Dodaj do ulubionych

Makijażowo

29.08.19, 18:10
Baza pod podkład. Jeśli używacie i możecie coś polecić.. Nie wiem, w jakie firmy celować, boję się efektu maski. I czy na co dzień używać czy tylko wieczorowo? Działa to?
Kupiłam kiedyś bazę pod cienie i była słaba, czy z bazą czy bez, cienie się nie trzymały. Więc mam niedobre doświadczenia, ale chciałabym spróbować.
Edytor zaawansowany
  • agrypina6 29.08.19, 18:25
    A potrzebujesz podkładu? Ja od pewnego czasu stosuje kremy BB i CC, rewelacja. Wcześniej, kiedy stosowalam podkłady, miałam jakaś bazę, ale ju mnie i bez podklad się trzymał. Warunek, że musiał być drogi. Te kremy ładnie wyrównuja koloryt cery i nieco taniej wychodzą.
  • 21mada 29.08.19, 18:57
    > A potrzebujesz podkładu? Ja od pewnego czasu stosuje kremy BB i CC
    😂 A to niby nie podkład?
    Ja się wcale nie maluje... Muskam tylko twarz podkładem, leciusieńko róż i puder, oczy tylko jednym cieniem plus kredka i muśnięcie tuszem rzęs. Jeszcze tylko błyszczyk i to cały mój makijaż.
  • odnawialna 29.08.19, 19:02
    big_grin big_grin fakt, wcale się nie malujesz
  • 21mada 29.08.19, 19:12
    Tak jak agrypina nie używa podkładu! 😂
  • mamablue 29.08.19, 20:22
    Ej tam, czepiasz się mada. Ja tam rozumiem, o co chodzi agrypinie. I też latem używam kremów bb. Ale na zimę są dla mnie za delikatne i potrzebuję podkładu.
  • simply_z 30.08.19, 10:25
    nie, krem cc ani krem bb to nie podklad. To sa kremy koloryzujace, majace wlasciwosci pielegnacyjne. Uzywam kremu bb z filtrem, do tego puder mineralny i jest git.
  • ponis1990 30.08.19, 10:30
    Taaa, nie malujesz sie. Ja z tego uzywam tylko tuszu do rzęs, więc sie maluję-nie maluję, a to twoje to juz prawie full make up

--
    Lubię placki
  • pade 29.08.19, 18:47
    Efekt maski to możesz mieć po zastygającym, trwałym i zwykle matującym przy okazji podkładzie. Jeśli nałożysz go za dużo, nie rozprowadzisz dobrze, to tapeta gwarantowana.
    Bazę używa się w celu wygładzenia skóry, żeby podkład po niej "sunął/ślizgał się" a nie tępo nakładał robiąc plamy.
    Ja mam bazę z Becca, nawilżającą, z Neo makeup - też nawilżająca, fajna, i różne inne, ale najbardziej lubię z Golden Rose - rozświetlającą. Tylko ja mieszam ją na dłoni z podkładem. Jedną małą pompkęsmile
    Aha i z Yoskine jest fajna baza.

--
    "Na berge trzeba mieć wygląd i pieniądze🤣 Dla Ciebie jestem pani bergamotka77."
  • pade 29.08.19, 18:48
    A jeśli chodzi bazę pod cienie, to nie ma bata, żeby Ci się na Urban Decay nie trzymały. Albo na Artdeco.

--
    "Na berge trzeba mieć wygląd i pieniądze🤣 Dla Ciebie jestem pani bergamotka77."
  • mamablue 29.08.19, 20:24
    O, pomysł zmieszania wydaje się ok, szczególnie, że rano mam mało czasu, żeby po kolei wszystko nakładać.
  • holly.golightly 29.08.19, 18:47
    Pod cienie baaardzo polecam bazę Eveline, rewelacja, cienie się utrzymują cały dzień, nawet w upał. wizaz.pl/kosmetyki/produkt,135041,eveline-all-day-ideal-stay-baza-pod-cienie-8-w-1.html

Na twarz używam Yoskine i jest ok, ale szału nie ma.
  • mamablue 29.08.19, 20:21
    Jakoś z kosmetykami eveline mam tylko niedobre doświadczenia.
  • kropkaa 29.08.19, 20:56
    Za pieniądze bym tego nie użyła. Składy takie, że szkoda mojej skóry.
  • kropkaa 29.08.19, 20:29
    Zuii - naturalne kosmetyki z Australii. Od lat używam ich baz, fioletowej lub zielonej, z lekkim wskazaniem na fioletową. W Pl dystrybutorem jest Naturativ i u nich kupuję w sklepie internetowym.
  • mamablue 29.08.19, 20:32
    A dlaczego akurat te? W naszych drogeriach jest wybór
  • kropkaa 29.08.19, 20:55
    Bo są z naturalnych składników. Tusz do rzęs też używam Zuii. Rozświetlacz, brązer. Tylko cienie do powiek mam z seforodaglasa, bo mam ulubione, więc z Zuii nie próbowałam.
  • dominika9933 29.08.19, 20:33
    Sephora. Smootf basen lissante. Smootfing primer. Dla mnie rewelacja. Leciutka, a matuje i wygładza. Kiedyś Art deco miało fajną, ale ta jest, moim zdaniem, lepsza.
  • joanna05 29.08.19, 21:48
    A co ma robić? Bo jak jest do wszystkiego, to jest do niczego wink
  • aqua48 30.08.19, 07:46
    Artdeco, Inglot są w porządku. A najlepsza jaką miałam to Benefit.
  • black_halo 30.08.19, 08:42
    www.planetparfum.com/nl/product/m%C3%A9t%C3%A9orites-base/20029544.html?gclid=EAIaIQobChMIsrf23v6p5AIVTbTtCh2UEAWsEAQYASABEgKdbvD_BwE

Tej konkretnie używam. Rewelacja.

--
    memphis90: Są mężczyźni, którzy chwalą się wszem i wobec, ze owszem, czasem trzasną w stół jak trzeba. Ale nie mówią przy tym, że robią to głową, kiedy probują "wstać z kolan"
  • beaucouptrop 30.08.19, 11:29
    Właśnie miałam o niej pisać. Też używam. Rozświetla, matuje i jest bardzo lekka. Polecam.
  • mamablue 30.08.19, 11:34
    Zdecydowanie nie moja półka cenowa wink
  • black_halo 30.08.19, 11:54
    Kiedys podobną można było trafić w limitowanej edycji Catrice za ułamek ceny.

Jeśli malujesz się codziennie to faktycznie spory wydatek, jeśli okazjonalnie to można przeboleć. Jeśli nie masz wielkich problemów z cerą to rozważyłabym zabiegi typu mikrodermabrazja.

--
    memphis90: Są mężczyźni, którzy chwalą się wszem i wobec, ze owszem, czasem trzasną w stół jak trzeba. Ale nie mówią przy tym, że robią to głową, kiedy probują "wstać z kolan"
  • szafireczek 30.08.19, 10:14
    Smashbox - Photo Finish Foundation Primer lub nawilżająca Photo Finish Primerizer, albo w mgiełce - Photo Finish Primer Water. Na pewno bez efektu maskismile i co za pomysł wieczorowo? pod makijaż i tyle.
  • barattolina 30.08.19, 10:52
    Ja używam zwykłego, dziennego kremu jako bazy, ale to pod podkład, który używam od wielkiego dzwonu (Chanel VITALUMIÈRE AQUA).
    Na co dzień stosuje lekki krem BB (Ziaja BB), albo CC (Jean D`Estrees CC Cream) - bez żadnej bazy/innego kremu przed.
    Cieni ani maskary nie używam, róż idzie na to co wyżej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka