Dodaj do ulubionych

Badania z programu NFZ

30.08.19, 08:43
50 latka zrobiła mammografię z programu NFZ. Wyszła zmiana w jednej piersi. Skierowana na USG. Tam zrobiono badanie tej wskazanej w wyniku jednej piersi. Czy to jest właściwe postępowanie? Pytam, bo tuż przed operacją dziewczyna konsultowała wynik i okazało się, że jest większy guz również w drugiej piersi (lekarz na konsultacji-prywatna wizyta- zrobił usg dwóch piersi) . Wiem, że mommigeafua mogła nie wykazać zmiany, pytam, czy właściwe jest postępowanie, że bada się jedną (wskazaną w zleceniu) pierś. Czy postępowanie, jeśli rzecz dzieje się w ramach bezpłatnego programu NFZ, takie właśnie (bezsensowne dodam...) jest?
Edytor zaawansowany
 • 35wcieniu 30.08.19, 09:02
  Bezpłatny program to jedno, a skierowanie po mammografii na USG to drugie.
  A to że zrobiono USG tylko jednej piersi niczym bardzo zaskakującym nie jest, jak miała takie wskazanie. Z reguły robi się obu, ale nie zawsze.

  --
  - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
  - Ale jak przez głowę?
  - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
 • ajaksiowa 30.08.19, 09:19
  Mammografia nie wykryła zmian w drugiej piersi?

  --
  ,,Bóg dał nam Wolną Wole i Rozum,od Nas zależy co z Tym zrobimy,,
 • alfa36 05.09.19, 14:18
  Dokładnie, albo nie wykryła, albo ktoś źle odczytał. Lekarz pochylać się już nad tym nie chciał (tak naprawdę szkoda jego czasu, to inny lekarz, ten do którego dziewczyna trafiła do konsultacji), oczywiście można znaleźć takiego, który spojrzy i odczyta, choć sensu dla leczenia nie ma to żadnego. Ma sens do ewentualnej skargi, stad moje pytanie. To, ze odkryto zmianę w drugiej piersi jest tak naprawdę przypadkiem, ale czy znaczy, ze taka ma być norma postępowania???
 • alfa36 05.09.19, 15:08
  Nie zawsze, czyli od czego to zależy? Konsultujący lekarz, zresztą oburzony sytuacją, powiedział, ze to tak, jakby badać jedno płuco.
 • bei 05.09.19, 16:24
  Ja kiedys skupiłam się w wywiadzie na bólu jednego stawu-barkowego. Na kolejnej wizycie dołączył ból drugiego barku i kolana i....lekarz stwierdził, ze na tej wizycie on musi zajmować się pierwszym barkiem, mam zapisać się na kolejna wizytę i dopiero na następnej powiedzieć o bólu innych stawów. Nie byłabym zdziwiona, gdyby to był gabinet NFZ, nieeee, to Luxmed. Ech....gdzie te czasy Promedisu, było tak kameralnie, lekarze nie roszadowali się, nie wymieniali wciąż na nowych, kolejek prawie nie było, i na jednej wizycie lekarz (np ginekolog) robił każde usg, pisał recepty i badał. Teraz nic przy okazji, wszystko na osobne wizyty. Wracając do Twojej znajomej- tak ńie powinno być, często druga kończyna, druga pierś-służy do porównania stanu tej pierwszej.
 • alfa36 05.09.19, 19:02
  Dlatego zastanawiam się, jak to ruszyć, gdzie zgłosić. Tu się udało, dziewczyna trafiła w dobre ręce, ale kolejnej kobiecie może się nie udać, może nie mieć tyle szczęścia w tym nieszczęściu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka