Dodaj do ulubionych

Msza przed rozpoczęciem - vol. 45362789

30.08.19, 14:09
Tak wiem temat rzeka..ale mnie krew zalała. Dzownie zapytać kiedy i gdzie rozpoczęscie (na stronie info brak, szkoła w remoncie). I dostaje odpowiedz "msza święta o 8 w kosciele obok". Tłumacze ze nie dzwonie w sprawie mszy....a rozpoczęscia roku szkolengo (juz miałam dodać ze w sprawie mszy dzwoniłabym do koscioła...). Na co Pani ze nie wie. Tzn rozpoczęcie będzie po mszy gdzies w okolicy koscioła (bo szkoła jeszcze w remoncie, rozpoczecie bedzie na terenie klasztoru). Wiec ja sie pytam co z osobami ktore nie idą na mszę...ona nie wie. Nie chciałam robić rabanu bo dziecię idzie do 1 klasy i nie chcę na starcie być pieniaczką. Napsiałam wiec grzecznego maila z pytaniem kiedy i gdzie rozpoczęcie roku i ze info "po mszy gdzies obok koscioła" mnie nie satysfakcjonuje, bo to nie ejst szkoła katolicka a państwowa i nie wiedziałam ze psza i rozpoczęcie to system naczyń połączonych. Po 2 dniach okazało sie ze jednak jest godzina i miejsce rozpoczęcia szkoły...wrrr
Edytor zaawansowany
  • alpepe 30.08.19, 14:11
    No i masz całuska w czółko od alpepe, bo dobrze się spisałaś.

--
    "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
  • daniela34 30.08.19, 14:12
    No i to jest realny problem.
  • bo_ob 30.08.19, 14:17
    To, że 1. września szkoła w remoncie i dzieci nie mogą do niej wejść? Czy to, że telefon odbiera osoba niekompetentna?
  • jak_matrioszka 30.08.19, 14:23
    Tutaj to była osoba kompetentna inaczej. Z taka znajomościa rozkładu mszy to na zakrystii powini ja zatrudnić wink
  • bo_ob 30.08.19, 14:29
    jak_matrioszka napisała:

> Tutaj to była osoba kompetentna inaczej.

Raczej sprzątaczka.
  • double-facepalm 30.08.19, 14:36
    Myslisz ze sekretarat szkoły ma wolne?
  • bo_ob 30.08.19, 14:39
    Niekoniecznie, może pani sekretarka poszła na lunch?
  • jowita771 30.08.19, 17:36
    Kościół poszła przygotować na rozpoczęcie roku.

--
    Nie o te Hiny chodziło
  • double-facepalm 30.08.19, 17:48
    jowita771 napisał:

> Kościół poszła przygotować na rozpoczęcie roku.
    >
    Klasztor,jeszcze gorzej.
  • double-facepalm 30.08.19, 17:48
    jowita771 napisał:

> Kościół poszła przygotować na rozpoczęcie roku.
    >
    Klasztor,jeszcze gorzej.
  • silenta 30.08.19, 18:21
    Zauważyłam, że Double od jakiegoś czasu ma podwójne odpowiedzi smile
  • double-facepalm 30.08.19, 18:26
    "Tnący" się net w telefonie (słaby zasieg) i tak czesto wychodzi niestety.
  • daniela34 30.08.19, 14:28
    bo_ob napisała:

> To, że 1. września szkoła w remoncie i dzieci nie mogą do niej wejść? Czy to, ż
    > e telefon odbiera osoba niekompetentna?

Osoba niekompetentna jest problemem, oczywiście.
  • bo_ob 30.08.19, 14:30
    Jak to? A szkoła w ruinie nie?
  • jak_matrioszka 30.08.19, 14:31
    Szkoła w remoncie też, ekipa remontowa pracuje na pierwsza zmiane a dzieci do szkoły na druga i trzecia?
  • daniela34 30.08.19, 14:33
    Choć w sumie, po zastanowieniu, to, że remonty szkół nigdy nie mogą się skończyć przed 1 września to też jest problem.
  • hanusinamama 30.08.19, 17:19
    Tu problemu ja nie mam, bylismy uprzedzeni ze tak moze byc. Remont naprawde konkretny.
  • wydramarlenka 30.08.19, 17:35
    Bo trzeba zrobić przetarg.
    Prace zaplanowane na wakacje.
    Jakaś firma odwołuje się od wyniku przetargu.
    Papierologia związana z przetargiem rusza od nowa.
    Remont rozpoczyna się 20 sierpnia i trwa do końca listopada.
  • aerra 30.08.19, 14:18
    O, już czekam na komentarz 45rtg wink

--
    super_hetero_dyna: Ojciec (adopcyjny) jest jak krzesło (elektryczne), demokracja (liberalna) albo sprawiedliwość (społeczna).
    <*>
  • 45rtg 30.08.19, 14:43
    aerra napisał(a):

> O, już czekam na komentarz 45rtg wink

A proszę bardzo. Burdel, bezmyślność i robienie na ostatnią chwilę dość typowe niestety dla nauczycielskiej organizacji czegokolwiek. Możliwe, że wzmocnione brakiem miejsca u siebie w związku z remontem. Samo pożyczenie miejsca na początek roku w klasztorze to nie problem (rozumiem, że klasztor jest po sąsiedzku).
  • larix_decidua77 30.08.19, 18:05
    W sekretariacie nie pracują nauczyciele.
  • iwoniaw 30.08.19, 14:42
    I to uważam za realny problem, w przeciwieństwie do wywieszenia info, że msza jest i się odbywa tu-a-tu. Zresztą remont w szkole w czasie, gdy się już rok szkolny zaczyna, też jest problemem.

--
    'I don't think you can fight a whole universe, sir!'
    'It's a prerogative of every life form, Mr Stibbons!'
  • droch 31.08.19, 12:11
    > I to uważam za realny problem, w przeciwieństwie do wywieszenia info, że msza jest i się odbywa tu-a-tu.

Przecież jedno wynika z drugiego. Żabę należy gotować powoli.
  • escott 30.08.19, 15:14
    Ręce opadają... dobrze, że jednak nalegałaś na odpowiedz...

--
    Sherlockiana - blog o SH

Forum Sherlock Holmes
  • kosmos_pierzasty 30.08.19, 16:46
    O matko sad
    Beznadziejne.
  • aamarzena 30.08.19, 17:27
    Oj to jeszcze gorzej niż u mojego dziecka. Chociaż tu też dziwna informacja "Klasy 1-4 spotykają się przed kościołem z rodzicami i opiekunami klas (w kościele dzieci są pod opieką rodziców) i rozpoczynają rok szkolny Mszą Świętą o godzinie 11.00. Po mszy dzieci wraz z rodzicami i opiekunami klas udają się do szkoły, gdzie o godzinie 12.00 będzie miała miejsce dalsza część uroczystości." To ze strony szkoły uncertain
  • ichi51e 30.08.19, 17:29
    No to masz ze o 12 w szkole

--
    wszystkie swinie byly rowne ale niektore byly rowniejsze. a to dlatego ze znaly numer tel do kogo trzeba
  • aamarzena 30.08.19, 17:40
    No mam i co z tego. Mam też informację, że "rozpoczynają rok szkolny Mszą Świętą " oraz, ze w szkole bedzie miala miejsce DALSZA czesc uroczystości. Inaczej gdyby napisali np.Rozpoczęcie roku o godz.12, msza dla chętnych o 12. Rozpoczecie roku w szkole publiczne, świeckiej powinno być uroczystością sama w sobie, a nie dalszą częścią jakichś kościelnych obrzadkow.
  • jowita771 30.08.19, 17:43
    Zgadzam się w 100%.

--
    hierarchowie nadal trzymają się opinii arcybiskupa Józefa Michalika, że wszystkiemu winne są rozpasane seksualnie dzieci, które demoralizują cnotliwych z natury księży.
    /by Pudelek/
  • jowita771 30.08.19, 17:41
    Chociaż tyle, nie? U nas napisane "po mszy". O ile ja mogę udawać, że nie wiem, ile trwa msza, to moje dzieci nie muszą udawać, naprawdę nie wiedzą. I w normalnych warunkach do niczego im ta wiedza nie jest potrzebna.

--
    hierarchowie nadal trzymają się opinii arcybiskupa Józefa Michalika, że wszystkiemu winne są rozpasane seksualnie dzieci, które demoralizują cnotliwych z natury księży.
    /by Pudelek/
  • aamarzena 30.08.19, 17:57
    To już w ogóle przegięcie. Co to znaczy w ogóle "po mszy". Ja na prawdę nie mam ni przeciwko napisaniu informacji o której nasza z okazji rozpoczęcia, ale takie stawianie sprawy to jest juz jakąś paranoja.
  • edelstein 31.08.19, 10:04
    Ale dlaczego udawac, ja nie wiem, bywalam na mszach trwajacych 20minut i 90minut.Wiec bym nie wiedziala kiedy.

--
    "Decyzja o poczeciu nazlezy do dziecka. Jak nie zechce, to sie nie pocznie." by plater-2
  • berdebul 30.08.19, 18:08
    big_grin big_grin big_grin Szkoła zaczęła z wysokiego C. Kup melisę, bo może być zabawnie, jeżeli nie posyłasz na religię.
  • ga-ti 31.08.19, 00:15
    Nieźle zaczynacie wink
    U nas póki się proboszcz nie dogadywał z dyrektorem to godzina mszy w dniu rozpoczęcia roku szkolnego była zawsze dopasowana do godziny rozpoczęcia roku w szkole (z zapasem około 20 minut na dotarcie z kościoła do szkoły). Oczywiście msza nie była ogłaszana w szkole, kto chodził do kościoła to się dowiadywał z ogłoszeń parafialnych.
    Teraz stosunki dyrekcja-proboszcz układają się podobno bardzo dobrze i mszy w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego nie ma wcale big_grin
  • 3-mamuska 31.08.19, 01:03
    Będzie masz a potem na placu obok rozpoczęcie.
    Tylko po co rozpoczęcie jak szkola w remoncie jeszcze. I nie ma jak wejść do szkoły 😁

--
    -----------------
    Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
  • attiya 31.08.19, 08:21
    za dobrych, starych czasów msza w kościele przed rozpoczęciem roku szkolnego - jak mi opowiadały koleżanki - była w godzinach popołudniowych
    takie głupie novum zaczęło się gdzieś w latach 90-tych, w połowie tych lat, odkąd religia weszła do szkół no i teraz mamy to co zasiała lewica, która teoretycznie powinna być antykościelna

--
    Wolimy słyszeć krzyk mrożonych zarodków niż krzyk bitego dziecka za ścianą
    Dr Anita Kucharska-Dziedzic, Stowarzyszenie BABA
  • roks30 31.08.19, 09:38
    Pytam koleżanki o której rozpoczęcie roku szkolnego, bo żadnego info, a ona mi na to, że ksiadz pewno będzie mówił o tym w niedzielę 😂. Wieś.
  • julita165 31.08.19, 10:28
    Szkoła to wg mnie niestety ale jeden wielki b...Wchodzę na stronę szkoły żeby sprawdzić o której rozpoczęcie roku, info brak. Wchodzę na dziennik również brak. Przechodziłam obok szkoły patrzę czy może na drzwiach czegoś nie powiesili, również brak. Dodam, że to wszystko wczoraj w godzinach popołudniowych. Trochę już zgłupiałam co jest grane ale spotkałam matkę kolegi syna z klasy więc ja pytam czy czegoś nie wie. A ona, ze jasne, info jest na....Facebooku. No ludzie, ja nie jestem gimbaza żeby informacji na "Fejsie" szukać ! Dyrektor za to ewidentnie z wieku gimnazjalnego nie wyrósł skoro je tam zamieszcza.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka