Dodaj do ulubionych

Trendy psie imiona

29.08.19, 17:45
u was "na dzielnicy"...
u mnie Luna i Axel.
Dawno nie "widziałam" Reksa, Azora i Atosa oraz Burki.
Edytor zaawansowany
  • czarniejszaalineczka 29.08.19, 17:52
    max maja misiek daisy lunazamknijsie tongue_out

--
    "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
  • berdebul 29.08.19, 18:58
    Chyba mieszkamy obok siebie, bo tez znam Lunazamknijsie.
  • ajriszka 29.08.19, 19:00
    Paskudne!
  • nangaparbat3 30.08.19, 06:48
    MIałam kiedyś dużego psa, który najpierw był szczenięciem. LAtem chodziliśmy w szortach, a on w te gołe łydki leciutko i czule nas kąsał, było to okropnie irytujące i krzyczałam na niego: Paszoł won!
    Przyjechał kilkuletni siostrzeniec, i słyszę: Chodź tu, ty Paszole!

--
    "Tolerancja u nas od wieków kwitła i dlatego nie musimy jej już praktykować."
  • tol8 29.08.19, 19:12
    Daisy i Lunazamknijsie są też koło mnie smile

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • 3fanta 29.08.19, 19:36
    Tina kilka suk,Diana,Sara,Czaruś

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/klz9piqv3bf14lza.png
  • janja11 29.08.19, 17:55
    Mody nie zauważyłam.
    Mamy Reksia (Jack Russel) , Atenę i Zeusa (owczarki niemieckie), jest Nuka (seter irlandzki) , Lusia( cudna sunia mieszaniec), Killer (to jest york), Sofijka (shi-tzu), Fado (labrador), Karmelek (jamnik).

To tyle mi się przypomniało.
  • sasanka4321 29.08.19, 23:30
    >Killer (to jest york),<

Oh, jak slodko big_grin
  • bukietlisci 02.10.19, 12:02
    u mojej przyjaciółki w dzieciństwie był ratlerek o wdziećznym imieniu Piksi. natomiast koledzy jej brata wołali na tego psa He-Man. psu się He-Man spodobało i na Piksi już potem nie reagował.
  • manon.lescaut4 30.08.19, 08:08
    Atena i Zeus! Słodko, bardzo mi się podoba, bo pamietam jak w czasach podstawówki była moda na psie imiona z mitologii greckiej. Wspomnienia powróciły, i do czasów dzieciństwa i do psiaków, których już nie ma.
  • kermicia 30.08.19, 15:40
    W moich okolicach jest trzęsąca się malizna o imieniu Hades smile
  • ajriszka 29.08.19, 18:08
    Kiedyś miałam Tibo (Jack Russell).
    Znane mi psie imiona to: Uno, Kola, Bella, Mini.
  • ajriszka 29.08.19, 18:10
    I teraz, dla jamnika, rodzina chce: Maks (a ja nie!).
  • ajriszka 29.08.19, 18:11
    A ten "Maks" to rzekomo od: maksimum radości i wariactwawink
  • alpepe 29.08.19, 18:10
    Moja jest Lala.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • default 29.08.19, 18:12
    W mojej okolicy jest masa yorkow, wszystkie mają niepolskie ludzkie imiona: Daisy, Sheila, Hugo, Nicki.... Inne znana mi psy (łącznie z moimi) tez noszą ludzkie imiona, ale polskie: Mania, Mela, Nela, Józef, Edward, Hanka.
    Ostatnio znajomi się wyłamali, dali owczarkowi szwajcarskiemu Piksel, mnie się nie podoba, banalne dość.
  • janja11 29.08.19, 18:17
    O, Edek też u nas jest -buldog angielski. Poprzednio ten sam właściciel miał Tadeusza- buldożka francuskiego.
  • dominika9933 29.08.19, 18:39
    janja11 napisał(a):

> O, Edek też u nas jest -buldog angielski. Poprzednio ten sam właściciel miał Ta
    > deusza- buldożka francuskiego.
    Ooo, a moje Józef i Lolek to też buldogi francuskiesmile. Pasują do nich ludzkie imionasmile
  • heca7 29.08.19, 20:20
    Moja buldożka francuska to Bromba. No ale to jednak nie jest imię ludzkie wink

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • bi_scotti 29.08.19, 18:18
    Definitely Luna, znam rozne Luna w kilku Canadian provinces i US states wink Pies mojego Sredniego zas jest Burek - najwspanialsza psina swiata! Cheers.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • dominika9933 29.08.19, 18:37
    default napisała:

> W mojej okolicy jest masa yorkow, wszystkie mają niepolskie ludzkie imiona: Dai
    > sy, Sheila, Hugo, Nicki.... Inne znana mi psy (łącznie z moimi) tez noszą ludzk
    > ie imiona, ale polskie: Mania, Mela, Nela, Józef, Edward, Hanka.
    > Ostatnio znajomi się wyłamali, dali owczarkowi szwajcarskiemu Piksel, mnie się
    > nie podoba, banalne dość.
    Miałam Józefa ( miłość mojego zycia) sad. Teraz mam Lolka. Znane psy: Tito, Megusia, Libor, Ptysiek, Jasiek, Dolar
  • edelstein 29.08.19, 19:45
    Nadawanie psom polskich imion dla ludzi jest duzo bardziej banalne niz nadanie psu imienia Piksel.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • mamaafg 29.08.19, 20:16
    100/100. W ogole nadawanie psom ludzkich imion jest wedlug mnie strasznie infantylne.
  • default 29.08.19, 20:42
    Czemu infantylne ? Juz prędzej zgodziłabym się z tezą, ze jest wyrazem nadmiernej antropomorfizacji psa. Nie to żebym popierała ten pogląd , ale to juz bardziej przekonujące.
  • dominika9933 29.08.19, 22:15
    mamaafg napisał(a):

> 100/100. W ogole nadawanie psom ludzkich imion jest wedlug mnie strasznie infan
    > tylne.
    Człowiek całe życie się uczy. I dowiaduje czegoś o sobie. Nigdy nie byłam infantylna, choćbym chciała, nie da rady. Jestem do bólu realnie i dorośle odbierającą rzeczywistośc osoba. Tak mówią bliskie i znające mnie osoby. A tu dowiaduje sie, diagnoza przez nadanie psom imion, że moje zachowanie jest infantylnesmile.
  • mamaafg 30.08.19, 08:20
    Chyba wyraznie napisalam "według mnie". Zgadzac sie nie musisz, wiec wyluzuj. Dla mnie to zachowanie porownywalne do nadawania przez male dziewczynki imion lalkom np zuzia zosia. I w tym przypadku jest to slodkie, ale kiedy dorosla kobieta wola na psa "soniu", "haniu", "joziu" to brzmi komicznie. Inna sprawa, ze osoboscie mnie to razi, bo jest w jakis sposob obrazliwe (moze zbyt duze slowo) dla ludzi o takim imieniu. No tak juz mam. Pies to pies. Kiedys bylam swiadkiem takiej sytuacji w pociagu: jedzie mama z mala dziewczynka, obok siedzi pan. Pan pyta jak corka ma na imie; okazuje sie, ze Helenka. Pan wpada w zachwyt" oh moja sunia tez ma takie imie, i tez taka slodka!". Mina matki mowila sama za siebie, wcale jej sie zreszta nie dziwie.
  • bi_scotti 30.08.19, 16:53
    Sasiad w bloku mial suke o moim imieniu (w zdrobnieniu) - zawsze mnie to jakos smieszylo, w zadnym wypadku nie czulam sie "urazona" wink Kwestia moze sense of humour/sense of proportions? W sumie jesli komus "brzmi" takie czy inne imie to fajnie, skoro wybral dla ukochanego zwierzaka to znaczy, ze mu sie to moje imie podoba. Good news wink
    Niemniej przyznaje, ze jesli zwierze noszace ludzkie imie jakos tam pamietam, to czasem mi sie potem kojarzy gdy spotykam czlowieka o takim imeiniu - znalam np. jamniczke Klare, ktora puszczala horrendalne baki pod stolem - wspomnienie wraca przy kazdej spotkanej ludzkiej Klarze tongue_out Aczkolwiek Klarcia byla naprawde kochana, nie da sie ukryc. Cheers.

--
    "There is a crack in everything, that's how the light gets in"
    Leonard Cohen
  • cruella_demon 02.10.19, 11:30
    Kolega z pracy ma psa o zdrobniałym imieniu jakie nosi mój syn. Dla przykładu np. coś jak Kuba. W żaden sposób mnie to nie obraża, zwłaszcza, że pies był pierwszy wink
  • ajriszka 29.08.19, 18:29
    Z okolicy to: Riki, Szagi, Killer, Muna, Tośka.
  • tairo 29.08.19, 18:38
    Luna i Axel to tak w latach '90 były trendy big_grin
  • ajriszka 29.08.19, 19:01
    Kiedyś to: Ciapek, Puszek, Reksio, Burek.
  • tairo 30.08.19, 02:48
    Rex, Max, Dżeki (w tej pisowni, nie Jacky), Laki (Lucky), Roki (Rocky), Czarek/Czaruś
    Sonia, Diana, Tina, Kora, Sara (zwykle roztrzęsiona "sarenka" z wybałuszonymi oczyma), Megi (Maggie?), Roksi (Roxie), Saba
  • tol8 29.08.19, 19:17
    Najbliżej spacerują: Daisy, Luna, Rachel, Śliwka, Napoleon, Kacper, Funio, Frędzel, Sara, Lusia, Sambor, Finka, Saba, Diana, Kuba, Maksiu, Ciapciuś (nowofunland), Mika, Sandra, Beza, Kora, Czika, Porto, Bolero, Kaja, Jonasz, Leon, Wafel, Karmel, Tina... Uff, nie kojarzę na szybko innych. Te spotykamy na spacerach.

--
    W weekendy ematka staje się matką.
  • m_incubo 29.08.19, 19:19
    Ja nigdy, jak żyję, nie widziałam Azora, Atosa ani Burka. Występują chyba tylko w literaturze wink
  • kocynder 02.10.19, 07:50
    Ja miałam kiedyś Atosa. I później Elfa - buldożka francuskiego. smile

--
    Kocynder - w gwarze śląskiej słowo określa sytuację ciężką do ogarnięcia, którą ciężko unieść - a wszyscy myślą, ze to coś od "kotka"... 3smile
  • mildenhurst 29.08.19, 19:23
    Jeśli będę mieć to będzie Piesław.
  • rosapulchra-0 29.08.19, 19:50
    Ślicznie smile

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • carbon_steel 29.08.19, 19:26
    Nasza dziewczyna wabi się Barsa - od FC Barcelona 😉
  • rosapulchra-0 29.08.19, 19:47
    Moja sunia nazywa się Lola i bardzo lubię jej imię, a ją samą jeszcze bardziej smile

--
    Głupiemu praca nie pomoże, mądremu brak pracy zarobkowej nie zaszkodzi by Vaikiria
  • sofia_87 29.08.19, 19:55
    Koty też można?
    Nasz ma na imię Kacper
  • dominika9933 29.08.19, 20:28
    rosapulchra-0 napisała:

> Moja sunia nazywa się Lola i bardzo lubię jej imię, a ją samą jeszcze bardziej
    > smile
    >
    Żeński odpowiednik mojego Lolkasmile. Albo odwrotniesmile. Choć ja nieraz wolam na niego Luśka-zębuszkasmile. Od tych śmiesznych buldozich ząbków.
  • ajriszka 29.08.19, 19:56
    A podoba Wam się: Bandzior? wink
  • czarniejszaalineczka 29.08.19, 20:07
    sliczne smile

--
    "Emocje, ciepło, tęsknota... wtf? Facet to nie kot, nie trzeba miziac. "
  • berdebul 29.08.19, 20:10
    Niedaleko mnie mieszka Bandzior. Jest przepięknym yorkiem. big_grin
  • lacunalegis 29.08.19, 20:15
    Moi sąsiedzi mają Dresiarza.
  • biala_ladecka 29.08.19, 21:50
    No dobra przebiję, wchodzę kiedyś do weta, a ten stoi, śmieje się i nie może wyjść z szoku po poprzednim pacjencie o imieniu Pener.

--
    Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
  • majenkir 01.10.19, 22:45
    Az musialam wyguglac co to ten pener big_grin. Ladnie wink

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
    Abby&Prada
  • lacunalegis 29.08.19, 20:20
    Chyba dominują obcojęzyczne ludzkie imiona (Polly, Nicky, Barry, Lotta) albo dźwięczne, dwusylabowe zbitki typu Bibi lub Enzo.

Ale niektórzy mają fantazję - jest np. Dresiarz, Godot, Merda, Szekla.
  • sza.aliczek 29.08.19, 20:32
    Miałam psa imieniem Pies, pieszczotliwie i na co dzień: Piesuś : ) Wielka z niego była poczciwota.
  • kanga_roo 30.08.19, 07:52
    sza.aliczek napisała: Miałam psa imieniem Pies

ja miałam suczkę imieniem Sunia big_grin
  • jowita771 30.08.19, 18:07
    Załam kocicę o imieniu Kocica.

--
    Zaszła w ciążę bez jego wiedzy
    /by rosapulchra/
  • cherry_lady007 29.08.19, 20:34
    Nasza wabi się Pestka. A w okolicy są Lila, Juki, Szejker, Kora, Gonzo, Dolar.
  • biala_ladecka 29.08.19, 21:55
    Lun faktycznie jest zatrzęsienie. Z popularnych dorzucę Piksela, Taco, Dolara i Pioruna.

--
    Spongebob, gdybym dostawał dolara za każdy mózg którego nie masz, miałbym dolara ~~ Skalmar
  • 1papryczka.chili 29.08.19, 23:02
    Sisi, Lenka, Tofik, Jack, Dropsik, Hejzik, Kama, Doris, Mania, Tośka, Pepi, Charlie, Inez, Nelka. Więcej nie pamiętam tak na szybko
  • ewiedzma 30.08.19, 06:03
    Na moim osiedlu między innymi: Leontyna, Tosia, Grażyna, Moryc, Włodek i Bandzio.
  • ajaksiowa 30.08.19, 06:35
    Weterynarz parskn€ła $miechem na dzwi€k imienia mojej kotki_Loli(lata 90 te).Bromby nie znałam i podoba mi się👍

--
    ,,Bóg dał nam Wolną Wole i Rozum,od Nas zależy co z Tym zrobimy,,
  • slonko1335 30.08.19, 07:26
    Maks, Coco(najczęsciej jorczusie, maltanki i shi tzu), Luna. Axela żadnego nie kojarzę.

--
    Sygnaturka się zgubiła....
  • mawikt 30.08.19, 07:49
    Kiedyś spotkałam pana z psem o imieniu Dramat.
    A koleżanka miała Bigosa.
  • kanga_roo 30.08.19, 07:56
    moi teściowie mieli zawsze zacięcie do nadawanie psom "dumnych" imion
    na przykład owczarki niemieckie: Ares i Hera
    Aresa już nie ma, Hera jest spoko, ale nie wyobrażam sobie chodzić z nią na spacery i wołać "Hera, Hera" big_grin
  • sonix73 30.08.19, 08:11
    Moja ukochana i nieodżałowana sunia nazywała się Figa (karelski pies na niedźwiedzie), przyjaźnimy się po sąsiedzku z Łajdakiem (berneńczyk), znajomi mają Rockyego (york). W dzieciństwie miałam Dolly (irlandzki wodny spaniel).
  • neospasmina 30.08.19, 08:37
    najpierw była Hera, doszła Koka po zmarłym w rodzinie
    no i jak sie przypałętał znajdek,to oczywiście został Haszem smile
    a znany i lubiany sąsiad-grafik ma Franca i Kafkę
  • mona-taran 30.08.19, 08:53
    Miałam kiedyś dwa kundelki ze schronu ( matka i syn) o wdzięcznych imionach Nora i Amor. Można było sobie język zaplątać wołając i często wychodziło coś w rodzaju "armora" 😂
    Sąsiedzi mają puchatego chow-chow i imieniu Leonardo.
  • maly_fiolek 30.08.19, 09:01
    Murzyn, Kali
  • lexiemama 02.10.19, 15:50
    Bunia i Gutek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka