Dodaj do ulubionych

Siedzenia w komunikacji miejskiej

30.08.19, 13:28
Dziewczyny czy pamiętacie jak za PRL siedzenia w pociągach i autobusach były twarde, z drewna lub tworzywa sztucznego? Były chyba łatwiejsze do utrzymania we względnej czystości niż te obecne - tapicerowane. Te współczesne bardziej chłodną zapachy, czy raczej smrody. Postuluję aby siedzenia były takie jak kiedyś. A wy?
Edytor zaawansowany
  • alpepe 30.08.19, 13:28
    Kibicuję temu wątkowi!

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • kropkacom 30.08.19, 13:32
    Też. Chociaż (i to chyba w Solarisach) siedzenia bez obić się u nas nie sprawdziły...
  • jematkajakichmalo 30.08.19, 13:33
    Ale w jakim PRL?
    Zobacz sobie jakie pociągi jeżdżą na trasie Elblag-Tczew.... Tabor tramwajowy w Elblągu częściowo wygląda jak tramwaj (bimba) turystyczna w Poznaniu big_grin Tak więc wiesz...

--
    "Bosze, dziewczyno to tylko wszy!!!! Mogłabyś mieć raka trzustki to był by problem!" by zefirkowapola
  • bye-bye 30.08.19, 13:49
    Czuję, że lektura tego wątku sprawi, że już w autobusie nie usiądę🤔

Swoją drogą ciekawe czy te siedzenia są czyszczone, co ile, czym itp.
  • double-facepalm 30.08.19, 13:57
    Czy tapicerka jest prana i czy ktoś to odkaza. W dobie noclegowni dla bezdomnych i darmowych punktow z prysznicem i czysta odzieza nie kazdy z tej grupy w ogóle z tego korzysta-a w stolicy w metrze to dosc częsty widok(i smrod) w chłodnym sezonie.
  • filipianka 30.08.19, 14:03
    warszawa.naszemiasto.pl/komunikacja-miejska-warszawa-jak-czesto-czyszczone-sa/ar/c1-7264115
  • double-facepalm 30.08.19, 14:24
    filipianka napisała:

> warszawa.naszemiasto.pl/komunikacja-miejska-warszawa-jak-czesto-czyszczone-sa/ar/c1-7264115
    Dzięki!
    "Według standardów Metra Warszawskiego, poszycia siedzeń raz do roku przechodzą dezynsekcję, a dwa razy do roku dezynfekcję. "
  • lauren6 30.08.19, 13:58
    > Te współczesne bardziej chłodną zapachy, czy raczej smrody

Poproszę link do badań na poparcie tej tezy.
  • jak_matrioszka 30.08.19, 14:05
    Bez badań to Ty nie wiesz co bardziej chłonne jest, plastik czy tkanina?
  • lauren6 30.08.19, 14:31
    Nie wąchałam. A ty?
  • jak_matrioszka 30.08.19, 14:35
    To czesto widać, nawet nie trzeba mieć wechu.
  • memphis90 30.08.19, 18:00
    Zdaje się ostatnio jedna knajpa w Poznaniu zrobiła badania na ten temat...

--
    "Nie pogardzaj drugim człowiekiem, dopóki nie poznasz jego historii. A gdy tylko poznasz, to bądź sobą i spluń" niezatapialna-armada.blogspot.com
  • jak_matrioszka 30.08.19, 20:53
    😂
  • aniani7 30.08.19, 14:33
    Linkiem jest wlasny nos, kiedy wchodzisz do komunikacji.
  • kasiaabing 30.08.19, 13:58
    Oho, wątek z potencjałem.
    Po chwili namysłu uważam, że siedzenia w komunikacji miejskiej i tak są obrzydliwe, bez względu na to czym są obite. Pamiętam takie skóropodobne, latem można było się do nich przykleić.
  • chatgris01 30.08.19, 14:03
    Za PRL siedzenia w pociągach oraz autobusach dalekobieżnych były tapicerowane, z tkaniny.
    Śmierdziało, owszem (zwłaszcza w pociągach taki charakterystyczny zapaszek PKP).

--
    http://dlssm.free.fr/smileyanimaux/2%20(12).gif
  • aurinko 30.08.19, 14:13
    W tramwajach to pamiętam drewniane i plastikowe. Teraz są tapicerowane najczęściej z takiego grubego weluru, najgorzej usiąść po kimś, kto wracał z plaży w mokrych gaciach uncertain
  • jak_matrioszka 30.08.19, 14:29
    Też pamietam drewniane, tragicznie niewygodne te żerdki były 😣
  • riki_i 30.08.19, 16:41
    W tramwajach N13 były też takie obite obrzydliwym skajem.
  • eliszka25 30.08.19, 14:31
    Hehe przypomniała mi się scenka w autobusie sprzed ładnych kilku lat. Jechałam gdzieś z chłopakami, już nie pamiętam gdzie. Starszy miał coś pomiędzy 4-5 lat, młodszy jeszcze w wózku. Wsiedliśmy do niemal pustego autobusu. W czasie, gdy ja kupowałam u kierowcy bilet, starszy poszedł zająć dla nas miejsca. Nie usiadł od razu, tylko najpierw oparł się na siedzeniu rączkami. Zrobił to na tyle energicznie, że uniósł się kurz. Synowi się to oczywiście spodobało i z impetem znów uderzył 2x w siedzenie. Zanim zdążyłam zwrócić mu uwagę, stał spowity w szarą chmurę. Z tego wnioskuję, że siedzenia w komunikacji publicznej nie są czyszczone przesadnie często 😁
  • iwoniaw 30.08.19, 14:37
    Tak! Dokładnie to samo mówię od czasu, gdy w tramwajach zaczęto te tapicerowane fotele wprowadzać - przecież to jest obrzydliwe! Te stare - drewniane lub plastikowe (?) bez wątpienia były łatwiejsze do wyczyszczenia. W pociągach natomiast od zawsze część składów miała siedzenia z "materiałowym" pokryciem i zawsze się tam unosił taki charakterystyczny "smród pociągu".

Postuluję aby siedzenia były takie jak kiedyś. A wy?

My, iwoniaw, też!

--
    "My jesteśmy Rada Puchaczy - każdy w lesie wie, co to znaczy"
  • riki_i 30.08.19, 17:44
    iwoniaw napisała:

> W pociągach natomias
    > t od zawsze część składów miała siedzenia z "materiałowym" pokryciem i zawsze s
    > ię tam unosił taki charakterystyczny "smród pociągu".
    >
    > Postuluję aby siedzenia były takie jak kiedyś. A wy?
    >
    > My, iwoniaw, też!

?????!!!!!?????! Naprawdę chcecie powrotu czegoś takiego???
    www.google.com/imgres?imgurl=https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_WgxOGunhym7Mcgsf47CRwprSHeTazzA0.jpg&imgrefurl=https://www.wykop.pl/tag/intercity/next/entry-24956377/&h=768&w=1024&tbnid=bASQP0N0ricQaM&tbnh=194&tbnw=259&usg=AI4_-kR1wLRFc9eZrB0GgzD88cfMP5Zb_A&vet=1&docid=vLUYjc_adBce9M
  • silenta 30.08.19, 17:48
    Nie takie tylko takie:

www.google.com/search?q=plastikowe+siedzenie+poci%C4%85g&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwic6vXd-KrkAhWllosKHeNoBHkQ_AUIESgB&biw=1173&bih=522&dpr=1.36#imgrc=dEe1RsuCATAKsM:
  • erzulie 30.08.19, 18:02
    Tylko na tym siedzieć się nie da. Jakoś z 10 lat temu trafiłam jeszcze na takie siedzenia w pociągu. Regio chyba wyciągnęło te wagony z najdalszej bocznicy. Na początku się ucieszyłam, bo pamietam jeszcze takie siedzenia z dzieciństwa. Szybko mi entuzjazm minął. Po 15 minutach bolała mnie duda, po pół godzinie plecy, a musiałam tym jechać kilka godzin. Do tego lato, rozgrzany plastik... ale te te obecne, tapicerowane rzeczywiście są obrzydliwe.
  • ponis1990 30.08.19, 18:44
    Takie cos jeździ jeszcze na trasie Katowice -Lubliniec ;p coraz rzadziej, ale jednak big_grin

--
    Lubię placki
  • iimpala 30.08.19, 17:53
    raczej takie

https://skora-info.pl/images/c/c2/Ekoskora-wagon-w-pociagu-39.jpg
  • iwoniaw 30.08.19, 18:00
    No chyba wyraźnie autorka wątku, jak i ja, zaznaczyłyśmy, że NIE chodzi o te tapicerowane z pociągów, tylko drewniane i plastikowe. A jeśli z obiciem, to coś takiego:
    https://bi.im-g.pl/im/d8/4b/de/z14568408V,Wnetrze-tramwaju-Kontal-102Na.jpg

W PKP bezprzedziałowych były za PRL-u też takie siedzenia:
    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRFhoURBAOtOnw9Yj62sJZLCQu3cgzf8jxlE0tFZLLlo50hFcXH

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • erzulie 30.08.19, 18:06
    Pamiętam tapicerowane dermą brązowe i bordowe z autobusów. Problem z nimi był tak, ze dzielna młodzież bazgrała po nich długopisami i cięła. Poza tym latem ciężko się było od nich odkleić.
  • iimpala 30.08.19, 18:23

no ale robactwa nie było...
    Co wolisz - pluskwę do chałupy przywieźć, czy spocone cialo...
    a to, ze "dzielna mlodzież"..., to chyba od madki zależy, co za dziada wychowa.
    Moja mlodzież nie cięła.
    A poza tym, teraz w każdej komunikacji jest monitoring (powiedz swojemu dziubdziusiowi, że wpadnie, jakby co...)
  • iwoniaw 30.08.19, 18:34
    no ale robactwa nie było...
    > Co wolisz - pluskwę do chałupy przywieźć, czy spocone cialo...

Otóż to. Była to też jakaś motywacja, żeby dudę odziewać do komunikacji miejskiej - przez materiał spódnicy/spodni się człowiek nie przyklejał big_grin

--
    "George, while his intelligence was way above normal (...) was required by law to wear it all the time. It was tuned to a government transmitter (...) to keep people like George from taking unfair advantage of their brains."
  • erzulie 30.08.19, 18:45
    Możliwe, kiedy ja korzystałam z takich siedzeń byłam na tyle mała, ze mieściło mi się na nich znacznie więcej niż sama duda.
  • erzulie 30.08.19, 18:43
    Wiem, ze u ciebie ciężko z logiką, ale co twoja młodzież robiła, kiedy mamunia nie widziała to guano wiesz.
  • mikams75 30.08.19, 15:00
    w mojej okolicy niektore autobusy maja drewniane siedzenia i o dziwo sa calkiem wygodne, nie tak jak kiedys te czerwone w pociagach podmiejskich czy inne kanciate z dziwnym profilem. I tak, uwazam, ze sa higieniczniejsze.
  • iimpala 30.08.19, 16:28
    z tego, co pamietam, to kiedyś, w Warszawie, siedzenia były miękkie i pokryte skajem. Czyli jednak miąkkie ale łatwe do utrzymania w czystosci. Nie musi wiec być "decha", po której robia sie odciski na doopie.
    ps. a w metrze są pluskwy na tych tapicerownych siedziskach. Zdjecia były w mediach...
  • aurinko 30.08.19, 17:27
    Nie tylko w metrze, w pociągach też są pluskwy. I wszy.
  • ponis1990 30.08.19, 18:46
    Cóż, ja ostatnio jechałam tramwajem, usiadłam z rozpędu, wstałam bo cos mi mokro było w dudę, i potem cala drogę duda mi śmierdziała moczem bo ktoś się na siedzenie zsiusiał.

--
    Lubię placki
  • taki-sobie-nick 30.08.19, 20:41
    Ja postuluję, żeby ludzie myli ręce. Nie powiem, czym mi śmierdziała dłoń po tym, jak trzymałam uchwyt w tramwaju.
  • aurinko 30.08.19, 23:58
    Powiedz. Jestem ciekawa jaki "zapach" metal przyjmuje
  • riki_i 31.08.19, 13:51
    Może sobie grzebal w dupie, a potem złapał za uchwyt? big_grin
  • riki_i 31.08.19, 14:04
    Czytam i czytam ten wątek, coraz bardziej zadziwiony. Jak można tęsknić do syfu? Wszystkie obicia z czasów PRL-u są nie do przyjęcia we współczesnych czasach. Tapicerowane z tamtej epoki - smierdzaca ohyda, obite skajem - człowiek się przyklejal do tego paskudztwa, drewniane i full plastik - twarde jak cholera, komfort zero.

Współczesne produkty to jest inna galaktyka
    www.rynek-kolejowy.pl/mobile/pkp-intercity-prezentuje-nowe-wagony-na-trase-warszawa--szczecin-zdjecia-73772.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka