Dodaj do ulubionych

Znowu medycznie

30.08.19, 13:41
Przy okazji zabiegu chirurgicznego mialam badania krwi. Wyszla spora anemia (hemoglobina 8, hematokryt 30... I inne tez obnizone ) wg google z niedoboru zelaza.
Mam ten problem znowu, po suplementacji wyniki ida w gore a potem znowu leca na łeb.
Do lekarza oczywiscie pojde jak dostane wypis (wyniki na razie sa w szpitalu).
Zastanawiam się czy nie powinnam zrobic jakichs dodatkowych badań zeby ustalic przyczynę. Dieta raczej zroznicowana, sporo warzyw, mięsa nie unikam.
Edytor zaawansowany
  • alpepe 30.08.19, 13:42
    Moja matka, chemiczka, całe życie miała anemię, nawet coś tam brała, ale dopiero będąc chyba na emeryturze, skojarzyła, że być może rozpuszczalniki tak źle na nią działały, czy ty masz dużą styczność z chemikaliami?

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • ivanova 30.08.19, 13:46
    Żadnej. Poza chemia domowa czasami. Praca stricte biurowa.
  • lodynapatyku 30.08.19, 13:53
    Krew utajona w stolcu mpze gdzies podkrwawiasz
  • grey_delphinum 30.08.19, 13:55
    Ja mam.krwotoczne menstruacje i wieczny problem z anemią.
  • ivanova 30.08.19, 13:56
    To jest jakis trop. Tez miesiaczki dlugie i obfite. Badania robione tuz po okresie (tak musialam).
  • go-jab 30.08.19, 16:11
    Celiakia?

--
    Antoni 10/05 - Zosia 8/07 - Julek 3/10
  • ivanova 30.08.19, 16:13
    A to sie jakkolwiek inaczej objawia poza anemia?
  • go-jab 31.08.19, 14:40
    Celiakia moze dawac milion objawow, a moze byc tylko anemia...

--
    Antoni 10/05 - Zosia 8/07 - Julek 3/10
  • marcelina4 30.08.19, 16:43
    zbadaj się w kierunku talasemii, to genetyczna niedokrwistość, wyniki są zawsze słabe ( hemoglobina 8 to faktycznie bardzo słaby wynik, ja jestem talasemiczką i mam hemoglobinę na poziomie 11, ale podkręconą żelazem, gdybym nie brała żelaza, to tez pewnie byłoby w granicach 8, generalnie polecam wizytę u hematologa
    a nie masz do tego np. mikrocytozy, albo anicytozy w opisie badania?
  • ivanova 30.08.19, 16:55
    Nie wiem. Wynik widzialam przez chwilę przed zabiegiem. Mam go dostac razem z wypisem w przyszlym tyg.
  • marcelina4 30.08.19, 18:15
    no to zapytaj lekarza, czy nie warto przejść się do hematologa, być może to tylko chwilowa niedyspozycja i słabsze wyniki i oby tak było, ale warto sprawdzić, nie leczona talasemia może trochę życie uprzykrzać ( leczenie to głównie żelazo i kwas foliowy, więc nie jest tak źle )
  • 35wcieniu 30.08.19, 17:09
    Mam tak przez całe życie, "taka uroda" podobno big_grin

--
    - Napiszcie czy korzystają z toalety trzeba się totalnie z tego rozebrać? Fryzura się rozwalił, kombinezon upaćka makijażem.
    - Ale jak przez głowę?
    - Mam jeden jedyny, który właśnie tak się wkłada i zdejmuje. Wkładam obie nogi w nogawkę, ręce wkładam w otwory i naciągam ku górze. Tak jak kombinezon do nurkowania. (mildenhurst)
  • marcelina4 30.08.19, 18:18
    mi też przez większość życia mówili, że taka uroda, słabowita jestem i taki bladzioch, a okazało się ( w ciąży zresztą, jak mi hemoglobina zjechał na 6,5 ), że to talasemia, tylko nikt sobie wcześniej nie zadał trudu żeby pogłębić diagnostykę przy takich kiepskich wynikach krwi, gdzie pomimo prawidłowej diety zawsze miałam anemię i mikrozytozę w opisie badania krwi
    anemia to nigdy nie jest "taka uroda" zawsze ma jakąś przyczynę, którą warto zdabać
  • mamtrzykoty 30.08.19, 17:17
    Może jesteś alergiczką?
    Anemia to jeden ze skutków ignorowania alergii pokarmowej.
  • yuka12 30.08.19, 17:38
    Mnie bardzo poprawiły się wyniki krwi, gdy zaczęłam jeść regularnie wołowinę. W UK mają mięso wołowej świetnej jakości, zwłaszcza jak się ma w pobliżu dobrego rzeźnika. Przy okazji moje miesiączki zrobiły się mniej obite i krótsze.
    Oprócz wołowiny pewnie wchodzi w grę częste i caloroczne spożywanie warzyw zielonych. (na Wyspach to zielone rózne sałaty, liście buraka czy rzodkwi) i suplemetacja wit. C w zimie.
    W każdym bądź razie odkąd jem czerwone mięso i te sałaty, nie muszę dodatkowo brać żelaza, a musiałam się nim wspierać od dzieciństwo do prawie 40 rż.

--
    "najlatwiej patrzec przez etykietki, ktore rozdano, swiat jest wtedy taki prosty, a zycie nieskomplikowane" by Undoo

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka