę? tongue_out
  • ajaksiowa 30.08.19, 06:54
    Są dowody na to że ,,leczenie Kuby ,jest skuteczne?

--
    ,,Bóg dał nam Wolną Wole i Rozum,od Nas zależy co z Tym zrobimy,,
  • double-facepalm 30.08.19, 12:59
    Że co, wyobraź sobie np większe napięcie mięśni osoby z mpd i dyskomfort,rehabilitacja jest potrzebna. Myślisz ze wystarczy kogoś posadzić na wózek i wsio. Słabe.
  • taki-sobie-nick 30.08.19, 20:44
    Chwilowo mniejsza o to. Fakt, że ZBIERA, nie oznacza, że UZBIERAŁA.
  • double-facepalm 31.08.19, 10:52
    To pojmij wreszcie, ze to jest cykliczny proces, podatnicy tacy jak np reszta twojej rodziny rozliczają się co roku i mogą przekazać 1%.
  • taki-sobie-nick 29.08.19, 22:19
    A CO ona takiego zrobiła poza pokrzykiwaniem w sejmie?

• double-facepalm 30.08.19, 13:01
    Wywalczyła podwyżkę renty dla osob niepelnosprawnych od urodzenia lub dzieciństwa . Chyba jedyny postulat tamtego protestu który wdrożyli zupełnie od razu.
  • double-facepalm 30.08.19, 13:03
    Tzn nie można jej odmówić skuteczności, tylko tez makiawelizmem trochę to zalatuje. A przy okazji od okupacji sejmu odkryla ze pasuje do specyficznego świata polityki i wyczula tam możliwości dla siebie.
  • ixiq111 30.08.19, 13:05
    Spowodowała, że grupa społeczna, o której dobro niby walczyła, czyli niepełnosprawni i ich opiekunowie, po jej akcjach ma dużo mniejsze poparcie i sympatię niż przed.
    To wręcz niesamowite, jak można przez głupie zachowanie stracić tak duże poparcie społeczne.

Babsko na ich plecach walczy o swoje i tylko swoje interesy - teraz o miejsce w sejmie, zdaje się.

Ps. Ktoś wie, co/ czy coś konkretnie zrobił jej syn dla niepełnosprawnych będąc radnym?
  • livia.kalina 30.08.19, 13:19
    >Spowodowała, że grupa społeczna, o której dobro niby walczyła, czyli niepełnosprawni i ich opiekunowie, po jej akcjach ma dużo mniejsze poparcie i sympatię niż przed.

to są jakieś sondaże? Bo z moich obserwacji wynika, że jest wręcz odwrotnie. problemy tej grupy społecznej zostały w ogóle zauważone.

--
    super_hetero_dyna:
  • double-facepalm 30.08.19, 13:22
    Zauważone przez bardziej kumate i zdolne do empatii społeczeństwo. Jematki to tak jakby elita jednak. Pojedz na głęboką prowincję i posłuchaj hejtu, sam miód.
  • ixiq111 30.08.19, 13:46
    Bardziej kumate i zdolne do empatii społeczeństwo zauważyło to duuuużo wcześniej i wie, że rzadko która osoba niepełnosprawna żyje taj jak ta pani i jej syn.

Natomiast olbrzymiej grupie społeczeństwa osoba niepełnosprawna kojarzyła się z kimś żyjącym skromnie lub przeciętnie, a przekaz medialny pokazał, że rodziny, w których jest niepełnosprawny żyją na poziomie wyższym, niż pracujący/rencista/emeryt Kowalski - patrz pani Iwona H. Mało było w sieci komentarzy w stylu: nieźle się przy synu ustawiła?

• double-facepalm 30.08.19, 13:52
    Większość społeczeństwa nie miała bladego pojęcia ze np te renty osob dorosłych są tak zenujaco niskie i ze zasilek pielegnacycyjny stał w miejscu praktycznie od lat90. Przed protestem renta była w wysokosci ok 80% najniższego świadczenia z zus bo tak stanowiła jakaś archaiczna ustawa.

Co do "ustawiła sie przy synu" - tak to jest jak za suwerena myśli TVpis. Przecież było wiadomo ze ma męża który zarabia ponad średnią i chyba jedynie dlatego ich stać na przeciętny standard typu manicure w domu i Chorwacja raz w życiu dwudziestoparoletniego mężczyzny.
  • taki-sobie-nick 30.08.19, 20:43
    A to podejście mnie irytuje. Niepełnosprawny ma mieć gorzej niż ubogi Kowalski, bo takiego niepełnosprawnego społeczeństwo żąda.
  • livia.kalina 31.08.19, 13:50
    Dokładnie. To ma być niepełnosprawny na miarę potrzeb suwerena, żeby suweren mógł się poczuć lepiej.

--
    super_hetero_dyna:
  • alin9 31.08.19, 13:39
    Nie olbrzymia grupa społeczeństwa nie miała żadnego wyobrażenia o niepełnosprawnych albo tak zafałszowane jak o rodzajach niepełnosprawności.Jakie mity pokutują wśród ludzi to woła o pomstę do nieba.
  • paniusiapobuleczki 30.08.19, 22:56
    Wśród jakich grup mają mniejsze poparcie?
  • double-facepalm 31.08.19, 17:14
    Takich za których myśli tv pis czyli typowego suwerena. W/g mnie nie tyle mniejsze poparcie a większą niechęć, eskalującą do wrogości.
  • zosia_1 29.08.19, 22:41
    Jak widać do polityki nadaje się idealnie, tam nadaje się specyficzna grupa osób, normalni i uczciwi nie mają szans
  • mdro 30.08.19, 12:35
    O proszę, ile się małychEmi nazlatywało...

--
    "mam świadomość, że jestem sterowanym botem" - 1elka26 na forum emama
  • delauras 31.08.19, 10:57
    N.I.G.D.Y
    To nie jest protest polityczny!!!!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka