Dodaj do ulubionych

Jakie zabawki/książki do domu dziecka?

30.08.19, 08:09
Nowożeńcy zamiast kwiatów poprosili o zabawki lub książki dla domu dziecka (uzgodnione z owym DD). To jest dom dla dzieci od 6-18lat. Co kupić? Myślałam o popularnych obecnie książkach dla nastolatków i jakichś uniwersalnych zabawkach dla grupy 6-13 tylko jakie to są?
Edytor zaawansowany
  • princy-mincy 30.08.19, 08:20
    A nie lepiej po prostu zadzwonić do tego DD i zapytać?
  • spirit_of_africa 30.08.19, 11:46
    Princy - dzwonilam. To samo ksiażki i zabawki wg Panstwa uznania. Ksiazki 'dla nastolatkow'. Ja nie znam nastolatkow.
  • mildenhurst 30.08.19, 08:21
    Kup bon do księgarni dzieciaki same sobie wybiorą.
  • spirit_of_africa 30.08.19, 11:46
    w sumie dobry pomysl.
  • triss_merigold6 30.08.19, 08:24
    Indywidualne karty prezentowe do empiku czy H@M, żeby dzieci mogły wybrać coś dla siebie. Naprawdę, w tym wieku nie bawią się już pluszakami, a biblioteki mają raczej zaopatrzone.
  • kubek0802 30.08.19, 08:30
    Nawet do rossmana. Starsi potrzebują kosmetyków, art higienicznych.
  • mildenhurst 30.08.19, 08:39
    Choć z drugiej strony ile będzie tych bonów. Nie wszystkie dzieci skorzystają. Najlepiej by młodzi zwyczajnie przelali jakąś kwotę na konto DD.
  • triss_merigold6 30.08.19, 08:42
    I pójdzie na remont.
  • iwles 30.08.19, 09:15

mildenhurst napisała:

> Choć z drugiej strony ile będzie tych bonów.

zależy, ile gości, jak sporo, to myślę, że ok. 30-40 bonów by się uzbierało. A i dzieci w DD też może być coś koło tego.

Myślę, że z tymi kartami upominkowymi to fajny pomysł, dzieciaki wybiorą sobie to, co będą same chciały.

• ichi51e 30.08.19, 10:08
    Tak. Jasne. Panie zrobia im wycieczke do rossmana...

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • iwles 30.08.19, 10:15

15-latka musi iść do Rossmanna z wycieczka ?
    DD to nie poprawczak, dzieciaki (odpowiednio do wieku) mogą samodzielnie chodzic po mieście.

• triss_merigold6 30.08.19, 10:19
    Dokładnie.
  • mikams75 30.08.19, 10:20
    przy zalozeniu, ze ten dom dziecka jest w jakims miescie.
  • iwles 30.08.19, 10:26

to też.
    jeżeli to państwowy DD to raczej w mieście.
    Na wsiach/w gminach mogą być Rodzinne DD.

Zreszta, nie róbmy problemu, przecież te dzieciaki gdzieś zakupy dla siebie do tej pory robiły.

• thea19 30.08.19, 20:22
    mylisz się
  • mikams75 30.08.19, 09:28
    najlepiej zadzwonic do dd i ustalic, co kupic. Pomysl z bonem, zeby dzieci same wybraly jest super, o ile jest mozliwosc zabrania dzieci na takie zakupy, chocby wlasnie do rosmanna, bo z tego co wiem, to wlasnie mlodziezy brakuje kosmetykow, dezodorantow itp.
    Ksiazki - tez trudno powiedziec, co maja, co potrzebuja, co jest w bibliotece. Zabawki tez nie wiem, w dzisiejszych czasach jest nadmiar zabawek, ludzie sie pozbywaja, mysle, ze w dd tez nie maja za malo. Celowalabym raczej w zuzywalne rzeczy np. materialy plastyczne, jakies dlubaniny dla mlodszych dziewczynek, jakies aktualnie modne drobiazgi.
    Przelanie kasy - jak triss uwazam, ze pojdzie na remont i latanie dziur budzetowych, dzieci nie zauwaza nawet prezentu.
  • berdebul 30.08.19, 09:49
    Bony, niech dzieciaki mają szansę same coś kupić.
    Popularne są zestawy do robienia glutow (slime), zwierzątka z dużymi oczami (to młodsze i raczej dziewczynki), kolorowe-pachnące-brokatowe długopisy i kleje, wszelkie artykuły plastyczne w tym np. zestaw pasteli do tkanin z workiem/koszulką, markery do ubrań. Klej na ciepło i kolorowe/brokatowe wkłady. Nie wiadomo co mają, więc albo poprosić o listę życzeń od dzieci, albo dać bony.
  • ichi51e 30.08.19, 10:07
    Dzieci w domu dziecka nie potrzebuja zabawek a ubran/kosmetykow zwlaszcza dla dzieci starszych

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • szafireczek 30.08.19, 10:30
    Bony to dobry pomysł, ale czy jest pewność że trafią do dzieci? Poza tym, 6-18 to nie tylko dzieci, ale i młodzież na granicy dorosłości. Może lepiej zebrać jaką kwotę z wyraźnym zaznaczeniem celu, np. wycieczka, czy wyjście do kina, teatru czy jakiejś tam atrakcji....
  • magia 30.08.19, 20:33
    Też mam te wątpliwość. Obawialabym się że bony trafia do wychowawców, moZe niesłusznie.
  • katja.katja 30.08.19, 11:07
    Ale hipokryzja, byle się pokazać, że jest się dobrym Panem/Panią.
    Zamiast kombinować to po prostu kwotę z kopert przelaliby anonimowe na DD nie trując innm dudy, ale wtedy nie byłoby lansu.

--
    Nie dam się wygasić!
  • ichi51e 30.08.19, 11:18
    Przewaznie to nie jest kwota z kopert a „zamiast kwiatow prosimy”

--
  • spirit_of_africa 30.08.19, 11:45
    Doprecyzuję. Tak jak napisałam zabawki i książki to rzeczy UZGODNIONE z DD. Nowożeńcy uzgodnili z dyrekcją DD co tamci chcieliby dostać i taką odpowiedź dostali. DD nie chcial pieniędzy, ubrań, środków czystości itp. Co do sugestii żeby zadzwonić to zrobiłam to, ale miła Pani w gabinecie dyrektora powiedziala mi to samo: najchętniej przyjmą zabawki (nie pluszaki) i książki dla dzieci od 6rz i nastolatkow 'wg Panstwa uznania', bo 'pod innymi względami nasze dzieci są naprawdę dobrze zaopatrzone'. Dopytalam i doczytalam to jest dosyć prężny DD, niedawno byly remonty.
  • afro.ninja 30.08.19, 13:23
    Kupic gre planszową, a nawet dwie. W bonito sa fajne gry po 10 zeta za sztukę to 6 gier dla dzieci w różnym wieku jest dobrym wyborem. Ewentualnie jakas saga dla nastolatek.
  • spirit_of_africa 30.08.19, 13:27
    Dobry pomysł z grami. A jakaś sagę możesz polecić?
  • monique_alt 30.08.19, 15:46
    Ja mogę polecić ulubione sagi moich nastolatków.
    Dla młodszych: Harry Potter, wszystko co napisał Rick Riordan, Baśniobór
    Dla trochę starszych: Igrzyska Śmierci i Jeżycjada Musierowicz
    Dla całkiem starych nie polecę bo jeszcze takich nie mam.

Co do zabawek to na pewno w przedziale 6-10 zawsze i wszędzie sprawdzą się klocki LEGO (nie znam dziecka które na jakimś etapie nie bawiłoby się nimi). Lego Friends, Star Wars, Avengers. Też pewnie lalki Barbie z dodatkowymi ubrankami lub mebelkami. Ja bym celowała w zabawki drogie bo Domów Dziecka zwyczajnie na nie nie stać i pewnie raczej idą w ilość a nie w jakość. No i takie Lego to praktycznie niezniszczalne są, kolejne pokolenia dzieci też się pobawią.
  • mildenhurst 30.08.19, 16:11
    Te zabawki to chyba powinna kupić nie zamiast kwiatów, a zamiast koperty dla młodych. Swoją drogą ciekawi mnie sytuacja jakby pozostali goście również przeznaczyli wartość koperty dla DD, a młodym równowartość kwiatów.
  • kasiaabing 30.08.19, 16:19
    Zabawki drogie? Ok, tylko to jest prezent zamiast kwiatów więc kupowanie Lego Star Wars trochę przewyższa budżet bukietu. Ale ok, jak ktoś chce może się szarpnąć.
    A może by tak zamiast koperty dla młodych kupić Lego za kilka słówek?
  • iwoniaw 30.08.19, 17:54
    A może by tak zamiast koperty dla młodych kupić Lego za kilka słówek?

big_grin Pomysł iście szatański i w sam raz do zrealizowania na ślubie młodych, którzy postanowili uprawiać dobroczynność cudzymi rękami big_grin

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • kotejka 30.08.19, 18:18
    mnie tez sie spodobal wink
    juz,wole,szczere - zamiast kwiatow niescie wino
    niz dajcie nam prezent i jeszcze im od nas prezent
    ja sie oczywiscie stosuje do prosby, ale nie wysilam sie i swoje zdanie mam
    zapamietalam wesele gdzie mij malzonek w eleganckim outficie taszczyl wor smierdzacej karmy, bo mlodzi chcieli, zebysmy jeszcze schroniskó obdarowali
  • kotejka 30.08.19, 18:22
    mozna tez nakupic za 500 zl lalek i autek a potem przypalic glupa - aaa to nie ZAMIAST prezentu mialo byc
  • iwoniaw 30.08.19, 18:30
    ja sie oczywiscie stosuje do prosby, ale nie wysilam sie i swoje zdanie mam

Podejrzewam, że mam takie samo wink

--
    "Lubię muzykę poważną, ale nie jestem aż takim zwolennikiem klasyki, żeby puszczać ją sobie w domu." (Zbigniew Boniek)
  • thea19 30.08.19, 20:25
    lego star wars można kupić spokojnie poniżej 100zł a bukiet mniej więcej tyle kosztuje, bo chyba nie o 1 róży mowa
  • monique_alt 05.09.19, 11:19
    Po pierwsze - każda seria Lego ma też małe zestawy w cenie do 50 zł. Barbie też idzie znaleźć już za 39 zł.
    Po drugie - można się przecież w kilka rodzin zrzucić i kupić jeden większy zestaw.
  • monique76 30.08.19, 16:31
    Seria o Percy Jacksonie.

--
    Pozdr. Monika
    "I niech sie mysli kolataja. Z kolatania rodza sie marzenia.
    A potem plany. Bo plany to marzenia z odkreslona data realizacji.." /by Marzena hlm
  • mildenhurst 30.08.19, 16:34
    Książka jest jak stanik. Trudno obcej osobie dobrać właściwy. Ja bym została przy bonach.
  • zlota.ptaszyna 30.08.19, 18:32
    Jejku zdziwia mnie ze w 21 wieku w środku unii europejskiej ktoś dzwoni do DD i chce przekazać środki czystości i kredki ....no ludzie te dzieci maja wszystko oprócz miłości - jakie pluszaki , jakie przybory z biedronki
    Naprawdę nowożeńców nie stać na jakiś fajny pomysł coś w stylu wycieczka balonem dla tych dzieci itp tylko myślą ze to są dzieci z bajki „ dziewczynka z zapałkami „ i chcą im sprawić skarpety ???????????????!!!!!!!!!!!
  • mikams75 30.08.19, 21:25
    niezupelnie, regularnie biore udzal w zbiorce na dom dziecka i wlasnie zawsze powtarzaja sie prosby o zuzywalne rzeczy - srodki czystosci ( w tym dezodoranty dla nastolatkow, jakies fajne plyny pod prysznc itp. bo zwykle najtansze mydlo maja) i kredki i inne materialy plastyczne. Nie chca pluszakow wcale, zabawki - to zalezy, ale generalnie nie maja niedoborow.
  • umi 30.08.19, 19:37
    To jest słaby pomysł na prezent. Jest w top 10 popularnych, ale to troche nieprzemyslane. Chyba, ze oni sa tam np. wolontariuszami i wiedza, ze jest taka potrzeba. Dlatego ja bym zapytala w pierwszej kolejnosci młodych.

Bonow/kart zakupowych chyba bym nie dawała. Moze jestem na starosc nieufna, ale troche bym sie bala, czy one trafia do podopiecznych. Ich główna zaleta to taka, ze nie targasz w bagazniku wielkiego pudła gier czy ilus tam ciezkich tomow. Chyba, ze ktos z tej rodziny zawozi i wrecza dzieciom te upominki? To wtedy pomysl dobry, zwlaszcza dla nastolatków.

Z rzeczowych, to moze jakas gra na wieksza ilosc osob? Wtedy dzieci mogłyby sie bawic razem. Albo jesli nie umieja sie okreslic jakich ksizek im tam brakuje, kupilabym cos z nowosci - jest szansa, ze jeszcze nie maja. Nie napisalas kwoty, jaka chcesz przeznaczyc, wiec uniwersalnie polecam - wejsc w top gier planszowych i ksiązek młodziezowych i wybrac co Ci odpowiada z tego.
  • mildenhurst 30.08.19, 20:24
    W swielicy DD nie ma gier planszowych? Czy w jakiejkolwiek świetlicy nie ma gier planszowych? W ogóle co to za przeświadczenie, że gra planszowa jest remedium. Dzieciak z DD potrzebują jak każde inne dziecko doładoania do komórki, fajnego ciucha, buta sportowego, zapachu. Skąd te gry.
  • ichi51e 30.08.19, 20:30
    do tego z grami jest tak ze jak sa wszystkich sa niczyje wiec szybko czesc zostaje zgubiona uncertain

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka