Dodaj do ulubionych

Bezterminowy urlop księdza Szydło

29.08.19, 20:16
bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,25132358,ksiedza-szydlo-mieli-witac-w-nowej-parafii-poprosil-o-bezterminowy.html#s=BoxWyboImg3
Bardzo jestem ciekawa co nim kierowało. I czy tak jak powiedział ks Isakowicz, nie wróci.

--
Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
Edytor zaawansowany
  • mamablue 29.08.19, 20:27
    Albo zdrowie, albo kłopoty z powołaniem. Tak czy inaczej współczuję, człowiek jest pod ogromną presją. On się do polityki nie pchał, a i tak o nim piszą.
  • lauren6 29.08.19, 20:31
    > On się do polityki nie pchał, a i tak o nim piszą.

Mogę jego matki nie lubić, ale zgadzam się, że takie wyciąganie prywatnego życia dzieci osób sławnych jest niesmaczne.
  • betty_bum 29.08.19, 20:45
    Dzieci niesławnych osób nie odprawiają mszy na Jasnej Górze czy gdzie tam Tymek odprawiał.
  • hanusinamama 29.08.19, 21:41
    Z jednej strony racja...z drugiej gdyby nie mama czy odprawiałby na Jasnej górze???
  • heca7 29.08.19, 20:32
    Oj tak. Tam już w nowej parafii się nastawiali, że będzie msze odprawiał i rozczarowanie. Cokolwiek nie zrobi wszyscy będą to komentować.

--
    Na Halloween przebiorę się za okres. A potem spóźnię się i wszyscy będą się bali wink
  • eat.clitoristwood 29.08.19, 20:37
    ma brać urlop? Od darmozjadania? Teraz będzie uczciwie zarabiał na chleb? Na urlopie?
  • betty_bum 29.08.19, 20:41
    Beatka utrzyma synka, niebbój się, może zostanie jakimś asystentem w Brukseli?
  • eat.clitoristwood 29.08.19, 20:57
    betty_bum napisał(a):

> Beatka utrzyma synka, niebbój się, może zostanie jakimś asystentem w Brukseli?

Kapelanem PiSowskiego Koła Gospodyń Wiejskich w Brukseli?
  • betty_bum 29.08.19, 21:03
    Moze😉
  • double-facepalm 30.08.19, 14:27
    eat.clitoristwood napisał:

> betty_bum napisał(a):
    >
    > > Beatka utrzyma synka, niebbój się, może zostanie jakimś asystentem w Bruk
    > seli?
    >
    > Kapelanem PiSowskiego Koła Gospodyń Wiejskich w Brukseli?
    Aż tyle tam tego jest?
  • betty_bum 29.08.19, 20:39
    Facet pewnie pogubiony, uciekł z domu do seminarium, ale nie wyszło, może teraz szuka trzeciej, czwartej drogi tylko jak to tak i to jeszcze w roku wyborczym? Nie zazdroszczę.
  • mondovi 29.08.19, 21:03
    Może jest chory?

--
    nie lubię pustych głów, pustych słów i pustych butelek
  • korag100 29.08.19, 21:33
    W Brukseli będzie tłumaczem mamusi
  • mid.week 30.08.19, 06:55
    lepiej zeby ją woził
  • lilia.z.doliny 30.08.19, 07:50
    big_grin

--
    Melisa uspokaja mnie tylko wtedy, kiedy ją gorącą wyleję komuś na mordę.
  • betty_bum 30.08.19, 06:57
    Może i jest chory, ale pewnych chorób się nie leczywink
  • katja.katja 29.08.19, 21:38
    Przystojny, brałabym smile

--
    Nie dam się wygasić!
  • hanusinamama 29.08.19, 21:43
    Mam nadzieje ze to coś mimo wszystko lekkiego kalibru. Jezeli Pan uciekł w kapłanstwo bo ma inną orietntację ( a w domu by taka nie przeszła) to ma naprawde trudną sytuacje. I nikogo nie hejtuje. Czytałam ostatnio wypowiedz ksiedza o tym czemu młodzi ida do kapłanstwa i niestety sam pisał, ze są srodowiska gdzie ich "odmiennosc" nie ma szans bytu, a tu mogą uciec.
  • sofia_87 30.08.19, 08:15
    Ja także o tym pomyślałam, ewentualnie może tez chodzić o miłość do kobiety i chęć założenia rodziny
  • zona_glusia 30.08.19, 16:58
    To też. Albo po prostu mu przeszła ochota, po roku?, kilku?, bycia księdzem.
  • druga.strona 30.08.19, 02:01
    "Zdrowe, wypindrowane, jurne byki, nieskalane żadną pracą, nienawykłe do żadnego wysiłku, nienauczone żadnej pracy, nawet zmywania, prania, sprzątania, czy przybicia młotkiem gwoździa. Nie mają pracy, rodziny, żony, dzieci, nie mają odpowiedzialności za nic. Uciekli przed nią w "stan duchowny". Nie płacą podatków, nie skalali się żadną pracą, nie odpowiadają za nikogo. Ale za to znają się na rodzinie, nauczaniu, wychowywaniu dzieci, życiu seksualnym, ginekologii, ciąży, macierzyństwie i ojcostwie. Ich religia nakazuje im celibat a 70 % księży jest lub było w zwiazku, wielu ma dzieci. Ale wiernych namawiają do wstrzemięźliwości, seks to dla nich temat tabu, choć ciągle o nim myślą lub mówią. W młodości nie mieli odwagi, by poderwać kobietę, czy przyznać się do skłonności homo, więc "poszli na księdza".
    Polskę omotało towarzystwo 30 000 nierobów w dziwnych kieckach i koronkach, których trzeba wykarmić, odziać i zapewnić im godny transport i rozrywki na wysokim poziomie którzy mówią, nam, jak mamy żyć, choć sami zupełnie nie znają życia, bo utrzymujemy ich my, z naszych pieniędzy, z naszych podatków. Więc niech mi nikt nie mówi, że ja mam ich szanować. Za co?
    Żaden mafioso nie potrafił takich sił zorganizować, żeby żyć w bogactwie i nieróbstwie przez całe życie.
    A u nas prawie 40 milionowy naród daje się oszukiwać takim cwanym cudakom..."
  • ajaksiowa 30.08.19, 06:42
    👍👍

--
    ,,Bóg dał nam Wolną Wole i Rozum,od Nas zależy co z Tym zrobimy,,
  • annajustyna 30.08.19, 06:48
    Z kogo to cytat?
  • 45rtg 30.08.19, 11:18
    annajustyna napisała:

> Z kogo to cytat?

Wygląda na to, że z jakiegoś kuca "racjonalistów".
  • eat.clitoristwood 30.08.19, 13:10
    annajustyna napisała:

> Z kogo to cytat?

Bezczelna Lewaczka Ta Sama - z facebuka
  • znowu.to.samo 30.08.19, 08:09
    Byłoby to nawet zabawne gdyby nie to, że to najprawdziwsza prawda🙄

--
    *Jeśli nie masz po co żyć, żyj innym na złość*
  • szafireczek 30.08.19, 09:58
    Urlop to można mieć w pracy, kapłaństwo to podobno powołanie...
  • katja.katja 30.08.19, 11:13
    Ja mam powołanie do wielu rzeczy, ale nikt nie chce za to płacić i to z budżetu państwa, pech.

--
    Nie dam się wygasić!
  • potworia116 30.08.19, 13:02
    Gdyby się teraz premierowych wyautował, to byłby, powiem życzeniowo, zabawny epizod w tej telenoweli.
    Zabawny dla niektórych oczywiście, dla innych dramat.
  • potworia116 30.08.19, 13:10
    Premierowicz
  • betty_bum 30.08.19, 13:14
    Autowanie w roku wyborczym to może ewentualnie polegać na zakupie nowiutkiego Audi, wszak Tymek biedy nie klepiewink
  • opuncja97 30.08.19, 13:21
    dajcie mu spokój.do koscioła nie chodzicie co Was facet ziębi i grzeje?
    za jakiś czas dowiecie się jaki jest powód tej decyzji i bedzie bardzo niesmacznie i łyso.
  • potworia116 30.08.19, 13:23
    Masz rację.
  • zla.m 30.08.19, 14:23
    opuncja97 napisała:

> dajcie mu spokój.do koscioła nie chodzicie co Was facet ziębi i grzeje?

Przeczytaj uważnie post drugiej.strony, to będziesz wiedziała, że postępowanie tego faceta ma prawo nas interesować, bo w końcu gość jest na naszym garnuszku.

--
    Dziś poznałam straszną prawdę. Okazało się, że kiedy mój facet mówi, to myśli to, co mówi, a nie to, czego się domyślam. Koszmar jakiś
  • heca7 30.08.19, 14:26
    A czemu uważasz, że będzie niesmacznie i łyso? Informacja była w internecie, ksiądz mimo młodego wieku już zaczął piąć się po szczeblach kariery i nagle, przed objęciem ważnej funkcji bierze bezterminowy urlop. Może jest chory, może ma kryzys wiary, może się pomylił.

--
  • potworia116 30.08.19, 14:28
    Jeśli się okaże, że jest chory, będzie mi trochę łyso.
  • double-facepalm 30.08.19, 14:34
    Ale depresję może każdy symulowac.
  • potworia116 30.08.19, 14:41
    Nie wiem, co to ma do rzeczy.
  • double-facepalm 30.08.19, 15:24
    potworia116 napisała:

> Nie wiem, co to ma do rzeczy.
    To się zwykle kojarzy z dłuższym odejściem od obowiązków zawodowych w przypadku osób normalnie pracujących.
  • potworia116 30.08.19, 15:51
    Komu się zwykle kojarzy?
  • double-facepalm 30.08.19, 17:21
    Kadrowym/osobom z hr.
  • 45rtg 30.08.19, 14:47
    heca7 napisała:

> A czemu uważasz, że będzie niesmacznie i łyso? Informacja była w internecie, ks
    > iądz mimo młodego wieku już zaczął piąć się po szczeblach kariery i nagle, prze
    > d objęciem ważnej funkcji bierze bezterminowy urlop. Może jest chory, może ma k

Wikary w Oświęcimiu to nie jest ważna funkcja.
  • nosorozecwlochaty 30.08.19, 14:04
    Widzę żę niektórzy mentalnie zatrzymali się w XIX wieku i szokuje ich że ksiądz ma urlop smile

Owszem kiedyś było takie myślenie że nie ma przerwy od bycia kapłanem, a jako wzór kapłaństwa stawiani byli święci którzy spali po 4 godziny a pełnili posługę po 16.

To się zmieniło. Teraz ksiądz ma co roku prawo do iluś dni urlopu jak każdy inny człowiek. Chroni to m.in przed wypaleniem zawodowym które w tej profesji jak najbardziej występuje.

Bezterminowy urlop to trochę inna sytuacja, oznacza że stało się coś poważniejszego. I chyba nie należy tutaj iść w plotki i domysły. Może w swoim czasie się dowiemy przyczyn. Albo i nie, to jednak jego prywatna sprawa
  • eat.clitoristwood 30.08.19, 14:19
    nosorozecwlochaty napisał:
    > (...) profesji (...)
  • sumire 30.08.19, 14:23
    nosorozecwlochaty napisał:

> Chroni to m.in przed wypaleniem zawodowym które w tej profesji jak
    > najbardziej występuje.

Jakiż to duży stres i presja spotykają księży w ich codziennej pracy?
  • mid.week 30.08.19, 14:32
    wyda się czy się nie wyda!
  • zla.m 30.08.19, 14:24
    A spytał się swoich pracodawców (czyli nas), czy urlop mu się należy?

--
    Niewiele osób wie, że oprócz Międzynarodowej Olimpiady w Programowaniu istnieje również Paraolimpiada w tej dziedzinie. Z ramienia Polski startuje w niej zawsze wydział Filologii Polskiej.
  • double-facepalm 30.08.19, 14:30
    No i jeszcze bezterminowy a nie 20 dni jak dla każdego szaraka-świeżaka stażem.
  • potworia116 30.08.19, 14:41
    Jesteś z jego parafii?
  • zla.m 30.08.19, 16:08
    Nie mam pojęcia, skąd on jest, ani z czyjej jestem parafii. Ale dostaje pensje od nas, a pracuje wg swojego widzimisie.

--
    Bloguję, bo lubię...
  • potworia116 30.08.19, 16:21
    Nauczycielom/ urzędnikom/ policjantom/ pracownikom kultury/służby zdrowia też osobiście udzielasz pozwolenia na urlop?
  • lellapolella 30.08.19, 17:14
    Nie myl pożytecznych profesji z hmmm... powołaniem.

--
    Twierdzenie, że wierzący czuje się szczęśliwszy od niewierzącego, nie znaczy nic więcej jak to, że pijany jest szczęśliwszy od trzeźwego. George Bernard Shaw
  • double-facepalm 30.08.19, 17:20
    Sposobem na łatwe życie a nie powołaniem.
  • potworia116 30.08.19, 17:47
    Jedni i drudzy finansowani z budżetu, bo do tego, przypuszczam, nawiązuje zła.m. I choćby mi się ten stan rzeczy bardzo nie podobał, to postulat żeby tajemniczy „my” udzielali pozwolenia na urlop szeregowemu księżykowi, nie jest środkiem zaradczym.
  • zona_glusia 30.08.19, 17:03
    >Widzę żę niektórzy mentalnie zatrzymali się w XIX wieku i szokuje ich że ksiądz ma urlop
    >Teraz ksiądz ma co roku prawo do iluś dni urlopu jak każdy inny człowiek. Chroni to m.in przed wypaleniem
    Oczywiście, że ksiądz ma prawo do urlopu i że grozi mu wypalanie zawodowe, jak każdemu. Zdziwienie budzi urlop bezterminowy a wypalenie zawodowe nie jest spotykane raczej u osób, które są na początku swej działalności.
  • bo_ob 30.08.19, 16:05
    Msze trydenckie w Oświęcimiu. Brzmi dość makabrycznie.
  • heca7 30.08.19, 16:14
    Trochę współczuję temu drugiemu księdzu, który miał być razem z Szydło. Ludzie pewnie ściągnęli na mszę chcąc zobaczyć syna premierowej a tu wyczytali tylko jednego i te pełne rozczarowania twarze... Głupio być tym mniej oczekiwanym.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka